Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Problem sa internetom
STRANA 2 OD 3  
shortee da se ubacim 01.12.2017. 22:32 #641481

status: user
broj poruka: 570
i ja u temu...neverovatno ali imaam skoro isti problem
Ruter TP link WR941N, sa 3 antene radio savrseno do juce..poceo samo da nestaje net na telefonima ( iphone i samsung ) ili na laptopu..svi su vezani preko wifi ,b/g mod 20mhz kanal 11.
sve sam probao, menjao kanale,stavljao N only, pa mixed pa resetovao, menjao kabl od modema do rutera i ne vredi, nekad prekine posle 1 min nekad posle 10 min nema neta, Onda ja jutros puknem ddrwrt iz jula ove godine, i nekih sat vremena kad sam ispodesavao bude sve ok, medjutim evo veceras izmedju 20h i sad jedno 3 pputa mi je nestao internet,pa se vratio...pomazite drugari..
pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Još da je i isti provajder, modem... 01.12.2017. 22:39 #641482

status: user
broj poruka: 4228
EDIT:
@lik7777: zašto si preskočio cat6a ?
Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lik7777 re 01.12.2017. 22:48 #641483

status: user
broj poruka: 283

Odmah najmodernije :) kada mi je komp vec star da imam savremen kablove :) pitao sam cisto informativno ...nisu mi bas najjasnije komaptibinosti kablova i uredjaja pa da iskoristim dok je tema `ziva` da pitam:)
Edit:
A i cat6a ne mogu da natucim kod ocih kineza na aliju..imaju samo cat6 i cat7 ...nadjoh neke kineze ugreen se zove kompanija i prodavnica na aliju bas su kvalitetni kablovi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ne odgovori mi ti na pitanje: 01.12.2017. 22:59 #641485

status: user
broj poruka: 4228
Koji provajder, koji modem...?

Pusti kablove...

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lik7777 aa 01.12.2017. 23:01 #641486

status: user
broj poruka: 283



Nisam shvatio da mene pitas ja razumeo pitas shoertee-ja :) ikom ili sta su vec sada sbb i linksys e1200...btw @shortee u startu si probao vise od mene tkd ja ti bas i ne mogu pomoci :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee ma znam 01.12.2017. 23:22 #641489

status: user
broj poruka: 570
probao sam ja mnogo stvari ..inace meni je IKOM provajder, modem povezan na WAN rutera...sad sam nesto ceprkao po opcijama net radi na sva 3 uredjaja vec 49 min ali ne mogu da se nakacim na web interface rutera, a adresa je ook dakle ona klasinca 192.168.1.1
de je VMARC na temi kad treba da da savet dal otvarati ruter fizicki ili sta dalje raditi
pozdrav
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lik7777 @neXus2000 02.12.2017. 10:29 #641495

status: user
broj poruka: 283
Da javim samo radi sve full telefon moj ludne ponekad ali za to me bas briga i tako cu da ga menjam uskoro :D Hvala puno

zasto je poludeo ruter te opcije su mi oduvek bile u default-u i radilo je tako godinama

jel dobijem nesto sa cat7( tipa vecu stabilnost ili nesto sl, racunam da i oni smanjuju sum ali da li se isplate ili su ok cat6) cablovima ili je to `overkill`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 02.12.2017. 12:59 #641499

status: user
broj poruka: 3345

CAT7 ti je previse za kucni sistem. TU je dovoljan CAT6 ili 5E.

Za telefon, odradi soft reset telefona. Iskljuci, izvadi bateriju, sacekaj neko vreme i sklopi ga nazad.

Ako to ne uspe. Obrisi konekciju na telefonu i odradi ponovo.

Ako i to ne uspe, pokusaj da uradis backup celog telefona, odradis factory defaults na njemu, pa da uradis restore podataka. Pre restore podataka, vidi kako ti se ponasa telefon sa WiFi.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lik7777 re 02.12.2017. 13:31 #641500

status: user
broj poruka: 283
Nisam siguran da smo se razumeli samo kada radi komp na ethernetu meni telefon luduje malo sa netom te oce te nece ...kada e radi komp wifi a telefonu radi super
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee evo jutros negde oko 2 02.12.2017. 14:24 #641501

status: user
broj poruka: 570
sam sredio svoj ruter...resetovao sam ga jedno 5 puta metodom 30/30/30 pa ga iskonfigurisao i evo radi vec 12 sati bez problema.
Takodje pre jedno 3 sata bili iz SBB, presao sam na njih i dobio neki cisco wifi uredjaj.
tako da sad imam 2 WIFI u stanu,al ono sto mi je cudno je da kada sam recimo na cisco net mi je negde oko 36 /4 a kad se vratim na moj tp link net bude oko 14/2.
povezivanje je sledece ...iz zida u cisco modem/ruter i onda LAN kabl iz njega u WAN TP linka..
opseg adresa na Cisco je 192.168.40.xx a na TP 192.168.1.1
pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 02.12.2017. 17:09 #641506

status: user
broj poruka: 3345
@lik7777

Onda ti nesto na kompu vuce net, mozda ti sam komp pravi problem.
Pokusaj umesto kompa da nakacis neki laptop na LAN i vidi kako se ponasa.

@shortee

Trebao si traziti da ti donesu cist modem, jer vec imas ruter. Sada imas dupli DHCP (NAT). Jos ako si iza njihovog NAT, racunaj trostruki.

Da li ti je sporiji net preko LAN ili preko Wifi?
Ako je preko LAN, tu je nesto cudno, pa i za njihov modem/ruter. Pretpostavljam imas Gold paket od 60/4? Ti bi trebao da imas brzinu skoro 60 za DL i skoro 4 za UL.

Vidi da iskljucis WiFi na njihovom modemu/ruteru, a onda ovo:
Iskljucis njihov modem iz struje (verovatno ima prekidac na njemu) i TP Link ruter. Onda ukljucis njihov modem, sacekaj da se inicijalizuje (sve lampice se popale), pa ukljuci svoj ruter. Onda probaj brzinu.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lik7777 re 02.12.2017. 18:29 #641509

status: user
broj poruka: 283
probao da prikacim laptop.. sve radi odlicno tkd je ipak do kompa..moja slobodna procena- ploca je zrela za kantu ...pre desetak dana sam cistio i vratio komp i nije hteo da upali..vrti ventilatore samo i to je to .. odneo ga kod prijatelja ima neki mali servis i jedino sto mi nije testirao da li radi su ploca i graficka...komp je u medjuvremenu nekako proradio ni sam ne znam kako...izvadio sam plocu na sto i samo prikacio najosnovnije i palio gasio komp i na kraju je proradio i sada radi bez problema ali ipak se nesto desilo izgleda....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee @nexus 02.12.2017. 18:56 #641511

status: user
broj poruka: 570
Nismo se mozda razumeli.
Dakle Cisco SBB ima svoj SSID i emituje mrezu iz opsega 192.168.40.1. kabl ili wifi veza daju odlicne rezultate Speed test kaze 36/4
TP link je zakacen preko LAN porta cisca na WAN port TP linka i tu imam drugi SSID i emituje mrezu iz opsega 192.168.1.1 .Speed test kaze 14/2 to mi je cudan trip. Verovatno su neka podesavanja na TP linku ta koja blokiraju veci protok.
E sad ja razmisljam kako da odradim i da ih povezem da budu samo na jednom adresnom opsegu, buduci da mi treba da vidim i IP kameru i jos neke uredjaje na mrezi..
Sad cu da se igram malo, mozda ce povezivanje LAN na LAN port i gasenje DHCP na TP linku da promeni nesto..pisite ako imate neke predloge.
hvala.
pozdrav,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lik7777 re: 02.12.2017. 19:34 #641513

status: user
broj poruka: 283

da i opet puca net kada se upali komp :(

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: @nexus 02.12.2017. 19:34 #641514

status: user
broj poruka: 3345
Razumeo sam te dobro, nego me buni zasto imas 36/4, ako si na SBB-u. Koliko znam jedan od paketa ima brzinu 60/4 (zbog ovog 4). SBB nema paket od 36/4, nikako.

Da bi izveo sve to, ono sto sam ti napomenuo, moras traziti Cisco modem koji je samo modem (DOCSIS 3.0). Jer ovi svi su podeseni kao gateway. Tj. nemaju opciju bridging (bridge only) u podesavanjima. Mozda i ima, lupam, posto ne znam model. Uglavnom daju modele koji nemaju tu opciju. Zato ne vidis IP kameru ili bilo koji IP uredjaj.

Postoji veliki problem, imao ti sada ovaj modem ili `samo modem`, tice se NAT-ovanja kod SBB-a. Za to moras imati dinamicku IP adresu. A to proveravas na samom Cisco modemu, koju si adresu dobio. Ako krece 100.xxx.xxx.xxx, onda si iza NAT-a.
Tu im moras im objasniti da imas IP kameru u kuci, da imas IP uredjaje i to ti ometa rad i obezbedjenje/nadzor i da ti vrate dinamicku adresu, jer time nemas slobodan internet i kontrolu, bla...bla, da ces iscimati nekoga (smisli koga, advokat, zakoni....sta god).

Za ostalo, mozes da izvedes tako sto ces roknuti DMZ na tvom TPLink ruteru. Sad, ne znam koliko ce ugusiti konekciju dodatno. Ali, najbolja kombinacija, kada se vec koristi sopstveni ruter je, cisto modem i tvoj ruter i naravno virtual server (TP link setovanja) na kraju da imas konekciju prema nekom IP uredjaju.

Za vezu kamere (ili bilo kog IP uredjaja) i TP Link rutera ides ovo:
Vidis koju IP adresu koristis za kameru i njen port, to ti je u podesavanjima kamere.
Na ruteru ides na Forwarding - virtual servers - Add New - Service port (port sa kamere) - IP address (IP adresa kamere) - Save.
Da bi sacuvao dodeljenu IP adresu, da ti slucajno nestankom struje, diskonekcijom ili sl. DHCP rutera dodeli neku drugu IP adresu, najbolje je da pod DHCP rutera, odradis address reservation (MAC adresa kamere i dodela IP adrese, pod kojom je trenutno).

Nadam se da si to uradio.

Posle pritupas IP adresom koja i je dodeljena preko SBB-a (dinamcika ili staticka - ako zakupis staticku) i port.
Npr. 33.11.22.11:3333 preko pretrazivaca.

Za brzinu, sto ti je prepolovljena, na TP Link (ne znam tvoj model...ali), vidi i ti da iskljucis ove stvari (ako su ukljucene):
Advanced Settings - Access control - Rule - Access Control Rule Management - Enable Internet Access Control - odstiklirano
Advanced Settings - IP QoS - odstiklirano
Basic Settings - WPS - disabled

I pokusaj da promenis kabl izmedju rutera i modema, mozda on zeza.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: re: 02.12.2017. 19:39 #641516

status: user
broj poruka: 3345
Onda ti nesto ploca zeza, cim ti sa laptop-om radi normalno.

Savet, nadji negde LAN karticu (PCI ili PCIE, sta imas od slotova), radi probe.
Skini drajver za tu karticu. Deinstaliraj drajver od LAN kartice na ploci. Ugasi komp, instaliraj novu karticu. Iskljuci u BIOS-u onboard LAN, digne se Win i instaliraj drajvere za ovu novu, pa probaj.


:
:: da i opet puca net kada se upali komp
:
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lik7777 re 02.12.2017. 19:47 #641517

status: user
broj poruka: 283

jedino mi je to jos ostalo ili da konacno kupim nov komp :D

probacu samo da smislim odakle da iskopam karticu :D

hvala puno na pomoci :DD
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee @nexus 03.12.2017. 15:40 #641543

status: user
broj poruka: 570
Druze hvala na odgovorima sve sam ja to uradio.
1. Net je sa tim cudnim brzinama zato sto jos nisam zvanicno pusten na SBB, samim tim brzina umesto 60/4 ide na 33 ili 36/4 do ponedeljka, tako mi rekose.
2. Nisam iz NAT-a ja sam na 95.xxxxxx.xxx.xxx trenutno
3.Uspeop sam da namestim da mi se vidi i iIP kamera i WD HDD u mrezi i van nje.
E sad je jos ostalo da nekako namestim da mi cisco i TP link budu povezani bezicno i to na jednom opsegu, dakle da bukvalno TP link bude repeater , bez Mrezne veze medju 2 rutera samo Wifi veza, a da pritom sve ostalo od uredjaja radi..bice to igranka vesela..
Pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @shortee 03.12.2017. 16:43 #641544

status: user
broj poruka: 4228
Probaj, ali nisam siguran da ćeš uspeti da ih upariš, a da TP-Link ne bude samo ripiter wifi signala. Barem ja nisam uspeo. Ako ti nisu bitni lan portovi na TP-Link, verovatno ćeš uspeti.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 03.12.2017. 17:14 #641545

status: user
broj poruka: 3345

Ukljuci WDS pod Wireless, ostatak ces skapirati.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: ... 03.12.2017. 22:09 #641547

status: user
broj poruka: 4228
Ako je ovo savet upućen meni - ne vredi, nisam uspeo. Jedino što sam uspevao je da proširim wifi signal, dok portovi nisu bili aktivni. Tj, ne sećam se da sam probao da ručno dodelim ip adrese mrežnim kartama, ali sam, skoro pa, siguran da ih dhcp nije dodeljivao.

Pozdrav!

Vlada

::
:: Ukljuci WDS pod Wireless, ostatak ces skapirati
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 03.12.2017. 23:23 #641550

status: user
broj poruka: 3345

WiFi ruteri koji nemaju repeater opciju, AP i sl., jedino mogu da funkcionisu sa WDS. U tom slucaju gasis DHCP na TP Link, ukljucujes WDS i imas dole podesavanja. Takodje SSID mora biti isti kao i na glavnom ruteru (SBB modem/ruter), isti WPA pass.

DHCP ce raditi SBB ruter, a TP Link ce se ponasati kao `repeater`.

Samo postoji problem, sto moze da ti prepolovi brzinu ako je WiFi repeater. Ako se vezuje LAN-om, onda je sve OK.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: .... 03.12.2017. 23:32 #641552

status: user
broj poruka: 4228
Sve mi je to poznato i to sam i radio, ali bezuspešno. Priznajem, nisam siguran na KOJEM tačno modelu to nije radilo. Imam ovde jedan 743ND, ali me mrzi sada da probam.

Inače, mislim da mora da bude isti SSID kako bi radio WDS.

Pozdrav!

Vlada

::
:: WiFi ruteri koji nemaju repeater opciju, AP i sl., jedino mogu da funkcionisu sa WDS. U tom slucaju gasis DHCP na TP Link, ukljucujes WDS i imas dole podesavanja. Takodje SSID mora biti isti kao i na glavnom ruteru (SBB modem/ruter), isti WPA pass
::
:: DHCP ce raditi SBB ruter, a TP Link ce se ponasati kao `repeater`
::
:: Samo postoji problem, sto moze da ti prepolovi brzinu ako je WiFi repeater. Ako se vezuje LAN-om, onda je sve OK
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee dakle 05.12.2017. 13:04 #641582

status: user
broj poruka: 570
Mislite da ce moci da se poveze preko wds tako SBB i TP link,..moram da probam veceras .
poenta je sto mi sad recimo bolji signal bude kada sam na SBB nego na TP , nadam se da ce repeater/wds da resi problem.
ja u stvari hocu samo da imam jednu mrezu sa dobrim wifi signalom, da prevezem i IP kameru i WD hdd na te ip adrese i da radim ko covek. sinoc sam probao recimo nabio sam SBB ruter u plakar zatvorio vrata od spavace sobe 10m dalje i u njoj imam signal sa SBB dok TP link koji stoji na istom mestu kao i pre nema signal uopste.
probam pa javljam
pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee resio brat 06.12.2017. 00:28 #641597

status: user
broj poruka: 570
ja resio problem, oba rutera mi sad rade povezana su bezicno ,mogu da pristupim i jednom i drugom preko web interfejsa...vidi mi se i WD disk u mrezi,kamere nesto zezaju sad cu da ih resetujem da vidim sta je..
jedini trip mi je da preko Cisca imam skoro 50m down po speed testu, a preko TP linka ne vise od 20?
Merio i telefonom preko android aplikacije..isti rezultati.
Inace evo tutorijala lik sve objasnio lako , brzo , profesorski
https://www.youtube.com/watch?v=oJaYE9Yk7gc
Sta mislite sto me zeza ovo preko Tp linka,..mod je BGN mixed, kanal 6, model je 941ND v3,
Pozdrav
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs