Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Pomoć protočni bojler
STRANA 2 OD 2
Predrag55 ... 09.01.2020. 18:04 #660435

status: user
broj poruka: 261
Videćemo štq kqže električar koji je to radio u zgradi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 09.01.2020. 20:40 #660436

status: user
broj poruka: 462
Usponski vodovodi se rade sa minimum 5x6 kablom bez obzira na velicinu stana i duzinu trase,doduse zavisi kakav je nadzor...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: ... 10.01.2020. 09:34 #660438

status: user
broj poruka: 304
Pritisak-protok vode je isti(bar u mom slucaju) bez obzira na temperaturu vode na ulazu. Pitanje je samo koliko moze da zagreje. Meni kad je bio na 15Kw je zagrevao vodu do 42 stepena kad je voda u sistemu bila oko 8 stepeni. Malo sam se zezao i proveravao sve kad sam ga kupio :) A kazem u mom slucaju namestis temperaturu digitalno i ta temperature izlazi iz slavine.
Ali pritisak-protok tople vode je svakako duplo manji nego kod klasicnog bojlera jer je u njemu pritisak iz sistema...


:: Uglavnom ces morati preracun na osnovu debljine kabla. Pa ce se znati koliko KW max moze da ide i za svaki postoji specifikacija koliko vode u minuti i koja temperatura pa ces videti da li ti odgovara
:: Zato kazem da je najbolje ostaviti klasican i to je to. Nema da brines, imas i pritisak i toplinu koju hoces. Ovako sa protocnim to moze da bude da ti zimi, kada je voda dosta hladna, da nemas bas dobar pritisak za neko normalno tusiranje..
::
:: Naravno, moguce je istusirati se, ali ebes ti t
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 10.01.2020. 16:18 #660440

status: user
broj poruka: 9460
Da, pritisak ostaje isti.
Hvala na ispravci.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 10.01.2020. 20:16 #660441

status: user
broj poruka: 4225
Klasični emajlirani uzimaj. Ne prohromski, ne mali protočni. Imao sve što možeš zamisliti i ne pomisliti u životu i vratio se na obični emajlirani.
Razlog jedan je pritisak, razlog dva je manje taloženje kamenca u odnosu na hromirani, treći manja potrošnja struje, ma kako te bilo koji električar ubjeđivao u suprotno i četvrti, najbitniji, isključiš ga i ne razmišljapš da li će te udariti struja ili ne daj Bože, dijete.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ako ti je dobra struja obavezno uzmi pravi protocni bojler... 10.01.2020. 23:33 #660442

status: user
broj poruka: 7761
Taj ce da ti stedi struju maksimalno moguce...
Tj. trosi je samo kad pustis toplu vodu...
Sto je moramo reci pun pogodak...
Mana nema tople vode kad nema struje...

One male protocne od 5-10 litara nemoj ni da gldas jer od njih nema vajde a i svako malo se pale i gase... trose struje vise nego veliki akumulacioni bojleri...

Znaci oni od 18KWh pa navise su prava stvar trose stuje samo dok tece topla voda...
Jedini problem je taj sto moras da imas razvucene kablove 4x6mm2 da bi radili kako treba...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 11.01.2020. 03:32 #660443

status: user
broj poruka: 4225
Ako je ko razmišljao zašto se povećao broj ljudi, koji su doživjeli srčani udar tokom pranja sudova i prilikom tuširanja, dobija instant odgovor. Mali protočni bojler koji ima sve vidove zaštite, a od 20l je ima cijenu oko 140000 din. Sve ostalo nema veze sa pameću.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re... 11.01.2020. 10:07 #660445

status: user
broj poruka: 261
Ljudi sad ste me stavili u nedoumicu.
Voda je nestišljiva i na ulazu i izlazu iz bojlera bi pritisak trebalo da je isti (fizika osnovna škola).
Jedino zbog suženja može doći do povećanja brzine protoka (Brnulijevi zakoni).
Za temperaturu brine jačina grejača i slažem se sa onima koji kažu da treba što deblje žice, ja imam (izgleda) 5X4 što je dovoljno za 21KW a možda i 24KW.
Postavi se FiD sklopka koja štiti protiv strujnih udara i kratkog spoja i koja je veoma jeftina u odnosu na ostale instalacije.

Emajlirane bojlere sam otpisao pre 20-tak godina i imam prohrom koji traje do dan danas. Grejači brže crkavaju ali su jeftini, prvih nekoliko godina sam stavljao i anode ali se ispostavilo da je od njih slaba vajda.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: Re... 11.01.2020. 10:27 #660446

status: user
broj poruka: 304
Sve je ok sa Bernulijevim zakonom :)
Protočni ima u sebi neke regulacije protoka na osnovu kojih uključuje različite snage grejanja i kad otvoriš slavinu(topla voda) do kraja protok je vidno manji nego kad nema bojlera ili je akumulacioni bojler. Prosto gledano protočni bojer pravi neko suženje...


:: Ljudi sad ste me stavili u nedoumicu
:: Voda je nestišljiva i na ulazu i izlazu iz bojlera bi pritisak trebalo da je isti (fizika osnovna škola)
:: Jedino zbog suženja može doći do povećanja brzine protoka (Brnulijevi zakoni)
:: Za temperaturu brine jačina grejača i slažem se sa onima koji kažu da treba što deblje žice, ja imam (izgleda) 5X4 što je dovoljno za 21KW a možda i 24KW
:: Postavi se FiD sklopka koja štiti protiv strujnih udara i kratkog spoja i koja je veoma jeftina u odnosu na ostale instalacije
::
:: Emajlirane bojlere sam otpisao pre 20-tak godina i imam prohrom koji traje do dan danas. Grejači brže crkavaju ali su jeftini, prvih nekoliko godina sam stavljao i anode ali se ispostavilo da je od njih slaba vajda
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re... 11.01.2020. 18:04 #660454

status: user
broj poruka: 7761
U tvom slucaju ja ne bi razmisljao ni casa nego pravo u radnju i kupio neki takav protocni grejac vode... jos ako ti je kuninja povezana na istu granu keva...

Usteda prostora...
Usteda energije za grejanje vode...
Izgleda lepse nego ona burad iznad kade ili ves masine...

Nemas sta da brines oko srcanog udara to ovaj kiborg operator serator nesto umislja... da je to stvarno niko ga ne bi prodavao zato sto bi bankrotirao...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Ljudi sad ste me stavili u nedoumicu
:: Voda je nestišljiva i na ulazu i izlazu iz bojlera bi pritisak trebalo da je isti (fizika osnovna škola)
:: Jedino zbog suženja može doći do povećanja brzine protoka (Brnulijevi zakoni)
:: Za temperaturu brine jačina grejača i slažem se sa onima koji kažu da treba što deblje žice, ja imam (izgleda) 5X4 što je dovoljno za 21KW a možda i 24KW
:: Postavi se FiD sklopka koja štiti protiv strujnih udara i kratkog spoja i koja je veoma jeftina u odnosu na ostale instalacije
::
:: Emajlirane bojlere sam otpisao pre 20-tak godina i imam prohrom koji traje do dan danas. Grejači brže crkavaju ali su jeftini, prvih nekoliko godina sam stavljao i anode ali se ispostavilo da je od njih slaba vajda
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 RE:.. 11.01.2020. 19:27 #660458

status: user
broj poruka: 261
Tako će i biti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream bez dileme 16.01.2020. 18:39 #660550

status: user
broj poruka: 791
uzmi protocni
posto imas sve preduslove
-dovod trofazne struje preko 5x4 mm2
-stabilan pritisak vode
lociraj ga (ako je Izvodljivo) negde u sredini gde bi opsluzivao sve potrosace tople vode

i spusti temperaturu ili snagu na maks upotrebljivu za tusiranje , pranje sudova itd da nebi opterecivao el. sistem da ne bi morao voditi racuna da sve ostalo iskljucujes (sporet,ves masina i sl) snage nekih 15+ kW


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs