Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Novi televizori i Madjarske pereko KP
STRANA 2 OD 2
dautovic .... 27.11.2013. 15:38 #528485

status: user
broj poruka: 2855

Ljudi nema vise svrhe kupovati preko `Madjara`...Jedino ako se ide tamo po jos neke stvari pa usput i tehniku i to ako se naidje na neki pupostu plus povracaj poreza, tek u toj varijanti moze da se otplati gorivo do tamo i nazad...

Relanost je da se sada vise ne isplati ova kombinacija, ja sam prosle godine u decembru pazario TV preko nekog lika sa KP koji dovozi iz madajrske. TV koji je kod nas na akciji(u WinWin-u cini mi se) bio 118 000 u tom trenutku ja sam platio 650e, LG Cinema 3D 42LM640 i u tom nekom periodu je usteda bila solidna...

Pre nekih dve nedelje kolega se odlucio da uzme taj model samo za 2013 godinu(razlike su akademske) I cesljajuci oglase na KP itd dosli smo do zakljcuka da bi imao ustedu manju od 100e, a ovde je taj tv koji je on hteo bio na akciji + se dobijala kamera + 5 godina garancije...Naravno da je TV uzeo u tehnomaniji...


Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
oxid Re: @oxid 27.11.2013. 21:15 #528519

status: user
broj poruka: 7
Nisam pitao zbog ustede, vec zbog dobavljivosti. Ono sto je meni interesantno ovde nema, recimo Noctua NH-U14S, Thermalright HR-02...


:: I koliko bi ustedeo, 5e
::
:: Uzmi ovde slobodno, nije da nemas izbor
::
:: Cpu:AMD FX 6300 @ 4 Ghz
:: Cooler:CM v8 GT
:: GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 O
:: Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MH
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:CM Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: Mouse:Mx 51
:: Screen: Dell
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JoLoLo Pitanje 24.09.2014. 10:12 #564419

status: user
broj poruka: 277

Ja bogami televizore koje gledam kod nas su na akciji i popustu 50.000 rsd, a kod ovih KP se mogu naruciti za 330 ili 360 eur... To mu dodje `samo` 20% jeftinije.


Elem, hteo sam da vas pitam gde ti ljudi kupuju televizore u Madjarskoj? Ici cu uskoro na put i prolaziti kroz Madjarsku, pa razmisljam da svratim i bacim pogled licno :)
Znate li nazive nekih radnji, Madjarskih tehnomanija i winwin-ova ili tako nesto? :)

I sta treba sve da se radi... pri kupovini se trazi onaj tax free formular, i onda na granici se trazi povracaj novca?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JoLoLo ... 27.09.2014. 10:20 #564993

status: user
broj poruka: 277

Niko da odgovori... au bre ljudi zar je toliko strasno da mi odate tu veliku tajnu koja se prenosi samo sa kolena na koleno?! Uzecu vam posao tako sto cu kupiti 1 televizor i onda cete da umrete jadni od gladi... heh ne verujem!

Evo dobro... pitacu google translate, nije nikakav problem snaci cu se ja:
http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac re 27.09.2014. 21:08 #565040

status: user
broj poruka: 578

Da ti pomognem u nekom trenutku neki televizori idu na akciju.Nikada se ne zna kada će akcija niti koji

će televizori da budu.Ako imaš poznatog prodavca e onda si u prednosti.Ti kao jedinka jako teško možeš da naletiš na akciju.To je suština priče.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac re 27.09.2014. 21:08 #565041

status: user
broj poruka: 578

Da ti pomognem u nekom trenutku neki televizori idu na akciju.Nikada se ne zna kada će akcija niti koji

će televizori da budu.Ako imaš poznatog prodavca e onda si u prednosti.Ti kao jedinka jako teško možeš da naletiš na akciju.To je suština priče.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
subzero88 tv 27.09.2014. 21:14 #565042

status: user
broj poruka: 178
Ja sam uzeo u https://www.220volt.hu , imaju radnju i u Segedinu. Mada mozes jos jeftinije proci u Tesco, Auchan, Euronics, Media Markt. Uvek imaju nekih snizenja. Porez(AFA) nisam trazio nazad pa ti ne znam o tome nista reci.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
FX-6300/Asus M5A97 LE R2.0/2x4GB DDR3-1600/Gigabyte 7790 OC 2GB/Benq G2220HD+LG 42ld450

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JoLoLo Hvala bunjevac i subzero88 28.09.2014. 12:25 #565081

status: user
broj poruka: 277

Pa tako i ja planiram da odem pa da kupim neki na akciji koji mi se svidi. Jedino sto me brine jeste ta carina na nasoj granici. Da li ce mi traziti da platim carinu za 1 TV?

Jedni mi kazu kao nece te niko smarati za 1 TV, drugi kazu mora da se plati carina...

MOgu li ga otpakovati pa kao da polovan prenosim (dala mi tetka iz Nemacke)?
Ima li neka fora sto mogu uraditi sa carinom?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 28.09.2014. 12:55 #565083

status: user
broj poruka: 2800
To sto pitaš verovatno bi mnogi želeli da znaju ali ne znamo pa ti zato niko nije ni odgovorio a ne da necemo da ti odgovorimo .)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miletic ... 28.09.2014. 15:06 #565098

status: user
broj poruka: 221
nisam hteo da smaram kako bi porez i carina bili problem na granici, pa da se ne vredi cimati ako je usteda 20-30 eura a moguc gubitak na carini oko 100 i vise eura (40% vrednosti procene proizvoda), pritom za taj porez znam da kad ga na granici overis, moras da se vratis posle u madjarsku nakon fazon nekoliko dana ili da uz veliku proviziju ovde u nekoj banci to podignes...

Da je neki tv od 1000 i vise evra, vrv bi se isplatilo. Posto ovi nakupci imaju pristup i popustima i akcijama kakve ti neces imati, jer kupuju na veliko, oni ce ti dati cenu uz zaradu preko, koju treba sam da procenis jel ti odgovara. Oni ti donesu tv na adresu, ako bude problema, oni ga rese... ne znam, nisam gledao cene jer mi tv ne treba, ali dobro sve varijante ispitaj pre nego se odlucis... Svakako, deluje da je legalna kupovina u radnjama u bg najgora opcija, i to je ono sto mene najvise vredja i boli kao stanovnika ove zemlje...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JoLoLo Ta carina... 28.09.2014. 16:34 #565105

status: user
broj poruka: 277
Pa nije usteda 30-40 eur. Npr. otvorio sam sajt onog mall.hu i prvi TV koji mi je prikazan na akciji kosta 400 eur, a kod nas na popustu u tehnomaniji je 77 hiljada dinara. Razlika u ceni drugih modela nije tako drasticna, ali kad je neki model na akciji u madjarskoj tad se ustedi bar 100-200 eur na te televizore srednje ili nize klase (kako da ih nazovem:)

PRIMER:
http://www.220volt.hu/LG+Electronics+42LA6130
Taj tv kosta 33000 din bez poreza. A na kupujem prodajem ga jedan lik daje za 450. Ok mozda je sad neko ekstra snizenje za taj tv, ali u startu ja na njemu ustedim jos 100 eur.

Sad ta carina... da li oni sami procene TV pa roknu neku cenu carine, ili uzmu racun pa na tu cenu sto pise u racunu primene odredjen procenat?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac RE 29.09.2014. 13:36 #565201

status: user
broj poruka: 578



Po zakonu imaš pravo da uvezeš stvari za ličnu upotrebu tj,tv,monitor,veš mašina mislim da uredno prijaviš na carini ali da se ne plaća carina.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 29.09.2014. 14:06 #565202

status: user
broj poruka: 1276
ja mislim da po zakonu sve sto prelazi 100eur vrednosti ili tako neku cifru (mozda 80e) oni moraju da carine... e sad da li ce ti cariniti ili ne, to je vec drugi par cipela :) ako ces ici na varijantu povratka afe onda moras ici po nju u madjare opet nakon nekog vremena kao sto je gore neko pomenuo..


P8P67 pro, i5-2500k, gtx Titan, 2x4gb Ripjaws 2400mhz, Seasonic M12D 850w, 3x Dell u2312hm, Denon ah-d5000
G27, Ecci v1-GP pedals, RS formula stand, Ultrashield custom racing seat

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac re 29.09.2014. 15:22 #565216

status: user
broj poruka: 578



Jedva sam naguglao od 1 januara nema carine za belu tehniku i ku`anska aparate.
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/431391/Pantovic-Ukidanjem-carine-jeftiniji-proizvodi-iz-EU
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JoLoLo Re: re 29.09.2014. 15:29 #565217

status: user
broj poruka: 277

Ako kupim TV bele boje hoce li to ući u belu tehniku .)

::
::
::
:: Jedva sam naguglao od 1 januara nema carine za belu tehniku i ku`anska aparate
:: http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/431391/Pantovic-Ukidanjem-carine-jeftiniji-proizvodi-iz-EU
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac Evo još jednom google 29.09.2014. 15:37 #565218

status: user
broj poruka: 578



http://www.naslovi.net/2014-01-02/dnevnik/pale-carine-za-sve-iz-evrope-osim-za-uvoz-hrane/8433925
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JoLoLo Re: Evo još jednom google 29.09.2014. 15:44 #565220

status: user
broj poruka: 277

Wooow sjajna vest! Ovde pise da ce carina za TV biti ukinuta. Samo je pitanje da li je ovo stvarno stupilo na snagu :)

::
::
::
:: http://www.naslovi.net/2014-01-02/dnevnik/pale-carine-za-sve-iz-evrope-osim-za-uvoz-hrane/8433925
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac reJoLoLo 29.09.2014. 15:50 #565221

status: user
broj poruka: 578
Piše ti lepo da na svu robu iz eu nema carine tj ukinuto ,bilo je na b92 ali nikako ne mogu da nađem vesti iz januara.Ali ako ne veruješ možeš lepo usvojstvu građaina nazvati saveznu upravu carina i jednostavno pitati.Pozdrav iz Subotice.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JoLoLo Ima nade! 29.09.2014. 16:20 #565222

status: user
broj poruka: 277
Na sajtu Carinske uprave sam jedva uspeo iscackati ovaj dokument:

http://www.upravacarina.rs/cyr/Zakoni/PUTNICKI%20PROMET%20SA%20INOSTRANSTVOM.pdf


Tu pise primer cak sa televizorom:

Поред предмета личног пртљага домаћи путници су ослобођени од плаћања
увозних дажбина на предмете које уносе из иностранства (некомерцијалног карактера,
намењених употреби за сопствене потребе, чланова породице, потреба домаћинства и сл.),
а чија вредност не прелази 100 евра у динарској противвредности. Роба која није
дељива није обухваћена овом повластицом. 6
Пример: Уколико путник уноси телевизор чија вредност износи 500 евра, у динарској
противвреднопсти, не може се извршити подела вредности те робе па да се на вредност до
100 евра, у динарској противвредности, роба ослободи од плаћања увозних дажбина, а да
се увозне дажбине обрачунају и наплате на вредност робе од 400 евра, у динарској
противвредности. У овом случају увозне дажбине плаћају се на целокупну вредност робе,
тј. на вредност од 500 евра, у динарској противвредности.
Такође, не може се сабирати повластица више путника при увозу једног
предмета.
Пример: Уколико пет путника у једном возилу тражи да за један телевизор, вредности 500
евра, у динарској противвредности, буду ослобођени од плаћања увозних дажбина, из
разлога што свако од њих има право на царинску повластицу за робу коју поред личног
пртљага уноси из иностранства до вредности од 100 евра, у динарској противвредности,
поступак уз ослобођење од плаћања увозних дажбина не може се одобрити јер се
повластица по овом основу односи на сваког путника појединачно, односно за робу коју
сваки путник појединачно носи са собом. Сходно томе, у конкретном случају увозне
дажбине наплатиће се на укупну вредност телевизора, тј. на вредност од 500 евра, у
динарској противвредности.

Sad taj dokument je iz 08.11.2012. Nadam se da je ovo o cemu ti pises usvojeno od ove godine :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac to nije to 29.09.2014. 17:06 #565234

status: user
broj poruka: 578


Ako ti ovo ne pomogne odustajem.
http://www.gradsubotica.co.rs/nije-lako-bez-carine-doneti-tehnicku-robu/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JoLoLo Au majku im... 29.09.2014. 17:50 #565242

status: user
broj poruka: 277

To je izgleda tacno... treba se dokazati da je bar 50% delova proizvedeno u EU :/

U tim radnjama se ne daje EUR-1 obrazac, kako onda nabaviti to :S


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JoLoLo 42LB650V 30.09.2014. 14:55 #565341

status: user
broj poruka: 277

Ljudi, mislim da je izbor pao... uzecu ovaj model:

http://www.220volt.hu/LG+Electronics+42LB650V

Čini mi se kao najbolji odnos cene i kvaliteta... Kako vam deluje?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac RE 30.09.2014. 15:40 #565347

status: user
broj poruka: 578



Moja preporuka ti je da nađeš taj model kod ovih naših da ti donesu jer:garanciju ti oni odrađuju ako tv rikne (znači oni ga vraćaju preko grane)povrat poreza možeš da dobiješ u radnji kada se sledeći put vratiš.Ako nisi blizu granice da bi došao do mađe treba ti minimum 50 eura tamo i nazad.Izbegavaš bilo kakvu zajebanciju u vidu prenosa donesu ti na adresu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs