Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Sedmi rodjendan :)
STRANA 2 OD 6  
VMARC Re: >> 29.06.2014. 22:37 #556502

status: user
broj poruka: 9369
Evo moj ajfon. Njemu cak ni maska ni baterija nisu zamenjeni za ovih 7 godina. Punim ga svaki drugi-treci dan kao sekundarni telefon. Do 2012 je koriscen kao primarni, i to zaista mnogo.
4s ponekad punim i 2x dnevno, ali mi bukvalno menja laptop.
Dobra je ta nokijica, ali nije bas za poredjenje sa iPhoneom. Sa nekim Galaxyjem mozda... .)
Sto se tice crash testa, mislim da tek tu nema sta da trazi, ako se nekada budemo videli, bice ti jasno o cemu pricam. Slikovito receno, izgleda kao da je preziveo jedan svetski rat...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: Cestitam 7-mi rodjendan.
::
:: I cestitam mom telefonu 9-ti, da da. 9 godina je napunio i samo mu je maska izlizana, jos uvek je moj primarni telefon na kom primam pozive i sa kog zovem, a najvise sms-ujem.. fotkam i sve ostalo.. samo promenjena baterija i to je sve. Finac, symbian 6630, e to je telefon. Godinama testiran na padove sa vecih i manjih visina, da vidim bilo koji iPhone da se takmici s njim
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sve, sve, al` da vam osnivac umre od Side a Timi da bude... 29.06.2014. 22:54 #556504

status: user
broj poruka: 10984
pede...ovaj, gej, Azgejkovic, to stvarno nije u redu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 29.06.2014. 22:58 #556505

status: user
broj poruka: 394
Sve je to lepo sto pricate,nego koji bi bio razlog da zamenim svoj LG P880 sa nekim ajfonom?Ili zenu da odvojim od matorog HTC Desire Z?Molio bih,bez lupetanja o stucanju i bagovanju Androida:).

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC WW 29.06.2014. 22:59 #556506

status: user
broj poruka: 9369
http://i60.tinypic.com/331g4ue.jpg
http://i58.tinypic.com/28tuedv.jpg
Sve bre pedercine al brate znaju da naprave proizvod, za sve pare... :D
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: >> 30.06.2014. 00:36 #556510

status: user
broj poruka: 3730
Brate on je NULA za 3310 :D


Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: Cestitam 7-mi rodjendan.
::
:: I cestitam mom telefonu 9-ti, da da. 9 godina je napunio i samo mu je maska izlizana, jos uvek je moj primarni telefon na kom primam pozive i sa kog zovem, a najvise sms-ujem.. fotkam i sve ostalo.. samo promenjena baterija i to je sve. Finac, symbian 6630, e to je telefon. Godinama testiran na padove sa vecih i manjih visina, da vidim bilo koji iPhone da se takmici s njim
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Re: Re: Re: Re: ... 30.06.2014. 09:04 #556512

status: user
broj poruka: 1632
Znaci da covek da 600 evra za telefon koji se masovno proizvodi i kinez ga na traci sklopi za 5 minuta, uz kao i kod drugih porizvodjaca ne bas sjajnu kontrolu kvaliteta. Mogu samo da nagadjam koliko ustvari kosta proizvodnja jednog telefona. Cak i ako dodamo troskove, razvoja i marketinga, tesko da mozemo da dodjemo do cifre koju oni traze za trendy igrackicu. Isto vazi i za cene drugih, posebno flagship telefona.

A u toplu vodu bih dodao i sto ljudi iz apple-a misle da su svi ljudi isti, da bi svi trebalo da nose njihov jedan jedini genijalni dizajn i da svima odgovara jedna jedina velicina ekrana, sto ce nakon kupovine i vrlo vatreno da tvrde. Utoliko su bezobrazniji od drugih proizvodjaca, mada neki to smatraju kuriozitetom, lako se prepoznaju u masi, valjda je to bitno.



http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: Ja na primer primećujem čest izraz topla voda naročito ko čita i sluša o Apple proizvodima po žutoj štampi i YT klipovima.
::
:: Dakle tačno šta nije tačno od onoga što sam napisao sa liste i šta znači prodavanje tople vode ?
::
:: Rekao sam generalno jer je prvi argument Apple hejtera: SKUPO
::
:: Ja iPhone nisam kupio jer sam gledao reklame, već sam probao 3GS još 2009 i oduševio se. Već tada je Appstore radio godinu dana, a Google PlayStore nije bio ni u najavi
::
:: Android je poluprozivod koji proizvodjači (HTC, Samsung, Huawei...) modifikuju po izboru, izbacuju updates kako im se ćefne.....Najmanji procenat usera androida telefona ima poslednju verziju OS-a.... Zašto je tako, pa zato što svi imaju po 50 modela i zato što ih boli dupe.
::
:: Ultrapopularni Samsung Galaxy S3 (2012) sa svojih 1GB RAM-a se raspada zato što je zauzeto 800+MB kad se popali sve što ti treba. Nijedan iPhone nije imao niit će imati takav problem. Nemaju oni vremena za optimizaciju, prvo zato što je štancovanje modela prioritet, a drugo zato što samo onaj ko dizajnira svoj HW i SW može to a uradi kako treba
::
:: Drugar moj je za HTC Evo 3D morao da deklokuje CPU, smanji napon LCD-u i proba 101 ROM da bi mu baterija trajala 24h. Na kraju je sa sobom nosio 2 baterije. Jedan HTC je zakljulan drugi nije, gledaj hboot verziju.....p..materina....stavi android sdk....send to.....CM recovery.....preko 25% usera se drka sa OS-om....pogledaj samo kolika je baza custom ROM-ova za Androide ? Zato što je do jaja.....ma važi, 100%. iPhone jeste zatvoren OS, i treba da bude zatvoren, jer telefon je telefon, alat i to je sve. Ne zajebncija. Ja sam Apple-u platio da vodi računa o tome, jer u protivnom prva stanica je XDA Developers...
::
:: Ne treba mi android djubre kome treba 3GB RAM-a, quad core CPU i GPU da radi kako treba. Unfortunately.....phone application has stopped..... :
::
:: U svakom slučaju srećan iPhone rodjendan
::
:: :: To sto si pobrojao moze da stoji, a i ne mora (*ubacite kontraargumente android fana po izboru), ali obojica znamo da to ne prodaje iphone, vec marketing i elitizam i povodljivost za masom. I sve to je toliko ukorenjeno da oni mogu da lupe cenu koliku hoce i opet ce da ide kao alva
:: :: Primecujem stalno to potenciranje `ako nemas para...`, vrlo karakteristican agument za apple korisnika. Zapravo imam para za tri komada, i jos tri androida ali biram da ne nosim ni jedan ni drugi, bar dok ne postanu stvarno pametni, da dajem necije 4 prosecne plate za skype, facebook i youtube igrackicu nemam potrebu.
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: http://tiny.cc/My500p
:: :: i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7
:: ::
:: :: ::
:: :: :: - Najbrži i najstabilniji mobilni O
:: :: :: - Najviše dostupnih aplikacija od svih platform
:: :: :: - Najbolji power managemen
:: :: :: - iOS 8 + OS X 10.10 najbolja mobile-desktop integracija ikad
:: :: :: ....
:: :: ::
:: :: :: Svidjalo se to nekom ili ne, kvalitet i inženjering koštaju, kraj priče
:: :: :: Ko nema para da plati, nema razloga da sere po nečijoj tehnologiji i/ili po ljudima koji je koriste. Ima mnogo alternative
:: :: ::
:: :: :: :: Sedam godina zavlacenja ruke u dzep za toplu vodu
:: :: :: ::
:: :: :: :: http://tiny.cc/My500p
:: :: :: :: i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Re: Re: Re: Re: ... 30.06.2014. 10:01 #556513

status: user
broj poruka: 12057
Nijedan telefon, niti bilo koji uredjaj koji se masovno proizvodi ne košta koliko i njegovi sastavni delovi, ne znam kakvo je to otkriće. Zaboravljaš da u cenu dodaš razvoj i održavanje OS-a čiju souce nisu dobili za džabe.

Eto sam si se vratio na CENU.

Daj mi link reklame ili izjave gde se Apple obraća kupcu sa takvom porukom. Što se dimenzija tiče, poznajem ljude koji imaju male šake pa sve do lopata koji koriste iPhone. Veći telefon sada prave da bi kupili još mušterija, jel to nešto loše ? Da genijalnog je gizajna, od stakla i aluminijuma, to što ga je ko zna koliko ljudi samo zbog dizajna kupilo, znači da su uradili sjajan posao.

Nepotrebna mržnja prema brendu, koji ima ogroman i rastući broj lojalnih mušterija sa razlogom, a osnovni su: lakoća korišćenja, kvalitet, dizajn, softver i optimizacija. Od 1998, zaradili su brdo para jer se proizvodi sami reklamiraju, a imaju i podršku konkurenata, koji ne znaju gde udaraju kopirajući ih.
Eno Windows 9 će biti besplatan....odakle li im ta ideja ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Skup? 30.06.2014. 10:12 #556515

status: user
broj poruka: 7761
@VMARC
Dobro pitanje...

Ja sam od 2005-te na ovamo potrosio 490E na telefone...

70E na SE 500i i 370E na HTC Sensation XE... i zamisli oba jos uvek rade...
(ako se neko pita gde nestade 40E njih sam dao na bakteriju za SE, IR + par kablova i jedna Micro SD od 32GB)

Elem nisam dovoljno bogat da kupujem srbistanski KITCH koji ovde kosta vise nego na Saturnu...

U belom svetu je to drugacije uzmes paket i dobijes najnoviji telefon uglavnom za 99$ a ima ih i za 1$...
Oni koji se odluce za iPhone se time ne kurce oni ga jednostavno koriste i to je to...

@Bax2003
To sto ima osam hiljada verzija romova za android telefone je zato sto je moguce modifikovati ih i svako ima neke posebne zelje i viziju kako bi to trebalo da izgleda...
Nesto slicno FORUM-u gde svako misli da je njegovo DUPE najbolje i najatraktivnije a onda to potkrepi deljenjem svog misljenja sa ostatkom foruma...

Elem baKterije na tzv pametnim telefonima koji inace i dalje nisu toliko pametni traju bas onoliko koliko ih koristis... ako slusas muziku od kuce do posla i natrag sa laganim WiFi ne moze da izdrzi 24h ma koji telefon da koristis... ako je koriscenje telefona svedeno na par poruka i razgovora od 10tak minuta i ovaj moj ubogi HTC Sensation (sa fabrickim romom) ce posle 3+ godine urnisanja baKterije da izdrzi tri dana...

Inace ovih dana u prevozu gledam prosecni srbistanac i dalje koristi gumene nokie i bole njega za ove pipajuce ekrane buduci da njegovi caponjci pokriju tri do sedam slova pa ni poruku ne moze da otkuca...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Ja sam od te 2007me godine potrosio 620€ na telefone. 420 za iPhone i 200 za iPhone 4S. Oba su i dan danas u funkciji. Jednostavno nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
:: A vi
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: MacBook Pro 13-inch: 2.5GH
:: with Retina displa
:: 2.5GHz dual-core Intel Core i
:: Turbo Boost up to 3.1GH
:: 8GB 1600MHz memor
:: 128GB flash storag
:: Intel HD Graphics 400
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Re: Skup? 30.06.2014. 10:42 #556516

status: user
broj poruka: 12057

Nisam pristalica da za nešto što mi se ne svidja platim 150+ e . Osetio sam na svojoj koži, priznajem grešku. Zašto neko menja ROM - zato što nije zadovoljan nečime što je kupio ili jednostavno ima previše vremena u svom životu (oće root, oće menja ikonice, oće da overklokuje ... ?!). Jebeš proizvod, od milion android telefona ti ne možeš da nadješ jedan dobar pa onda potrošiš 15 dana da za jedan koji ti je simpatičan nadješ ROM, da bi na 68. strani XDA foruma odakle si ga skinuo saznaš da mora da se flešuje baseband da bi radio 3G, a malo i WiFi zajebava. A možda je i taj ROM savršen.....auuu nije pojede mi bateriju za dan i po, AL MNOGO JE BRZ.

Imao sam HTC Desire i vrlo kratko LG L9, i na oba sam menjao ROM jer sam saznao da neki ROM-ovi rade brže od stock-a, ali uglavnom sa side-efektima. Govorim iz svog iskustva i ne pada mi više na pamet da gubim vreme.

Neću da menjam OS, iOS ima sve što mi treba ne baguje, ne moram da vadim bateriju jer je totalno ZABO, nisam telefon ugasio niti resetovao otkad sam ga kupio.

Ne poturam svoje mišljenje, forum je mesto gde je rasprava normalna i svako brani svoj stav, sve dok se `normalno razgovara`.

::
:: @Bax200
:: To sto ima osam hiljada verzija romova za android telefone je zato sto je moguce modifikovati ih i svako ima neke posebne zelje i viziju kako bi to trebalo da izgleda..
:: Nesto slicno FORUM-u gde svako misli da je njegovo DUPE najbolje i najatraktivnije a onda to potkrepi deljenjem svog misljenja sa ostatkom foruma..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor88 Re^ 30.06.2014. 11:11 #556518

status: user
broj poruka: 509
Ja sam zaboravio sta je to reset i vadjenje baterije od kada imam iPhone :-D Vidis dobro me potseti , mada poslednji androdi koji sam imao je S3 koji je kod mene katastrofa pokazao, a ubijala me je cinjenica da sa ga platio poprilicno a performnase ima kao moj stari ip4 znaci smorio sam se, a jos vise sam se smorio kada sam morao posle dva meseca (mozda malo jace) da ga prodam za 150e manje.... znaci placen je bio oko 400evera , prodao sam ga za 250... I to sam dobro prosao jer je na oglasima bio vec za 220(to je bilo pre godinu ipo dana). Znaci , nisam ga rutovao jer iskreno nisam stizao to da odradim, ali iskreno ocekivao sam pun i zavrsen proizvod , a ne uredjaj koji mi stuca i stekce. Vratio sam se na ip5 pocetkom 2013 i od tada vise shamesung nikad. Mogu ljudi da ga hvale (koji nisu koristili iphone), meni ne odgovara... sto se batt tice neko je komentarisao. Evo ip5S baterija traje OPUSTENO oko 3 dana. (imam ipad air za surf) pa telefon koristim za pozive, sms, whatsapp, viber, skype (kada zatreba), itunes radio, mejlove, po nekada surf kada mi je lakse samo iz mejla da kliknem na link itd. Znaci iphone da punim svaki dan i to 2 x kod mene pada u vodu, minimalno trajanje baterije je sada bilo kada sam ga JBovao pa je izdrzao 1dan i nekoliko h.

Edit: Zaboravio sam da pohvalim i Symbian belle na 808 PW i N8 koji su se takodje pokazali savrseno, samo malo slabija podrska sa app, ali npr ti telefoni mi ni jednom nisu zakucali da sam morao da vadim bateriju(kod n8 je to malo teze tj nemoguce bez srafcigera) :-D sve u svemu sve pohvale za fince koji su odradili posao sjajno i unistili vrlo dobar OS koji je mogao ranije da izgleda kako belle izgleda Tuga...

Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: Re: Re: Skup? 30.06.2014. 11:27 #556519

status: user
broj poruka: 2855
Kao da sam ja pisao post...Promenio sam vise telefona od prosecnog korisnika, necu vise nikada nazad na android, jednostavno ne treba mi to nerviranje u zivotu, imam iPhone 5 i jos dugo ce biti kod mene.

Nemam potrebu da trosim svoje vreme da bi ja `doterao` prozivod da radi kako treba...pre bi gledao u zid 3 sata nego flesovao desetine romova ne bi li nasao `pravi`, koji kao da ne postoji, uvek nesto `zeza` i `fali`...




Skyfire: ...frekfencija...

::
:: Nisam pristalica da za nešto što mi se ne svidja platim 150+ e . Osetio sam na svojoj koži, priznajem grešku. Zašto neko menja ROM - zato što nije zadovoljan nečime što je kupio ili jednostavno ima previše vremena u svom životu (oće root, oće menja ikonice, oće da overklokuje ... ?!). Jebeš proizvod, od milion android telefona ti ne možeš da nadješ jedan dobar pa onda potrošiš 15 dana da za jedan koji ti je simpatičan nadješ ROM, da bi na 68. strani XDA foruma odakle si ga skinuo saznaš da mora da se flešuje baseband da bi radio 3G, a malo i WiFi zajebava. A možda je i taj ROM savršen.....auuu nije pojede mi bateriju za dan i po, AL MNOGO JE BRZ
::
:: Imao sam HTC Desire i vrlo kratko LG L9, i na oba sam menjao ROM jer sam saznao da neki ROM-ovi rade brže od stock-a, ali uglavnom sa side-efektima. Govorim iz svog iskustva i ne pada mi više na pamet da gubim vreme.
::
:: Neću da menjam OS, iOS ima sve što mi treba ne baguje, ne moram da vadim bateriju jer je totalno ZABO, nisam telefon ugasio niti resetovao otkad sam ga kupio
::
:: Ne poturam svoje mišljenje, forum je mesto gde je rasprava normalna i svako brani svoj stav, sve dok se `normalno razgovara`
::
:: ::
:: :: @Bax200
:: :: To sto ima osam hiljada verzija romova za android telefone je zato sto je moguce modifikovati ih i svako ima neke posebne zelje i viziju kako bi to trebalo da izgleda..
:: :: Nesto slicno FORUM-u gde svako misli da je njegovo DUPE najbolje i najatraktivnije a onda to potkrepi deljenjem svog misljenja sa ostatkom foruma..
:: ::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Kada smo kod baterije... 30.06.2014. 11:59 #556521

status: user
broj poruka: 4866
Poslednji put sam je vadio kod Nokie. Sad na Sony telefonu ne mogu i da hocu, a ne mozete ni vi ajfonovci. .) Toliko o tome kada ste zadniji put vadili bateriji na iPhone. :-D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor88 ^^^ 30.06.2014. 12:01 #556522

status: user
broj poruka: 509
Drugar je izgubio garanciju na S4 u promobi su mu rekli da je samsung odradio neku zastitu i kada je upisivao novi rom doslo je do nekog problema, blage nemam, sve u svemu telefon je ostao bez garancije a on je morao da plati servis od tricavih par iljadarki :-D...

Ps ne odnosi se na tebe bobi haha upisao si se malo pre mene :-D

Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Igore 30.06.2014. 12:09 #556523

status: user
broj poruka: 4866
Opusteno. .-) Ne bih se ni pronasao i da jesi jer se iskreno ne secam kada je neki moj telefon video servis. :-)
A to sto su mu ukinuli garanciju zbog ROM-a je bzvz. Koliko sam ja shvatio kod Samsunga, oni imaju ROM counter koji pokazuje koliko je ROM-ova upisivano do datuma provere. Mada opet koliko sam procitao, moze se resetovati. .-)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor88 ^^^ 30.06.2014. 12:30 #556524

status: user
broj poruka: 509
Bem li ga, momak se smorio jer mu je tel bio relativno nov, ja zaista nisam znao kako da mu to uklonim... Koliko sam ukapirao to su ubacili od S4-Note 3
Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ^^^ 30.06.2014. 12:33 #556525

status: user
broj poruka: 7761
HA, HA, HA...

Ova ti je dobra, sad mu nije nista ubio ga je ko zeca... a samo je ubacivao novi MENJANI rom i on crce...

Elem kad odradis JB na tom strava telefonu od jabuka imas li garanciju ?

Ako ne znas odnesi takav jabucasti telefon u ovlasceni servis i zali se da nesto ne radi...
(pri cemu stoji to da mi u srbistanu nemamo ovlasceni servis zato sto nemamo ni ovlascenog distributera, sto ce reci da su svi kao bajagi...)

SMEHOTRESNO !!!

Idem da pojedem burek sa jabukama, jabuke su definitivno bolje u bureku nego u telefonima...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Drugar je izgubio garanciju na S4 u promobi su mu rekli da je samsung odradio neku zastitu i kada je upisivao novi rom doslo je do nekog problema, blage nemam, sve u svemu telefon je ostao bez garancije a on je morao da plati servis od tricavih par iljadarki :-D..
::
:: Ps ne odnosi se na tebe bobi haha upisao si se malo pre mene :-
::
:: Intel i5 3570
:: Intel DZ77BH-55
:: 16GB Hyperx @160
:: 120GB SS
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY Apple je Apple 30.06.2014. 12:36 #556528

status: user
broj poruka: 911
Iako lično ne posedujem nijedan iUređaj, imam prilike da svakodnevno radim na njima (iphone 4s i 5, iPad 3) i kvalitet izrade i uopšte materijal od kog su napravljeni i kako su napravljeni mi se mnogo svidja. Jednostavno nema krckanja ili uvijanja, displej je odlican iako premali na 4s ali uredjaji jednostavno rade kako je zamisljeno i to je to.
Ono sto se meni ne svidja je sistem, jeste stabilan, fludan i sve to stoji i to cenim, svi to volimo ali taj dumbOS osecaj meni licno ne odgovara.
Mislim da bi i apple korisnici, kad bi imali mogucnost, pravili `romove` i dodavali ili ukidali funkcije ali jednostavno su za to ograniceni. Opet kazem nije svako takav ali sigurno ima takvih ljudi.
Ja sam na androidu, LG G2 već 5 meseci i nikakav problem nisam imao, sa stock romom nisam imao nikada force close i nisam ga ni menjao do pre dve nedelje kad je uzbacen G3 port koji radi savrseno i sa kojim opet nisam imao problema. Jedini reset koji sam imao je bio kada sam se prebacio na ART i to je to. Baterija je odlicna, displej baš onako kako mi odgovara, sistem kao sistem bar meni ne predstavlja problem, radi onako kako treba da radi s tim da mogu da promenim ono sto mi se ne svidja itd.

Da sumiram, kada bih mogao da stavim android na iP5, istog momenta bi zamenio g2 ...

inace, srećan rodjendan
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor88 ^^^ 30.06.2014. 12:36 #556529

status: user
broj poruka: 509
MaliAbner Care , ja sam u dubaiu kada mi je crkao lock button dobio novi ip4 , sa nastavljeom garancijom, i da svaki iP mi je bio JB-ovan .-) Najbolji customer service je by Apple, ne verujes, dodji u dubai , pokazacu ti kako se reklamira telefon, pa i ako ima ostecenje .-) Sve menjaju, imas u ponudi da se zameni deo rezervnim, ti kazes apple ne proizvodi delove u zameni , ja zelim sve original na telefonu to sam platio to zelim. Momentalno se pise ugovor i u roku od 3 dana dobio sam novi telefon .-) Pozdrav druze, nisi dobro upucen.

Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Re: ^^^ 30.06.2014. 13:44 #556535

status: user
broj poruka: 12057

Jabuka se restore-uje na farički iOS za 5 minuta.....HA HA tebi, garancija je očuvana.
A jabuka kad se sjebe u garanciji, dobiješ novu, ako je nisi `slučajno` ispustio sa 3. sprata.

:: HA, HA, HA..
::
:: Ova ti je dobra, sad mu nije nista ubio ga je ko zeca... a samo je ubacivao novi MENJANI rom i on crce..
::
:: Elem kad odradis JB na tom strava telefonu od jabuka imas li garanciju
::
:: Ako ne znas odnesi takav jabucasti telefon u ovlasceni servis i zali se da nesto ne radi..
:: (pri cemu stoji to da mi u srbistanu nemamo ovlasceni servis zato sto nemamo ni ovlascenog distributera, sto ce reci da su svi kao bajagi...
::
:: SMEHOTRESNO !!
::
:: Idem da pojedem burek sa jabukama, jabuke su definitivno bolje u bureku nego u telefonima..
::
:: Citat:
:: `Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicn
:: i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`
:: Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!
::
:: :: Drugar je izgubio garanciju na S4 u promobi su mu rekli da je samsung odradio neku zastitu i kada je upisivao novi rom doslo je do nekog problema, blage nemam, sve u svemu telefon je ostao bez garancije a on je morao da plati servis od tricavih par iljadarki :-D..
:: ::
:: :: Ps ne odnosi se na tebe bobi haha upisao si se malo pre mene :-
:: ::
:: :: Intel i5 3570
:: :: Intel DZ77BH-55
:: :: 16GB Hyperx @160
:: :: 120GB SS
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: Re: ^^^ 30.06.2014. 13:54 #556536

status: user
broj poruka: 2855
Ma druze da si ziv i zdrav, jebes telefone ko god da ih pravi.

Zastrasujuci je nivo tvoje mrznje prema jednom predmetu...

Opusti se, kupi sta je tebi volja i sta se tebi svidja, dozovoli da se nekom drugom nesto drugo svidja, kao i da neko drugi ima poprupno suprotno misljenje od tebe.

E da, prijatno! Ja inace burak volim s mesom : )


Skyfire: ...frekfencija...

:: HA, HA, HA..
::
:: Ova ti je dobra, sad mu nije nista ubio ga je ko zeca... a samo je ubacivao novi MENJANI rom i on crce..
::
:: Elem kad odradis JB na tom strava telefonu od jabuka imas li garanciju
::
:: Ako ne znas odnesi takav jabucasti telefon u ovlasceni servis i zali se da nesto ne radi..
:: (pri cemu stoji to da mi u srbistanu nemamo ovlasceni servis zato sto nemamo ni ovlascenog distributera, sto ce reci da su svi kao bajagi...
::
:: SMEHOTRESNO !!
::
:: Idem da pojedem burek sa jabukama, jabuke su definitivno bolje u bureku nego u telefonima..
::
:: Citat:
:: `Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicn
:: i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`
:: Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!
::
:: :: Drugar je izgubio garanciju na S4 u promobi su mu rekli da je samsung odradio neku zastitu i kada je upisivao novi rom doslo je do nekog problema, blage nemam, sve u svemu telefon je ostao bez garancije a on je morao da plati servis od tricavih par iljadarki :-D..
:: ::
:: :: Ps ne odnosi se na tebe bobi haha upisao si se malo pre mene :-
:: ::
:: :: Intel i5 3570
:: :: Intel DZ77BH-55
:: :: 16GB Hyperx @160
:: :: 120GB SS
:: ::
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Re: Re: ^^^ 30.06.2014. 14:44 #556542

status: user
broj poruka: 12057

Samo to ne ide bez ladnog balans jogurta, mada ako je ladan ne pravim pitanje uopšte :D

:: Ma druze da si ziv i zdrav, jebes telefone ko god da ih pravi
::
:: Zastrasujuci je nivo tvoje mrznje prema jednom predmetu..
::
:: Opusti se, kupi sta je tebi volja i sta se tebi svidja, dozovoli da se nekom drugom nesto drugo svidja, kao i da neko drugi ima poprupno suprotno misljenje od tebe
::
:: E da, prijatno! Ja inace burak volim s mesom :
::
::
:: Skyfire: ...frekfencija..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 30.06.2014. 15:44 #556550

status: user
broj poruka: 18930
iPhone je za RESPECT, to nema sanse da se dovede u pitanje.
Ali, nisam znao da ga poseduje svaki drugi forumas, moracu i sebi jedan da si kupim, i to 5-icu minimum! Da ustedim i ja koji dinar

Salim se, za sada ne bih da menjam ovu masinu i dodatni motorola NE-bagoviti android, mada, ko zna.. nisam znao da ljudi toliko pucaju para na mobitelne.. pogotovo u Srbistanu, gde je skuplje nego u Dubaii-u npr.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jumperjack Sta reci... 30.06.2014. 17:55 #556565

status: user
broj poruka: 497
O kvalitetu izrade i software je sve receno a posto je gore neko spomeuo izdrzljivost na habanje, ispadanje i ostalo fizicko maltretiranje mogu reci da mi je 4s ispao sa treceg sprata na beton i bukvalno se raspao ali je radio, senzor touch screen-a je malo brljavio popucala ledja...zamenjen senzor i zadnja maska, evo ga kao nov...
Kolega VMARC je imao priliku da ga vidi dok je jos bio u rinfuzi pre servisa, ako se seca pre jedno dva meseca...
Rodjen sam u Srbiji...i od toga cu i umreti!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Mare. 30.06.2014. 17:57 #556566

status: user
broj poruka: 4866
To samo ima kod nas, 200€ plate a nosi se iPhone 5, 5s.
Jbga, `ljubav` nema cenu. .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor88 Re: Mare. 30.06.2014. 18:28 #556570

status: user
broj poruka: 509
naravno i shamesung se vidim nosi vise nego ista, a sve dzabalebarosi ... S4-S5 sve je to kostalo vise ne mogu da razlikujem koji je koji ali poenta je da nije samo iphone skup shamesung S5 je skuplji .-) a ne nudi koliko i iPhone .-)

Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD


:: To samo ima kod nas, 200€ plate a nosi se iPhone 5, 5s
:: Jbga, `ljubav` nema cenu. .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 6  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs