Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Zvučnici -vaši predlozi
STRANA 2 OD 3  
duqp ... 18.02.2021. 01:31 #668588

status: user
broj poruka: 3466

@djubretar jel realno da imas zivaca volje vremena cega god da pravis naloge i da se ista prica vrti u krug... Po nekoj logici admini vide slicnost, na stranu ip ili sta je vec merodavno i da reaguju sa banovima a da postove ostavljaju cisto onako humora radi (ako ima to, da ban ne brise postove automatski) a i da nama ostane kao podsetnik

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 18.02.2021. 10:35 #668595

status: user
broj poruka: 18940
Ja sam se ranije (kao i svi verovatno) lozio na bass, samo da je basa i da bude sto dublji i mocniji.. Dok nisam cuo kako stvarno treba da zvuci. Smatram da je moj Z-5500 (koji je inace servisiran i na srecu popravljen) krs za slusanje muzike, ali za filmove babaroga, a taj Genius od 4.000din ne bih da komentarisem. Cuo sam Genius 5.1 i to je bas onako lose zvucalo, nije problem, znam da je to jeftino i ne moze bolje za 5.1, cak i izrada kutija, materijali, elektronika, jadno sve, to je njihov TOP model.. Ali onda bolje da je 2.1 od drugog brenda i da zvuci bolje.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Sve se to svodi 18.02.2021. 14:09 #668596

status: user
broj poruka: 3466

Da je tesko preci sa konja na magarca

Kad probas nesto dobro, kriterijumi porastu i ne vidis tj cujes stvari na isti nacin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 18.02.2021. 22:17 #668605

status: user
broj poruka: 12785
Jel palo neko brisanje ovde? Vidim poruke su mi sad na prvoj strani, kapiram dok sam spavao da me iznapušavao onaj lik sa novim profilom :D Nije mu se svidelo što ne volim Genius?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Reasy Re: ... 18.02.2021. 22:42 #668606

status: user
broj poruka: 1
Da, brisan je Veljko Putin Badvajzer koji je sada dbqp777, i brisana je neka lokalna neznalica sa nickom tortojed koja je nudila pojacalo koje trosi ko furuna i koja ne zna razliku izmedju snage i potrosnje. Na konto njih nastao je, jos daleke 2003. godine, vic koji sledi samo jedan red razmaka iza ove informacije.

Dva stara ludaka vec su preko 20 godina u ludnici, i konacno doktor misli da su spremni za zivot vani. Ali prije tog dana, moraju ta 2 ludaka proci jedan specifican test ispred psihologa i doktora dabih dobili normalan zivot. Njihov privatni doktor daje im jednu scenu sto oni moraju glumiti: Jedan ce biti mesar, a drugi ce uci u mesnicu i kupiti meso. Ako sve bude OK, bice pusteni iz ludnice i mogo ziviti normalan zivot. Dosao je taj dan, psihologi i ostali doktori pazljivo gledaju tu mesnicu, dok prvi ludak ulazi:
- `Dobar Dan!`
- `Dobar Dan`, odgovori `mesar`.
- `Imas li krompira?`
- `Imam, a jesil ponjeo flasu?`, odgovori mu mesar.

Nedzad
02.07.2003


:: Jel palo neko brisanje ovde? Vidim poruke su mi sad na prvoj strani, kapiram dok sam spavao da me iznapušavao onaj lik sa novim profilom :D Nije mu se svidelo što ne volim Genius?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp A ti reasy 18.02.2021. 23:04 #668607

status: user
broj poruka: 3466

Si neko od djubretar ili dbqp777 ili ko je u konfliktu sa tortom?
Torta daje korisne savete i tu je uvek da pomogne, da se nasali, da na provokacije odgovori isto, mozda i gore ali u granicama normale. Nebitno je kako god.

Btw onaj pioneer preporucen od torte je super predlog za to sta treba i kome treba.
Ma i piskov kanarinac i kavez su super ali nebitno struja snaga itd

Kako god samo nas vi animirajte
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 18.02.2021. 23:41 #668608

status: user
broj poruka: 12785
Forum nikad ne izda kad se očekuju španske serije :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 19.02.2021. 00:34 #668610

status: user
broj poruka: 3466

Indonežanska telenovela. Da te ispravim. Nema televisa presenta fore. Znamo scenario uvek haha

Torto, kraljino

:: Forum nikad ne izda kad se očekuju španske serije :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: ... 19.02.2021. 15:29 #668617

status: user
broj poruka: 12785
Iznenadjujuće ali problem sa Tortojedom samo imaju pojedinci. Ja sam ovde jako dugo, mislim od 2007, i kao i svako prepirao sam se i svadjao sa mnogima ali sam do sad sve to zaboravio izuzev pojedinaca da ih ne pominjem.

Ovo me podseti da bi trebali da napravimo Hall of Fame temu da se podsetimo svih komičnih situacija, kao npr Saletovih oglasa za Pfizer viagru :D

:: Da, brisan je Veljko Putin Badvajzer koji je sada dbqp777, i brisana je neka lokalna neznalica sa nickom tortojed koja je nudila pojacalo koje trosi ko furuna i koja ne zna razliku izmedju snage i potrosnje. Na konto njih nastao je, jos daleke 2003. godine, vic koji sledi samo jedan red razmaka iza ove informacije
::
:: Dva stara ludaka vec su preko 20 godina u ludnici, i konacno doktor misli da su spremni za zivot vani. Ali prije tog dana, moraju ta 2 ludaka proci jedan specifican test ispred psihologa i doktora dabih dobili normalan zivot. Njihov privatni doktor daje im jednu scenu sto oni moraju glumiti: Jedan ce biti mesar, a drugi ce uci u mesnicu i kupiti meso. Ako sve bude OK, bice pusteni iz ludnice i mogo ziviti normalan zivot. Dosao je taj dan, psihologi i ostali doktori pazljivo gledaju tu mesnicu, dok prvi ludak ulazi
:: - `Dobar Dan!
:: - `Dobar Dan`, odgovori `mesar`
:: - `Imas li krompira?
:: - `Imam, a jesil ponjeo flasu?`, odgovori mu mesar
::
:: Nedza
:: 02.07.200
::
::
:: :: Jel palo neko brisanje ovde? Vidim poruke su mi sad na prvoj strani, kapiram dok sam spavao da me iznapušavao onaj lik sa novim profilom :D Nije mu se svidelo što ne volim Genius?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ili ace lorda 19.02.2021. 18:53 #668619

status: user
broj poruka: 3466

i hard diskova na rinfuz ispod mosta a prodaja na oglas uz bodenje srafcigerom. Momka zatvorili u ludaru bas bio poseban slucaj.

Pa onaj neki sa starijim gospodjama sto finansiraju komponente ne secam se imena, znam da su ga svi tovarili.

Ali npr za tortu ja ovako imam samo reci hvale, jedan izuzetno normalan covek i strucan u raznim oblastima i meni ovako korisnim informacijama skoro u svakoj temi kad se javi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Daumov Sindrom 19.02.2021. 19:12 #668620

status: user
broj poruka: 17084
+1 Od mene.

Cpu:Ryzen3600 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte
Ram:16 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: Iznenadjujuće ali problem sa Tortojedom samo imaju pojedinci. Ja sam ovde jako dugo, mislim od 2007, i kao i svako prepirao sam se i svadjao sa mnogima ali sam do sad sve to zaboravio izuzev pojedinaca da ih ne pominjem.
::
:: Ovo me podseti da bi trebali da napravimo Hall of Fame temu da se podsetimo svih komičnih situacija, kao npr Saletovih oglasa za Pfizer viagru :D
::
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY Da se uvede ... 19.02.2021. 20:23 #668622

status: user
broj poruka: 911
Prvih nekoliko postova uz odobrenje Admina, ako primeti da je ovaj siKness napravio n-ti nalog, odmah brisanje iz korena.
Neverovatno je koliko ubija u pojam i kvari utisak o forumu.
Od kad se zakacio, nikako da se otkaci. Pise sam sa sobom sa vise naloga, svadja se sam sa sobom, Pita gde nesto da kupi pa sa drugog naloga predlaze ...

Haos, katastrofa.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Da se uvede ... 20.02.2021. 13:32 #668640

status: user
broj poruka: 12785

Eh, takve drastične poteze ovde nećemo videti...

:: Prvih nekoliko postova uz odobrenje Admina, ako primeti da je ovaj siKness napravio n-ti nalog, odmah brisanje iz korena.
:: Neverovatno je koliko ubija u pojam i kvari utisak o forumu.
:: Od kad se zakacio, nikako da se otkaci. Pise sam sa sobom sa vise naloga, svadja se sam sa sobom, Pita gde nesto da kupi pa sa drugog naloga predlaze ..
::
:: Haos, katastrofa.
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: CARPE DIEM
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aalek Zvučnici -vaši predlozi 23.02.2021. 23:07 #668675

status: user
broj poruka: 90
Evo da javim i prve utiske pošto sam pazario svoj prvi hi fi sistem. U odnosu na Altec Lansing FX5051 kompjuterske zvučnike ( koji nisu loši za svoju kategoriju) Infinity RS 5001 uz pojačalo SONY TA - F590ES primetno bolji i jači zvuk. Iskreno, slušajući moj pank ( gde sama produkcija nije dobra i uglavnom je krljanje u pitanju u mp3 i ponekom flac zapisu) ja sem `količine` buke koju sad mogu da si priuštim i nisam preterano oduševljen. Možda i zato što mi sam raspored zvučnika zbog trenutnog rasporeda u sobi nije idealan a uglavnom sedim za kompjuterom ( alteci mi bili ispred mene, na pola metar- metar, udaljeni) a sada ovi novi dođu mi u ravni samnom, oba levo. Ali zato kada sednem ispred njih na 2 metra ili dalje i pustim neki bluz ili supruga Pink Floyd, Metallicu... onda je to druga priča. Supruga je oduševljena! Kaže, čuje zvukove koje nikad nije čula i da joj je sada slušanje muzike predstavlja pravi ugođaj. Kaže,citiram - `Pa mi smo do sad bili gluvi!`. Ha-ha. Još me stalno kritikovala što glasno slušam muziku a sad od nje ne mogu mi da živim a ni na red da dođem. Sad mi ne preostaje ništa drugo nego da se povučem u spavaću sobu i pustim sebi muziku na ove stare alteke ili ubacim sluške u uši i piči! Šalim se malo. Nego, da se uozbiljim i pitam: Koliko bi neki DAC još poboljšao kvalitet zvuka pošto mi je pojačalo povezano sa integrisanom zvučnom sa ploče? Da li bi bitno dobio na kvalitetu zvuka? Može neka preporuka za DAC novi ili polovni do 100-150 evra. Izvinjavam se ako sam bio preopširan. Hvala svima na predlozima

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Polako sa DAC-om - za pocetak 24.02.2021. 01:36 #668678

status: user
broj poruka: 10985
uzivajte u ovom strahobalno velikom skoku kvaliteta (u odnosu na ``kompljuterske zvuchnjake``).
Dobro si opisao situaciju - ljudi, uglavnom, zaboravljaju dve KLJUCNE stvari kada je rec o proceni kvaliteta reprodukcije zvuka odnosno razlika u kvalitetu reprodukcije: prostor (njegova uredjenost, smestaj odredjenih predmeta u njemu, pozicija zvucnika u odnosu na slusaoca) i SAMA MUZIKA koja biva slusana (ova mora da bude relativno kompleksna u smislu strukture zvuka, a kvalitet snimanja ``na izvoru`` to jest u studiju dovoljno visok da bi se razL-I-K-E zaista primetile).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.02.2021. 09:40 #668685

status: user
broj poruka: 18940
Polako, ne trci pred rudu.
Koju zvucnu imas? Po ovom sto si napisao, prilicno sam siguran da neces videti neku znacajniju promenu sa DAC-om, pogotovo ne sa DAC-om od 100-200eu, jer ozbiljni DAC-ovi kostaju daleko vise (kvalitetne i skupe elektronske komponente), a mozda se i varam, previse je mnogo nepoznatih kombinacija kao i uvek. Bolje uzmi dobru zvucnu kartu ako hoces jos malo da unapredis zvuk, ali ne ocekuj previse, samo nijanse.

PS nije valjda da slusas samo onaj najgori `dno dna` punk? A malo blazi oblik, Ramones, Stooges i sl.?

Meni je npr. ova pesma glavna za definiciju zvuka, kad hocu da mi kaze dosta toga, bas, muzika, glas:
https://www.youtube.com/watch?v=uTYlaEvmiUU&ab_channel=JohnCampbell-Topic

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sakall DAC 24.02.2021. 10:13 #668686

status: user
broj poruka: 101
mozes sam da skoplis koristeci Raspberry Pi 3+ jer je jeftiniji od RP4 i novom verzijom ne dobijas nista.Za 70-100e mozes imati dac koji prevazilazi daleko skuplje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aalek Zvučnici -vaši predlozi 24.02.2021. 10:34 #668687

status: user
broj poruka: 90
Izvor zvuka je integrisana zvučna Realtek ALC892 Codec sa matične ploče mortar b450m.Slušam uglavnom HC Punk, Crust,D Beat ( `krljanje`, buka i bes što bi se reklo) pomalo Pank rok i Bluz u trenucima opuštanja dok čitam knjige ili pred spavanje.Pank je uglavnom sa kraja sedamdesetih početak osamdesetih kada se nije mnogo vodilo računa o kvalitetu produkcije ( a ni sada). Dok slušam bluz tu se i najbolje oseti razlika i kvalitet ovog pojačala i zvučnika nasparam onih starih. Sa DAC-om neću žuriti.Hteo sam znati da li sa njim mogu još više dobiti na kvalitetu zvuka i koliko? Koliko on može da dodatno ispegla zvuk? U obzir uzimam da bih preko njega i nekih sluški mogao da slušam muziku da nikom ne smetam a da ja maksimalno uživam.Koja je razika između nekog DACa i zvučne kartice u tom nekom cenovnom rangu do 150e?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.02.2021. 11:01 #668688

status: user
broj poruka: 18940
@sakall ako mislis na ovo `RaspyPlay4`, ok je cena i fina je spravica, ali treba naglasiti da onda mora da koristi RPi kao izvor zvuka. Trenutno ne vidim ideju kako bi koristio RPi kao source za zvuk na PC-u..

Plus, sve to sklopiti, namestiti, iskonfigurisati, prava je mala avanturica, ne kazem da se meni ne bi svidela :). Ja imam RPi3 trenutno sa instaliranim sistemom, konfigurisanim za audio, ne znam sta cu s njim, pa razmisljam o ovom...

@aalek, vidim ja da ces da krenes da slusas bluz zbog zvuka :)

Ok, ta zvucna je sr@nje, definitivno bih je promenio. Ali cini mi se da bi DAC bio bacanje para u ovom slucaju.
DAC je zapravo isto sto i zvucna karta (Digital audio convertor), samo sto je dedicated, koristi svoj izvor napajanja koji dobro filtrira prljav napon (uslovno receno) i u zavisnosti od komponenti koje ima taj DAC. Ako ima torusni trafo, to je onda dobar DAC. Ako ima kvalitetne kondenzatore, jos je bolji i tako u nedogled.

Po mom misljenju je bolje da kupis neku polovnu Creative Audigy 2 ZS za ~1800din i uzivas, ta zvucna ima odlican DAC na sebi, iako je matora, nista joj ne fali. Izmedju takve zvucne i DAC-a od 100-200-300eu ne verujem da ces videti razliku u ovom sistemu. Imas na kp sirok izbor DAC-ova od 5 - 3.000eu, pa biraj.

S druge strane, niko ne moze da ti tacno kaze razliku U TVOM SISTEMU, dok sam ne probas. Znam da te to sad kopka i mislis da bi dobio ne znam sta u zvuku, ali najbolje kad bi mogao da pozajmis od nekog neki DAC i probas u odnosu na neku bolju zvucnu kartu i uveris se u razliku, ili da je nema, znaces sta da radis.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sakall imarkovic 24.02.2021. 14:54 #668694

status: user
broj poruka: 101
ja sam rp3+ dobio i narucio iqaudio dac+kuciste.Te 2 stvari su me sa popustima u to vreme izasli oko 40e.Dac samo nabodes na rp3,uzmes micro sd karticu i na njega volumio.Ali kao sto kazes,to je dobro ako je on izvor zvuka,imam i externi hdd sa nekih 600-700gb muzike i tako guslam :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aalek Zvučnici -vaši predlozi 24.02.2021. 19:56 #668699

status: user
broj poruka: 90
imarkovic - Meni je pank 30tak godina u krvi tako da ako budem `ugrožen`od drugih muzičkih pravaca ja se odmah vraćam na na staro ozvučenje pa ako treba i vokmen ću da nabavim ionako me kasete čame negde na tavanu : ) Moj je život pank! Ma.. može i bluz!
Nego da pitam za ovu zvučnu koju si mi predložio: Da li može na moju ploču zbog slota ( PCI)? I da pitam kako bih ( i da li mogu) da ponovo povežem stare Altec Lansing FX5051
zvučnike tako da mogu paralelno po želji da koristim staro i novo ozvučenje?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.02.2021. 20:04 #668700

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam koju plocu imas? Vidi da li ima PCI slot. Ako ima PCIe, onda neka PCIe zvucna.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aalek Zvučnici -vaši predlozi 24.02.2021. 20:18 #668704

status: user
broj poruka: 90
Ploča je Mortar B450m.Ima PCI-E X1 2 komada.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.02.2021. 20:39 #668706

status: user
broj poruka: 18940
U tom slucaju ima Xonar STX na kupujemprodajem za 130eu, malo je jaca cena, mozda bi hteo malo da spusti.
Imam tu karticu godinama, prezodovoljan sam sa njenim mogucnostima. Ima Nichicon kondenzatore, veoma dobro pojacalo za slusalice sa izmenjivim OP-AMP-ovima, optiku itd.

Ima jos bolja slicna karta eVGA Nu Audio, ali trenutno je nema kod nas.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Zvučnici -vaši predlozi 24.02.2021. 22:23 #668714

status: user
broj poruka: 1620
:: Možda i zato što mi sam raspored zvučnika zbog trenutnog rasporeda u sobi nije idealan a uglavnom sedim za kompjuterom ( alteci mi bili ispred mene, na pola metar- metar, udaljeni) a sada ovi novi dođu mi u ravni samnom, oba levo. Ali zato kada sednem ispred njih na 2 metra ili dalje i pustim neki bluz ili supruga Pink Floyd, Metallicu... onda je to druga priča.
::Nego, da se uozbiljim i pitam: Koliko bi neki DAC još poboljšao kvalitet zvuka pošto mi je pojačalo povezano sa integrisanom zvučnom sa ploče? Da li bi bitno dobio na kvalitetu zvuka? Može neka preporuka za DAC novi ili polovni do 100-150 evra.

Kreni od osnova, pa tek onda razmišljaj o eventualnim poboljšanjima. Veliki zvučnici se ne kupuju ako nemaš prostor za njih, tako da poradi na tom rasporedu i napravi im mesta da dišu. Ostavi pozadi i sa strana po jedno ~25-30cm do zidova ili/i plakara i sličnih objekata. Takođe, razmakni ih jedno 2,5-3m jedan od drugog, ako je moguće. Imao sam svojevrememo te zvučnike i sa sigurnošću mogu da ti kažem da lep zvuk daju tek kada se malo više pojačaju - po mom mišljenju, nisu za tiho slušanje muzike, ali jesu prilično kvalitetni.
Što se tiče zvučne karte, DAC-a i slično, nemam pametan predlog pošto sam odavno preko optike povezan na risiver i on obavlja svoj posao kako dolikuje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs