Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Štampači i windows 10 - mreža
STRANA 2 OD 2
muff ...ni SMB ne radi kako treba na win 10... 07.02.2019. 08:40 #653769

status: user
broj poruka: 440
...na svim vecim ricoh ili konica minolta scan to folder nece ni da cuje, alternativno sam podesavao preko ftp i fileezile...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ...ni SMB ne radi kako treba na win 10... 07.02.2019. 09:07 #653772

status: user
broj poruka: 18940
Ma ima dosta takvih bubica na 10-ki. Od izlaska 1809, korisnici nisu mogli da skeniraju na profesionalnim skenerima, svakih sat vremena se desavalo `not responding`, pa restartuju PC, po 30 puta na dan... Resenje smo nasli, posto su u pitanju hp masine, hp ima hp deployment tool, koji pretrazije bazu direktno od hp-a i nudi listu update-a drajvera za chipset itd. (critical, regular) i na taj nacin smo resili problem izmedju Win10 i drajvera za Epson skener. To je samo jedna bubica sa kojom sam se sretao na poslu, ima ih milion.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: ...na svim vecim ricoh ili konica minolta scan to folder nece ni da cuje, alternativno sam podesavao preko ftp i fileezile..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler .... 07.02.2019. 14:50 #653781

status: user
broj poruka: 324
Danas uzmem zamenim switch...imao sam neki upravljivi netgear koji je ruter prevacivao sam 192.168.1.1 na 192.168.0.1 i stavio običan neupravljivi, znači sada smo na 192.168.1.2 pa 1.3 pa 1.4 i opet ista priča. Nema šanse...sve adaptere resetovao, pa sve postupke koje smo navodilo ovde radio opet i nema ništa od deljenja štampača i daljenja foleda nema šanse....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .... 07.02.2019. 15:09 #653783

status: user
broj poruka: 18940
Ne radi deljenje foldera? Ne radis nesto kako treba, nije to zbog Windoze. Gde se nalazi inace ta skola, jel BG?

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Danas uzmem zamenim switch...imao sam neki upravljivi netgear koji je ruter prevacivao sam 192.168.1.1 na 192.168.0.1 i stavio običan neupravljivi, znači sada smo na 192.168.1.2 pa 1.3 pa 1.4 i opet ista priča. Nema šanse...sve adaptere resetovao, pa sve postupke koje smo navodilo ovde radio opet i nema ništa od deljenja štampača i daljenja foleda nema šanse....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler ma... 07.02.2019. 15:47 #653785

status: user
broj poruka: 324
Deljenje foldera ne radi kada on ne vidi računare na mrež zar ne? Tj pravo da ti kažem, to mi ni ne treba i nisam ni probao samo po logici stvari kažem jer nema računara na mreži pa nema ni fodera ! ALi meni treba samo štampač da se deli i da radi. Jedan vidi sve, ostali ništa!

P.S. nije Beograd...ali ni ne smem da reklamiram školu :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ma... 07.02.2019. 18:23 #653787

status: user
broj poruka: 18940
A nije bas tako bukvalno, ali network discovery svakako treba da je ukljucen.
Inace, da li si probao da share-ujes folder i pristupis kucajuci 2.168.7.88folder npr.?
Nisi napisao ovo za staticke adresse, kada si to namestao, jesi li ukucavao i ostale parametre pored ip-a?

Sve ovo je prilicno jednostavno, nema tu puno podesavanja, ako si sve ovo pokusao i ne radi, nije adekvatno sve uradjeno.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Deljenje foldera ne radi kada on ne vidi računare na mrež zar ne? Tj pravo da ti kažem, to mi ni ne treba i nisam ni probao samo po logici stvari kažem jer nema računara na mreži pa nema ni fodera ! ALi meni treba samo štampač da se deli i da radi. Jedan vidi sve, ostali ništa
::
:: P.S. nije Beograd...ali ni ne smem da reklamiram školu :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler sve je moguće 07.02.2019. 18:27 #653788

status: user
broj poruka: 324
pazi kada sam baš baš sve uradio i ne radi. A i nije mi prvi put da to radim, radio , uradio i danas na drugom mestu da probam i sve ok. Ovde nešto ne valja...ostavaljam do ponedeljka pa ću probati ispočetka. U svakom slučaju hvala na trudu i javljam šta sam uradio ako uradim


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: sve je moguće 07.02.2019. 18:33 #653789

status: user
broj poruka: 18940
A pa uvek ostane neka sitnica koja je kljucna. Radio si, ali da li si radio na Win10 1809? Mozda u ponedeljak nekim cudom i proradi :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: pazi kada sam baš baš sve uradio i ne radi. A i nije mi prvi put da to radim, radio , uradio i danas na drugom mestu da probam i sve ok. Ovde nešto ne valja...ostavaljam do ponedeljka pa ću probati ispočetka. U svakom slučaju hvala na trudu i javljam šta sam uradio ako uradim
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 07.02.2019. 22:12 #653796

status: user
broj poruka: 4225
Instaliraj verziju
Windows 10 Pro Redstone 3 X64 OEM ESD en-US JAN 2019 {Gen2}
i zaboravi na ta sranja. Ajde što ni VMARC, ni imarkovic ni ja ne nalazimo rješenje, nego i ubogi M$ 1809 ne može da sredi.
Stavi ovu verziju i zaboravi na dotične probleme.
Raspalo vogno od win 10-ke pravi toliko problema svaki dan da mi dođe da promjenim profesiju. Našao sam bar 30 stvari koje ne rade kako treba i neću da se smaram sa njima.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff ...meni potpuno suludo kada mi neko kaze... 08.02.2019. 17:27 #653826

status: user
broj poruka: 440
...win 10 super a kod mene sam ga stavio samo zbog WMR i ocu da poludim isto od tih sitnih bug-ova...7 forever...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 08.02.2019. 20:29 #653835

status: user
broj poruka: 18940
Predji na Lindzu, da vidis sta je ozbiljan posao, posle toga ces pozeleti Windows 10 sve nogicama u pedu :)

Bez zezanja, ali ja na poslu zajedno sa kolegama odrzavam razlicite masine, Enteprise nivo, ima 20% desetke sa novim masinama, ostalo su sedmice, polako prelazimo kada reinstaliramo sisteme na 10. Problema ima, ali do sada sve smo uspevali da resavamo. Share nam radi sa Qnap-ova, NetApp-ova i Linux Samba, takodje ima po negde i print servera, ali ne i share-ovenih stampaca, to je odavno prevazidjeno. Ne moze niko da mi kaze da ne moze da se namesti jedan najobicniji share sa username-om i password-om izmedju Win10 i Win7, to je stvarno smesna opcija koja uvek radi. Kad god je bilo problema, to nije bilo do sistema, nema razloga da instalira ovu piratsku verziju Win-a, da se maltretira covek za dzabe.

Ja bih vrlo rado pomogao coveku preko team viewer-a, ali nazalost mislim da je to fizicki neizvodljivo, ili neprihvatljivo za skolu.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Instaliraj verzij
:: Windows 10 Pro Redstone 3 X64 OEM ESD en-US JAN 2019 {Gen2
:: i zaboravi na ta sranja. Ajde što ni VMARC, ni imarkovic ni ja ne nalazimo rješenje, nego i ubogi M$ 1809 ne može da sredi
:: Stavi ovu verziju i zaboravi na dotične probleme
:: Raspalo vogno od win 10-ke pravi toliko problema svaki dan da mi dođe da promjenim profesiju. Našao sam bar 30 stvari koje ne rade kako treba i neću da se smaram sa njima
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner I sta kazes nije jeftina varijanta... 09.02.2019. 17:50 #653869

status: user
broj poruka: 7761
A koliko kosta tvoj dan neuspesnog podesavanja deljenog stampaca?
Koliko kosta vreme onih koji nisu mogli da stampaju?

Kad sve to sagledas shvatis da je predlog sa print serverom visestruko jeftiniji nego ovo gore navedeno...

Ja u buduce kupujem samo mrezne stampace koji iskreno ne kostaju mnogo vise od onih bez te opcije...

Vreme je novac a mi novca nemamo zato sto vreme trosimo kao da je neograniceni resurs... pa nam ponestane vremena da zaradjujemo novac...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: I sta kazes nije jeftina varijanta...+++za Abnera 09.02.2019. 23:03 #653875

status: user
broj poruka: 10985
:: A koliko kosta tvoj dan neuspesnog podesavanja deljenog stampaca
:: Koliko kosta vreme onih koji nisu mogli da stampaju
::
:: Kad sve to sagledas shvatis da je predlog sa print serverom visestruko jeftiniji nego ovo gore navedeno..
::
:: Ja u buduce kupujem samo mrezne stampace koji iskreno ne kostaju mnogo vise od onih bez te opcije..
::
:: Vreme je novac a mi novca nemamo zato sto vreme trosimo kao da je neograniceni resurs... pa nam ponestane vremena da zaradjujemo novac..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff ...pa da... 12.02.2019. 12:35 #653982

status: user
broj poruka: 440
svuda gde sam namestao uredjaje sa linux based okruzenjem...namestio i nisam dirao, godine su prosle...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler Nije ponedeljak... 13.02.2019. 16:21 #654039

status: user
broj poruka: 324
......ali da se javim i da podelim nešto sa vama! Naime, danas mi se windows 10 udate i sve radi kao što je i trebalo da radi. Našao štampače na mreži, oba, podelio i šljka! Epilog, džaba smo se mučil bilo je do windows-a majku mu j...


HVala svima napomoći, idemo dalje da `burgijamo` i da radimo :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Nije ponedeljak... 13.02.2019. 21:41 #654044

status: user
broj poruka: 4228
Nema veze. Ono što je važno da to sada radi kako treba, a tebi hvala što si to podelio sa zajednicom. Na kraju, ostaje tema kao zbirka ponuđenih rešenja i odgovora da pomogne nekom u nevolji.

Pozdrav!

Vlada

:: ......ali da se javim i da podelim nešto sa vama! Naime, danas mi se windows 10 udate i sve radi kao što je i trebalo da radi. Našao štampače na mreži, oba, podelio i šljka! Epilog, džaba smo se mučil bilo je do windows-a majku mu j..
::
::
:: HVala svima napomoći, idemo dalje da `burgijamo` i da radimo :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs