Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Rudarenje tutorijali za pocetnike i sve sto je potrebno da bi krenuli
STRANA 2 OD 7  
zerocool55 re 28.12.2013. 10:49 #534439

status: user
broj poruka: 1130
Moj mail: mile491@gmail.com

Svako ko hoce i zainteresovan je da sazna o majningu moze me kontaktirati ja se bavim majningom i mogu pomoci od saveta za opremu sve do dizanja para iz banke... Javite mi se pa cu vas dodati na Skajpu pa vam i sve pokazati preko Teamwiewera kada budem mogao i imao vrmena.. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez @zerocool55 28.12.2013. 14:53 #534482

status: user
broj poruka: 994
hvala druze imas mail


Phenom IIx4 955/Asus M5A97 PRO/Sapphire HD 6870/Seagate 1TB/Black Shark 8GB/1866MHz/LC Powe LC6650GP3/NZXT Lexa S
Potreba da se uvek bude upravu je siguran znak glupog coveka...neki ljudi na ovom forumu ce se sigurno prepoznati

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 29.12.2013. 00:41 #534557

status: user
broj poruka: 4740

@zerocool55

A sto ne bi kazao svima nama OVDE?

______________________________
The finest AV http://goo.gl/aradKv


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
s1ckstyle re 29.12.2013. 02:53 #534562

status: user
broj poruka: 155
Ne zeli da podeli tajne kosmosa sa nama :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 29.12.2013. 03:49 #534564

status: user
broj poruka: 4740

Eh, da... najveca je tajna nemati tajnu.

Ili je malo trulo traziti kintu na forumu. Ipak, nije svako operater.
Lepo covek kaze, moze da otkljuca mejl, ali to kosta 100 evra. Molim lepo.

______________________________
The finest AV http://goo.gl/aradKv


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Sad dali je tacno to sto pise 09.01.2014. 22:36 #536178

status: user
broj poruka: 2936
http://bit.ly/1ksrHhK


M Power-3770k-Beast 16GB-Hyper X 120GB-7970 BE-Nitro 850W-H 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez pozdrav pametnjakovici :) 05.03.2017. 21:55 #632688

status: user
broj poruka: 994
nije me bilo dosta dugo bas dugo vidim da se ovde nista nije promenilo :)...
da izvestim vezano za ovu temu koja je stara oko 3godine
ipak sam se odlucio za mining posle dosta googlanja i postavljanja ove teme ...
moj saldo
primarna investicija 235k din rig iz potpisa
rig otplatio sebe plus amortizacija za struju za 23meseci
imao brdo gresaka za taj period i glupih poteza tipa gubitka 7btc na berzi (otplata bi bila za 13 meseci da sam to stavio u dzep) i slicno...

i pored tih greske taj rig je zaradio jos
8 asusa 280x rasporedio to na 2 riga po 6gpu setape
napravio 4x asus 380 4gb rig,
napravio 4x nitro 390x rig
i jos 4 riga sa 16 kom rx470 asus
nisam se stedeo na svim setapima je corsair rmi1000 i ssd svuda ...
+oko 4k eura koje sam potrosio u licne svrhe....tj oko 25 posto od zaradjenih para 75 posto sam prosledio u opremu
to izgleda posle 3 godine od starta ovako
https://www.youtube.com/watch?v=pEN2K50qMBs

poceo da pravim na potkrovlju prostoriju koja ce biti namenjena iskljucivo za ovo sa sredjenom ventilacijom jer zivota pored ovih karti vise nema kako dolaze vrucine
ovo je full time job za mene jer sam dao otkaz u vojsci pre oko godinu dana


Intel G1610/ASRock H61 Pro BTC/4 x Asus R9 280X DirectCUII TOP/Black Shark 2X4GB1866MHz/2xCORSAIR AX860/custom rig


:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: pozdrav pametnjakovici :) 05.03.2017. 22:43 #632692

status: user
broj poruka: 18940
Brate, svaka ti cast, veoma lepo i uredno oranizovano ovo sa rafovima, i ne zauzima puno prostora. Iskreno, nikad se nisam usudio da ulozim u to, nekako sam osvrnut ka drugim stvarima, ali super sto ti lepo ide.

PS ovolike graficke, moze li da postigne onaj malecki ventilator na otvoru zida? :).


:: nije me bilo dosta dugo bas dugo vidim da se ovde nista nije promenilo :)..
:: da izvestim vezano za ovu temu koja je stara oko 3godine
:: ipak sam se odlucio za mining posle dosta googlanja i postavljanja ove teme ..
:: moj saldo
:: primarna investicija 235k din rig iz potpis
:: rig otplatio sebe plus amortizacija za struju za 23mesec
:: imao brdo gresaka za taj period i glupih poteza tipa gubitka 7btc na berzi (otplata bi bila za 13 meseci da sam to stavio u dzep) i slicno..
::
:: i pored tih greske taj rig je zaradio jo
:: 8 asusa 280x rasporedio to na 2 riga po 6gpu setap
:: napravio 4x asus 380 4gb rig
:: napravio 4x nitro 390x ri
:: i jos 4 riga sa 16 kom rx470 asu
:: nisam se stedeo na svim setapima je corsair rmi1000 i ssd svuda ..
:: +oko 4k eura koje sam potrosio u licne svrhe....tj oko 25 posto od zaradjenih para 75 posto sam prosledio u opremu
:: to izgleda posle 3 godine od starta ovako
:: https://www.youtube.com/watch?v=pEN2K50qMB
::
:: poceo da pravim na potkrovlju prostoriju koja ce biti namenjena iskljucivo za ovo sa sredjenom ventilacijom jer zivota pored ovih karti vise nema kako dolaze vrucine
:: ovo je full time job za mene jer sam dao otkaz u vojsci pre oko godinu dana
::
::
:: Intel G1610/ASRock H61 Pro BTC/4 x Asus R9 280X DirectCUII TOP/Black Shark 2X4GB1866MHz/2xCORSAIR AX860/custom rig
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 05.03.2017. 23:14 #632694

status: user
broj poruka: 2998
Stvarno, to je RIG!

Citao sam da je BTC dostigao all time high ovih dana.


Ja sam se davno zezao sa tim, bio sam na nekom mining pool-u, izrudario nesto sitno i zaboravio na to par godina, i onda kada su skocile cene, setih se da imam i dobio fine parice :)

Ali ovo stvarno izgleda mnogo jako. I ozbiljno. Svaka cast. Koliko ti vremena treba za 1btc?

Mada, da li je neko objasnio definitivno sta se zapravo desava kada uposlis karticu? Koje/cije probleme zapravo resava? To mi je najfascinantnije od svega.:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan Re: pozdrav pametnjakovici :) 06.03.2017. 11:18 #632714

status: user
broj poruka: 1577
Prvo druže da ti kažem svaka čast. Gledajući svoje a i postove drugih vidim da smo vrlo naivno shvatili celu ovu priču a mogli su mnogi da se fino opare ali šta je tu je. Verujem da si finansijski obezbeđen za jedan duži period.

Bila je vest pre tri dana da je bitcoin prestigao zlato i odmah sam se setio ove teme i eto i tebe sa tvojom pričom. Hteo bih da ti dam par saveta.

Pre svega ne pričaj nikome, nemoj da se hvališ ili da pokazuješ ovo bilo kome. I ovde što si postovao nije baš pametno. Ljudi su pohlepni i pakosni. Postoji razna bagra koja bi te izbola za 500 evra. Čuvaj glavu i budi oprezan. Danas su to velike pare u ovoj nemaštini ali čak ni one nisu razlog da se zbog njih izgubi zdravlje ili glava.

Drugo, naveo si da ti je rudarenje stalan posao. Jesi li razmišljao o alternativi? Vodim se onom rečenicom: Nikada ne drži sva jaja u istoj korpi. Bitcoin je već jednom zveknuo i to može opet da se dogodi, imaš li plan za tako nešto?

Neka ti je sa srećom, pamet u glavu i čuvaj se.

:: nije me bilo dosta dugo bas dugo vidim da se ovde nista nije promenilo :)..
:: da izvestim vezano za ovu temu koja je stara oko 3godine
:: ipak sam se odlucio za mining posle dosta googlanja i postavljanja ove teme ..
:: moj saldo
:: primarna investicija 235k din rig iz potpis
:: rig otplatio sebe plus amortizacija za struju za 23mesec
:: imao brdo gresaka za taj period i glupih poteza tipa gubitka 7btc na berzi (otplata bi bila za 13 meseci da sam to stavio u dzep) i slicno..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Re: pozdrav pametnjakovici :) 06.03.2017. 13:37 #632720

status: user
broj poruka: 666
Potpisujem sve što je rekao ilicstefan, uz jednu malu ispravku: sve je više onih koji bi nekog izboli i zbog 500 dinara, a kamoli 500 evra.
Pozdrav i puno sreće u poslu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ForMax Mnogo je 06.03.2017. 14:41 #632721

status: user
broj poruka: 192
lepo kad vidim ovako da neko istraje u onome sto je naumio, a pogotovo u mining-u na koji smo svi mi bar jednom pomislisli da bi mozda mogli time da se bavimo, a na kraju procenat uspesnih je poprilicno mali. Vrlo lepo, samo da te vrednost koina i cela prica sluzi jos dugo dugo.

Ono sto bih najvise voleo da mi neko do detalja objasni sta je to sto stoji iza tog famoznog rudarenja, sta to te silne karte rade, kome ide njihova utrosena energija i uopste sta to one zapravo obradjuju ?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez Re: Re: pozdrav pametnjakovici :) 22.03.2017. 22:42 #633617

status: user
broj poruka: 994
poz druze nismo se chitali dugo dugo ma taj mali je obavljao posao do skoro primarno je sluio da zagreje deciju sobu ali sam odustao zbog onog smrada elektronike posle dan dva ....za nekih nedelju dana zavrsavam projekat profi prostoriju namenjenu samo za ovo sa f550 8010cfm ulozio sam pola setapa u tu investiciju ali imacu prostora i klimatizaciju da smestim ukupno 100 karti ...dokupio jos 5 asusa 470 od zadnjeg javljanja kad se predje nekih 20setak karti onda se desava ekspanzija pravo cudo


:: Brate, svaka ti cast, veoma lepo i uredno oranizovano ovo sa rafovima, i ne zauzima puno prostora. Iskreno, nikad se nisam usudio da ulozim u to, nekako sam osvrnut ka drugim stvarima, ali super sto ti lepo ide
::
:: PS ovolike graficke, moze li da postigne onaj malecki ventilator na otvoru zida? :)
::
::
:: :: nije me bilo dosta dugo bas dugo vidim da se ovde nista nije promenilo :)..
:: :: da izvestim vezano za ovu temu koja je stara oko 3godine
:: :: ipak sam se odlucio za mining posle dosta googlanja i postavljanja ove teme ..
:: :: moj saldo
:: :: primarna investicija 235k din rig iz potpis
:: :: rig otplatio sebe plus amortizacija za struju za 23mesec
:: :: imao brdo gresaka za taj period i glupih poteza tipa gubitka 7btc na berzi (otplata bi bila za 13 meseci da sam to stavio u dzep) i slicno..
:: ::
:: :: i pored tih greske taj rig je zaradio jo
:: :: 8 asusa 280x rasporedio to na 2 riga po 6gpu setap
:: :: napravio 4x asus 380 4gb rig
:: :: napravio 4x nitro 390x ri
:: :: i jos 4 riga sa 16 kom rx470 asu
:: :: nisam se stedeo na svim setapima je corsair rmi1000 i ssd svuda ..
:: :: +oko 4k eura koje sam potrosio u licne svrhe....tj oko 25 posto od zaradjenih para 75 posto sam prosledio u opremu
:: :: to izgleda posle 3 godine od starta ovako
:: :: https://www.youtube.com/watch?v=pEN2K50qMB
:: ::
:: :: poceo da pravim na potkrovlju prostoriju koja ce biti namenjena iskljucivo za ovo sa sredjenom ventilacijom jer zivota pored ovih karti vise nema kako dolaze vrucine
:: :: ovo je full time job za mene jer sam dao otkaz u vojsci pre oko godinu dana
:: ::
:: ::
:: :: Intel G1610/ASRock H61 Pro BTC/4 x Asus R9 280X DirectCUII TOP/Black Shark 2X4GB1866MHz/2xCORSAIR AX860/custom rig
:: ::
:: ::
:: ::
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez Re: re 22.03.2017. 22:52 #633618

status: user
broj poruka: 994
ja konkretno nemam veze sa btc-om sad jer su grafike postale neprofitabilne za mining istog jos pre otvaranja ove teme

veze sa btcom imam samo kada kopam neki novcic koga nema na menjacnicama da ga zamenim za eur ili usd pa mi btc sluzi kao sredstvo da izvucem pravi novac prodam novcic za btc pa btc uvaljam za zivu paru

za jedan btc sa ovom opremom otprilike po trenutnoj isplativosti koja je skocila ali bilo je momenata za ove tri godine kada je bilo i x1.5 od ove zarade mi treba oko 10-12 dana
(govorim protivvrednost btc ali u sustini izvlacim eur )

sta se radi sa grafikama pod broj jedan nije nelegalno a nista me drugo ne zanima dok lova kaplje...
u sustini resavaju se matematicke jednacine za koje si placen sto vise tacnih jednacina to vise love ujedno ako mogu tako da se izrazim dok rudaris neki coin ti ustvari generises tu taj coin ili ti virtualnu valutu tako da si i stamparija virtualnih novcica :)




:: Stvarno, to je RIG
::
:: Citao sam da je BTC dostigao all time high ovih dana
::
::
:: Ja sam se davno zezao sa tim, bio sam na nekom mining pool-u, izrudario nesto sitno i zaboravio na to par godina, i onda kada su skocile cene, setih se da imam i dobio fine parice :
::
:: Ali ovo stvarno izgleda mnogo jako. I ozbiljno. Svaka cast. Koliko ti vremena treba za 1btc
::
:: Mada, da li je neko objasnio definitivno sta se zapravo desava kada uposlis karticu? Koje/cije probleme zapravo resava? To mi je najfascinantnije od svega.:)
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez Re: Re: pozdrav pametnjakovici :) 22.03.2017. 22:59 #633619

status: user
broj poruka: 994
hvala na savetu druze znam kakvo je vreme ali nisam jedan od onih koji cute dok gledaju kako mu drugari propadaju na gradjevini na +40 napolju
ps osetio par godina na svojoj kozi tu gradjevinu tj celu mladost sam se vuko po terenima a posle toga 6 godina cizma pusta u vojsci....tako da znam sta je muka...vreme je da se uziva u zivotu malo :)
svestan sam rizika ali gledam da maksimalno pomognem svima oko mene... tri moja drugara sam uveo u posao i hvala bogu mnogo im bolje ide od mene jer imaju mene kao savetnika sta i kako i gde ... kako nebi ponavljali moje greske sa starta kad sam bio sam i morao da guglam o svemu bez icije pomoci ...


:: Prvo druže da ti kažem svaka čast. Gledajući svoje a i postove drugih vidim da smo vrlo naivno shvatili celu ovu priču a mogli su mnogi da se fino opare ali šta je tu je. Verujem da si finansijski obezbeđen za jedan duži period
::
:: Bila je vest pre tri dana da je bitcoin prestigao zlato i odmah sam se setio ove teme i eto i tebe sa tvojom pričom. Hteo bih da ti dam par saveta
::
:: Pre svega ne pričaj nikome, nemoj da se hvališ ili da pokazuješ ovo bilo kome. I ovde što si postovao nije baš pametno. Ljudi su pohlepni i pakosni. Postoji razna bagra koja bi te izbola za 500 evra. Čuvaj glavu i budi oprezan. Danas su to velike pare u ovoj nemaštini ali čak ni one nisu razlog da se zbog njih izgubi zdravlje ili glava
::
:: Drugo, naveo si da ti je rudarenje stalan posao. Jesi li razmišljao o alternativi? Vodim se onom rečenicom: Nikada ne drži sva jaja u istoj korpi. Bitcoin je već jednom zveknuo i to može opet da se dogodi, imaš li plan za tako nešto
::
:: Neka ti je sa srećom, pamet u glavu i čuvaj se
::
:: :: nije me bilo dosta dugo bas dugo vidim da se ovde nista nije promenilo :)..
:: :: da izvestim vezano za ovu temu koja je stara oko 3godine
:: :: ipak sam se odlucio za mining posle dosta googlanja i postavljanja ove teme ..
:: :: moj saldo
:: :: primarna investicija 235k din rig iz potpis
:: :: rig otplatio sebe plus amortizacija za struju za 23mesec
:: :: imao brdo gresaka za taj period i glupih poteza tipa gubitka 7btc na berzi (otplata bi bila za 13 meseci da sam to stavio u dzep) i slicno..
::
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko pmfrulez rulz! 22.03.2017. 23:36 #633621

status: user
broj poruka: 4228
Svaka čast! Čitao sam tvoj post iz ove godine i ostavio je jak utisak na mene, jer cifre o kojima si pisao izgledaju maltene neverovatne za današnje pojmove i uslove. Dobro je da se neko pohvali kada ima čime.

Još jednom, čestitam na uspehu, ali i na istrajnosti!

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 22.03.2017. 23:39 #633622

status: user
broj poruka: 4225
Moram reći nešto o čemu se javno ne progovara.
Zašto je preko 3000 cigana dobilo bespovratni kredit da kupe računare, a nakon toga još dobijali besplatne grafičke kartice rx480 da se igraju sa njima? Mnogima nije poznato da određeni cigani imaju besplatnu struju još od 2011 godine.
Kod njih imaju rigovi sa po 20-100 kartica za mining. Svi su članovi SNS-a, a rigovi rade za bracu od Boga u Srbiji. I tako cigani zadovoljni, zadovoljan i braca, a narod ko jebe. On prodao računare zvanično tj. poklonio im, a svi zaboravili da on ništa ne radi za džaba. I tako mi plaćamo struju, mi plaćamo komponente, a oni uživaju. 25000 ljudi u Srbiji su dobili računare za džaba i da se niko ne usudi da pita kako? 20000 eura je podjeljeno po glavi iz EII za svakog ciganina sa krivičnim dosijeom koji je deportovan u Srbiju, a samo ti ili ja vraćamo te pare, jer tih EII nema, nego se krade iz budžeta i daje njima i na taj način još pere novac. Postali smo nacija seka persa. Još malo i ovog naroda neće biti. Sve idiot do idiota. Ali zato svi postadoše akademski građani, a jedva da znaju da se potpišu. Misli o ovome, a znam sigurno da ću zbog ovoga biti banovan i sudski gonjen, ali zabole me. Može samo da me povuče za muda.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: Re 23.03.2017. 00:51 #633623

status: user
broj poruka: 3104
I to je bas trebalo u ovu temu?


:: Moram reći nešto o čemu se javno ne progovara
:: Zašto je preko 3000 cigana dobilo bespovratni kredit da kupe računare, a nakon toga još dobijali besplatne grafičke kartice rx480 da se igraju sa njima? Mnogima nije poznato da određeni cigani imaju besplatnu struju još od 2011 godine
:: Kod njih imaju rigovi sa po 20-100 kartica za mining. Svi su članovi SNS-a, a rigovi rade za bracu od Boga u Srbiji. I tako cigani zadovoljni, zadovoljan i braca, a narod ko jebe. On prodao računare zvanično tj. poklonio im, a svi zaboravili da on ništa ne radi za džaba. I tako mi plaćamo struju, mi plaćamo komponente, a oni uživaju. 25000 ljudi u Srbiji su dobili računare za džaba i da se niko ne usudi da pita kako? 20000 eura je podjeljeno po glavi iz EII za svakog ciganina sa krivičnim dosijeom koji je deportovan u Srbiju, a samo ti ili ja vraćamo te pare, jer tih EII nema, nego se krade iz budžeta i daje njima i na taj način još pere novac. Postali smo nacija seka persa. Još malo i ovog naroda neće biti. Sve idiot do idiota. Ali zato svi postadoše akademski građani, a jedva da znaju da se potpišu. Misli o ovome, a znam sigurno da ću zbog ovoga biti banovan i sudski gonjen, ali zabole me. Može samo da me povuče za muda
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan Re: Re 23.03.2017. 01:10 #633625

status: user
broj poruka: 1577
http://knowyourmeme.com/memes/i-was-only-pretending-to-be-retarded

:: Moram reći nešto o čemu se javno ne progovara
:: Zašto je preko 3000 cigana dobilo bespovratni kredit da kupe računare, a nakon toga još dobijali besplatne grafičke kartice rx480 da se igraju sa njima? Mnogima nije poznato da određeni cigani imaju besplatnu struju još od 2011 godine
:: Kod njih imaju rigovi sa po 20-100 kartica za mining. Svi su članovi SNS-a, a rigovi rade za bracu od Boga u Srbiji. I tako cigani zadovoljni, zadovoljan i braca, a narod ko jebe. On ..

Nevezano za ovog ložača, bitcoin je prilično pao u poslednjih par nedelja. Jedno vreme je bio oko 900 dolara. Prilično nestabilno za moj ukus.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez Re: Re: Re 23.03.2017. 01:30 #633626

status: user
broj poruka: 994
@ilicstefan
buraz nema veze sa mozgom cena btc-a ne kopas btc :) zabluda totalna najbolju zaradu sam ostvario sa 4 280x kad je cena btc-a bila 200-300usd zaradio 95000din za mesec dana sa te 4 karte ...totalno pogresan pogled cena btc-a nije merilo zarade ....ajd ovako sad cena btc-a bila 1350 usd u jednom momentu na bitstampu ja kopao 1.4eth dnevno sa 16 rx470 cena eth je bila 10-12 dolara po komadu
cena btc-a ljosnula na oko 800 kazes uffff cena btc-a pala :)
poraso diff ne eth u medjuvremenu pa sad kopam 1.16 kom sa 21 grafikom vise ali sta se desilo eth od 10-12 usd skocio na preko 50 usd i sad se drzi tu negde oko 40....objasni sad meni treba li mene da boli tuki sto je btc skocio pa pao kad ja kopam eth i pretvaram ga eur ili usd :)

1.4x11=15.4usd 16/15.4=1.04usd po karti cena btc 1350
1.16x50=58usd 58/21=2.76 usd po karti cena btc 800-900

:: http://knowyourmeme.com/memes/i-was-only-pretending-to-be-retarde
::
:: :: Moram reći nešto o čemu se javno ne progovara
:: :: Zašto je preko 3000 cigana dobilo bespovratni kredit da kupe računare, a nakon toga još dobijali besplatne grafičke kartice rx480 da se igraju sa njima? Mnogima nije poznato da određeni cigani imaju besplatnu struju još od 2011 godine
:: :: Kod njih imaju rigovi sa po 20-100 kartica za mining. Svi su članovi SNS-a, a rigovi rade za bracu od Boga u Srbiji. I tako cigani zadovoljni, zadovoljan i braca, a narod ko jebe. On ..
::
:: Nevezano za ovog ložača, bitcoin je prilično pao u poslednjih par nedelja. Jedno vreme je bio oko 900 dolara. Prilično nestabilno za moj ukus.
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez @ilicstefan 23.03.2017. 01:44 #633627

status: user
broj poruka: 994
50 je bila cena samo dan dva sad je negde 38-45
jel kapiras sad da veze sa zivotom nema cena btc on je najpoznatiji zato ga svi povezuju sa miningom njega ne treba gledati uopste u ovoj prici jer ti kopas nesto sasvim drugo nesto sto ima svoju vrednost u odnosu na eur a i u odnosu na btc ...

Intel G1610/ASRock H61 Pro BTC/4 x Asus R9 280X DirectCUII TOP/Black Shark 2X4GB1866MHz/2xCORSAIR AX860/custom rig


:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion sto ukloni video? 03.06.2017. 14:27 #636066

status: user
broj poruka: 414
taman sam hteo drugu da pokazem. On razmislja da zapocne sa rudarenjem.
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 05.06.2017. 10:00 #636132

status: user
broj poruka: 4225
Bitcoine uskoro treba prodati. Raspitajte se malo.
I dalje je najbolja investicija dodge coin. Bolje od toga nema. Cijena mu je skočila 600% u zadnjih godinu dana, a dif sa 1.08 na 1.23.
Toliko.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: @ilicstefan 05.06.2017. 11:22 #636137

status: user
broj poruka: 1620
:: 50 je bila cena samo dan dva sad je negde 38-4
:: jel kapiras sad da veze sa zivotom nema cena btc on je najpoznatiji zato ga svi povezuju sa miningom njega ne treba gledati uopste u ovoj prici jer ti kopas nesto sasvim drugo nesto sto ima svoju vrednost u odnosu na eur a i u odnosu na btc ...

Mislim da ovde grdno gresis: BTC je u kripto-valutama kao $US medju `opipljivim` valutama, tako da sve itekako potice i direktno zavisi od njega.

Moje iskustvo je takvo da je najbolje da kopas ono sto je u tom trenutku isplativo (npr. ETH, ZEC...), a pratis berzu i konvertujes u BTC (ne odmah u $ ili €), malo cekas pa se to cekanje kraju i isplati. - Pod ovim smatram `siguricu`, a sve ostalo je `na blef`, pa mozes dooosta zaraditi, ali isto tako i izgubiti.

Zasto?
Prosto, zato sto je praksa pokazala da u trenutku najvece cene ETH-a i slicnih, najcesce ne mozes iste da prodas iz razloga sto, gle cuda, u datom trenutku ne rade potrebni servisi/serveri za obavljanje tih transakcija (jasno i zbog cega) pa to mozes izvesti tek nakon nekoliko sati. Ne kazem da si tu u prevelikom gubitku jer je to svakako novac koji nikada nisi ni imao, ali je poenta da te neko direktno sprecava da zaradis jos vise, a narocito ako si u nekom pool-u (sto najcesce jesi zbog vece zarade, zar ne?).

Jbg, samo se ponasas ko u pravoj berzi (jer to i jeste) pa mozda nesto i ispadne - i onako nista od toga nije sigurica, a mining treba da bude sporedni posao ma koliko zaradjivao. Vec neko vreme (i trenutno) je situacija veoma dobra, a kroz godinu dana mozda nece biti pa ko od toga zivi (da mu je to primaran i jedini posao), sigurno nema miran san - a to je u zivotu valjda najbitnija stvar!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ForMax re 05.06.2017. 17:36 #636151

status: user
broj poruka: 192
Sve sami znalci ovde...

Sa aspekta i pogleda jednog trgovca i nekoga ko se oslanja na berzu kripto valuta, uvek je bilo pravilo kad krene dump kupujes, cekas pump i istresas se. Zarada moze da bude ogromna, zavisi koliki ti je ulog. Oni koji su igrali na kartu ETH-a svetski su se oparili poslednjih mesec dana, a da ne pricam o kopacima koji su stekali coine po mesec-dva.

@luja-88
Moze a i ne mora jedan altcoin da prati btc, to apsolutno nije uvek pravilo, ko je malo u tome zna i sam, pogotovo sto se vrlo cesto vestacki pravi pump kod njih.

Sto se tice mirnog sna, za svakog kopaca, ko zeli da ima miran san zna se, sta nakopas odmah prodajes i cao, nema tu puno mudrovanja, to je jedini nacin da se ne nerviras i da mirno spavas, a puno njih upravo tako i radi i zivi od toga vec godinama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 7  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs