Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Premeštanje `cache` lokacije internet pretraživača
STRANA 2 OD 2
gilopile ... 11.01.2021. 22:26 #667451

status: user
broj poruka: 9460
Bilo primetno ubrzanje sa matorim hdd.
Sada to sa ssd sve leti, nema potrebe za ram disk.
Vise ima znacaja kad je los ping.
15ms vs 3-5ms se vec primeti kod surfanja, nije problem kesiranje na ssd.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba @Fat 11.01.2021. 22:34 #667452

status: user
broj poruka: 1196
Svaki browser da bi prikazao sadržaj mora da ima cache. Nema veze sa brzinom, niti smanjenjem protoka, to su samo povremene nuspojave. Može o ovome da se piše dosta detaljnije, ali siguran sam da možeš više informacija izvući uz pomoć obične internet pretrage.

Edit: gile 100% u pravu za ping.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatWarez Možda sam nerazumen, ali... 11.01.2021. 22:46 #667453

status: user
broj poruka: 98


Neba je pomenuo premeštanje cache-a u Ram i predložio sam rešenje. Što se tiče toga da sve leti sa ssd-a to je tačno ali je i dalje cache na Ram disku brži od onog na ssd-u, što je totalno nebitno jer treptaj oka ili trećina treptaja ne prave neku razliku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatWarez @Neba 11.01.2021. 22:55 #667454

status: user
broj poruka: 98
Koliko znam, u cache idu samo elementi stranice koji se ne menjaju, ostalo se skida u memoriju i onda prikazuje? Ako sam u pravu, cache je relikt starih vremena i negdašnjeg neta i malih brzina, a ako nisam onda sam neobavešten i svakako nemam pojma.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Nije stvar u brzini otvaranja stranica 12.01.2021. 06:44 #667455

status: user
broj poruka: 3466

Nego u nepotrebnom akanju ssd diska

A browser koristi dosta toga tj ko visi po netu toliko puno, pa sto da ne prebaci u ramdisk i `produzi` zivot ssdu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Nije stvar u brzini otvaranja stranica 12.01.2021. 08:14 #667457

status: user
broj poruka: 7695
Bas ako nece da akaju ssd neka iskljuce i indeksiranje za primarni ssd kao i da
premeste temp i tmp varijabilu na drugi disk.

Generalno dobre su ove opcije ukljucujuci i ove sto sam naveo ,brze butovanje os-a ,primarni disk sluzi samo za citanje (read) .Kod brzog nvme mozete da zaboravite na ove opcije sem ako nemate nameru da ga cuvate.


::
:: Nego u nepotrebnom akanju ssd disk
::
:: A browser koristi dosta toga tj ko visi po netu toliko puno, pa sto da ne prebaci u ramdisk i `produzi` zivot ssdu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Svaka `tica svome jatu, RAM disk 12.01.2021. 09:27 #667460

status: user
broj poruka: 1991
eh fetko, kako cemu, npr. prva linija odbrane od osoba tipa Mr. Srafciger, cupanje podataka iz RAM-a je dosta teze nego sa hard-a/ssd-a, a i posle godina koriscenja obicnog linux-ovog samo pozitivne ocene, ako ni zbog cega drugog gotovo si 100% siguran da ne postoji ikakv lag bar sto se ucitavanja browser-a/cache-a tice, e sada moze uzrokovati `neobicne pojave` tipa jdwonloader javlja da je prostor popunjen, a ono ima jos bar 3GB free, sto reset download procesa resava, a to opet moze biti neki bag samog programa koji se koristi, nekako je lepo test/download okruzenje za stvari koje i nisu bitne da drljaju po hard-u nepotrebno itd.

edit:

i da jedan ocigledan test performansi moze biti i dekripcija fajlova sa MEGE po download-u, nisam bas 100% siguran ali rekao bih da dosta brze radi sa RAM disk-a nego sa recimo obicne M2-jke, jos nisam probao one naprednije furune koje rade brze po ceni grejanja

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


::
:: Lepo je što smo se složili da se uglavnom ne slažemo. Može korišćenje Ram diska da se uporedi sa guranjem automobila ne bi li se napravila ušteda a može i sa automobilom koji sa punim rezervoarom pređe nekoliko puta više kilometara od istog takvog automobila, sa sve kilometar satom koji pokazuje manje pređenih kilometara - ta stara dobra vremena Golfa dvojke sa sve bušilicom kojom se km sat fino podesi pred odlazak na autopijac u Zavidoviće
:: Ako stignem, za vikend ću da probam brzine raspakivanja arhive sa i bez Ram diska pa javljam rezultate
:: Donekle je vezano za temu pa bih pitao nešto u vezi browser cache-a. Mislim, tu je, koji god softver koristili za gubljenje vremena na netu, bez obzira da li je na ssd-u ili ram disku, ali..
:: Čemu on služi??
:: Ako je samo glede smanjenja protoka onda baš i nema svrhe. Brzina otvaranja stranica isto tako ne pije vodu sa sadašnjim brzinama. Možda sam ispao glup u društvu, ali čemu služi ako uopšte služi bilo čemu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs