Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Da li uzeti 5700 xt ?
STRANA 2 OD 2
alrad 11.07.2019. 11:41 #657712

status: user
broj poruka: 4741

nekineko, ti to nas malo podjebavaš, a?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko aman 11.07.2019. 13:50 #657713

status: user
broj poruka: 126
Zanimalo me da li se isplati i kako vidim po savetima i na you tube dobra je kupovina i odlična je karta tako da sam je vec naručio a iz Emmi-a kazu stici ce do 15 dana,jbg do tada mogu 15 puta da se predomislim ali videcemo,naručena je u svakom slučaju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 11.07.2019. 16:28 #657716

status: user
broj poruka: 4741

Sve to ok, samo nemoj više ati da pišeš, ko boga te molim.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 11.07.2019. 17:43 #657717

status: user
broj poruka: 2800
Graficka se greje na nivou rx 570 ili gtx 980 ili gtx 1080 tako da ne vidim ni tu problem.
Dal je bolje rešenje da se možda saceka neka sa boljim kulerima.Možda al to ima da potraje plus verovatno ce biti i vece cene.

https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_radeon_rx_5700_and_5700_xt_review,8.html

A grafcika je na nivou gtx 2070 super minus 5 posto što je ista klasa.

https://www.techspot.com/review/1870-amd-radeon-rx-5700/

2% sporija od gtx 2070 super.Ovde ce za neki dan da dodaju 30 igre pa ce možda da se promeni neki procent taj odnos ali u svakom slucaju ovo je najbolja kupovina trenutno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko Hvala puno! 11.07.2019. 22:37 #657725

status: user
broj poruka: 126
Odlično,onda nisam pogresio sto sam je naručio.Kada stigne napisaću utiske mada to moze da potraje jer su napisali do 15 dana...videcemo.Hvala na savetima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re: Nisam saglasan za preporuku.. 11.07.2019. 23:21 #657726

status: user
broj poruka: 2998
Da ne ispadne da krecem u svadju oko karte, lakse mi da citiram pa da redom odgovaram, na telefonu sam pa ne mogu da se pohvatam, i da se odmah ogradim da ovo govorim iz perspektive nekoga ko je trenutno u NV taboru


:: @Jovan
::
:: Vadi je razlika u ceni ali ne i performanse koje su na nivou RTX 2070 a u mnogim naslovima je ispod ove karte, pa cak u nekim i ispod rtx 2060

Koliko vidim kod nas je 2070 20 do 30 hiljada vise od xt modela, non xt model parira 2060(super) ako se ne varam, opet, za osetno manje para, onome kome nije bitan RT i ostale nv-specific stvari ovo deluje kao bolji izbor, u skorije vreme sklapam nesto novo, i non-xt model mi je jako zanimljiv i bice sve dok zeleni me spuste cene, a mozda i samo prebacim trenutnu 1070 u novo kuciste

::
:: Nemojmo zaboraviti da se ova karta izuzetno greje, na 90c+ i da je bucna. Referentni model nije uopste preporucljivo uzeti a kad se pojavi non referentni izjednacice se sa cenom RTX 2070 u ponudi i opet ce biti losija kupovina
::

Ovo vazi za xt model, koji se greje do 95 i onda gasi, sto je i amd priznao i sredice novim drajverom, sto ce da obori performanse, ali ovo bi trebalo da se resi nereferentnim karticama, svakako, ako cena bude ista, u sta mi je tesko da poverujem svakako ce nv biti bolja kupivina, i u tom slucaju se slazem, i bas zbog ovoga mi je non-xt model zanimljiv, bice dobar i za 1080p i za 1440p sa naslovima u kojima bih ga opteretio u nekom dual screen setup-u, gde bi recimo na jednom ekranu isla igra a na drugom film ili yt ili split screen gde bi svaki igrac imao po ceo ekran za sebe

:: Potrosnja jeste nesto malo bolja u odnosu na prethodnu generaciju ali to je samo zahvaljujuci nizem nm procesu, ne toliko koliko je omogicila Navi arhitektura. Sa druge strane trosi vise cak i od RTX 2070 Super od koje je sporija svakako
::

To stoji, ali verujem da vecina ljudi koja ce staviti ovu kartu u sistem ima dobro napajanje.

:: Ja je ne bih preporucio, pogotovu ne referentni dizajn jer je kod AMD-a referentni cooler uvek bio los, problematican.
::

Slazem se u potpunosti

:: P.S. Koja je to karta 5700 XX? Obojica ste isto napisali. Postoji XT verzija, stara vec vidjena nomenklatura

XX u smislu da pricam o obe karte u isto vreme XT i bez, kao sto neki za 10-series nv karte pisu 10XX


::
:: Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
::
::

Inace, licno zelim da amd izbacuje sto je bolje proizvode kako bi se nv makar malo trgnula i posekla cene i dala malo vise performansi. Plus sam se uzeleo crvene karte u kucistu koje koristim za igranje. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 RE: 12.07.2019. 11:51 #657744

status: user
broj poruka: 1661
Sky jos si tu :):)

Da se vratimo na temu.
Nije ni kod Nvidie nista bolji blower kuler ...moja Asus RTX Turbo 2070 je picila na 90 stepeni kao iz picke.
Srecom prodao sam je pre par dana, cekam RX 5700XT modele sa dva ili tri venta...i da nece biti skupi kao RTX 2070 Super jer AMD ce oboriti cenu koliko god treba jer im se moze i jer im proizvodni proces (velicina samog cipa) to omogucava.
Druga stvar karte su tek izasle, nemaju jos ni odgovarajuci drajver tako da pricati da su slabilje od i od 2060 je smesno.
Naravno da ce biti sporije u pojedinim igrama koje su optimizovane samo i iskljucivo za Nvidia kartice.
isto tako mozes videti da igra koja je iskljucivo optimizovana za NAVI ima svega 3.fps-a manje od RTX 2080ti modela ...tako da bi neko mogao da stekne utisak da je RX 5700XT slabiji za 3.fps-a od karte koja kosta 1300 evra.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 RE: 12.07.2019. 11:56 #657746

status: user
broj poruka: 1661
Pa mogao si da kupis preko KP i da je dobijes za 3-5 dana i to da kupis bolji model za manje para.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko to cu i da uradim 12.07.2019. 13:46 #657748

status: user
broj poruka: 126
ovi iz Emmi-a su neozbiljni nista ne javljaju a tacno cu da otkazem kod njih i kod ovih iz Subotice da uzmem sve i to bolji procesor i MSI grafiku...za iste pare


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Pa da... 13.07.2019. 14:51 #657768

status: user
broj poruka: 1661
...ja kod ovih nasih pilicara vise nista ne kupujem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 13.07.2019. 14:59 #657769

status: user
broj poruka: 2800
Ne nisi mogo da kupiš bolji model za manje pare.
A isto bi cekao i preko kp jer ni oni to nemaju.Bice tek za neki dan.
Ako hceš bolji model jedino možeš graficku da kupiš al za neka 2 meseca sa drugacijim kulerima i nešto višim cenama.Bolji u smislu manje buke ili lepšeg izgleda.Možeš da imaš i grafiku sa tri ventilatora al ako ti kucište nije termalno dobro odradjeno sve ti jedno koja je graficka karta.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko sta znam korektniji su mi nego EmmI 13.07.2019. 15:49 #657771

status: user
broj poruka: 126
Bolji procesor,RAM,ploča,a grafika je MSI i mislim da je bolja od XFX.Jeste da su sve isti izgled ali opet vise verujem MSI-u.Svakako cu cekati dosta dana ali su ne ovi iz Emmi-a iznervirali jer su neljubazni,hteo sam nesto da promenim a oni me zezali kao nesto probaj preko imejla a tamo me isto kuliraju i ja ih otkazao,ovi drugi su mi skroz korektni jos cu da ustedim koju hiljadu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko Re: Pa da... 13.07.2019. 15:50 #657772

status: user
broj poruka: 126



:: ...ja kod ovih nasih pilicara vise nista ne kupujem
::
::
Pa ti prvi mi kazes uzmi na KP a sad kod pilićara ne bih,malo je glupa izjava...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: Re: Pa da... 15.07.2019. 14:55 #657793

status: user
broj poruka: 1661
Kad kazem pilicara na ove kao sto su emmi i win win i mislim :D
Kod njih kao sve ima a kada narucis posalju ti odgovor tipa:
`Postovani porucenu robu trenutno nemamo na stanju`... i onda pokusaju da ti uvale nesto slicno za vise para !!!


::
::
::
:: :: ...ja kod ovih nasih pilicara vise nista ne kupujem
:: ::
:: ::
:: Pa ti prvi mi kazes uzmi na KP a sad kod pilićara ne bih,malo je glupa izjava...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko e to 15.07.2019. 15:15 #657794

status: user
broj poruka: 126
Kao napisu imamo,probas da ih kontaktiras oni ti kazu odgovoricemo vam preko mejla i onda ih nema danima...mnogo su oni velike firme da bi se tako zezali,tako se gube musterije jbg.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko stigla napokon :) 24.07.2019. 11:21 #657939

status: user
broj poruka: 126
Stigla karta i prezadovoljan sam.Radi kao metak sa ostatkom kompa.Ne zagreva se,ne čuje se jer sam pre imao rx 580 sa dva ventilatora koja u igrama drči kao traktor.Ne znam gde bih je isprobao,imao sam samo assasin ovaj najnoviji i ide na 1080p od 60 pa na vise sve na max a i na 2k je tu oko 60 moze da se igra,na 4k je vec od 30 do 50 fps pa nije bas prijatno ali generalno je igra mnogo zahtevna.Tako da za ove pare je ubedljivo najbolja kupovina.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs