Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Nabavka kucista iz inostranstva
STRANA 2 OD 2
imarkovic Re: novicomp ima Zalman kućišta 30.04.2021. 14:01 #670275

status: user
broj poruka: 18930
Aha, novicomp, ok. Rece covek nova computers, hvala ti Vlado.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: i nalazi se na Novom Beogradu.
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Clone Re: Re: novicomp ima Zalman kućišta 30.04.2021. 14:47 #670279

status: user
broj poruka: 26
Izvini, pogresio slovo, jeste Novicomp.
Pozdrav


:: Aha, novicomp, ok. Rece covek nova computers, hvala ti Vlado
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: i nalazi se na Novom Beogradu.
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: :: Vlad
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 01.05.2021. 11:18 #670294

status: user
broj poruka: 18930
Ne verujem da ce novikomp nesto pozitivno da ogovori, kao i sve firme kod nas, svi imaju jednog dilera, ali dok cekam ogovor, naleteo sam na jedan engleski shop koji uvozi primarno za EU, a navodno i za sve ostale evropske zemlje, pa cu morati da ih pozovem posle praznika da proverim.

Sledeca varijanta je americki postar.

Kuciste je malo skuplje i izgleda `limitet`, pa je bas komplikovano za nabavku.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez ja sam uspeo da ga dovucem 04.05.2021. 01:39 #670353

status: user
broj poruka: 994
nekako iz austrije ..platio karticom online
ostavio adresu lika koji je od kolege kum ...
pa ga on poslao autobusom odozgo ...
prica mnogo komplikovanija hteo sam da uprostim kolko tolko ...
pored ovog zalmana obrati paznju na jedno od ovih

https://www.jonsbo.com/en/product/ComputerCase.html

vrhunska izrada zaista 3mm aluminijuma nesvakidasnji dizajn ,,,

inace u austriji mi izaslo mnogo jeftinije nego u madjarskoj gde ga nije bilo na stanju u toj boji ...jebeno je dovuci preko grane zbog ove situacije sad


:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ja sam uspeo da ga dovucem 04.05.2021. 05:06 #670355

status: user
broj poruka: 3466

Najbolja kombinacija je tako, da ga neko preuzme u Austriji, i turi na bus i cao.


:: nekako iz austrije ..platio karticom online
:: ostavio adresu lika koji je od kolege kum ..
:: pa ga on poslao autobusom odozgo ..
:: prica mnogo komplikovanija hteo sam da uprostim kolko tolko ..
:: pored ovog zalmana obrati paznju na jedno od ovih
::
:: https://www.jonsbo.com/en/product/ComputerCase.htm
::
:: vrhunska izrada zaista 3mm aluminijuma nesvakidasnji dizajn ,,
::
:: inace u austriji mi izaslo mnogo jeftinije nego u madjarskoj gde ga nije bilo na stanju u toj boji ...jebeno je dovuci preko grane zbog ove situacije sad
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 04.05.2021. 08:15 #670357

status: user
broj poruka: 18930
Problem je sto mi se ne svidjaju, tacnije ako uzimam, uzeo bih iskljucivo ovo, ili ni jedno drugo. Nisam planirao ITX, to bih sklopio zbog ovog kucista.Znam da to nije praksa, ali eto.
Inace je 5mm debljina kod ovog, i nije samo maska, vec i staklo i takodje unutra postavljeni aluminijum, ne postoji kuciste sa debljim aluminijumom :)

Kod brace Hrvata sam trazio(ipak su blizu) u HG spot firmi, nemaju. Ne znam koja jos firma ima..

Ima u UK, sutra zovem tu firmu da se raspitam, mora telefonom.

Nemam nikog u Austriji, morao bih sam to da donosim i tovarim, a ne znam ni to kako bih izveo, sve mi je nepoznato.
Mozda cu ove godine da idem u DE, pa mozda to bude neka prilika.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 06.05.2021. 14:39 #670406

status: user
broj poruka: 18930
Mali update, dobio sam odgovor od Nova computers da je moguce poruciti kuciste direktno od proizvodjaca, tako da cekam nedelju dana za detaljnije informacije.
Rok isporuke je dugacak, ali posto mi nije hitno, nema veze.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Eto, ipak je Nova Computers! 06.05.2021. 15:42 #670407

status: user
broj poruka: 4227


Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Eto, ipak je Nova Computers! 06.05.2021. 18:19 #670410

status: user
broj poruka: 18930
E, vidis Vladarko, igra recima, sad sam tek primetio da su mi zapravo odgovorili iz Nova Computers, a ne iz Novicomp (odakle sam ocekivao). Nikad ne bih rekao, ali ako uspeju da ga uvezu za mene, stvarno su carevi. Cekamo sledecu nedelju :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 13.05.2021. 10:58 #670529

status: user
broj poruka: 18930
Samo da javim, dobio sam odgovor od proizvodjaca da su ga povukli iz prodaje i da nije moguce poruciti ga, nazalost.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Imas ga u Hr za 350-355eur 13.05.2021. 17:42 #670533

status: user
broj poruka: 3466
Ja cu u nekom momentu ici u Dubrovnik

Koliko je u Au i ovde preko nove? Poslacu ti link na mejl pa ih kontaktiraj, pozovi.

Meni je nesto mnogo vece poslato iz Hr ali nije `fragile` kao to tvoje pa da ti predlazem tu metodu :)

Eno taman sadnimas popust sa 2663kn na 2613 sto je nekih 5eur haha

Poslao mejl pa eno ti prozbori sa dečkima :)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Imas ga u Hr za 350-355eur 13.05.2021. 19:08 #670535

status: user
broj poruka: 18930
Video sam, pozvacu ih sutra da vidim za neke detalje koje su mi opcije. Hvala :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Ja cu u nekom momentu ici u Dubrovnik
::
:: Koliko je u Au i ovde preko nove? Poslacu ti link na mejl pa ih kontaktiraj, pozovi.
::
:: Meni je nesto mnogo vece poslato iz Hr ali nije `fragile` kao to tvoje pa da ti predlazem tu metodu :)
::
:: Eno taman sadnimas popust sa 2663kn na 2613 sto je nekih 5eur hah
::
:: Poslao mejl pa eno ti prozbori sa dečkima :)
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 14.05.2021. 09:02 #670539

status: user
broj poruka: 18930
Moram da priznam da sam na kraju odustao od kupovine ovog kucista.

U HR je 350eu, plus gorivo i putarine oko 100eu, plus ako ima nekih dodatnih troskova, skoro 500eu. Kad razmislim da li sam poludeo toliko da platim za ITX kuciste, jos uvek nisam, tako da necu da ga uzimam, urazumio sam se.

Zalman je povukao ovo kuciste iz prodaje, ima ga samo u nekim zalihama tu i tamo.
Sacekacu neko vreme, mozda ce Zalman da izbaci neko ATX kuciste na ovu foru, pa cu ugrabiti priliku.

Edit: malo dobrih vesti, dobio sam odgovor od Zalmana, spremaju novo Z-Machine kuciste, trenutno su u procesu dizajniranja, ceo proces moze da potraje, ali obecao mi je lik da ce me obavestiti onda kada puste u prodaju. Bas su azurni i ljubazni sto se tice informacija, prijatno sam iznenadjen.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Zalman 10.12.2022. 10:37 #677612

status: user
broj poruka: 18930
Samo da konacno stavim tacku na ovu temu, nabavio sam Zalman GT-1000 Black, zahvaljujuci drugaru koji je odlucio da mi ga prosledi.

Nema puno review-ova za njega jer izgleda nisu puno primeraka napravili. Kvalitetnije kuciste nisam imao, niti cu verovatno.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Zalman 10.12.2022. 17:17 #677619

status: user
broj poruka: 4866

Zasto bas ovo kuciste? Koliko te je izaslo?



:: Samo da konacno stavim tacku na ovu temu, nabavio sam Zalman GT-1000 Black, zahvaljujuci drugaru koji je odlucio da mi ga prosledi.
::
:: Nema puno review-ova za njega jer izgleda nisu puno primeraka napravili. Kvalitetnije kuciste nisam imao, niti cu verovatno.
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Zalman 10.12.2022. 20:50 #677624

status: user
broj poruka: 18930
Jeste obicno, klasicno izgleda, kao neko obicno kuciste, ali je kvalitetno, debeli materijali i nema plastike..

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Zasto bas ovo kuciste? Koliko te je izaslo
::
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 11.12.2022. 00:35 #677627

status: user
broj poruka: 4222
Mogao si onda i Chiftec ultra Big Tower. Kvalitetnije ne postoji(22 godine kasnije nije nigdje zarđalo ili da se skinula boja, a podržava i btx ploče, pa i industrijskd ploče još šireg formata od btx. Ima 4 metalna kaveza za 5.25 uređaje, a može da se koristi i 30 ssd-ova za majnovanje.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Definitivno bolji izbor 11.12.2022. 00:41 #677629

status: user
broj poruka: 1043

Chieftec big tower. Odlično kućište. Ne znam dal si lud imarkovic pa uzeo mini slučajno tako haha

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.12.2022. 01:10 #677632

status: user
broj poruka: 18930
Naravno da postoji kvalitetnije, Chieftec je naravno kvalitetan u svojoj klasi, ali dalje ne moze se uporediti sa Lian Li recimo.

Sada ti Chiefteci se prodaju bud-zasto.. Za rig je ok, ali ovako za desktop apsolutno nepotrebno, ma nije ni za rig.. To tandrce, zuji.. Midi-tower je najbolje, eventualno mini-tower, imam jedan Lian Li dimenzija za mATX, koje prima ATX plocu.
Lian Li je ranije mnogo pametnije dizajnirao svoja kucista, sada je to otislo u drugom smeru.
imao sam sva najbolja kucista tada, od Chieftec-a sam imao Big Tower Dragon i kasnije Matrix i ono drugo BA seriju, onda GX seriju, sve Big tower, ali to je steel, ruzno je, glomazno i nije bolje od aluminijuma po pitanju hladjenja komponenti.. Takodje, obzirom na visinu, fali mu sirine za visoke hladnjake za procesor... Plus, kada je konf. u aluminijumskom sefu, temperature su znatno nize.

I da ne zaboravim zalosnu proslost i Corsair Obsidian 700D razocarenje. Koliko sam samo gledao to kuciste na netu, cekao da stigne mesecima i kada sam ga konacno uzeo, posle nekoliko meseci je bilo kompletno razocarenje. Ocena za dizajnere 0 poena. Napravili prednju masku od debelog aluminijuma i ustedeli na malim maskicama, napravili ih od plastike i nalepili tanke metalne plocice, koje su se polako odlepljivale i krckale.. Zatim plasticne fioke za diskove, koje su pucale korisnicima, a meni je pukla jedna zabica kao staklo.. Ivice prednje maske su bili toliko ostre, kao zilet.. I na vrhu maske oni stave plasticni finish zalepljen na aluminijum.. Krcko orascic.. Plus ona vratanca koja pritisnes i otvore se USB portovi, i to se isto ljudima lomilo.. Jedina dobra stvar na tom kucistu koju su odlicno osmislili je sistem otvaranja stranica, to je bilo fenomenalno. Ma.. Ubrzo sam ga prodao.
Drugar je imao 600T, i to je na sve strane krckalo, uzas.

Neko vreme sam gledao `Caselabs`.. Lian Li 011, bas kada ga je Vlajko011/eVGA uzeo, medjutim video sam mu mane i odustao od skupe kupovine...

Nego, izgleda da nam se vratio Caselabs: https://caselabs.se/

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Meni druga mašina 11.12.2022. 09:50 #677636

status: user
broj poruka: 1043

Spakovana u corsair 380t

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Cases/Graphite-Series%E2%84%A2-380T-Portable-Mini-ITX-Case/p/CC-9011061-WW

Sve ušuškano lepo, milina za videti. Pristojan kvalitet, diskretan rgb plus ona ručka za poneti prava stvar.

Lian li sad pravi interesantne stvari, ali ne znaš šta uzeti od njih, veliki izbor

Ne kapiram samo bih tower predlog pored ovoga što si ciljano jurio malo ali ajde

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Meni druga mašina 11.12.2022. 10:03 #677637

status: user
broj poruka: 18930
Nemoj se ljutis, ali meni ovo lici na korpu za macke
Mogli su da ga dizajniraju da prima i mATX, a ne samo miniITX, isto kao Bitfenix Prodigy. E vidis Lian Li ima kuciste koje je te velicine, a prima mATX, a ja imam malkice po duzini vece koje prima full ATX. Iskoriscen format maksimalno.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Spakovana u corsair 380t
::
:: https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Cases/Graphite-Series%E2%84%A2-380T-Portable-Mini-ITX-Case/p/CC-9011061-W
::
:: Sve ušuškano lepo, milina za videti. Pristojan kvalitet, diskretan rgb plus ona ručka za poneti prava stvar.
::
:: Lian li sad pravi interesantne stvari, ali ne znaš šta uzeti od njih, veliki izbo
::
:: Ne kapiram samo bih tower predlog pored ovoga što si ciljano jurio malo ali ajd
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 11.12.2022. 11:11 #677642

status: user
broj poruka: 4866

Svako ima svoj ukus jbg. :)

Sto se tice Chieftec-a, ja sam imao ono Aegis kuciste, tada je to bilo jedino kuciste koje je malo bilo oblikovano, nije bila bas metalna cigla kao druga kucista.

Zatim sam uzeo 2010, NZXT Hades, jos uvek imam AM3 masinu u tom kucistu.

Posto je opet doslo vreme za upgrade, krajem 2020 uzeo sam Fractal Design S2 Vision Blackout. Hteo sam O11 Dynamic, bese RoG ili Razer edition ali niko od Madjara ih nije donosio.

Dajte neke fotke vasih rigova. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 11.12.2022. 12:23 #677648

status: user
broj poruka: 18930
Da, o ukusima se ne raspravlja, nikom zivom se ne svidja ovo sto je meni super. Postavicu slike kada zavrsim, moram da modujem jedan detalj, plus neko vreme necu moci da prebacim konfiguraciju.. A dobra ti je ideja, ne postoji tema za kucista :)

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Svako ima svoj ukus jbg. :
::
:: Sto se tice Chieftec-a, ja sam imao ono Aegis kuciste, tada je to bilo jedino kuciste koje je malo bilo oblikovano, nije bila bas metalna cigla kao druga kucista
::
:: Zatim sam uzeo 2010, NZXT Hades, jos uvek imam AM3 masinu u tom kucistu
::
:: Posto je opet doslo vreme za upgrade, krajem 2020 uzeo sam Fractal Design S2 Vision Blackout. Hteo sam O11 Dynamic, bese RoG ili Razer edition ali niko od Madjara ih nije donosio
::
:: Dajte neke fotke vasih rigova. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs