Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Uporedni test: High-End grafičke karte
STRANA 2 OD 6  
tortojed Secate li se kako u Maratoncima Srednji Topalovic (Paja Vujisic)... 16.07.2012. 20:50 #431678

status: user
broj poruka: 10985
hladnokrvno cepa ``testamente`` i kaze: falsifikat!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

PC Magazine

http://goo.gl/mkVWD


I, pobednik je...?


Poslednja recenica u zakljucku glasi:

``...but if you`re looking for the best single-GPU card you can get right now, the Nvidia GeForce GTX 680 is it``
- - - - - - -
Ovo cak ni Pisku ne treba prevesti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re: Secate li se kako u Maratoncima Srednji Topalovic (Paja Vujisic)... 16.07.2012. 21:08 #431687

status: user
broj poruka: 3519
Ingeniozno!


:: hladnokrvno cepa ``testamente`` i kaze: falsifikat

:: Ovo cak ni Pisku ne treba prevesti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats @tortojed 16.07.2012. 21:19 #431695

status: user
broj poruka: 4537
Fail.
Pisalo i na tarabi p***a pa neko odrao k***c.
De su testovi ????



________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/AS5ct

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Secate li se kako u Maratoncima Srednji Topalovic (Paja Vujisic)... 16.07.2012. 21:23 #431697

status: user
broj poruka: 18940
jeste kao single best 680 ali nije bas best byu.. evo jos nekih testica sa googleta:
http://media.bestofmicro.com/T/Y/336742/original/gtx%20670%20sli%20vs%207970%20crossfire.png
http://media.bestofmicro.com/U/3/336747/original/gtx%20670%20vs%207970%201920.png
http://images.anandtech.com/graphs/graph5818/46442.png
http://i51.photobucket.com/albums/f400/topenlt1/pa1.jpg

uglavnom, okreni-obrni tacno je da je best buy 7970, ali ko ima mogucnosti da kupi 670 po realnoj ceni ipak smatram da je bolja varijanta.



:: hladnokrvno cepa ``testamente`` i kaze: falsifikat
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
::
:: PC Magazine
::
:: http://goo.gl/mkVW
::
::
:: I, pobednik je...
::
::
:: Poslednja recenica u zakljucku glasi
::
:: ``...but if you`re looking for the best single-GPU card you can get right now, the Nvidia GeForce GTX 680 is it`
:: - - - - - - -
:: Ovo cak ni Pisku ne treba prevesti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst A na berzi ništa novo... 16.07.2012. 21:29 #431699

status: user
broj poruka: 2909

Torto, a onda je osvanuo 22. jun kada se na hardver sajtovima masovno pojaviše članci nalik ovom: `AMD Radeon HD 7970 GHz Edition Review: Give Me Back That Crown!`...
Jel treba prevoditi?

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7970-ghz-edition-review-benchmark,3232.html

Citat:

`AMD’s driver team deserves to take this weekend off. Its beta Catalyst 12.7 build does stellar things to the performance of several games in our benchmark suite. No longer is Nvidia’s GeForce GTX 670 faster than the Radeon HD 7970. And, in fact, these new drivers are largely responsible for the Radeon HD 7970 GHz Edition card outmaneuvering GeForce GTX 680 in most of the tests we ran.
Suddenly, the vanilla Radeon HD 7970 looks a lot more attractive priced between 0 and 0.
`

Ah ti zloglasni AMD drajveri... Opet pokvariše sreću zelenima...


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: A na berzi ništa novo... 16.07.2012. 21:41 #431705

status: user
broj poruka: 18940
pa dobro brate i nVidia ce opet da napravi beta jos bolje drajvere, pa zatim AMD zvanicne, pa opet nV i tako u krug, vec je sve to poznato, normalna stvar


::
:: Torto, a onda je osvanuo 22. jun kada se na hardver sajtovima masovno pojaviše članci nalik ovom: `AMD Radeon HD 7970 GHz Edition Review: Give Me Back That Crown!`...
:: Jel treba prevoditi?
::
:: http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7970-ghz-edition-review-benchmark,3232.htm
::
:: Citat
::
:: `AMD’s driver team deserves to take this weekend off. Its beta Catalyst 12.7 build does stellar things to the performance of several games in our benchmark suite. No longer is Nvidia’s GeForce GTX 670 faster than the Radeon HD 7970. And, in fact, these new drivers are largely responsible for the Radeon HD 7970 GHz Edition card outmaneuvering GeForce GTX 680 in most of the tests we ran.
:: Suddenly, the vanilla Radeon HD 7970 looks a lot more attractive priced between 0 and 0.

::
:: Ah ti zloglasni AMD drajveri... Opet pokvariše sreću zelenima...
::
::
:: DaSickSystem
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Re: A na berzi ništa novo... 16.07.2012. 21:52 #431714

status: user
broj poruka: 6086
Daj, šta je bre s tobom. nVidijini drajveri su savršeni, a od toga ne može bolje. Dakle, ništa od poboljšanja.


http://www.dodaj.rs/f/2E/KC/34gQPPV6/inside-my-computer.jpg



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re: Re: A na berzi ništa novo... 16.07.2012. 21:56 #431719

status: user
broj poruka: 3519
Nije to stvar drivera, već je AMD izbacio overklokovanu verziju karte(ne vendori, već sam AMD), pa igraju na tu kartu: `...Crown of whatever...` I ta kruna je toliko upitna, da ne kažem isforsirana, jer zamisli kolika bi bruka bila da prenapucana karta nije bolja za 1% od GTX 680? Očajno...Poslednje što je izašlo iz AMD-ove kihinje, a da je vredelo je bila 5870(kvalitet, proizvodni proces, sve leglo na svoje mesto, svakako mislim na celu 5xxx seriju).



:: pa dobro brate i nVidia ce opet da napravi beta jos bolje drajvere, pa zatim AMD zvanicne, pa opet nV i tako u krug, vec je sve to poznato, normalna stva
::
::
:: ::
:: :: Torto, a onda je osvanuo 22. jun kada se na hardver sajtovima masovno pojaviše članci nalik ovom: `AMD Radeon HD 7970 GHz Edition Review: Give Me Back That Crown!`...
:: :: Jel treba prevoditi?
:: ::
:: :: http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7970-ghz-edition-review-benchmark,3232.htm
:: ::
:: :: Citat
:: ::
:: :: `AMD’s driver team deserves to take this weekend off. Its beta Catalyst 12.7 build does stellar things to the performance of several games in our benchmark suite. No longer is Nvidia’s GeForce GTX 670 faster than the Radeon HD 7970. And, in fact, these new drivers are largely responsible for the Radeon HD 7970 GHz Edition card outmaneuvering GeForce GTX 680 in most of the tests we ran.
:: :: Suddenly, the vanilla Radeon HD 7970 looks a lot more attractive priced between 0 and 0.

:: ::
:: :: Ah ti zloglasni AMD drajveri... Opet pokvariše sreću zelenima...
:: ::
:: ::
:: :: DaSickSystem
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: A na berzi ništa novo... 16.07.2012. 21:58 #431721

status: user
broj poruka: 18940
nista nije savrseno u ovom svetu, vec idealizovano.


:: Daj, šta je bre s tobom. nVidijini drajveri su savršeni, a od toga ne može bolje. Dakle, ništa od poboljšanja
::
::
:: http://www.dodaj.rs/f/2E/KC/34gQPPV6/inside-my-computer.jp
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: Re: Re: A na berzi ništa novo... 16.07.2012. 22:12 #431727

status: user
broj poruka: 1272
meni se, recimo dopada MSI 7970 Lightning, i ako moram ovde kupiti kartu, uzeo bih je, i briga bi me bilo koliko je % ili delova %sporija...

Ali,ako bog da, da se docepam Zotac AMP-a GTX680... e, to bi bilo pevanje...


:: Nije to stvar drivera, već je AMD izbacio overklokovanu verziju karte(ne vendori, već sam AMD), pa igraju na tu kartu: `...Crown of whatever...` I ta kruna je toliko upitna, da ne kažem isforsirana, jer zamisli kolika bi bruka bila da prenapucana karta nije bolja za 1% od GTX 680? Očajno...Poslednje što je izašlo iz AMD-ove kihinje, a da je vredelo je bila 5870(kvalitet, proizvodni proces, sve leglo na svoje mesto, svakako mislim na celu 5xxx seriju).
::
::
::
:: :: pa dobro brate i nVidia ce opet da napravi beta jos bolje drajvere, pa zatim AMD zvanicne, pa opet nV i tako u krug, vec je sve to poznato, normalna stva
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Torto, a onda je osvanuo 22. jun kada se na hardver sajtovima masovno pojaviše članci nalik ovom: `AMD Radeon HD 7970 GHz Edition Review: Give Me Back That Crown!`...
:: :: :: Jel treba prevoditi?
:: :: ::
:: :: :: http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7970-ghz-edition-review-benchmark,3232.htm
:: :: ::
:: :: :: Citat
:: :: ::
:: :: :: `AMD’s driver team deserves to take this weekend off. Its beta Catalyst 12.7 build does stellar things to the performance of several games in our benchmark suite. No longer is Nvidia’s GeForce GTX 670 faster than the Radeon HD 7970. And, in fact, these new drivers are largely responsible for the Radeon HD 7970 GHz Edition card outmaneuvering GeForce GTX 680 in most of the tests we ran.
:: :: :: Suddenly, the vanilla Radeon HD 7970 looks a lot more attractive priced between 0 and 0.

:: :: ::
:: :: :: Ah ti zloglasni AMD drajveri... Opet pokvariše sreću zelenima...
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: DaSickSystem
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re: Re: Re: Re: A na berzi ništa novo... 16.07.2012. 22:34 #431737

status: user
broj poruka: 3519
Hehe, matori, pa i meni je 7970 Lightning keva, ali kod nje je već naglašen kvalitet izrade komponenti, OC potencijal i sl., da ne davim...ali onda moramo da je poredimo sa GTX 680 Lightning, zar ne?

Recimo, Lightning verzija 7970 je tiša, hladnija i ima veći OC potencijal, pa za bar nekih 50-100 MHz za gpu, ako ne i više od `GHz edišn`(mrzi me sad da kopam po sajtovima, upoređujem i sl, ali na osnovu fizičkih osobina komponenti, definitivno može da izvuče više taktove.).

Ali, ako Bog da, da se ti dokopaš tog Zotac-a, dolaziš kod mene, da obrnemo neko `ladno uz roštilj! Taman sam nabavio novi! Samo gledaj da bude u skorije vreme, jer leto neće doveka trajati...

:: meni se, recimo dopada MSI 7970 Lightning, i ako moram ovde kupiti kartu, uzeo bih je, i briga bi me bilo koliko je % ili delova %sporija..
::
:: Ali,ako bog da, da se docepam Zotac AMP-a GTX680... e, to bi bilo pevanje..
::
::
:: :: Nije to stvar drivera, već je AMD izbacio overklokovanu verziju karte(ne vendori, već sam AMD), pa igraju na tu kartu: `...Crown of whatever...` I ta kruna je toliko upitna, da ne kažem isforsirana, jer zamisli kolika bi bruka bila da prenapucana karta nije bolja za 1% od GTX 680? Očajno...Poslednje što je izašlo iz AMD-ove kihinje, a da je vredelo je bila 5870(kvalitet, proizvodni proces, sve leglo na svoje mesto, svakako mislim na celu 5xxx seriju).
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: pa dobro brate i nVidia ce opet da napravi beta jos bolje drajvere, pa zatim AMD zvanicne, pa opet nV i tako u krug, vec je sve to poznato, normalna stva
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: Torto, a onda je osvanuo 22. jun kada se na hardver sajtovima masovno pojaviše članci nalik ovom: `AMD Radeon HD 7970 GHz Edition Review: Give Me Back That Crown!`...
:: :: :: :: Jel treba prevoditi?
:: :: :: ::
:: :: :: :: http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7970-ghz-edition-review-benchmark,3232.htm
:: :: :: ::
:: :: :: :: Citat
:: :: :: ::
:: :: :: :: `AMD’s driver team deserves to take this weekend off. Its beta Catalyst 12.7 build does stellar things to the performance of several games in our benchmark suite. No longer is Nvidia’s GeForce GTX 670 faster than the Radeon HD 7970. And, in fact, these new drivers are largely responsible for the Radeon HD 7970 GHz Edition card outmaneuvering GeForce GTX 680 in most of the tests we ran.
:: :: :: :: Suddenly, the vanilla Radeon HD 7970 looks a lot more attractive priced between 0 and 0.

:: :: :: ::
:: :: :: :: Ah ti zloglasni AMD drajveri... Opet pokvariše sreću zelenima...
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: DaSickSystem
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ne znam sta je to AMD bogohulno uradio sto je podigao frekvenciju 16.07.2012. 22:39 #431739

status: user
broj poruka: 7695
i mozda ukljucio neke skrivene shadere.Kada to Intel uradi 2600 K > 2700 K to je ok.Niko ne brani Nvidia ako moze da to uradi.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish DSS 16.07.2012. 22:40 #431740

status: user
broj poruka: 7286
Ti si ziv??

Ili nas samo posmatras iz mraka


Big Hello!


Lala 4ever!
http://youtu.be/6sTfzzdemjA

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Ne znam sta je to AMD bogohulno uradio sto je podigao frekvenciju 16.07.2012. 22:57 #431750

status: user
broj poruka: 7695
Njima je bitno zbog marketinga ,imaju najjacu kartu koju su prozvali GHZ edition imaju 1 mesto ,sto ima uticaja u marketingu i prodaji.Cilj opravdava sredstvo.To ti je najaci argument.


:: Ništa Bogohulno, ali je neuobičajeno da u GPU segmentu proizvođači karti izbacuju OC verzije(kad već ima toliko vendora koji će ponuditi bolje komponente i stabilnost), odnosno verzije na višim taktovima(kao 2700K, kao što si naveo), jer u CPU segmentu, AMD i Intel nikom ne predaju svoje čipove na OC i sl., već sami određuju pozicioniraju serije i binuju čipove, praveći tržišnu strategiju. U svetu grafičkih karti je već druga priča. Zar ne misliš da je to već dovoljan kontraargument
::
::
:: :: i mozda ukljucio neke skrivene shadere.Kada to Intel uradi 2600 K > 2700 K to je ok.Niko ne brani Nvidia ako moze da to uradi
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Jašta 16.07.2012. 23:03 #431756

status: user
broj poruka: 6643
Neću a i da sam u prilici ne bih kupio ni jednu. A iz dokonosti ko i ostali, nešto mlatačim o njima... Overkill za moj monitor i sferu interesovanja, a možda i godine, samo, zajedljivost je čudo...
Nego, ne znam što se zeleni tortojed trza, kada je 680 ionako kartica srednjeg segmenta, tako da, samo da iziđu i ostale kartice iz TOP ponude nvidije i kruna je tu, osigurana samo tako.
Or not? Treba li za ovu, recimo, glupost godine, prevod?

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classified ... 16.07.2012. 23:05 #431758

status: user
broj poruka: 728
Zao mi je sto se sa vama ne slazu na stranim forumima o snazi AMDa jel bilo bi dobro da NVIDIA bude kaznjena sto je mid range chip stavila u top ponudu. Kada su videli da AMD nije 20% jaci od njihovog zamisljenog srednjeg cipa otpocela je radnja razdvajanja na klase GK104. Tako sada GK104 se pravi u modelima sa rekordnom razlikom od 320e isti cip od najoslabljenijeg za srednju klasu do najaceg za top klasu, kako bi se vestacki odvojio mid range i top od srednje zamisljenog cipa. Prvi put vidjeno isti cip srednja i visa klasa NVIDIA. UZAS.To je trebao samo da bude razliciti 660-660Ti sa najacim modelima koji bi izlazili sada da je AMD jak. Ovako mogu daq kazui pa neka su jaci 5% od nas. Mi smo uzeli 500.000 miliona vise zbog toga sto smo uradili.

Srecan bi bio kada bi AMD bio 20% jaci jel to bih nateralo da izbace GK110.
Ovako je to toliko jaci bio cip da su oni shvatili pa neka nas AMD i dobije jednu godinu za redom ako za GK104 Classified uzmemo 650e umesto 400e.

Nazalost ne slazu se sa vama na stranim forumima i jos uvek je HD7970 slabije prodavan a GTX680 rastura a u tome prednjaci EVGA.
Ovako ce sve GK104 i srednja koja se razdvaja na dve i visa koja se razdvaja na dve i osudajen u duplu i sve je ON, a gde je top cip. E to treba pitati AMD.
A on lepo 3 klase svoje kao i uvek a da je istine borio bi se 7850 sa GTX670.
To je trebao biti odnos snaga. ZANIMLJIVO bi bilo videti taj test.
Jel to sledece godine se desava.
AMD je mogao slobodno da kaze da ce dati zelenima pola zarade jel da se to desilo 7850 NA GTX670 a 7870 na GTX680 a 7970 na GK110 Bulldozer bi bio olicenje uspeha za AMD kako bi to odjeknulo.
Ja mislim da bi im palili ljudi karte uzivo vadili iz kompova i palili i prelazili na NVIDIA, mnogi.

Zato se ne smejte jel NVIDIA nije zagubila papire od projekta a AMD kao sto znate ni sada nema nista novo i revoluciuonarno i smisljeno sada da pogura napredak i donese real life u gaming. Samo da nabildovanim chipovima prati pametne NVIDIA chipove.
Samo je doslo do izrazaja posle mnogo muka, stenjanja, jurnjave, znojenja povecanja velicine drivera i duzeg rada na njima do izrazaja da jos uvek mid range ne moze da parira top chipu iako je blizu.
Ja sam gotov sam AMDom jel za mene je dovoljno to i ja tako gledam na to GTX670 na 7850, sto zbog njihove pohlepe to nije tako ne menja stvar a ne mogu kao neki nenormalni da kazem kako cip od 50.000 moze da bude mid jel onda je on za Japanca low segment ako se gleda tako po kursu dinara i standarda nacije.




i7-3770k - EVGA Z77 FTW(First on Balkan)-CORSAIR H70(GT AP-15 PP) HD5870 >*C L A S S I F I E D* - KHX 2X2 XMP 1 + CORSAIR Airflow2- Seasonic X-750 (Force GT 120GB + CORSAIR H100 next week)- Logitech G510/G700/C310 Samsung P2450H - CORSAIR Obsidian 650D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Jašta 16.07.2012. 23:39 #431763

status: user
broj poruka: 7695
Oko Keplera je radio marketing isto ,kao 4 puta brza od gtx 5xxx serije na kraju se ispostavilo da je mozda 30-40 % ,svi to rade ne cudim se AMD-u ,Sapphire Toxic GHZ edition ode jos 280 Mhz gore pri OC-u.Mada je po meni trenutno gtx 670 najjaci igrac u tom high end trzistu ,dok Deka ne izbaci 7950 Ghz edition.


:: Neću a i da sam u prilici ne bih kupio ni jednu. A iz dokonosti ko i ostali, nešto mlatačim o njima... Overkill za moj monitor i sferu interesovanja, a možda i godine, samo, zajedljivost je čudo..
:: Nego, ne znam što se zeleni tortojed trza, kada je 680 ionako kartica srednjeg segmenta, tako da, samo da iziđu i ostale kartice iz TOP ponude nvidije i kruna je tu, osigurana samo tako
:: Or not? Treba li za ovu, recimo, glupost godine, prevod
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: DSS 16.07.2012. 23:55 #431764

status: user
broj poruka: 2909

:: Ti si ziv?
::
:: Ili nas samo posmatras iz mraka
::
::
:: Big Hello
::
::
:: Lala 4ever!
:: http://youtu.be/6sTfzzdemj
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`


Živ i zdrav tebrex... I nasmejan pošto sam od ponedeljka na godišnjem...
Veliki pozdrav i tebi care.


@Classified
Brate, pročitao sam ovaj tvoj post i ništa te nisam razumeo.
A pokušao sam da ispratim tvoje postove u onoj temi `EVGA GTX680 Classified -Uskoro-` i počela je glava da me boli.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re: Re: Re: Ne znam sta je to AMD bogohulno uradio sto je podigao frekvenciju 16.07.2012. 23:56 #431765

status: user
broj poruka: 3519
Iskreno, obrisao sam post, da se ne bih prepirao, jer jako sam umoran. Iz poštovanja prema tebi, kao jednom od članova prema kom imam najviše poštovanja, odgovoriću.

Kao prvo da naglasim da ja jesam AMD fan. Doduše u cpu segmentu. Ali...Ova priča oko marketinga toliko mrsi mooda, da je smešno/infantilno/neozbiljno uopšte uzimati je u obzir. Zašto? Pa recimo, hajde da kontam da fora `GHz edišn` prolazi kod likova koji će da daju do 100 jura za kartu, eventualno 159,99. To je ta ciljna grupa, oni neće mnogo resursa potrošiti po pitanju nabavke grafike i na njih će krajnje pozitivno delovati AMD-ova krilatica. U mid segmentu će opet postojati ljudi koji ili neće moći da se odbrane od pomenute parole i nabave AMD proizvod ili će ostati zbunjeni(ne uzimam u obzir nV fanove). U high end segmentu imamo najmanju potrošačku grupu/kupovnu moć, dakle sve što u tom segmentu poprimi definiciju `trofeja` daje jednom od igrača prednost da manipuliše nad ostalim potrošačkim grupama, kojima kroz niže segmente vrše subliminalni pritisak, bez obzira da li je konkurentski proizvod brži ili ne. I sve je to u redu donekle, AMD ima bolju ponudu u ostalim segmentima, ali u najjačem nemaju dovoljno jak proizvod, odnosno GTX 680 je na fabričkim taktovima brži od 7970. GTX 680 se daleko bolje prodaje, AMD nema odgovor, što nas dovodi na početak rasprave. AMD izbacuje `iz svoje kuhinje` kartu koja je marginalno brža od konkurenta, nešto što je do sada ostavljano vendorima. To je bedan argument i to nije nešto o čemu možemo govoriti kao da se svaki dan događa, a citait `Cilj opravda sredstvo` mi je ljigav u svakom pogledu, pogotovo u korporacijskom. Ispada da branim nV, ali šta bi bilo da je izašao GK 110? Koju bi onda edišn izbacili? `1.5 GHz edišn`? `1.7Ghz edišn`?


:: Njima je bitno zbog marketinga ,imaju najjacu kartu koju su prozvali GHZ edition imaju 1 mesto ,sto ima uticaja u marketingu i prodaji.Cilj opravdava sredstvo.To ti je najaci argument
::
::
:: :: Ništa Bogohulno, ali je neuobičajeno da u GPU segmentu proizvođači karti izbacuju OC verzije(kad već ima toliko vendora koji će ponuditi bolje komponente i stabilnost), odnosno verzije na višim taktovima(kao 2700K, kao što si naveo), jer u CPU segmentu, AMD i Intel nikom ne predaju svoje čipove na OC i sl., već sami određuju pozicioniraju serije i binuju čipove, praveći tržišnu strategiju. U svetu grafičkih karti je već druga priča. Zar ne misliš da je to već dovoljan kontraargument
:: ::
:: ::
:: :: :: i mozda ukljucio neke skrivene shadere.Kada to Intel uradi 2600 K > 2700 K to je ok.Niko ne brani Nvidia ako moze da to uradi
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: DSS 16.07.2012. 23:59 #431766

status: user
broj poruka: 18940
Nemoj da ih citas pogotovu sad dok si na odmoru, ne opterecuj se glupostima:)


::
:: :: Ti si ziv?
:: ::
:: :: Ili nas samo posmatras iz mraka
:: ::
:: ::
:: :: Big Hello
:: ::
:: ::
:: :: Lala 4ever!
:: :: http://youtu.be/6sTfzzdemj
:: ::
:: :: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`
::
::
:: Živ i zdrav tebrex... I nasmejan pošto sam od ponedeljka na godišnjem...
:: Veliki pozdrav i tebi care
::
::
:: @Classifie
:: Brate, pročitao sam ovaj tvoj post i ništa te nisam razumeo
:: A pokušao sam da ispratim tvoje postove u onoj temi `EVGA GTX680 Classified -Uskoro-` i počela je glava da me boli
::
::
:: DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Re: Re: Ne znam sta je to AMD bogohulno uradio sto je podigao frekvenciju 17.07.2012. 00:06 #431767

status: user
broj poruka: 7695
Na trzistu kao i u politici ne postoji moral ,vidis da njima znaci to zbog necega zato su i izbacili taj model.Ja ih licno ne osudjujem zbog toga ,zato sto su i drugi azdaje.


:: Iskreno, obrisao sam post, da se ne bih prepirao, jer jako sam umoran. Iz poštovanja prema tebi, kao jednom od članova prema kom imam najviše poštovanja, odgovoriću
::
:: Kao prvo da naglasim da ja jesam AMD fan. Doduše u cpu segmentu. Ali...Ova priča oko marketinga toliko mrsi mooda, da je smešno/infantilno/neozbiljno uopšte uzimati je u obzir. Zašto? Pa recimo, hajde da kontam da fora `GHz edišn` prolazi kod likova koji će da daju do 100 jura za kartu, eventualno 159,99. To je ta ciljna grupa, oni neće mnogo resursa potrošiti po pitanju nabavke grafike i na njih će krajnje pozitivno delovati AMD-ova krilatica. U mid segmentu će opet postojati ljudi koji ili neće moći da se odbrane od pomenute parole i nabave AMD proizvod ili će ostati zbunjeni(ne uzimam u obzir nV fanove). U high end segmentu imamo najmanju potrošačku grupu/kupovnu moć, dakle sve što u tom segmentu poprimi definiciju `trofeja` daje jednom od igrača prednost da manipuliše nad ostalim potrošačkim grupama, kojima kroz niže segmente vrše subliminalni pritisak, bez obzira da li je konkurentski proizvod brži ili ne. I sve je to u redu donekle, AMD ima bolju ponudu u ostalim segmentima, ali u najjačem nemaju dovoljno jak proizvod, odnosno GTX 680 je na fabričkim taktovima brži od 7970. GTX 680 se daleko bolje prodaje, AMD nema odgovor, što nas dovodi na početak rasprave. AMD izbacuje `iz svoje kuhinje` kartu koja je marginalno brža od konkurenta, nešto što je do sada ostavljano vendorima. To je bedan argument i to nije nešto o čemu možemo govoriti kao da se svaki dan događa, a citait `Cilj opravda sredstvo` mi je ljigav u svakom pogledu, pogotovo u korporacijskom. Ispada da branim nV, ali šta bi bilo da je izašao GK 110? Koju bi onda edišn izbacili? `1.5 GHz edišn`? `1.7Ghz edišn`?
::
::
:: :: Njima je bitno zbog marketinga ,imaju najjacu kartu koju su prozvali GHZ edition imaju 1 mesto ,sto ima uticaja u marketingu i prodaji.Cilj opravdava sredstvo.To ti je najaci argument
:: ::
:: ::
:: :: :: Ništa Bogohulno, ali je neuobičajeno da u GPU segmentu proizvođači karti izbacuju OC verzije(kad već ima toliko vendora koji će ponuditi bolje komponente i stabilnost), odnosno verzije na višim taktovima(kao 2700K, kao što si naveo), jer u CPU segmentu, AMD i Intel nikom ne predaju svoje čipove na OC i sl., već sami određuju pozicioniraju serije i binuju čipove, praveći tržišnu strategiju. U svetu grafičkih karti je već druga priča. Zar ne misliš da je to već dovoljan kontraargument
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: i mozda ukljucio neke skrivene shadere.Kada to Intel uradi 2600 K > 2700 K to je ok.Niko ne brani Nvidia ako moze da to uradi
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re: Re: Re: Re: Re: Ne znam sta je to AMD bogohulno uradio sto je podigao frekvenciju 17.07.2012. 00:15 #431769

status: user
broj poruka: 3519
Eh, pa sad dolazimo do momenta kad moramo izolovati i apostrofirati AMD-ov prenaglašeni marketing u odnosu na druge, zar ne? Nema više sitnih riba na tržištu, ali AMD u ovom trenu nema proizvod koji ih može držati na tronu, zar ne? Sve je pitanje marketinga! Dakle sve se svodi na jedno...


:: Na trzistu kao i u politici ne postoji moral ,vidis da njima znaci to zbog necega zato su i izbacili taj model.Ja ih licno ne osudjujem zbog toga ,zato sto su i drugi azdaje
::
::
:: :: Iskreno, obrisao sam post, da se ne bih prepirao, jer jako sam umoran. Iz poštovanja prema tebi, kao jednom od članova prema kom imam najviše poštovanja, odgovoriću
:: ::
:: :: Kao prvo da naglasim da ja jesam AMD fan. Doduše u cpu segmentu. Ali...Ova priča oko marketinga toliko mrsi mooda, da je smešno/infantilno/neozbiljno uopšte uzimati je u obzir. Zašto? Pa recimo, hajde da kontam da fora `GHz edišn` prolazi kod likova koji će da daju do 100 jura za kartu, eventualno 159,99. To je ta ciljna grupa, oni neće mnogo resursa potrošiti po pitanju nabavke grafike i na njih će krajnje pozitivno delovati AMD-ova krilatica. U mid segmentu će opet postojati ljudi koji ili neće moći da se odbrane od pomenute parole i nabave AMD proizvod ili će ostati zbunjeni(ne uzimam u obzir nV fanove). U high end segmentu imamo najmanju potrošačku grupu/kupovnu moć, dakle sve što u tom segmentu poprimi definiciju `trofeja` daje jednom od igrača prednost da manipuliše nad ostalim potrošačkim grupama, kojima kroz niže segmente vrše subliminalni pritisak, bez obzira da li je konkurentski proizvod brži ili ne. I sve je to u redu donekle, AMD ima bolju ponudu u ostalim segmentima, ali u najjačem nemaju dovoljno jak proizvod, odnosno GTX 680 je na fabričkim taktovima brži od 7970. GTX 680 se daleko bolje prodaje, AMD nema odgovor, što nas dovodi na početak rasprave. AMD izbacuje `iz svoje kuhinje` kartu koja je marginalno brža od konkurenta, nešto što je do sada ostavljano vendorima. To je bedan argument i to nije nešto o čemu možemo govoriti kao da se svaki dan događa, a citait `Cilj opravda sredstvo` mi je ljigav u svakom pogledu, pogotovo u korporacijskom. Ispada da branim nV, ali šta bi bilo da je izašao GK 110? Koju bi onda edišn izbacili? `1.5 GHz edišn`? `1.7Ghz edišn`?
:: ::
:: ::
:: :: :: Njima je bitno zbog marketinga ,imaju najjacu kartu koju su prozvali GHZ edition imaju 1 mesto ,sto ima uticaja u marketingu i prodaji.Cilj opravdava sredstvo.To ti je najaci argument
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Ništa Bogohulno, ali je neuobičajeno da u GPU segmentu proizvođači karti izbacuju OC verzije(kad već ima toliko vendora koji će ponuditi bolje komponente i stabilnost), odnosno verzije na višim taktovima(kao 2700K, kao što si naveo), jer u CPU segmentu, AMD i Intel nikom ne predaju svoje čipove na OC i sl., već sami određuju pozicioniraju serije i binuju čipove, praveći tržišnu strategiju. U svetu grafičkih karti je već druga priča. Zar ne misliš da je to već dovoljan kontraargument
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: i mozda ukljucio neke skrivene shadere.Kada to Intel uradi 2600 K > 2700 K to je ok.Niko ne brani Nvidia ako moze da to uradi
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ne znam sta je to AMD bogohulno uradio sto je podigao frekvenciju 17.07.2012. 00:19 #431770

status: user
broj poruka: 7695
Svi sajtovi tu Ghz edition proglasavaju kao trenutno najbrzu kartu ,pa eto i ovaj nas lik sa Benchmarka ,njima je to dovoljno ,inace AMD marketing trenutno vodi nas covek Sasa Marinkovic.


:: Eh, pa sad dolazimo do momenta kad moramo izolovati i apostrofirati AMD-ov prenaglašeni marketing u odnosu na druge, zar ne? Nema više sitnih riba na tržištu, ali AMD u ovom trenu nema proizvod koji ih može držati na tronu, zar ne? Sve je pitanje marketinga! Dakle sve se svodi na jedno..
::
::
:: :: Na trzistu kao i u politici ne postoji moral ,vidis da njima znaci to zbog necega zato su i izbacili taj model.Ja ih licno ne osudjujem zbog toga ,zato sto su i drugi azdaje
:: ::
:: ::
:: :: :: Iskreno, obrisao sam post, da se ne bih prepirao, jer jako sam umoran. Iz poštovanja prema tebi, kao jednom od članova prema kom imam najviše poštovanja, odgovoriću
:: :: ::
:: :: :: Kao prvo da naglasim da ja jesam AMD fan. Doduše u cpu segmentu. Ali...Ova priča oko marketinga toliko mrsi mooda, da je smešno/infantilno/neozbiljno uopšte uzimati je u obzir. Zašto? Pa recimo, hajde da kontam da fora `GHz edišn` prolazi kod likova koji će da daju do 100 jura za kartu, eventualno 159,99. To je ta ciljna grupa, oni neće mnogo resursa potrošiti po pitanju nabavke grafike i na njih će krajnje pozitivno delovati AMD-ova krilatica. U mid segmentu će opet postojati ljudi koji ili neće moći da se odbrane od pomenute parole i nabave AMD proizvod ili će ostati zbunjeni(ne uzimam u obzir nV fanove). U high end segmentu imamo najmanju potrošačku grupu/kupovnu moć, dakle sve što u tom segmentu poprimi definiciju `trofeja` daje jednom od igrača prednost da manipuliše nad ostalim potrošačkim grupama, kojima kroz niže segmente vrše subliminalni pritisak, bez obzira da li je konkurentski proizvod brži ili ne. I sve je to u redu donekle, AMD ima bolju ponudu u ostalim segmentima, ali u najjačem nemaju dovoljno jak proizvod, odnosno GTX 680 je na fabričkim taktovima brži od 7970. GTX 680 se daleko bolje prodaje, AMD nema odgovor, što nas dovodi na početak rasprave. AMD izbacuje `iz svoje kuhinje` kartu koja je marginalno brža od konkurenta, nešto što je do sada ostavljano vendorima. To je bedan argument i to nije nešto o čemu možemo govoriti kao da se svaki dan događa, a citait `Cilj opravda sredstvo` mi je ljigav u svakom pogledu, pogotovo u korporacijskom. Ispada da branim nV, ali šta bi bilo da je izašao GK 110? Koju bi onda edišn izbacili? `1.5 GHz edišn`? `1.7Ghz edišn`?
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Njima je bitno zbog marketinga ,imaju najjacu kartu koju su prozvali GHZ edition imaju 1 mesto ,sto ima uticaja u marketingu i prodaji.Cilj opravdava sredstvo.To ti je najaci argument
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: Ništa Bogohulno, ali je neuobičajeno da u GPU segmentu proizvođači karti izbacuju OC verzije(kad već ima toliko vendora koji će ponuditi bolje komponente i stabilnost), odnosno verzije na višim taktovima(kao 2700K, kao što si naveo), jer u CPU segmentu, AMD i Intel nikom ne predaju svoje čipove na OC i sl., već sami određuju pozicioniraju serije i binuju čipove, praveći tržišnu strategiju. U svetu grafičkih karti je već druga priča. Zar ne misliš da je to već dovoljan kontraargument
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: i mozda ukljucio neke skrivene shadere.Kada to Intel uradi 2600 K > 2700 K to je ok.Niko ne brani Nvidia ako moze da to uradi
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever sadsad 17.07.2012. 00:32 #431772

status: user
broj poruka: 3821
I ciji je veci na kraju? :)

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ne znam sta je to AMD bogohulno uradio sto je podigao frekvenciju 17.07.2012. 00:45 #431773

status: user
broj poruka: 3519
Hmm, sajtovi. Hajde, iskreno, da li je tebi to dovoljna satusfakcija? Meni, jednostavno nije. Ne želim da se sad raspravljamo do zore, delom jer radim izjutra i što nemam snage, a delom što je ovo `dvougao`, gde ti i ja zastupamo suprotstavljena mišljenja, te smo obojica u pravu u nekom od paralelnih univerzumama.
Laku noć.


:: Svi sajtovi tu Ghz edition proglasavaju kao trenutno najbrzu kartu ,pa eto i ovaj nas lik sa Benchmarka ,njima je to dovoljno ,inace AMD marketing trenutno vodi nas covek Sasa Marinkovic
::
::
:: :: Eh, pa sad dolazimo do momenta kad moramo izolovati i apostrofirati AMD-ov prenaglašeni marketing u odnosu na druge, zar ne? Nema više sitnih riba na tržištu, ali AMD u ovom trenu nema proizvod koji ih može držati na tronu, zar ne? Sve je pitanje marketinga! Dakle sve se svodi na jedno..
:: ::
:: ::
:: :: :: Na trzistu kao i u politici ne postoji moral ,vidis da njima znaci to zbog necega zato su i izbacili taj model.Ja ih licno ne osudjujem zbog toga ,zato sto su i drugi azdaje
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Iskreno, obrisao sam post, da se ne bih prepirao, jer jako sam umoran. Iz poštovanja prema tebi, kao jednom od članova prema kom imam najviše poštovanja, odgovoriću
:: :: :: ::
:: :: :: :: Kao prvo da naglasim da ja jesam AMD fan. Doduše u cpu segmentu. Ali...Ova priča oko marketinga toliko mrsi mooda, da je smešno/infantilno/neozbiljno uopšte uzimati je u obzir. Zašto? Pa recimo, hajde da kontam da fora `GHz edišn` prolazi kod likova koji će da daju do 100 jura za kartu, eventualno 159,99. To je ta ciljna grupa, oni neće mnogo resursa potrošiti po pitanju nabavke grafike i na njih će krajnje pozitivno delovati AMD-ova krilatica. U mid segmentu će opet postojati ljudi koji ili neće moći da se odbrane od pomenute parole i nabave AMD proizvod ili će ostati zbunjeni(ne uzimam u obzir nV fanove). U high end segmentu imamo najmanju potrošačku grupu/kupovnu moć, dakle sve što u tom segmentu poprimi definiciju `trofeja` daje jednom od igrača prednost da manipuliše nad ostalim potrošačkim grupama, kojima kroz niže segmente vrše subliminalni pritisak, bez obzira da li je konkurentski proizvod brži ili ne. I sve je to u redu donekle, AMD ima bolju ponudu u ostalim segmentima, ali u najjačem nemaju dovoljno jak proizvod, odnosno GTX 680 je na fabričkim taktovima brži od 7970. GTX 680 se daleko bolje prodaje, AMD nema odgovor, što nas dovodi na početak rasprave. AMD izbacuje `iz svoje kuhinje` kartu koja je marginalno brža od konkurenta, nešto što je do sada ostavljano vendorima. To je bedan argument i to nije nešto o čemu možemo govoriti kao da se svaki dan događa, a citait `Cilj opravda sredstvo` mi je ljigav u svakom pogledu, pogotovo u korporacijskom. Ispada da branim nV, ali šta bi bilo da je izašao GK 110? Koju bi onda edišn izbacili? `1.5 GHz edišn`? `1.7Ghz edišn`?
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: Njima je bitno zbog marketinga ,imaju najjacu kartu koju su prozvali GHZ edition imaju 1 mesto ,sto ima uticaja u marketingu i prodaji.Cilj opravdava sredstvo.To ti je najaci argument
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: Ništa Bogohulno, ali je neuobičajeno da u GPU segmentu proizvođači karti izbacuju OC verzije(kad već ima toliko vendora koji će ponuditi bolje komponente i stabilnost), odnosno verzije na višim taktovima(kao 2700K, kao što si naveo), jer u CPU segmentu, AMD i Intel nikom ne predaju svoje čipove na OC i sl., već sami određuju pozicioniraju serije i binuju čipove, praveći tržišnu strategiju. U svetu grafičkih karti je već druga priča. Zar ne misliš da je to već dovoljan kontraargument
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: i mozda ukljucio neke skrivene shadere.Kada to Intel uradi 2600 K > 2700 K to je ok.Niko ne brani Nvidia ako moze da to uradi
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 6  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs