Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
EVGA GTX780TI K|NGP|N Classified
STRANA 2 OD 13  
Milos22 ... 09.02.2014. 00:49 #540988

status: user
broj poruka: 1720
Prvo si kupio gtx 780 moras da priznas da si mislio da ce kartica da pojede svaku igricu na koju naidje al onda kad si video da i na 780 pada ispod 30 fps onda si opet morao da pljunes lovu, koliko para samo na tebi i ostalim zaludjenicima koji ocigledno ne kapiraju kako funkcionise marketing za igrice i losa optimizacija hardvera mora da uzimaju pare i sisaju ovce kao sto si ti :))

Ja sam na mojoj masini vise igrica odigrao nego sto ces ti u narednih 50 godina da odigras a ti prosipas pare za tamo neki crysis :))) stvarno jadnoo

HAF 912 Plus
I5 3570k
Z77A-GD55
2x4GB DDR3 Kingston Hyperx 1600mhz
Corsair H60
Seasonic 620GM
2TB WD Green
500GB WD Blue
Intel 520 180GB
MSI GTX 770 Lightning
Dell U2312hm
Cm storm recon
Cm storm trigger
Pioneer M2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 09.02.2014. 00:56 #540990

status: user
broj poruka: 3974
Milose, ti nemas zivot.. :D taj 770 sto imas, crkni... >.<


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos22 Re: ... 09.02.2014. 00:59 #540991

status: user
broj poruka: 1720
Kill switch .)

HAF 912 Plus
I5 3570k
Z77A-GD55
2x4GB DDR3 Kingston Hyperx 1600mhz
Corsair H60
Seasonic 620GM
2TB WD Green
500GB WD Blue
Intel 520 180GB
MSI GTX 770 Lightning
Dell U2312hm
Cm storm recon
Cm storm trigger
Pioneer M2

:: Milose, ti nemas zivot.. :D taj 770 sto imas, crkni... >.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 09.02.2014. 01:02 #540992

status: user
broj poruka: 3974
:D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EVGA011 ... 09.02.2014. 01:07 #540993

status: user
broj poruka: 578
Nije samo fps u pitanju... HD5870 je imao 30fps u Crysis na x4, HD6970 35fps,
GTX580 35fps u Warhead sa x16 DX10 enthusiast, pre toga 4870 i manje u Crysisu sve su bile najace single karte ali su sve bili kompletni cipovi. Rekao sam da to vidim kao kocku kome je namerno odseceno parce a takve stvari ne volim...Nisam mislio da ce da pojede igru jel ja kada kupujem znam koji je oficijalni skor koje karte, koliko moze imati fps u kojim igrama jednostavno sam bio sokiran sta se desilo.
Naravno bio sam na listi za step-up oko 200 i nekog broja, znam da smo sizeli svi sto ne daju sa Classified na Classified step-up, ali smo imali opciju da za dzabe uzmemo referentnu Ti. Onda su dolazili ljudi koji su kupovali i Ti posle GTX780 je imaju para i vedeli smo da se definitivno ne isplati ici sa visoko klokovane karte, hladne i custom PCB na referentni mnogo nizi klok.
Nije ko ovde da ti pricaju vredi ne vredi, odmah su uporedjivali ljudi jel je dosta nas cekalo da li da prodaje Classified 780 pa uzima Classified Ti ili da radi step-up na referentni.
E onda je izasla GTX780Ti Classified koja je imala i vise CUDA, i visi klok i vece klokovanje memorije, pa je najavljena Kingpin koja jos ima od te visi za 50MHz i bas je mnogo ljudi odustalo od step-up, cak i koji nismo trebali platiti nista
jel smo kupili kartu pre popusta GTX780 a EVGA nije zelela da ostavi ljude da i oni doplate a vec pukli kes za GTX780 isti kao za Ti. Pa su samo placali ovi koji su kasnije kupili kada je pala cena razliku, rekao sam... E ja kada sam video onda rezultati od 10-12% koliko je jaca bila referentna Ti od moje Classified se pretvorilo u vise od 20-25% za Ti Classified i
a zadesilo se da imam hardver koji stoji dugo, zadesilo se da sam vec imao kes za K70 spremljen i vec sam objasnjavao. Znaci ja sam kartu kupio 7 oktobra, registrovao je 16 oktobra 19 je otprilike ili ne znam tacno NVIDIA najavili GTX780Ti... Znaci do kraja Oktobra ja bi sigurno narucio vec K70...Da sam to uradio ne bi imao volje za upgrade...
Ali sam imao kes, odmah sam ustekovao jos... Da zaboravio sam ja sam i na kladionici dobio, ja sam imao spremljene pare pre nego sto je Kingpin Classified izasla pa sam uzeo i Dominator Platinum u boostlogicu...
Znam da sam imao spremljen kes odredjeni i falilo je samo da prodam GTX780 Classified... Ona je stajala na oglasima prvo nikome nisam davao da dodje da vidi dok ne izadje ova KP Classified...I ovaj sto je kupio je cekao 2 nedelje decko...Bio je dogovor kada vidim cenu i kada narucim da dodje da kupi. Ja mislim da je cak i on krenuo da trazi da li su rekli cenu negde i da li je krenula prodaja. Sve je bilo isplanirano u detalj za Novembar i Decembar i ceo Januar se samo cekala realizacija karte.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 09.02.2014. 01:14 #540994

status: user
broj poruka: 3974
pocnem da citam i ne mogu vise od par recenica, Vlado jbt.. ti mozes da napises knjigu `Evga i ja` :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EVGA011 ... 09.02.2014. 01:17 #540995

status: user
broj poruka: 578
Ne pazi sve se brzo desilo, imas novu kartu koja znas da vredi 400-500e starog hardwara u vrednosti od 200e koji nikada neces koristiti i u steku jos pare a znas da ce se pojaviti ona koja kosta 750-800e, logicno je da uzmes i ispravis brljotinu od 25% performansi koje mi je ukraila NVIDIA tvikovanjem performansi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 @ZooLoo 09.02.2014. 01:27 #540996

status: user
broj poruka: 538
Hahahahahahahahahhahahaha znaci iscepao sam se na ovo hahahahhahah

A ovaj Vlada ili je ne shvacen, ili je zesce zamlacen lik :P:D

::Vlado jbt.. ti mozes da napises knjigu `Evga i ja` :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EVGA011 ... 09.02.2014. 01:30 #540999

status: user
broj poruka: 578
Znaci razlike koje ima GTX780Ti Classified prema GTX780, zajebi benchmark i to, znaci fps, razlike su surove. Ali bukvalno surove.

Evo ici cu brzo na 1900x1200 sa x4AA

Assassins Creed 10 fps vise
Batman Origins 50fps vise
Battlefield 3 40 vise
Battlefield 4 25 vise
Bioshock 37 vise
COD Ghost 25 vise

To saznanje je bilo sokantno i da se definitivno ide na upgrade.
A tek je sokantna ova slika bila, znaci ovo je tragedija, gledajte vi kolicka je ona prema njoj...Ja ne mogu objasniti kako to uzivo izgleda...

http://imageshack.com/a/img835/4282/q0kp.png

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: @ZooLoo 09.02.2014. 01:47 #541000

status: user
broj poruka: 18472
Samo se vi smejte coveku..Kad mu stigne jos jedan KingPin i to poveze u SLI imace najjacu masinu u Srbiji a mozda i na balkanu!

Zamlacen ne zamlacen covek ispade najveci entuzijast u regionu :)
Definitivno ima najbolju kartu na svetu sta god mi pricali..

@Vlado

You rock...


Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: Hahahahahahahahahhahahaha znaci iscepao sam se na ovo hahahahhaha
::
:: A ovaj Vlada ili je ne shvacen, ili je zesce zamlacen lik :P:
::
:: ::Vlado jbt.. ti mozes da napises knjigu `Evga i ja` :
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stefano Re 09.02.2014. 02:14 #541002

status: user
broj poruka: 587
Ajooooj ubica, svaka cast na entuzijazmu brate, nek te dobro i dugo sluzi, iscedi je za sve pare :))

AMD Phenom II 1090T+Titan Vanessa S|Asus M4N98TD-EVO|MSI GTX460 TFII SOC|Corsair 8GB XMS3|Samsung F3 1TB+WD Green 1,5TB|Raidmax RX-535AP|TT V4 BE|Samsung 2233 http://valid.canardpc.com/77scmv
https://www.techpowerup.com/gpuz/3sxf3/ http://goo.gl/oAxqU8

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos22 Re: Re: @ZooLoo 09.02.2014. 02:32 #541003

status: user
broj poruka: 1720
Nije u tome poenta ja mogu da kupim sutra 4 titana i ostala skupa sranja al koj ce mi :))

HAF 912 Plus
I5 3570k
Z77A-GD55
2x4GB DDR3 Kingston Hyperx 1600mhz
Corsair H60
Seasonic 620GM
2TB WD Green
500GB WD Blue
Intel 520 180GB
MSI GTX 770 Lightning
Dell U2312hm
Cm storm recon
Cm storm trigger
Pioneer M2

:: Samo se vi smejte coveku..Kad mu stigne jos jedan KingPin i to poveze u SLI imace najjacu masinu u Srbiji a mozda i na balkanu
::
:: Zamlacen ne zamlacen covek ispade najveci entuzijast u regionu :
:: Definitivno ima najbolju kartu na svetu sta god mi pricali.
::
:: @Vlad
::
:: You rock..
::
::
:: Superior Technology
:: Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cud
::
:: :: Hahahahahahahahahhahahaha znaci iscepao sam se na ovo hahahahhaha
:: ::
:: :: A ovaj Vlada ili je ne shvacen, ili je zesce zamlacen lik :P:
:: ::
:: :: ::Vlado jbt.. ti mozes da napises knjigu `Evga i ja` :
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: @ZooLoo 09.02.2014. 03:07 #541004

status: user
broj poruka: 18472
Sta da ti kazem , ti onda definitivno ne razumes sta je entuzijazam a isto tako ne postujes pravila da svako treba da vodi svoj zivot onako kako smatra da je najbolje.

On je dosegao neku frekvenciju i pronasao se na toj frekvenciji i tako sad funkcionise.
U tom svom svetu je skoro pa sam jer ostali apsolutno ne mogu ili ne zele da percipiraju zasto to funkcionise tako kako funkcionise..

On je recimo dao manje para na hardver od naseg kolege zajebanog koji ima zver masinu od dve GTX 780 SLI DCUII OC i 4960x itd..Da ne nabrajam dalje..
Hocemo li svakog coveka da osudjujemo koji sebi zeli da priusti nesto u cemu uziva i ono sto ga ispunjava?!

Ko smo mi da drugom sudimo?Odakle nam pravo ? Odakle nam smeslost da se mesamo u tudj zivot i raspolazemo sredstvima drugih korisnika , ubedjujemo ih kako smo mi u pravu a oni nisu ?!

Nije tu pitanje da li mozes vec sta zelis ? Koliko imas entuzijazma i kakvi su ti standardi..

On sto je nabrojao ovo za igre je u pravu i ako hoce da ima fluidan gaming na 60 fps+ sa dodatnom filtracijom zasto da to sebi ne priusti ako vec moze ?!
Apsolutno ga razumem , covek to voli , uziva u tome, to ga raduje i ispunjava..
Zvao se on Wlada, Djole,Marko, Zoran svejedno..

To je njegova i samo njegova licna stvar i tu se sva prica zavrsava!

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: Nije u tome poenta ja mogu da kupim sutra 4 titana i ostala skupa sranja al koj ce mi :)
::
:: HAF 912 Plu
:: I5 3570
:: Z77A-GD5
:: 2x4GB DDR3 Kingston Hyperx 1600mh
:: Corsair H6
:: Seasonic 620G
:: 2TB WD Gree
:: 500GB WD Blu
:: Intel 520 180GB
:: MSI GTX 770 Lightning
:: Dell U2312h
:: Cm storm reco
:: Cm storm trigge
:: Pioneer M
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos22 Re: Re: Re: Re: @ZooLoo 09.02.2014. 03:19 #541005

status: user
broj poruka: 1720
Poenta je da sklopis konfu da mozes lepo da igras igrice i da uzivas a da pritom ne moras da potrosis bog zna koliko da bi igrao igrice, a ne da sklopis konfu od 3000e a jedino cemu sluzi je da se klokuje kolko moze i da ukljucis unigine heaven,valley ili 3dmark i onda vidi kolko poena imam,jednostavno ljudi su zaboravili da se gamerski komp sklapa da bi se igrale igrice a ne jedva cekam da izadje nesto novo i odmah u prodavnicu a ko najvise profitira i uziva sigurno ne vlasnik skupog pc-a

HAF 912 Plus
I5 3570k
Z77A-GD55
2x4GB DDR3 Kingston Hyperx 1600mhz
Corsair H60
Seasonic 620GM
2TB WD Green
500GB WD Blue
Intel 520 180GB
MSI GTX 770 Lightning
Dell U2312hm
Cm storm recon
Cm storm trigger
Pioneer M2

:: Sta da ti kazem , ti onda definitivno ne razumes sta je entuzijazam a isto tako ne postujes pravila da svako treba da vodi svoj zivot onako kako smatra da je najbolje
::
:: On je dosegao neku frekvenciju i pronasao se na toj frekvenciji i tako sad funkcionise
:: U tom svom svetu je skoro pa sam jer ostali apsolutno ne mogu ili ne zele da percipiraju zasto to funkcionise tako kako funkcionise.
::
:: On je recimo dao manje para na hardver od naseg kolege zajebanog koji ima zver masinu od dve GTX 780 SLI DCUII OC i 4960x itd..Da ne nabrajam dalje.
:: Hocemo li svakog coveka da osudjujemo koji sebi zeli da priusti nesto u cemu uziva i ono sto ga ispunjava?
::
:: Ko smo mi da drugom sudimo?Odakle nam pravo ? Odakle nam smeslost da se mesamo u tudj zivot i raspolazemo sredstvima drugih korisnika , ubedjujemo ih kako smo mi u pravu a oni nisu ?
::
:: Nije tu pitanje da li mozes vec sta zelis ? Koliko imas entuzijazma i kakvi su ti standardi.
::
:: On sto je nabrojao ovo za igre je u pravu i ako hoce da ima fluidan gaming na 60 fps+ sa dodatnom filtracijom zasto da to sebi ne priusti ako vec moze ?
:: Apsolutno ga razumem , covek to voli , uziva u tome, to ga raduje i ispunjava.
:: Zvao se on Wlada, Djole,Marko, Zoran svejedno.
::
:: To je njegova i samo njegova licna stvar i tu se sva prica zavrsava
::
:: Superior Technology
:: Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cud
::
:: :: Nije u tome poenta ja mogu da kupim sutra 4 titana i ostala skupa sranja al koj ce mi :)
:: ::
:: :: HAF 912 Plu
:: :: I5 3570
:: :: Z77A-GD5
:: :: 2x4GB DDR3 Kingston Hyperx 1600mh
:: :: Corsair H6
:: :: Seasonic 620G
:: :: 2TB WD Gree
:: :: 500GB WD Blu
:: :: Intel 520 180GB
:: :: MSI GTX 770 Lightning
:: :: Dell U2312h
:: :: Cm storm reco
:: :: Cm storm trigge
:: :: Pioneer M
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: Re: @ZooLoo 09.02.2014. 03:35 #541007

status: user
broj poruka: 18472
Cekaj a sa masinom od 3k eur ne uzivas ? Prijatelju sa tako skupocenom masinom nivo adrenalina je daleko veci pri samoj pomisili za kakvu spravu sedas i kreces u pohod :)
Vise ti se luce seretonin i endorfin mogu da potpisem da je tako !

A drugo od kud ti znas da neko vrti samo benchmarke i da ne igra igre?
Evo ja imam dobru masinu koja kosta recimo toliko , znas i sam da uzivam u igrama , secas se da smo cak jedno vreme zajedno prelazili nivoe?

Bio gamer ili ne, kakve veze ima ako covek zeli da se upgrad-uje?
Milose pa nemoj i ti kao i svi ostali konzervativni i primitivni nadasve bezobrazni i maliciozni Srbi po principu kupio je da se kurci !

Sta radi komsija ? Aaaa kupio je novi auto ..Pun je para , nakrao se mamu mu....

Svi vode tudju brigu ! Gledajte za svoj sto u svoje dvoriste , sta vas briga ko sta radi i zasto to radi pogotovu ako nesto ne razumete..

Evo da ti kazem .. Ja nemam apsolutno problem da sad moju kartu zamenim za GTX 780 Ti i zamenicu je..Pre svega zato sto to zelim i sto ce to da me ispuni i zato sto GTX 780 ne moze da ispostuje standard koji ja potrazujem a hocu da imam 60 FPS+ sa minimum 4xAA i 16AF u svakoj igri..To je moj hir , moja stvar . Kapiras ?! Ne?

A sto se tice tehnologije i ti i ja i bilo ko cemo biti robovi i `ovce` jer je sistem tako kreiran.
Mozes da sedis kuci i blejis u slike novog hardvera protestujuci ili mozes da pratis trendove ako imas finansijsku potporu i ako te to ispunjava ili jednostavno da batalis sve to jedno par godina do sledeceg upgrade-a.Sve zavisi od coveka do coveka..

Ja recimo volim da probam svaku novu kartu , da vidim kako se ponasa chip , sta novo donosi i sl..
Eto recimo GK104 i GK110 definitivno nisu isti i ne ponasaju se isto..
A opet neko bi mogao da kaze imao si GTX770 sad si uzeo GTX780 da se kurcis..

Klasican srpski zadrti sindrom..Nije to dobro , nije zdravo tako razmisljati...

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: Poenta je da sklopis konfu da mozes lepo da igras igrice i da uzivas a da pritom ne moras da potrosis bog zna koliko da bi igrao igrice, a ne da sklopis konfu od 3000e a jedino cemu sluzi je da se klokuje kolko moze i da ukljucis unigine heaven,valley ili 3dmark i onda vidi kolko poena imam,jednostavno ljudi su zaboravili da se gamerski komp sklapa da bi se igrale igrice a ne jedva cekam da izadje nesto novo i odmah u prodavnicu a ko najvise profitira i uziva sigurno ne vlasnik skupog pc-
::
:: HAF 912 Plu
:: I5 3570
:: Z77A-GD5
:: 2x4GB DDR3 Kingston Hyperx 1600mh
:: Corsair H6
:: Seasonic 620G
:: 2TB WD Gree
:: 500GB WD Blu
:: Intel 520 180GB
:: MSI GTX 770 Lightning
:: Dell U2312h
:: Cm storm reco
:: Cm storm trigge
:: Pioneer M
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos22 Re: Re: Re: Re: Re: Re: @ZooLoo 09.02.2014. 03:49 #541010

status: user
broj poruka: 1720
Sky,nek kupi on sta mu je volja ali on prvo u ekstra karta za medalju pa kupi 780 a kad je ukljucio igricu ukapirao je da je bacio pare jer nije mogao da se zadovolji jer je video u crysis 3 da mu je fps pao ispod 30 sa maks detaljima i sta mu je sledece u glavi (ja mislio kartica je vrhunska i moze da tera crysis 3)i sad on mora da kupi gtx 780ti ne zato sto voli nego zato sto mu je fps u crysis 3 pao na 25 ,razumes a fps drop ces imati i na 780ti i gtx 690 ili na bilo kojoj kartici jer optimizuju igru samo da bi dao sto vise para znaci vise na silu moras dodatno da bacas pare zbog neke smesne igrice :)

HAF 912 Plus
I5 3570k
Z77A-GD55
2x4GB DDR3 Kingston Hyperx 1600mhz
Corsair H60
Seasonic 620GM
2TB WD Green
500GB WD Blue
Intel 520 180GB
MSI GTX 770 Lightning
Dell U2312hm
Cm storm recon
Cm storm trigger
Pioneer M2

:: Cekaj a sa masinom od 3k eur ne uzivas ? Prijatelju sa tako skupocenom masinom nivo adrenalina je daleko veci pri samoj pomisili za kakvu spravu sedas i kreces u pohod :
:: Vise ti se luce seretonin i endorfin mogu da potpisem da je tako
::
:: A drugo od kud ti znas da neko vrti samo benchmarke i da ne igra igre
:: Evo ja imam dobru masinu koja kosta recimo toliko , znas i sam da uzivam u igrama , secas se da smo cak jedno vreme zajedno prelazili nivoe
::
:: Bio gamer ili ne, kakve veze ima ako covek zeli da se upgrad-uje
:: Milose pa nemoj i ti kao i svi ostali konzervativni i primitivni nadasve bezobrazni i maliciozni Srbi po principu kupio je da se kurci !
::
:: Sta radi komsija ? Aaaa kupio je novi auto ..Pun je para , nakrao se mamu mu....
::
:: Svi vode tudju brigu ! Gledajte za svoj sto u svoje dvoriste , sta vas briga ko sta radi i zasto to radi pogotovu ako nesto ne razumete.
::
:: Evo da ti kazem .. Ja nemam apsolutno problem da sad moju kartu zamenim za GTX 780 Ti i zamenicu je..Pre svega zato sto to zelim i sto ce to da me ispuni i zato sto GTX 780 ne moze da ispostuje standard koji ja potrazujem a hocu da imam 60 FPS+ sa minimum 4xAA i 16AF u svakoj igri..To je moj hir , moja stvar . Kapiras ?! Ne
::
:: A sto se tice tehnologije i ti i ja i bilo ko cemo biti robovi i `ovce` jer je sistem tako kreiran
:: Mozes da sedis kuci i blejis u slike novog hardvera protestujuci ili mozes da pratis trendove ako imas finansijsku potporu i ako te to ispunjava ili jednostavno da batalis sve to jedno par godina do sledeceg upgrade-a.Sve zavisi od coveka do coveka.
::
:: Ja recimo volim da probam svaku novu kartu , da vidim kako se ponasa chip , sta novo donosi i sl.
:: Eto recimo GK104 i GK110 definitivno nisu isti i ne ponasaju se isto.
:: A opet neko bi mogao da kaze imao si GTX770 sad si uzeo GTX780 da se kurcis.
::
:: Klasican srpski zadrti sindrom..Nije to dobro , nije zdravo tako razmisljati..
::
:: Superior Technology
:: Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cud
::
:: :: Poenta je da sklopis konfu da mozes lepo da igras igrice i da uzivas a da pritom ne moras da potrosis bog zna koliko da bi igrao igrice, a ne da sklopis konfu od 3000e a jedino cemu sluzi je da se klokuje kolko moze i da ukljucis unigine heaven,valley ili 3dmark i onda vidi kolko poena imam,jednostavno ljudi su zaboravili da se gamerski komp sklapa da bi se igrale igrice a ne jedva cekam da izadje nesto novo i odmah u prodavnicu a ko najvise profitira i uziva sigurno ne vlasnik skupog pc-
:: ::
:: :: HAF 912 Plu
:: :: I5 3570
:: :: Z77A-GD5
:: :: 2x4GB DDR3 Kingston Hyperx 1600mh
:: :: Corsair H6
:: :: Seasonic 620G
:: :: 2TB WD Gree
:: :: 500GB WD Blu
:: :: Intel 520 180GB
:: :: MSI GTX 770 Lightning
:: :: Dell U2312h
:: :: Cm storm reco
:: :: Cm storm trigge
:: :: Pioneer M
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Miso.. 09.02.2014. 03:57 #541011

status: user
broj poruka: 18472
Nije se on zeznuo zbog Crysis-a vec sto je nVidia vecinu iznenadila.
Niko nije imao predstavu da ce da izadje GTX 780 Ti i po pristupacnoj ceni.
Titan je ipak bio daleko skuplji + nije bio Full GK110.

Ja koji sam znao da izlazi GTX780 Ti sam uzeo GTX 780 iz hira , iz besa jer sam hteo vise da igram igre i nisam vise mogao da cekam a iskreno da ti kazem isto sam zeznuo kao i on.
Umesto da sam malo sacekao da kupim GTX780 Ti ja sam spucao lovu i uzeo GTX 780 ali opet imam iskustvo i sa ovom kartom i ne zalim..

Sledeci korak je sigurno GTX 780 Ti jer Heavy Weight Maxwell nece skoro ili da uzmem jos jedno GTX780 i napravim zeljeni SLI ali to mi je jos veci i sad trenutno nepotreban trosak a morao bih da menjam i kuciste..

A to da li optimizuju igru ili ne , da li igra ima prevelik broj poligona i da li je lose portovana to je sad diskutabilno.
Ako uvek tako budes razmisljao neces nikad ni kupovati hardver.Bices osudjen na stare komponente i nizak fps uz smanjene efekte i ustrojenu filtraciju ili ne daj Boze da smanjujes rezoluciju - katastrofa!

A sto se tice hardvera , koliko sam ja ukapirao covek hoce da ima vrhunsku stvar sa kojom ce da uziva..
Da nije tako ne bi ovoliko drvio od Full GK110 i sl..A pouzdano znam da nije znao da ce GTX 780 Ti da izadje , bar nije znao pre mene a pre mene je uzeo GTX 780 eVGA koliko se secam..
Matematika se i te kako uklapa..


Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EVGA011 ... 09.02.2014. 04:06 #541012

status: user
broj poruka: 578
Ako stigne jos jedan moze samo da se proda, u moju masinu SLI ne ide.
Ja do leta hocu da imam XSPC Photon 170 D5 Pump/Res Combo, AX240+AX120mm, Koolance compresione fitinge i Koolance CPU-380SI a ne da to potrosim na struju zbog benchmark testova.

Znate da me 3 monitora ne zanimaju jel necu da se osecam kao da sam u kolima dok igram igrice. Dok se ne pojavi curved monitor neki i dok se ne predje na vise rezolucije, kao sto je pre trebala jedna grafika za 1280x1025 a sada za 2560x1440, dok se ne odskoci jos malo sa rezolucijom a da podrzi jedna grafika i ovakav

http://imageshack.com/a/img268/4448/s5l3.jpg

Pa to je bila najlaksa opcija, skupiti jos 150e i napraviti GTX780 SLI. Ne pada mi napamet, kome da prodajem 2 grafike posle takve, jedva sam jednu. Za 2 god ne bi izgubio dosta para na jednoj nego duplo vise na 2 grafike a znam sta rade ljudi koji imaju 2-3, non stop premestaju, skidaju, stavljaju, gase, pale SLI za igrice, jedino za benchmark i folding im radi to.

Ti mozes da kupis 4 Titana, pa sa time si pokazao da ne razmisljas kao ja. Prvo Titan nije karta za entuzijaste, nego skupa karta koja je bolja ako covek radi nesto profi a da ne placa Tesla, inace je karta slabija u svim testovima od moje bivse GTX780 Classified.
Entuzijasti izbegavaju referentne modele obicno. Danas za gaming normalan bez jagged ivica moras da imas GTX780-GTX780Ti, to je cinjenica, e sada ako hoces da gledas stepenice svuda gde se okrenes onda mozes i na ostalim kartama. Ja da sam hteo da radim Benchmark testove samo ja ne bi uzeo GTX780Ti, nego bi uzeo jos jednu GTX780 pa bi ih klokovao i radio testove. Ja sam zbog igara, zbog optimizacije, zbog struje bas namerno isao na Ti i time sam se svesno odrekao 50% performansi koje sam mogao da imam za 200e vise. Ali to je pravilo da ne uzima SLI, duple, referentne, invalide, hendikepirane, lasekrski osakacene, softwarski osakacene, itd.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 09.02.2014. 04:12 #541013

status: user
broj poruka: 18472
Vlado za SLI gresis veruj mi.
Mozda se to tebi ne svidja ali to je Ultimate Gaming platforma , najbolja moguca platforma koja moze da se napravi .To je stvoreno za vrhunski gaming.
Nema tu nikakvih problema , pojavi se mozda po koji losiji driver za SLI ali i to je retko..
SLI je bez premca..To moze da ti potvrdi svako ko je ikad imao ovakvu platformu pogotovu ako neko poseduje 2x GK110 .Takav sistem je azdaja !

Drugo je to sto su tvoji afiniteti i standradi drugaciji.
Ja bih SLI spakovao samo tako , a ako cemo realno to ti je vrhunski entuzijazam.

P.S.Taj monitor sto si okacio ima hebeni TN panel!!!

Evo recimo sta je moj sledeci potez i moj standard kada je rec o monitoru.

Moj sledeci monitor mora da ima najmanje 30` , AH-IPS ili bolje panel , 144 hz , 2560x1600 rez minimum , odnos 16:10 , ako kojim slucajem uleti bolja varijanta a da moze da ispostuje ove specifikacije i ima curved dizajn sa mozda i vecom rezolucijom mada curved za sigurno ce biti u 16:9 odnosu..

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EVGA011 ... 09.02.2014. 04:22 #541014

status: user
broj poruka: 578
Ne treba mi jednostavno SLI, racunao sam povecalo bi mi struju za 30% racun...
Gubim mnogo kesa menjajuci a 95% igara je dovoljna jedna, u ostalim bi trosile struju bezveze radio VSync a gubio bi ne 300-350e prilikom upgrada nego 600e. Istovremeno bi padale cene za obe.
Kada se pojavi ovako polukruzni monitor to ce biti dobro. Gde 3 monitora ista spakovao bi ih u kantu za djubre za jedan valjani ovakav. Ako vec se trazi slika takva da nema 2 rama izmedju po 2cm crnog. Iritira u gamingu.
Nadam se da ce uskoro poceti da se koriste neki slicni monitori novijeg datuma.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: ... 09.02.2014. 15:34 #541045

status: user
broj poruka: 12785
Zadnjih 15 godina sam menjao grafičke, ako ne i više kako referentne tako i sa custom hladjenjem i nikada nisam išao do te imbecilnosti da razmišljam o tipu hladjenja i kako ću da ga menjam ???????????????

Nije tebi lako sinko, uzeo si overkill kartu za 1080p rezoluciju danas kada jedan GTX660 sve tera na 40fpsa i preko. Job well done!
__________________
Scourge of PCBerza

::
:: Ja sam vam rekao da kartu dobijam u ponedeljak, 50km od mene je trenutno
:: Mislim mogu ja da odem sada ili sutra ujutru po nju ali ce mi poslati lepo u ponedeljak
:: Ovo je slika koju mi je lik poslao da vidim sta je stiglo za mene, tj sta sam platio
::
:: Ma Daum kao Daum, ajde da cepamo pare.
:: Iskreno 300e je otislo za dzabe. Krivicom NVIDIA.
:: I jedino mi je zao sto sada ovo nije prvi upgrade GK110
:: Tacnije da budemo precizni otislo je 190e za dzabe jel je ova karta na samom sajtu skuplja bila od one EVGA GTX780 Classy. Te pare sam izgubio prodajuci moju kartu i praveci upgrade ali ko je znao da ce se to desiti.
::
:: Znam samo da ne bi mogao da koristim filtere na do 10 igrica.Znaci platio kartu 700e da igram na maks detalje i odmah se oprostio od filtera da sam ostao na onoj
:: Sa GTX790Ti mogu da se koriste bukvalno svi svuda do 2560x1080 rezoluciji, sve ostale fali sta god vi mislili i kako god vi mislili Crysis 3 sa svim podesavanjima max i filterima ima oko 30fps na GTX780, ide i vise ali padne i na 25fps. Na rezoluciji 1920x1080
::
:: Ja samo znam da bi lovu iscepao Daum kada bi uradio ono sto bi on hteo i otisao sada da kupi GTX780Ti, izasao bi iz radnje sa kartom referentnom koja kosta 50e manja od moje. Sta bi on dalje radio sa referentnim PCBem, kako bi to hladio sada, a kako za godinu dana to ja ne znam ali znam da bi ga svaki poduhvat kostao ne manje od 100e preko te cene i unistavanje garancije.
::
:: Ja ne menjam SSD svake godine za 4% performanse, ja ne uzimam 6 core SB-E cim se pojavi. Meni je za sada dosta i 3770K ali mi grafika treba najaca moguca single. Kao i prethodnih godina. Sledeci procesor kada uzmem X99 Extreme sa 6 ili 8 jezgra DD4 vi mislite da cu ja to uzeti da bi imao najnovije, ja cu to uzeti da ne bi menjao 3-4 god nista. Da se zadrzim kao sto se ljudi koriste jos uvek sa X58.
::
:: Kazem ovo se nece ponoviti jel ce NVIDIA uvek spremati profesionalne karte samo treba odabrati pravi trenutak.
::
:: Jel se secate kada je izasao 8800 Ultra 2007 na prolece onaj sa polukrugom na sredini EVGA je pravila...Posle 8800GT, 8800GTS i 8800GTX krajem 2006 svi ljudi pokupovali a oni doom 8800 Ultra u 90nm bio je radjen nekoliko meseci kasnije odjedanput, ni ona sto je izasla kasnije u 60nm je bila slabija po performansama. ... Ovo je bio drugi put da NVIDIA to uradi. Ja sam tada koristio ATI kada se to desilo njima. 850$ je kostao taj, evo je slika...Mi smo tada to gledali koji smo imali ATI kako izgleda dobro, uuuu
::
::
:: [IMG]http://i.imgur.com/5zTbGLs.jpg[/IMG
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragot re 09.02.2014. 17:41 #541057

status: user
broj poruka: 1149
Slika obrisana!

INTEL I5 2500K & TT FRIO = 4.5 GHZ
ASUS P8Z68 DELUXE/GEN3
MSI GTX 770 TF 4GD5
KINGSTON 2X4GB 1600MHZ HYPERX
SAMSUNG F1 750GB,F2 1.5TB,830 SSD 64GB
TT OVERSEER RX-I & CHIEFTEC CFT 750W
LOGITECH X-540 & X-FI TITANIUM
DELL U2312HM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EVGA011 ... 09.02.2014. 18:19 #541059

status: user
broj poruka: 578
Evo slike, slikacu je lepo ja pa pokazati sutra...

http://imageshack.com/a/img837/7925/yca9.jpg

Znaci ne mogu da verujem, pre 15 dana sam napisao na kingpincooling forumu, karta je narucena stize za oko 15 dana, i sutra je 15ti dan. :)




i7-3770K(4.5)+ CORSAIR H100 - EVGA Z77FTW - CORSAIR Dominator Platinum 1866(2x4GB)-EVGA GTX580(900/1300/1800) > EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified-CORSAIR Force GT120- CORSAIR Obsidian 650D - EVGA NEX1500 Classified- Logitech G510/G700- Samsung P2450H

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 09.02.2014. 18:24 #541060

status: user
broj poruka: 18472
Pored toga sto imas zaista odlicnu masinu nisi obratio paznju na jedan bitan deo tvoje konfiguracije a mozda je cak i najvazniji.

Monitor koji posedujes vreme je pregazilo odavno!
Ne kapiram kako mozes da se igras na TN panelu ?

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EVGA011 ... 09.02.2014. 18:27 #541061

status: user
broj poruka: 578
Rekao sam da cekam revolucionarno nesto da se pojavi necu odvajati sada 300-400e za monitor nego cu duze cekati pa odvojiti vise. IPS panel nije samo dovoljan da vi se pravio upgrade za gaming prevashodno, mozda za nekoga ko radi dosta u photoshopu ali za gaming ne. Mozda ce ispasti nesto od ovog govanceta GSync pa kada izbace neki Dell ili Apple da uzmem. Svakako cu uzeti 120hertza zato sto 75% igara moze tako da se igra sa ovim kartama.




i7-3770K(4.5)+ CORSAIR H100 - EVGA Z77FTW - CORSAIR Dominator Platinum 1866(2x4GB)-EVGA GTX580(900/1300/1800) > EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified-CORSAIR Force GT120- CORSAIR Obsidian 650D - EVGA NEX1500 Classified- Logitech G510/G700- Samsung P2450H

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 13  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs