Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Gorivo sa aditivima
STRANA 2 OD 2
nemanja21 Re: Re: Meni je 1.5 dCi 2010 prijavljivao vodu u filteru sa NIS Ultra D 30.06.2017. 22:59 #636974

status: user
broj poruka: 1227
aditivi koji se guraju u ta takozvana premijum goriva su sranje koje ne prija bas svakom tipu motora i sistemu ubrizgavanja, osetio na svojoj kozi. konkretno za ultrad sam saznao da se katastrofa pokazao na testovima. laz ili istina.. ko ce ga znati.
druga stvar, sve pumpadzije zacene premium gorivo prakticno istovetnim odnosom. svu koriste bas istu formulaciju? ne verujem.
kao sto je @peki spomenuo, rebrendiras nesto, prodajes ga po istoj ceni a tebe ono kosta prakticno isto. win-win za pumpadzije. (ili i jare i pare)

i da, gorivo u bih je odlicnog kvaliteta. rasprostranjen mit je da ako je gorivo kod komsija jeftinije, da je po pravilu losije. naprotiv, samo je drzavni aparat manje zagrabio po ceni.


:: Jel mozes da objasnis/pojasnis, na osnovu cega si zakljucio da je isto, ili jos gore? Ja doduse nisam primetio nikakvu razliku
::
:: :: +1 ja sam imao problem sa preglasnim brizgaljkama od ultra d
:: :: aditivirano gorivo je cenirano tako da ostavlja utisak da sipas nesto bolje a zapravo isto ili cesto, jos gore sranje nego obicno
:: ::
:: ::
:: :: :: Od tada samo Maxx Motion Diesel sa OMWa i nikakav problem a potrosnja manja 1l., sa 6.5 na 5.5l
:: :: :: U BMWa 2009 sipam najobicniju 95icu sa NISa, nema nikakve razlike cak ni u odnosu na Shell Super 100. Ista potrosnja, ista ubrzanja, ista max brzina (elektronski ogranicena :p
:: :: ::
:: :: :: macOS Sierr
:: :: :: What can your Mac do now? Just ask
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Meni je 1.5 dCi 2010 prijavljivao vodu u filteru sa NIS Ultra D 01.07.2017. 12:04 #636980

status: user
broj poruka: 18940
Ima tu istine, tako je isto recimo i za pelet, bosanski mnogo jeftiniji, a nasi uzimaju od njih, prepakuju i stave duplo vecu cenu, u tome su eksperti.
Jbg, to sto imamo, to je to, nema nam druge.


:: aditivi koji se guraju u ta takozvana premijum goriva su sranje koje ne prija bas svakom tipu motora i sistemu ubrizgavanja, osetio na svojoj kozi. konkretno za ultrad sam saznao da se katastrofa pokazao na testovima. laz ili istina.. ko ce ga znati
:: druga stvar, sve pumpadzije zacene premium gorivo prakticno istovetnim odnosom. svu koriste bas istu formulaciju? ne verujem.
:: kao sto je @peki spomenuo, rebrendiras nesto, prodajes ga po istoj ceni a tebe ono kosta prakticno isto. win-win za pumpadzije. (ili i jare i pare
::
:: i da, gorivo u bih je odlicnog kvaliteta. rasprostranjen mit je da ako je gorivo kod komsija jeftinije, da je po pravilu losije. naprotiv, samo je drzavni aparat manje zagrabio po ceni
::
::
:: :: Jel mozes da objasnis/pojasnis, na osnovu cega si zakljucio da je isto, ili jos gore? Ja doduse nisam primetio nikakvu razliku
:: ::
:: :: :: +1 ja sam imao problem sa preglasnim brizgaljkama od ultra d
:: :: :: aditivirano gorivo je cenirano tako da ostavlja utisak da sipas nesto bolje a zapravo isto ili cesto, jos gore sranje nego obicno
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Od tada samo Maxx Motion Diesel sa OMWa i nikakav problem a potrosnja manja 1l., sa 6.5 na 5.5l
:: :: :: :: U BMWa 2009 sipam najobicniju 95icu sa NISa, nema nikakve razlike cak ni u odnosu na Shell Super 100. Ista potrosnja, ista ubrzanja, ista max brzina (elektronski ogranicena :p
:: :: :: ::
:: :: :: :: macOS Sierr
:: :: :: :: What can your Mac do now? Just ask
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Koliko mudrolija... 01.07.2017. 13:22 #636981

status: user
broj poruka: 7761
Dizel sipam iskljucivo na Art Petrol pumpi i to vikendom !!!
Zasto, pa zato sto je vikendom 5-7 dinara jeftinije...

Ako neko kaze da je nas dizek sranje evo mog zapazanja, sipano na pomenutoj pumpi krenuo za Dansku i sa nasim dizelom prosecna potrosnja na putu 4.3l/100km... i sa tim rezervoarom presao skoro 1200km do prve dopune... kad smo stigli u Dansku prosecna potrosnja je porasla na 4.6...

Tako kaze putni racunar, auto je bio nov sa predjenih svega 4000 km...

Mozda su uslovi puta ali nigde se nisam besneo niti sam mileo... pogotovu sto je na dobrom delu trase kojom smo isli ogranicenje bilo 80km/h zbog radova na putu... ides 80 na sat a pored tebe Ferdza iza tebe Lambo i svi postuju ogranicenje... elem to ogranicenje bi trebalo da je dosta ucicalo na potrosnju sa tim stranim gorivom na dole... pogotovu ako poredim potrosnju kad idem za Zrenjanin i ako postujem ogranicenje ne prelazi 3.7l/100km... auto je FIAT 500L 1.3 Mjtd...

A sto me nerviraju ljudi koji se pecaju na te dodatke u gorivu, i jos kad kupuju samo na OMV pumpi poput kolege koji skuplja nekakve bodove da bi onda na kraju za njih dobio litar tecnosti za brisace, e diareja me obuzima od toga...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 02.07.2017. 06:32 #636995

status: user
broj poruka: 2351
...ja sipam iskljucivo cist evro dizel, znam da mi je auto prijavljivao vodu u filteru kad god sam sipao max motion.

1.9JTD 150KS potrosnja oko 5.2-5.5

Pozz...

___________________________

...I sense you young padawan...

Intel i7 4790k
Asus Sabertooth Z97 Mark 2
AMD R9 280x
4x 4GB DDR3 1.6GHz
1x 120GB SSD
1x 750GB SATA II
1x 3TB SATA III
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs