Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
ebook reader za iPad
STRANA 2 OD 2
alrad @Jovan 16.04.2019. 23:49 #656027

status: user
broj poruka: 4741

Pa ima solidnih knjizica u toj Kentaur biblioteci ali ne znam sta bi tacno preporucio. Stvar ukusa a nesto si verovatno vec i citao. Mozda da kazes neku smernicu sta volis pa da vidimo, jer ima svega od spejs opere do unutrasnjeg monologa. Kao Erzistal nema vise, to je prilicno jedinstveno. Mada opet, sve je jedinstveno, samo stvar ukusa.


http://tiny.cc/Trinarum
http://tiny.cc/Svetlo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ spejs opera 17.04.2019. 00:50 #656032

status: user
broj poruka: 2998
Definitivno.

Sada sam poceo Kucu sunca od Alister Rejnolds-a i sve se vuce kako ne treba, nema nikakav wow efekat. Deluje mi da zanr umire sve vise i vise.

Svemirski brodovi, druge rase, interstellar putovanja, sve moze :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 17.04.2019. 03:28 #656037

status: user
broj poruka: 4741

Umire jer je već sve ispisano. Prošlo zlatno doba. Muzika, film, isto. Tebe može da izvadi ako nisi čitao stare stvari, recimo Podizanje zvezdane plime. Mada bih savetovao da probaš i nešto što je okrenuto ka unutra, a ne samo spejs opere. To je onda veći izbor, a kažu i pravi SF. I u nekadašnjem Siriusu ima svašta, samo kao priče.


http://tiny.cc/Trinarum
http://tiny.cc/Svetlo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 17.04.2019. 16:59 #656059

status: user
broj poruka: 2998



Citao sve knjige iz tog serijala, Brin ako dobro secam. I nauzivao se. Kako mislis okrenuto na unutra? Neki predlog?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Zar sve to nije iz edicije Polaris... 18.04.2019. 12:05 #656091

status: user
broj poruka: 7761
Meni se nekako cini da je Kentaur nesto sasvim drugo... ili je to mozda izlazilo ranije kao Kentaur a onda sve objedinjeno i stampano ponovo kao edicija Polaris... te kasnije izdato u elektronskom formatu...

Ja sam poceo da citam seriju o Zaduzbini i to tek sad u nekim mojim poznim godinama zato sto sam uglavnom izbegavao Isaka Asimova... deluje pomalo naivno a i kao da je preslikao istoriju... nesto slicno je uradio i Frenk Herbert sa Dinom...

Ali zato ako mozete procitajte Kaiju od Pola Frederika... ta serija od cetiri knjige mi se cini zasnovana na originalnoj ideji...

Inace jedini koji mi se i dalje cini uvek originalan je Klark... serija knjiga o Rami je prosto neverovatna covek je maestralno uspeo da izbegne zamku pisanja iz (koliko je to moguce) zemaljske perspektive... tj. ugla gledanja jednog terranca...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 18.04.2019. 17:07 #656097

status: user
broj poruka: 4741

Prvo je bio Kentaur, a kasnije Polaris u kome su izašle nove knjige a i ponovo objavljena neka Kentaur izdanja. Ali ono najvrednije, za moj skromni ukus, postoji samo kao Kentaur.

http://tiny.cc/Kentaur

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 21.04.2019. 01:11 #656173

status: user
broj poruka: 2998
Zaduzbina mi je bila ok, mislim da je to i knjiga koja me je navukla da SciFi. Ono sto mi se dopalo je to sto je citljiva, ne znam kako da se drugacije izrazim, radnja se odvija nekom ok brzinom, ali je u kasnijim knjigama malo usporio, cini mi se, svejedno, lep serijal za uvod u taj zanr.

Pohl-ova HeeChee saga mi je, i znam da je ovo lose poredjenje, ali sta cu, ostavila osecaj kao da igram Mass Effect, ali mnogo bolji Mass Effect.

A mislim da mi je poslednja knjiga o Rami ostala neprocitana. Mnogi su Klarka tu kritikovali zbog `loseg` razvoja likova, ali sta znam, nekako mi tu likovi nisu bili prilicno bitni koliko radnja, okruzenje, dogadjaji. Eto, mogao bih to kada konacno zavrsim.

Old Man`s War od Scalzi-ja mi je isto mnogo dobar, mozda ne toliko originalno, ali ok prica.

A vec dosta godina mi je i Neuromancer na redu, mada njega sam poceo da citam, ali mi je prvi kontakt sa knjigom bio onako... cudan, sta znam, mozda mi legne iz drugog puta, ko zna.

Serijal o Takeshi Kovacs-u je isto dobar, ali je vise cyberpunk ili tako nesto. Svakako ok za citanje. Netflix i seriju napravio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re 28.04.2019. 20:49 #656396

status: user
broj poruka: 7761
NEDOSTAK KREATIVNOSTI SE UVEK DA NADOMESTITI MANJKOM MORALA!!!
MANJKOM MORALA DOZVOLIS SEBI DA UKRADES TUDJU IDEJU I TO JE TO!!!

Nakon citanja Dine, Rame, Kapije i sada Zaduzbine... nekako imam utisak da su svi kraduckali od pisaca ovih serijala a da su i oni sami tu i tamo srtpnuli ponesto od svojih kolega...

A sta tek rade ovi sto sad prave SF serije pa oni na Boga ne misle pozajmljuju kao da su samouslugu usli...

Iskreno tek citam serijal Zaduzbina i on mi je nekako najtanji pricom ali se lagano cita...

Inace jedna od po mom ukusu boljih prica je `Jaren` koju sam pricitao u Siriusu #148...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Zaduzbina mi je bila ok, mislim da je to i knjiga koja me je navukla da SciFi. Ono sto mi se dopalo je to sto je citljiva, ne znam kako da se drugacije izrazim, radnja se odvija nekom ok brzinom, ali je u kasnijim knjigama malo usporio, cini mi se, svejedno, lep serijal za uvod u taj zanr.
::
:: Pohl-ova HeeChee saga mi je, i znam da je ovo lose poredjenje, ali sta cu, ostavila osecaj kao da igram Mass Effect, ali mnogo bolji Mass Effect
::
:: A mislim da mi je poslednja knjiga o Rami ostala neprocitana. Mnogi su Klarka tu kritikovali zbog `loseg` razvoja likova, ali sta znam, nekako mi tu likovi nisu bili prilicno bitni koliko radnja, okruzenje, dogadjaji. Eto, mogao bih to kada konacno zavrsim
::
:: Old Man`s War od Scalzi-ja mi je isto mnogo dobar, mozda ne toliko originalno, ali ok prica
::
:: A vec dosta godina mi je i Neuromancer na redu, mada njega sam poceo da citam, ali mi je prvi kontakt sa knjigom bio onako... cudan, sta znam, mozda mi legne iz drugog puta, ko zna
::
:: Serijal o Takeshi Kovacs-u je isto dobar, ali je vise cyberpunk ili tako nesto. Svakako ok za citanje. Netflix i seriju napravio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Dopuna... 22.08.2019. 14:41 #658289

status: user
broj poruka: 7761
Nije mi jasno zasto se ljudi toliko loze na Assimov-a...
Zaduzbina mi je najlosija serija knjiga koju sam procitao...

Ko zna da sam stako nakon pete knjige mozda ne bi bilo razocarenja... ovako... preveliko razocarenje, kao da je i sam autor odustao od jedne price i skrenuo sa puta da isprica drugu... onako u hodu... a ta druga je kao da je pisao majstor koji je rezirao Trainspoting...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs