Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
AMD karte - problem!
STRANA 2 OD 2
damageglup Re: Ovde vele da se i grafike 5700 pregrevaju... 21.02.2020. 02:47 #661228

status: user
broj poruka: 21

Kako si ti samo glup momak ne verujem ocima.Ti kad upadnes u vodu cuje se GLUP,GLUP


:: https://www.theverge.com/2020/2/19/21144801/amd-graphics-card-gpu-overheat-loose-screw-pressur
::
:: Dakle, screwdriver u ruku i counterclockwise-uj screw-ove..
::
:: Bem ti ja i AMD i 5700
::
:: Jos me jedan ortak mucenik pita dal da mu keva dovlaci iz Dojčlandije (SLEP)ACer-a u GEJ-merskoj izvedbi sa sve crvenom klavijaturom pogonjenog Ryzen 5 ili intel 9th gen i5 CPU-jem..
::
:: Pa sta me pitas kada bih pre uzeo najsuntaviji i3 nego Ryzen 7. Ma Threadripper-a da mi daju s kucnog praga bih ih oterao
::
:: Nijedan intel me nikad nije soferski da se izrazim ostavio na putu. A AMD? Hmmm... Neka, bolje skupo i pouzdano a sporije/slabije nego jeftino i nepouzdano a brze/``bolje``/jace !!
::
:: Pamtim ja jos uvek njihove Athlone/Semprone/Durone i ostale KURTONE!!! E kad prestanem da ih se secam za jedno 30 godina od danas mozda se i zajebem!!
::
:: Do tada - CPU samo intel, GPU - moze AMD ali debelo isproveravan i samo zato sto obNevidija tera fukarsku cenovnu politiku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 21.02.2020. 07:37 #661229

status: user
broj poruka: 18940
Torto, Ryzen je super procesor, mozes da zanemaris sve sto si cuo/citao. Ima mana oko kompatibilnosti, ali onda gledas kompatibilne stvari i ne zeznes se. Podrska oko win7 vise ne postoji od strane M$-a, tako da je to nebitno. Meni da nije nametnut Ryzen, mozda ga ne bih razmatrao zbog proslih predrasuda zahvaljujuci losem glasu, ali cinjenica je da sam veoma zadovoljan.
X570 izbegavati,. preporuka je X470 Tajci ploca :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Potpuno ste u pravu 21.02.2020. 08:27 #661231

status: user
broj poruka: 4866

Tako je uvek ovde bilo. Pljuje se ono sto se videlo na slici i isto tako se hvali konkurencijski proizvod koji se isto tako vidi samo na slici.

:: Sve sami problemi sa ovim AMD-om, posebno kod onih koji ga uopšte nemaju
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Re: Ovde vele da se i grafike 5700 pregrevaju... 21.02.2020. 17:36 #661244

status: user
broj poruka: 6643
... malo možda liči na nekog koga smo ovde više puta imali na tretmanu, nema veze, meni ipak najviše liči na obožavaoce Federera kada mu Đole uzme gem-set-meč loptu nakon izgubljene 2 meč lopte. Nekoliko puta. U finalu glem-slema...



Budale računaju na sreću.

:: hahaha, ko je ovaj lik? :
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 3600 OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 5700 xt
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
:: :: https://www.theverge.com/2020/2/19/21144801/amd-graphics-card-gpu-overheat-loose-screw-pressur
:: ::
:: :: Dakle, screwdriver u ruku i counterclockwise-uj screw-ove..
:: ::
:: :: Bem ti ja i AMD i 5700
:: ::
:: :: Jos me jedan ortak mucenik pita dal da mu keva dovlaci iz Dojčlandije (SLEP)ACer-a u GEJ-merskoj izvedbi sa sve crvenom klavijaturom pogonjenog Ryzen 5 ili intel 9th gen i5 CPU-jem..
:: ::
:: :: Pa sta me pitas kada bih pre uzeo najsuntaviji i3 nego Ryzen 7. Ma Threadripper-a da mi daju s kucnog praga bih ih oterao
:: ::
:: :: Nijedan intel me nikad nije soferski da se izrazim ostavio na putu. A AMD? Hmmm... Neka, bolje skupo i pouzdano a sporije/slabije nego jeftino i nepouzdano a brze/``bolje``/jace !!
:: ::
:: :: Pamtim ja jos uvek njihove Athlone/Semprone/Durone i ostale KURTONE!!! E kad prestanem da ih se secam za jedno 30 godina od danas mozda se i zajebem!!
:: ::
:: :: Do tada - CPU samo intel, GPU - moze AMD ali debelo isproveravan i samo zato sto obNevidija tera fukarsku cenovnu politiku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @IgorM i ostali. 21.02.2020. 22:09 #661252

status: user
broj poruka: 10985
Imam ja rezervu prema onome sto se prica, pa zato RajZdenka i nisam izbacio iz planova... Ali, sacekacu joste malko...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Intel je sada u poziciji u kojoj je AMD bio sa Buldozerom 22.02.2020. 00:54 #661259

status: user
broj poruka: 7695
AMD ima manji proces ,Intel ako ih
stigne za jedno 4 godine.
AMD im je razbuco biznis 6 core CPU
da kosta 1000 $ .Dovoljno je
pogledati 10 naprodavnijih
CPU na Amazonu i sve ce biti jasno.
Dobro je u celoj prici sto se AMD
nije razmahao sa soketima.
Mislim da ovaj momak sto uporedjuje
I3 i Ryzen zivi u vremenskoj
kapsuli ,Wlada ?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 22.02.2020. 17:35 #661266

status: user
broj poruka: 2155

Ima podrsku za win 7:

https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-A-PRO#down-driver&Win7%2064

Nisam probao. Kod sestrica 1300 nije hteo da radi na win 7 izbacivao razne BSOD, ali tad nije ni bilo drajvera tj. podrske.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 23.02.2020. 00:45 #661276

status: user
broj poruka: 18940
Kao sto napisah, obzirom da se podrska zvanicno stopirala za Win7, vise nije bitno da li chipset podrzava ili ne isti, besmisleno je razmisljati o tome. Podrzava X370, X470 chipset, za dalje ne znam, ali ne moze tek tako da se instalira kao npr. Win10. Ima procedura za Win7.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ali ce morati da predje na Win10 23.02.2020. 07:32 #661278

status: user
broj poruka: 7695
hteo ne hteo ,ja na jednom kompu drzim Win10 ,na drugom Win7,iako je Win7 i dalje bolji po meni .Jednostavno MS ce uskracvati podrsku za Win7 novom hardveru i to je to .
Vidim sada prodaju on line pro verziju Win10 za 20 $ sa digitalnom licencom,sto znaci da MS -u lose ide prodaja .Pojavilo se dosta alternativa Win10 .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 23.02.2020. 08:45 #661279

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam bas da li im ide lose ili bolje, ali ima Win10 pro za 2$ na eBay-u.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: >> 23.02.2020. 13:18 #661281

status: user
broj poruka: 7695
Ima i za dz. i to sve u kompletu.Nisam gledao ebay ali svakako dobra vest.


:: Ne znam bas da li im ide lose ili bolje, ali ima Win10 pro za 2$ na eBay-u
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Ali ce morati da predje na Win10 23.02.2020. 14:43 #661282

status: user
broj poruka: 7761
MS ni ne mora da pruza podsku novom HW to mogu da odrade i sami proizvodjaci HW...

MS odavno nije u plusu sa OS-m zato sto vecina ljudi vise koristi telefone nego PC...

Na PC su orjentisani profesionalci...

Iskreno na novm poslu racunar na kome radim je neka karakondzula cpu 3600x + gpu 1650 ali sve radi kako valja na jednom moniroru Revu, na drugom AutoCAD MEP, na trecem NavisWorks... uz jos pet sest taskova i sve radi pod W10...

Meni nije jasno zasto se u ovoj zemlji narod opire prelasku na noviji OS... svi imaju neko sujeverje da je W7 bolji brzi ili sta vec... a ako cemo iskreno NIJE!!!

Kostistim W10 od kad je izasao i nemam zamerku na njegov rad... nema tu munja i bubica koje ljudi spominju mozda zato sto je moj OS legalan a mozda ne eksperimentisem previse pa da me posle boli glava zasto nista ne radi...

Ali dobro ovde smo se vec dobrano udaljili od teme i moram da priznam da do sad nisam imao problema sa AMD grafickim karticama bas kao ni sa nVidia iako su mi dve crkle doduse posle isteka garancije i kad su vec bile pregazene vremenom...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: hteo ne hteo ,ja na jednom kompu drzim Win10 ,na drugom Win7,iako je Win7 i dalje bolji po meni .Jednostavno MS ce uskracvati podrsku za Win7 novom hardveru i to je to
:: Vidim sada prodaju on line pro verziju Win10 za 20 $ sa digitalnom licencom,sto znaci da MS -u lose ide prodaja .Pojavilo se dosta alternativa Win10
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 23.02.2020. 17:20 #661288

status: user
broj poruka: 1060
ljudi stvarno, šta pominjete uopšte w7 i ryzen, ste normalni? w7 radi sjajno na 4c/4t ili 4c/8t, sve preko toga jednostavno nije za w7. zašto? zato što je to windows, ne linux, skalabilnost mu i nije jača strana. w7 je imao problema, pa su to kasnije `rešili`, a zvalo se `parked cores` tj jednostavno ti je po defu stavljao jezgra sa strane i koristio ono što mu treba, nije umeo da deli posao na sva jezgra/tredove. imao sam fx 8300 i na w7 i na w10, nema potrebe da kažem gde je bolje radio. kao ni što sad recimo 3990x ne radi lepo na w10, jer opet, ne zna da podeli posao na toliko jezgara, ali zato radi super na windows serveru. a zašto? pa zato što je server pravljen da radi sa brda stvari jbg. opet, windows ne skalira najbolje, kao npr linux, pravljen je u skladu sa hardverom koji većina koristi nešto sa manje jezgara jbg. tako da, nemojte molim vas da uparujete babe i žabe.... a i ne vidim što i dalje koristite w7? jel ste možda probali 3990x na xp? ne? a što? xp je baš super i brz (ok naravno da jeste, al za i5 prve generacije)

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Ali ce morati da predje na Win10 23.02.2020. 21:18 #661299

status: user
broj poruka: 7695
a proizvodjaci hardvera ,AMD i Intel kazu no no ne mogu noviji procesori na Win 7.
Slozio bih se sa nisque Linux je najoptimizovaniji po pitanju koriscenja jezgara ,jer je
blizi hardveru od Windowsa ,t.j direkno se obraca hardveru ,za razliku od Windows-a koji to rade preko DLL.

:: MS ni ne mora da pruza podsku novom HW to mogu da odrade i sami proizvodjaci HW..
::
:: MS odavno nije u plusu sa OS-m zato sto vecina ljudi vise koristi telefone nego PC..
::
:: Na PC su orjentisani profesionalci..
::
:: Iskreno na novm poslu racunar na kome radim je neka karakondzula cpu 3600x + gpu 1650 ali sve radi kako valja na jednom moniroru Revu, na drugom AutoCAD MEP, na trecem NavisWorks... uz jos pet sest taskova i sve radi pod W10..
::
:: Meni nije jasno zasto se u ovoj zemlji narod opire prelasku na noviji OS... svi imaju neko sujeverje da je W7 bolji brzi ili sta vec... a ako cemo iskreno NIJE!!
::
:: Kostistim W10 od kad je izasao i nemam zamerku na njegov rad... nema tu munja i bubica koje ljudi spominju mozda zato sto je moj OS legalan a mozda ne eksperimentisem previse pa da me posle boli glava zasto nista ne radi..
::
:: Ali dobro ovde smo se vec dobrano udaljili od teme i moram da priznam da do sad nisam imao problema sa AMD grafickim karticama bas kao ni sa nVidia iako su mi dve crkle doduse posle isteka garancije i kad su vec bile pregazene vremenom..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: hteo ne hteo ,ja na jednom kompu drzim Win10 ,na drugom Win7,iako je Win7 i dalje bolji po meni .Jednostavno MS ce uskracvati podrsku za Win7 novom hardveru i to je to
:: :: Vidim sada prodaju on line pro verziju Win10 za 20 $ sa digitalnom licencom,sto znaci da MS -u lose ide prodaja .Pojavilo se dosta alternativa Win10
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs