Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Lancia vs Opel vs Citroen
STRANA 2 OD 3  
VMARC 17.07.2016. 17:29 #621101

status: user
broj poruka: 9381
Samo sam te cekao...
Nisam bio 100% siguran da vozis Alfu (147 ako se ne varam) i razmatras C5 i Insigniu. Nemam nista protiv, ali ta dva auta nemaju ama nas nista zajednicko sa Alfom. Zbog toga sam ti, ponajvise, pod 1 stavio Deltu.
A da sam na tvom mestu, ni nju ne bih razmatrao, vec Alfu za sve pare. Sve su to dobri automobili, ali to na sta si ti navikao, jednostavno neces dobiti ni u tragovima sa bilo kojim drugim brendom.
Za tebe je:
Alfa
Honda
BMW
Pa biraj...

PS. Pogledaj malo BMW 1, ako volis dizele, onda 120D, 170KS brutalan auto, ili 120i 170KS na benzinu, (moj apsolutni favorit). Kada to budes probao, zaboravices na Alfu .)


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Italijani vs Nemci 17.07.2016. 17:40 #621103

status: user
broj poruka: 914

Sve je to istina samo TI KUPUJES POLOVAN AUTO a ti navedeni kad se jednom to izakaju budu krsina koja kosta puno za odrzavanje pogotovu zabari!
BTW jedan drugar ima izreku da :` `Talijani sem konja,bika i trozubca nemaju nista vredno od kola...`.





:: Ne znam, ne racunajuci Fiata koje je plain/generic, meni su Alfe i Lancie nesto posebno. Kad ih vozis one unose u voznju dodatnu dimenziju pored pukog prevozenja od tacke A do B. Tesko se moze opisati onima koji nisu probali, utisak je kao da su deo tebe tj. prave potpuno prirodan spoj, kao da ne vozis gomilu metala vec jases nekog rasnog konja. Od Nemaca takav osecaj u voznji mozes dobiti jedino od BMWa. Sva ostala nemacka vozila su relativno kvalitetna, ali ne pruzaju uzitak kao BMW i Italijani. VW i Opel su po meni bezlicna kola. Francuzi isto.
::
:: Ali kad pogledam Lancia HF Integrale 2.0 supercharged benzinac, pogon na sva 4, Fiat motor koji se budzio na 550 konja, jaci motori isli do 1000, auto uzeo 6 svetskih relija, isao duboko u vodu, po snegu i ledu, naprosto nezaustavljiv pa se govorilo o `baletu brutalnosi`...
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: Italijani vs Nemci 17.07.2016. 23:20 #621124

status: user
broj poruka: 4641
Uzmi ono sto volis, bez obzira da li je to` bolje ili losije` . Bez obzira na statistiku i kojekakve price.
To se nikad ne zna !
Kad god sam isao tom logikom nisam pogresio !


Vidim da volis italijanski `smek` kod automobila i moj ti je savet da ides na Lanciu.

::@shkom
::`Zena moze i da bude sa sela, ali ker i auto moraju iz Nemacke.
+1





Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
http://valid.x86.fr/lv7d95

:: Ne znam, ne racunajuci Fiata koje je plain/generic, meni su Alfe i Lancie nesto posebno. Kad ih vozis one unose u voznju dodatnu dimenziju pored pukog prevozenja od tacke A do B. Tesko se moze opisati onima koji nisu probali, utisak je kao da su deo tebe tj. prave potpuno prirodan spoj, kao da ne vozis gomilu metala vec jases nekog rasnog konja. Od Nemaca takav osecaj u voznji mozes dobiti jedino od BMWa. Sva ostala nemacka vozila su relativno kvalitetna, ali ne pruzaju uzitak kao BMW i Italijani. VW i Opel su po meni bezlicna kola. Francuzi isto.
::
:: Ali kad pogledam Lancia HF Integrale 2.0 supercharged benzinac, pogon na sva 4, Fiat motor koji se budzio na 550 konja, jaci motori isli do 1000, auto uzeo 6 svetskih relija, isao duboko u vodu, po snegu i ledu, naprosto nezaustavljiv pa se govorilo o `baletu brutalnosi`...
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Covece koliko sviranja organu na razmnozavanje... 18.07.2016. 09:55 #621133

status: user
broj poruka: 7761
@MACHINE
Logika je cudo dati za polovan auto 7÷8000E ako mozes da kupis nov Hyundai i30 za 11000 !?!?!?!
Tako nesto moze da uradi samo vrlo NEinformisana osoba !!!

A ovi sto forsiraju GMC i ostale sa TRI slova uvek prenegregnu poznatu izjavu direktora BMW koji je na pitanje koji je najbolji auto odgovorio da je najbolji NOV auto !!!

@luja-88
Nikome ja nisam predlozio da kupi 500L, samo za VMARC-u dao primer koliko kosta beskamatni kredit, pri cemu moj kredit nije beskamatni nego je sa2% kamate.

Ja sam MACHINE-u lepo predlozio Hyundai Tucson koji kosta 17K evra pri cemu 7K da za ucesce a ostalo na otplatu PET godina...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 18.07.2016. 10:09 #621134

status: user
broj poruka: 2936
`A ovi sto forsiraju GMC i ostale sa TRI slova uvek prenegregnu poznatu izjavu direktora BMW koji je na pitanje koji je najbolji auto odgovorio da je najbolji NOV auto !!!`
To nije tacno.
Najbolji je sluzbeni auto


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Covece koliko sviranja organu na razmnozavanje... 18.07.2016. 10:25 #621135

status: user
broj poruka: 1620
Ma shvatio sam, i moje razmisljanje je slicno, zato sam i ispljunuo 15k+ za novo... al` opet kazem, ne mislimo svi na isti nacin, a cinjenica je da ce za manju lovu da dobije luksuzniji auto sa mnogo boljim paketom opreme ako kupi polovan. Jedino sto kupuje macku u dzaku pa se realno stanje vozila nikada ne zna - ali to je rizik na koji su neki jednostavno spremni, a neki ne!

:: @MACHIN
:: Logika je cudo dati za polovan auto 7÷8000E ako mozes da kupis nov Hyundai i30 za 11000 !?!?!?
:: Tako nesto moze da uradi samo vrlo NEinformisana osoba !!
::
:: A ovi sto forsiraju GMC i ostale sa TRI slova uvek prenegregnu poznatu izjavu direktora BMW koji je na pitanje koji je najbolji auto odgovorio da je najbolji NOV auto !!
::
:: @luja-8
:: Nikome ja nisam predlozio da kupi 500L, samo za VMARC-u dao primer koliko kosta beskamatni kredit, pri cemu moj kredit nije beskamatni nego je sa2% kamate
::
:: Ja sam MACHINE-u lepo predlozio Hyundai Tucson koji kosta 17K evra pri cemu 7K da za ucesce a ostalo na otplatu PET godina..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Covece koliko sviranja organu na razmnozavanje... 18.07.2016. 10:37 #621137

status: user
broj poruka: 5696
i30 ima 4.3m a Lancia 4.52....dakle, vidi se jurim veci hatcback ili manji sedan, za porodicu, tako da mi ne igra ulogu


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: @MACHIN
:: Logika je cudo dati za polovan auto 7÷8000E ako mozes da kupis nov Hyundai i30 za 11000 !?!?!?
:: Tako nesto moze da uradi samo vrlo NEinformisana osoba !!
::
:: A ovi sto forsiraju GMC i ostale sa TRI slova uvek prenegregnu poznatu izjavu direktora BMW koji je na pitanje koji je najbolji auto odgovorio da je najbolji NOV auto !!
::
:: @luja-8
:: Nikome ja nisam predlozio da kupi 500L, samo za VMARC-u dao primer koliko kosta beskamatni kredit, pri cemu moj kredit nije beskamatni nego je sa2% kamate
::
:: Ja sam MACHINE-u lepo predlozio Hyundai Tucson koji kosta 17K evra pri cemu 7K da za ucesce a ostalo na otplatu PET godina..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 18.07.2016. 11:04 #621138

status: user
broj poruka: 3529
@MaliAbner
Ne mozes da poredis i30 sa Insignijom ili C5, ni u ludilu, prvo klase auta su totalno drugacije i to jednostavno ni pod razno ne moze da se meri.

Pa nije dzabe i30 nov 11000 a C5 2012 po istoj toj ceni polovan. Sve ima svoje. Covek je lepo napisao, hoce veliki auto, za porodicu i to je to.

@MACHINE
Ja sam jos na pocetku teme napisao svoja iskustva sa c5, a neko je jos pomenuo isti taj auto sa motorom 1.6 HDI. Ono sto bih samo dodao je da bezis od takve kombinacije, iako je to jeftinije za odrzavanje, mada je i to upitno, jer ti 1.6 hdi motori nemaju bas dovoljno snage za toliko veliki i tezak auto, a da ne pricam o kvarovima koji su definitivno ucestaliji kod tih motora, to ti i svaki citroen majstor moze potvrditi.
Da napomenem i da ne postoji model c5 sa 1.6hdi motorom i hidroaktivnim vesanjem, to vesanje je rezervisano samo za jace modele. .)

i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re: 18.07.2016. 11:45 #621141

status: user
broj poruka: 609
Aj da kazem i ja nesto...
Obozavam Lanciu ,Alfu..ali..evo vec dve godine vozim C5
2.0 Hdi , exclusive
Potrosnja smesna (ispod 8 po gradu), udobnost vrhunska, odrzavanje nije puno u odnosu na druge
Po meni jedina mana manjak mesta na zadnjim sedistima jer ima one kadice i jako velika prednja sedista (imam dvoje dece i jos su male pa je OK)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re: 18.07.2016. 14:04 #621148

status: user
broj poruka: 7761
E a onda kad ostanes bez nafte izvadis iz unutrasnjeg dzepa pljosku natocis i krenes na put oko sveta bez dopune...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Aj da kazem i ja nesto..
:: Obozavam Lanciu ,Alfu..ali..evo vec dve godine vozim C
:: 2.0 Hdi , exclusiv
:: Potrosnja smesna (ispod 8 po gradu), udobnost vrhunska, odrzavanje nije puno u odnosu na druge
:: Po meni jedina mana manjak mesta na zadnjim sedistima jer ima one kadice i jako velika prednja sedista (imam dvoje dece i jos su male pa je OK
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: re: 18.07.2016. 14:29 #621149

status: user
broj poruka: 3529
Slazem se, pozadi ima mozda malo manje mesta ako se uzme u obzir da je limuzina, mogli su bar malo da smanje gepek i da ostave vise mesta pozadi, ali i ovako je OK. Ako se prednja sedista malo povuku napred, bar ja tako radim kad je pun auto, onda pozadi ima fino mesta, ne manjka uopste.

Sto se tice potrosnje, mom kolegi trosi takodje kao i tebi, manje od 8l `po gradu`(on zivi na nbg), dok ja tesko da ga spustim ispod 8.5 l po pravom gradu (svakodnevno bulevar, pancevacki most...).
Ne zalim se na potrosnju, samo konstatujem, udobnost je vrhunska.


i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

:: Aj da kazem i ja nesto..
:: Obozavam Lanciu ,Alfu..ali..evo vec dve godine vozim C
:: 2.0 Hdi , exclusiv
:: Potrosnja smesna (ispod 8 po gradu), udobnost vrhunska, odrzavanje nije puno u odnosu na druge
:: Po meni jedina mana manjak mesta na zadnjim sedistima jer ima one kadice i jako velika prednja sedista (imam dvoje dece i jos su male pa je OK
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic Re: Re: re: 18.07.2016. 15:00 #621150

status: user
broj poruka: 609

Ja idem sa zvezdare na nbg na posao..ali imam onaj najslabiji motor sa 103KW valjda...posle njega imaju jos dve snage motora 130 i nesto i 150 kw (valjda) pa pretpostavljam da oni vise trose

@MailAbner ..pa nije bas iz pljoske ..ali iz termosa ..salu na stranu ,stvarno je mali potrosac

:: Slazem se, pozadi ima mozda malo manje mesta ako se uzme u obzir da je limuzina, mogli su bar malo da smanje gepek i da ostave vise mesta pozadi, ali i ovako je OK. Ako se prednja sedista malo povuku napred, bar ja tako radim kad je pun auto, onda pozadi ima fino mesta, ne manjka uopste
::
:: Sto se tice potrosnje, mom kolegi trosi takodje kao i tebi, manje od 8l `po gradu`(on zivi na nbg), dok ja tesko da ga spustim ispod 8.5 l po pravom gradu (svakodnevno bulevar, pancevacki most...)
:: Ne zalim se na potrosnju, samo konstatujem, udobnost je vrhunska
::
::
:: i7 6700K + Noctua NH-D1
:: GTX980ti Gigabyte G
:: MSI Z170A Krait Gamin
:: Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savag
:: Dell U2515H + LG D2343 3
:: SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB
:: Thermaltake Urban S71 + CM V85
:: Creative X-Fi Titanium+Z-550
::
:: :: Aj da kazem i ja nesto..
:: :: Obozavam Lanciu ,Alfu..ali..evo vec dve godine vozim C
:: :: 2.0 Hdi , exclusiv
:: :: Potrosnja smesna (ispod 8 po gradu), udobnost vrhunska, odrzavanje nije puno u odnosu na druge
:: :: Po meni jedina mana manjak mesta na zadnjim sedistima jer ima one kadice i jako velika prednja sedista (imam dvoje dece i jos su male pa je OK
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: Covece koliko sviranja organu na razmnozavanje... 18.07.2016. 16:23 #621153

status: user
broj poruka: 4641
Ovde se slazem 100 %
Svaka rec je na mestu !!!

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
http://valid.x86.fr/lv7d95

:: @MACHIN
:: Logika je cudo dati za polovan auto 7÷8000E ako mozes da kupis nov Hyundai i30 za 11000 !?!?!?
:: Tako nesto moze da uradi samo vrlo NEinformisana osoba !!
::
:: A ovi sto forsiraju GMC i ostale sa TRI slova uvek prenegregnu poznatu izjavu direktora BMW koji je na pitanje koji je najbolji auto odgovorio da je najbolji NOV auto !!
::
:: @luja-8
:: Nikome ja nisam predlozio da kupi 500L, samo za VMARC-u dao primer koliko kosta beskamatni kredit, pri cemu moj kredit nije beskamatni nego je sa2% kamate
::
:: Ja sam MACHINE-u lepo predlozio Hyundai Tucson koji kosta 17K evra pri cemu 7K da za ucesce a ostalo na otplatu PET godina..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict ja merkam C4 Picaso `08 18.07.2016. 16:56 #621157

status: user
broj poruka: 4515
Ima ih baš dosta po Parizu, u full opremi opasno sedište i skroz funkcionalan za porodicu. Nisam se raspitivao kod majstora kakav je, ali verovatno pljuvanje po francuzima .)

Sto nisi stavio 159, kad je to skoro isti auto kao Insignia?

BMW 120d sa ~193ks, ide kao metak, vozi kum, nema to veze sa porodičnim autom, mnogo je mali taj auto.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ja merkam C4 Picaso `08 18.07.2016. 20:29 #621161

status: user
broj poruka: 9381
Nema, nema. Nisam skapirao da mu treba porodicni auto. Nije 1 za njega. Ja sam pricao o e81 i e87, oni su sa 170KS, s tim sto je beniznac atmosferac I4. 186KS je druga generacija 120D F20, ali je tezi i na platformi je serije 3, pa uz taj hendikep ide isto kao e87. Brutalno svakako. Tezak je za voznju po gradu, pa su ga ponudili sa istim motorom i verziji 118D sa 150KS i drugacijim prenosom.
120i linearno vuce u trecoj brzini od 60-140KM/h. Ne moze da se spusti ispod 12L prave gradske voznje a realno 13-14 :)

El Capitan

:: Ima ih baš dosta po Parizu, u full opremi opasno sedište i skroz funkcionalan za porodicu. Nisam se raspitivao kod majstora kakav je, ali verovatno pljuvanje po francuzima .
::
:: Sto nisi stavio 159, kad je to skoro isti auto kao Insignia
::
:: BMW 120d sa ~193ks, ide kao metak, vozi kum, nema to veze sa porodičnim autom, mnogo je mali taj auto
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: Re: Re: re: 18.07.2016. 20:44 #621162

status: user
broj poruka: 3529
Ja imam od 100KW, tako da je to prakticno isto ko i tvoj. Ovaj veci od 130 je 2.0hdi dok je ovaj od 150KW 2.7hdi.
Elem, zavisi dosta i od stila voznje svakako, a i da li je tvoj auto automatik, i da li ima hidroactive, i od tih stavki zavisi potrosnja, kazu da automatik u proseku trosi oko 1l vise od manuelnog, sad jebem li ga. Meni je prosek 8.5-8.8 po gradu.

i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

::
:: Ja idem sa zvezdare na nbg na posao..ali imam onaj najslabiji motor sa 103KW valjda...posle njega imaju jos dve snage motora 130 i nesto i 150 kw (valjda) pa pretpostavljam da oni vise tros
::
:: @MailAbner ..pa nije bas iz pljoske ..ali iz termosa ..salu na stranu ,stvarno je mali potrosac
::
:: :: Slazem se, pozadi ima mozda malo manje mesta ako se uzme u obzir da je limuzina, mogli su bar malo da smanje gepek i da ostave vise mesta pozadi, ali i ovako je OK. Ako se prednja sedista malo povuku napred, bar ja tako radim kad je pun auto, onda pozadi ima fino mesta, ne manjka uopste
:: ::
:: :: Sto se tice potrosnje, mom kolegi trosi takodje kao i tebi, manje od 8l `po gradu`(on zivi na nbg), dok ja tesko da ga spustim ispod 8.5 l po pravom gradu (svakodnevno bulevar, pancevacki most...)
:: :: Ne zalim se na potrosnju, samo konstatujem, udobnost je vrhunska
:: ::
:: ::
:: :: i7 6700K + Noctua NH-D1
:: :: GTX980ti Gigabyte G
:: :: MSI Z170A Krait Gamin
:: :: Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savag
:: :: Dell U2515H + LG D2343 3
:: :: SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB
:: :: Thermaltake Urban S71 + CM V85
:: :: Creative X-Fi Titanium+Z-550
:: ::
:: :: :: Aj da kazem i ja nesto..
:: :: :: Obozavam Lanciu ,Alfu..ali..evo vec dve godine vozim C
:: :: :: 2.0 Hdi , exclusiv
:: :: :: Potrosnja smesna (ispod 8 po gradu), udobnost vrhunska, odrzavanje nije puno u odnosu na druge
:: :: :: Po meni jedina mana manjak mesta na zadnjim sedistima jer ima one kadice i jako velika prednja sedista (imam dvoje dece i jos su male pa je OK
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Da li neko od vas... 19.07.2016. 08:45 #621188

status: user
broj poruka: 7761
Da li neko od vas hoce da kaze da je Hyundai Tucson model 2016 mali za porodicu?

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Da li neko od vas... 19.07.2016. 09:08 #621190

status: user
broj poruka: 18940
Ne, nego si pominjao i30 za 11k.. Tucson je znatno skuplji.


:: Da li neko od vas hoce da kaze da je Hyundai Tucson model 2016 mali za porodicu
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Da li neko od vas... 19.07.2016. 09:27 #621193

status: user
broj poruka: 4515
Ko ima 25 soma za auto, ne gleda Hyundai, pogotovo ne u Srbistanu. Ne znam kako te to cudi.
Pogubio si kompas, plata u SRB 300eur-a. I to si prijavljen minimalac, a ostatak u kovertu.



:: Da li neko od vas hoce da kaze da je Hyundai Tucson model 2016 mali za porodicu
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Da li neko od vas... 19.07.2016. 09:57 #621195

status: user
broj poruka: 5696
Upravo ovo sto kazes. Prosek plate u BG 500e a onda kao fora ljudi kupuju kola od 15.000.

Ja ne znam mnogo ljudi koji kupe niv auto skuplji od 15k. Ako pride kupis zute, francuze i talijane, cena im se prepolovi pa niko normalan ne kupuje nov auto, vec polovan recimo oko 5 godina starosti. Dati 12k za korejsko smece i za 2 godine ti vredi 8k, neka hvala. Za max. 7k cu uzeti odlicno ocuvan auto sa boljom opremom a star svega 5 godina.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Ko ima 25 soma za auto, ne gleda Hyundai, pogotovo ne u Srbistanu. Ne znam kako te to cudi
:: Pogubio si kompas, plata u SRB 300eur-a. I to si prijavljen minimalac, a ostatak u kovertu
::
::
::
:: :: Da li neko od vas hoce da kaze da je Hyundai Tucson model 2016 mali za porodicu
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wyroos Re: Re: Re: Da li neko od vas... 19.07.2016. 11:06 #621198

status: user
broj poruka: 179
Izvini machine, ali tako sam i ja mislio pa sam zavrsio sa autom od 9.5k. Jedino ako kupis auto od 130-140km koji je presao 300.
Uek mi je bilo fascinantno u nasoj zemlji, da li mi stvarno mislimo da nemci, italijani ili bilo ko drugi manje voli tj ceni novac od nas? U dubokoj smo zabludi, njihov evro daleko vise vredi nego nas. Stavise, prisustvovao sam kad se 2 klinca tuku oko nesto malo kovanica koje su nasli na ulici..... Sto bi rekao moj kum koji se godinama bavio prodajom automobila, ako auto od 35k evra star 5 godina kosta 8k, njemu nesto mnogo nije dobro.


:: Upravo ovo sto kazes. Prosek plate u BG 500e a onda kao fora ljudi kupuju kola od 15.000.
::
:: Ja ne znam mnogo ljudi koji kupe niv auto skuplji od 15k. Ako pride kupis zute, francuze i talijane, cena im se prepolovi pa niko normalan ne kupuje nov auto, vec polovan recimo oko 5 godina starosti. Dati 12k za korejsko smece i za 2 godine ti vredi 8k, neka hvala. Za max. 7k cu uzeti odlicno ocuvan auto sa boljom opremom a star svega 5 godina.
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
:: :: Ko ima 25 soma za auto, ne gleda Hyundai, pogotovo ne u Srbistanu. Ne znam kako te to cudi
:: :: Pogubio si kompas, plata u SRB 300eur-a. I to si prijavljen minimalac, a ostatak u kovertu
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: Da li neko od vas hoce da kaze da je Hyundai Tucson model 2016 mali za porodicu
:: :: ::
:: :: :: Citat:
:: :: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Re: Da li neko od vas... 22.07.2016. 11:44 #621375

status: user
broj poruka: 7761
Samaranje platama je proizvoljana prica...

Ja sam misljenja da covek u srbistanu sme sebi da priusti auto u nivou godisnje plate... Zato sam sebi priustio auto prilicno ispod godisnje plate... plata je apsolutno bela sa placenim porezom na puni iznos prenesen na racun zaposlenog...

Polovnjaci za godiste 2010-2012:

1. Lancia Delta III dizel kostaju 7000÷9500E... (kilometraze ~160K km)
2. Opel Insignia dizel kostaju 7500-15000E... (kilometraze od 60K÷250K km) (pocetna cena 19.5K evra)
3. Citroen C5 dizel kostaju 8000÷13500E... (kilometraze 120K÷250K km) (pocetna cena 22.5K evra)

Sto ce reci da se na svim automobilima gubi isto... cak i na polovnjacima, kolega je kupio polovnog BMW 320D karavan platio ga oko 10K evra i za sest godina koliko je kod njega cena mu je pala na 4K evra... tako nekakva je i situacija u vezi polovnih Hyunda automobila... toliko o brendovima te o polovnim i novim autima...

Tako da improvizacije oko toga da je Hyundai `smece` (izraz me generalno nervira zato sto je krvastina) je prilicno smela toliko da se granici sa bezobraznoscu...

A sto se tice Lancia automobila surak kaze da mu je pao kamen sasrca kad se resio Lncie koju je zamenio FORD-om...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Upravo ovo sto kazes. Prosek plate u BG 500e a onda kao fora ljudi kupuju kola od 15.000.
::
:: Ja ne znam mnogo ljudi koji kupe niv auto skuplji od 15k. Ako pride kupis zute, francuze i talijane, cena im se prepolovi pa niko normalan ne kupuje nov auto, vec polovan recimo oko 5 godina starosti. Dati 12k za korejsko smece i za 2 godine ti vredi 8k, neka hvala. Za max. 7k cu uzeti odlicno ocuvan auto sa boljom opremom a star svega 5 godina.
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
:: :: Ko ima 25 soma za auto, ne gleda Hyundai, pogotovo ne u Srbistanu. Ne znam kako te to cudi
:: :: Pogubio si kompas, plata u SRB 300eur-a. I to si prijavljen minimalac, a ostatak u kovertu
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: Da li neko od vas hoce da kaze da je Hyundai Tucson model 2016 mali za porodicu
:: :: ::
:: :: :: Citat:
:: :: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Re: Da li neko od vas... 22.07.2016. 12:00 #621376

status: user
broj poruka: 18940
Hyundai je apsolutno odlican auto, i proveren, i30 je najprodavaniji, mnogo ih ima po Beogradu.


:: Samaranje platama je proizvoljana prica..
::
:: Ja sam misljenja da covek u srbistanu sme sebi da priusti auto u nivou godisnje plate... Zato sam sebi priustio auto prilicno ispod godisnje plate... plata je apsolutno bela sa placenim porezom na puni iznos prenesen na racun zaposlenog..
::
:: Polovnjaci za godiste 2010-2012
::
:: 1. Lancia Delta III dizel kostaju 7000÷9500E... (kilometraze ~160K km)
:: 2. Opel Insignia dizel kostaju 7500-15000E... (kilometraze od 60K÷250K km) (pocetna cena 19.5K evra
:: 3. Citroen C5 dizel kostaju 8000÷13500E... (kilometraze 120K÷250K km) (pocetna cena 22.5K evra
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 22.07.2016. 14:32 #621387

status: user
broj poruka: 4506
Hyundai, Kia su odlicna kola ali odlicna cak ne gledajuci ni tu cenu za koju se prodaju i ti kinezi, koreanci su su iz godine u godinu sve bolji i bolji. Ali porediti i30, fiat 500 i ostala nova kola od 10 ak hiljada sa C5 limuzinom koja je gornja klasa srednjeg segmenta je cisto ludilo.


Jos jedan primer, novi Tuscon mi je apsolutno fenomenalan ali dati 18 000e koliko je najeftinija klotara od benzinca je idiotluk. ( za ok opremljen, 2.0 dizel treba 25- 26 000e )

Za 18 000e mozes da nadjes koji pozelis auto.

Da imam milione ne bih uzimao nova kola, cim ga izvezes iz salona cena je otisla 30 % dole i to se odnosi na sve marke, bio to fiat ili maybach.

Licno uvek trazim kola oko godinu do dve maximalno starosti,od prvog vlasnika, kupljen u Srbiji do 50 000 km u tip top stanju. Malo su skuplja od standardnih krseva ali daleko jeftinija od novih kola u salonu.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .. 22.07.2016. 15:01 #621388

status: user
broj poruka: 18940
Ali, zasto gledas tako, sta te boli uvo koliko je pala cena auta za 6 meseci ili godinu dana, kad ga neces prodavati u narednih 7-10god., bar sam ja tako radio i i dalje cu tako, jer je to apsolutno najbolja opcija. Imas nov auto i znas kako si ga vozio i odrzavao, ne razmisljas kad ga kupis, to je bre proverena stvar. Cak i taj sa 2god., nije kao nov auto. Sta god sam kupio polovno, uvek mi je nesto smetalo, ja znam kako koristim svoju stvar i kod mene je takva kakva jeste, ako me razumes.


:: Hyundai, Kia su odlicna kola ali odlicna cak ne gledajuci ni tu cenu za koju se prodaju i ti kinezi, koreanci su su iz godine u godinu sve bolji i bolji. Ali porediti i30, fiat 500 i ostala nova kola od 10 ak hiljada sa C5 limuzinom koja je gornja klasa srednjeg segmenta je cisto ludilo.
::
::
:: Jos jedan primer, novi Tuscon mi je apsolutno fenomenalan ali dati 18 000e koliko je najeftinija klotara od benzinca je idiotluk. ( za ok opremljen, 2.0 dizel treba 25- 26 000e )
::
:: Za 18 000e mozes da nadjes koji pozelis auto
::
:: Da imam milione ne bih uzimao nova kola, cim ga izvezes iz salona cena je otisla 30 % dole i to se odnosi na sve marke, bio to fiat ili maybach
::
:: Licno uvek trazim kola oko godinu do dve maximalno starosti,od prvog vlasnika, kupljen u Srbiji do 50 000 km u tip top stanju. Malo su skuplja od standardnih krseva ali daleko jeftinija od novih kola u salonu.
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs