Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows 11 novosti
STRANA 2 OD 3  
Pisko Strašno! 18.06.2021. 15:13 #671370

status: user
broj poruka: 6643
...opet ću morati da dajem 500 dinara na e-bayu za ključ. Dokle više taj bezobrazluk!
:-)

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Da, da bi se izbegao TPM 2.0 error 18.06.2021. 23:05 #671372

status: user
broj poruka: 9369
https://fossbytes.com/solve-tpm-2-0-error-installing-windows-11-fixed/

Ovo mozete kopirati direktno na vec uradjeni USB instalacioni fles, ne mora se integrisati u iso.
Meni je izbacio gresku da mi racunar ne ispunjava minimalne zahteve za windows 11, kada sam ovo prekopirao, izbacio mi je opet gresku, restarovao sam instalaciju i prosao je. Mozda sam i samo ugasio taj prozor sa greskom, ne secam se tacno. Uglavnom, sa izmenjenim ovim fajlom, instalacija na potpisanoj masini je zavrsena.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Strašno! 20.06.2021. 09:03 #671375

status: user
broj poruka: 1319
Zašto bi to radio kada rade ključevi od sedmice pa nadalje ???


:: ...opet ću morati da dajem 500 dinara na e-bayu za ključ. Dokle više taj bezobrazluk
:: :-
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 re: u praksi 20.06.2021. 13:10 #671377

status: user
broj poruka: 456
Evo jedan od Linusa :)

https://t.ly/SIae




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Pa ljudi, 11.09.2021. 23:20 #672268

status: user
broj poruka: 2996
Tu je stabilna beta - kakvi su vam utisaci za sada?

Ali hajde da se drzimo teme, da ne krenemo da pricamo kako je linux 30 puta bolji i tako to - ima tema za to.

Ja sam presao sa desetke na 11 pre oko nedelju dana, mozda koji dan pre, ako se ne varam, prvo na laptopu, a onda i na desktopu. Komp za posao je i dalje na 10 i bice dok firma ne pusti update.

I moji utisci su za sada super.

Moram da kazem da su obe masine AMD i da nisam primetio gubitak performansi niti bilo kakve bagove, i sam upgrade je bio sto bi se reklo skroz seamless.

Samo sam odradio upgrade, sve je proslo bez problema sav hardver detektovan, svi programi rade, sve me je docekalo kao sto sam ostavio.

Koriscenje rama je bilo nize posle upgrade-a, oba sistema skroz responsivna, neke igre koje sam probao rade apsolutno isto, lightroom i ostali programi koje koristim, ni da stucnu.

Dizajn mi se veoma dopada i ono sto me je najvise odusevilo je da mi windows search konacno radi kako treba i stvarno je pretraga instant.

Widgets je totalno glupost, makar za sada, jer je izbor jako mrsav, mada ni ne vidim neku potrebu za njima.

Virtualni desktopovi mogu biti korisni.

Moj utisak za sada je - novi sistem, bez udara na performanse. Sto je i bilo za ocekivati, jer je manje vise samo sminka, ali deluje mi lepo, i radi podjednako dobro i meni je to, u ovom momentu sasvim dovoljno.

A da, i novi control panel bas lepo izgleda.


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Nepostojeći za sada 12.09.2021. 02:22 #672271

status: user
broj poruka: 4739

Možda i probam jednom kad mi bude dosadno, ako smo zaobišli TPM 2 i UEFI gluposti. A koristiću samo ako se nametne neka zaista realna potreba. Ovo je valjda trebao da bude update za W10, a ne da se pravi nova laž. Umesto ljudi da bojkotuju oni probaju. Šta još očekivati kad te jedna tako velika kompanija laže. Pogođen sam ovom izdajom principa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Nepostojeći za sada 12.09.2021. 04:05 #672272

status: user
broj poruka: 7694
Bilo je to sa Ryzen I generacija kao moze samo na Win10 ne moze na Win7 i nije moglo dok zefy nije napravio caku.Tako ce biti i sa Win11, stvari koje ne mogu da rese na nivou OS ,oni ubacuju secure boot i TPM ,koji se na ozbiljnim OS iskljucuju.Win je dobra platforma za igrice i Adobe pakete i to je i ostao.On je sad izmenio par stvari u efektima ,cas je providan taskbar ,cas nije i to je novi OS.

I ja ga koristim na jednoj masini ,na drugoj mi je Linux,necu da stavljam beta verziju ,dok ne izadju zvanicno.Kad smo kod estetike probao sam Zorin OS na vm,koji je u stvari Ubuntu ili ti Linux Mint, ubedljivo je najlepsi Linux ,doteran do bola ,a da ne pricam da je bezbedniji od Win cak i sa iskljucenim firewall.
Tako da ni Win nije sto je bio, pre je moglo nesto i da se krekuje sada vec mnogo teze.
Citam po americkim forumima ljudi pljuju Microsoft ,jer ima tu ljudi koji imaju kvalitetan
hardver i dalje 2600 k ,Q9550 ili Thuban ,sa dobrim grafickim ili Asus WS plocama koje su kostale po 200 $,a ne mogu da se nadograde na Win11.Ali nadam se da ce Indijci brzo naci resenje i za to.



::
:: Možda i probam jednom kad mi bude dosadno, ako smo zaobišli TPM 2 i UEFI gluposti. A koristiću samo ako se nametne neka zaista realna potreba. Ovo je valjda trebao da bude update za W10, a ne da se pravi nova laž. Umesto ljudi da bojkotuju oni probaju. Šta još očekivati kad te jedna tako velika kompanija laže. Pogođen sam ovom izdajom principa.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Nepostojeći za sada 12.09.2021. 10:37 #672276

status: user
broj poruka: 1319
O kakvoj sada `Laži i izdaji` pričaš ?
Nije baš samo update za W10, slično je prelasku sa W8 na W10. ima tu i biće još više promena i u samom kernel-u, UI itd. Preradili su ponašanje memorije i procesora, rad diskova itd. S-L-E-E-P mode sada drži memoriju aktivnu, virtual memory upotrebljava jezgra koja nisu u upotrebi trenutno pa ne usporava memoriju.
Ima u ovom poslednjem 22545 novi scheduling za Ryzen (Zen+ i više) do pojedinačno tretira jezgra prema AMD specifikacijama, dobijam 5-10% performanse za moj Ryzen 3700x. sa nižim temperaturama.
UEFI specijalno nije nikakva glupost, i na 7mici je bolje, GPT zahtevaju NVMe SSD a sigurniji je i sa starijim diskovima. Safe BOOT sprečava malware da se infiltrira u BOOT-u a TPM pomaže sigurnosti, virusi nisu veše glavna pretnja.
Tu je takođe novi DirectX 12 koji je i na konzolama pa je prevod konzola > PC za igre daleko lakši.


::
:: Možda i probam jednom kad mi bude dosadno, ako smo zaobišli TPM 2 i UEFI gluposti. A koristiću samo ako se nametne neka zaista realna potreba. Ovo je valjda trebao da bude update za W10, a ne da se pravi nova laž. Umesto ljudi da bojkotuju oni probaju. Šta još očekivati kad te jedna tako velika kompanija laže. Pogođen sam ovom izdajom principa.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: Nepostojeći za sada 12.09.2021. 10:52 #672277

status: user
broj poruka: 1319
Ryzen prve generacije je mogao na W7, druga generacija je već bio problem ali zbog chipset-a. Meni su 1600x i 1700x radili perfektno na x370 i to bez reinstalacije W7, onako kao je bio instaliran na FX 6350. AMD još uvek ima drajvere za W7 za chipset samo if treba ubaciti pre installacije windows-a.
Što se tih baš matorih konfiguracija tiče, čak ni W10 nije prilagođen ničemu što pomaže. Ni noviji Lunux-i nisu ništa bplji za te starudije. Najbolje je držati se OS-a koji im je savremenik. Ne vidim zašto bi se W11 gurao na njih pa sve i da može. Njihovi BIOS-i i drajveri nisu dobili update već godinama. Ako su te starudije još uvek u upotrebi onda su dovoljno dobri i sa starijim OS-om.

:: Bilo je to sa Ryzen I generacija kao moze samo na Win10 ne moze na Win7 i nije moglo dok zefy nije napravio caku.Tako ce biti i sa Win11, stvari koje ne mogu da rese na nivou OS ,oni ubacuju secure boot i TPM ,koji se na ozbiljnim OS iskljucuju.Win je dobra platforma za igrice i Adobe pakete i to je i ostao.On je sad izmenio par stvari u efektima ,cas je providan taskbar ,cas nije i to je novi OS
::
:: I ja ga koristim na jednoj masini ,na drugoj mi je Linux,necu da stavljam beta verziju ,dok ne izadju zvanicno.Kad smo kod estetike probao sam Zorin OS na vm,koji je u stvari Ubuntu ili ti Linux Mint, ubedljivo je najlepsi Linux ,doteran do bola ,a da ne pricam da je bezbedniji od Win cak i sa iskljucenim firewall
:: Tako da ni Win nije sto je bio, pre je moglo nesto i da se krekuje sada vec mnogo teze
:: Citam po americkim forumima ljudi pljuju Microsoft ,jer ima tu ljudi koji imaju kvaliteta
:: hardver i dalje 2600 k ,Q9550 ili Thuban ,sa dobrim grafickim ili Asus WS plocama koje su kostale po 200 $,a ne mogu da se nadograde na Win11.Ali nadam se da ce Indijci brzo naci resenje i za to
::
::
::
:: ::
:: :: Možda i probam jednom kad mi bude dosadno, ako smo zaobišli TPM 2 i UEFI gluposti. A koristiću samo ako se nametne neka zaista realna potreba. Ovo je valjda trebao da bude update za W10, a ne da se pravi nova laž. Umesto ljudi da bojkotuju oni probaju. Šta još očekivati kad te jedna tako velika kompanija laže. Pogođen sam ovom izdajom principa.
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Re: Nepostojeći za sada 12.09.2021. 12:08 #672278

status: user
broj poruka: 7694
Ja kad sam isao u novu instalaciju ,nema usb3 ,nije radila usb tastatura i mis pa sam stavljao ps2 tastaturu i sve to kad prodje nije davao update ,pokazivao je kao unknown cpu ,e kad sam instalirao zeffy ,onda je nasao Ryzen cpu i radio je update.
NVME tu isto podvaljuje Microsoft ,stavlja driver za nvme na njihov sajt govorim o Win7 ,pa ga posle skida pred izlazak Win10 .Srecom neki korisnici su skinuli taj update za NVME ,pa ga sherovali.Znaci idu klasicno na kvarno.

H265 codec ne radi na Win7 u ozbiljnijim programima ,Adobe premiere ,Powerdirector to su iskljucili isto ,moze samo na Win10.
Da ne nabrajam dalje.Zasto neko ko ima dobro grafiku ,a stariji CPU ,recimo 2600 K da nema GPU ubrzanje za H265 .

Zadnji Zorin OS ,ne trazi ni TPM ni secure boot ,pa ni free BSD ,to je Microsoft maslo u dogovoru sa proizvodjacima hardvera. Pa pise ti i u Biosu za secure boot da je to za Windows .Mislim da ce moci Win11 i na te starije masine ,provali se sve .
Obe te novine TPM i secure boot sto traze ,nisu u svrhu zastite korisnika nego u cilju
prodaje hardvera .I dalje ce biti virusa ,oni prave kompromis izmedju platforme za igrice i ozbiljnog OS-a .


:: Ryzen prve generacije je mogao na W7, druga generacija je već bio problem ali zbog chipset-a. Meni su 1600x i 1700x radili perfektno na x370 i to bez reinstalacije W7, onako kao je bio instaliran na FX 6350. AMD još uvek ima drajvere za W7 za chipset samo if treba ubaciti pre installacije windows-a
:: Što se tih baš matorih konfiguracija tiče, čak ni W10 nije prilagođen ničemu što pomaže. Ni noviji Lunux-i nisu ništa bplji za te starudije. Najbolje je držati se OS-a koji im je savremenik. Ne vidim zašto bi se W11 gurao na njih pa sve i da može. Njihovi BIOS-i i drajveri nisu dobili update već godinama. Ako su te starudije još uvek u upotrebi onda su dovoljno dobri i sa starijim OS-om.
::
:: :: Bilo je to sa Ryzen I generacija kao moze samo na Win10 ne moze na Win7 i nije moglo dok zefy nije napravio caku.Tako ce biti i sa Win11, stvari koje ne mogu da rese na nivou OS ,oni ubacuju secure boot i TPM ,koji se na ozbiljnim OS iskljucuju.Win je dobra platforma za igrice i Adobe pakete i to je i ostao.On je sad izmenio par stvari u efektima ,cas je providan taskbar ,cas nije i to je novi OS
:: ::
:: :: I ja ga koristim na jednoj masini ,na drugoj mi je Linux,necu da stavljam beta verziju ,dok ne izadju zvanicno.Kad smo kod estetike probao sam Zorin OS na vm,koji je u stvari Ubuntu ili ti Linux Mint, ubedljivo je najlepsi Linux ,doteran do bola ,a da ne pricam da je bezbedniji od Win cak i sa iskljucenim firewall
:: :: Tako da ni Win nije sto je bio, pre je moglo nesto i da se krekuje sada vec mnogo teze
:: :: Citam po americkim forumima ljudi pljuju Microsoft ,jer ima tu ljudi koji imaju kvaliteta
:: :: hardver i dalje 2600 k ,Q9550 ili Thuban ,sa dobrim grafickim ili Asus WS plocama koje su kostale po 200 $,a ne mogu da se nadograde na Win11.Ali nadam se da ce Indijci brzo naci resenje i za to
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Možda i probam jednom kad mi bude dosadno, ako smo zaobišli TPM 2 i UEFI gluposti. A koristiću samo ako se nametne neka zaista realna potreba. Ovo je valjda trebao da bude update za W10, a ne da se pravi nova laž. Umesto ljudi da bojkotuju oni probaju. Šta još očekivati kad te jedna tako velika kompanija laže. Pogođen sam ovom izdajom principa.
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 12.09.2021. 18:16 #672280

status: user
broj poruka: 2996
@Alrad Apsolutno mogu da razumem tvoj stav. Smatram da je sve ovo moglo da se ubaci u update.

Inace TPM moze da se zaobidje bez problema.

Sto se performansi tice, ne mogu da se pozalim. I jos jedna stvar koju sam primetio na laptopu je da baterija malcice duze traje, deluje mi da je 11ica malo ogresivnija sa obaranjem klokova. Ali moram da se ogradim, mozda je trenutno moje koriscenje samo takvo.

Da virusi vise nisu glavna pretnja, ne znam koliko mogu da se slozim, svakako ima malvera koliko hoces, bas me zanima da li ce da tpm i safe boot zaista smanje napade.

Ali zar dx12 vec nije na 10? Mislim, svakako sam W11 kao pojava ne pomaze ni na koji nacin u portovanju igara, i smatram da je to malo sira tema.

O podrsci novog hw za w7 i 8, ne mogu da mnogo pricaj jer nikada nisam naisao na taj problem, generalno koristim hw sa softverom koji je za njega namenjem i recimo nikada nisam imao potrebu da cpu iz 2020 teram da radi na 10 godina matorom os-u.

Inace, jako mi je drago sto se drzimo teme i nismo otisli u diskusiju o linuksu.

Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 12.09.2021. 18:41 #672281

status: user
broj poruka: 4739

count, pa kako o kakvoj laži? Ako kažeš da nećeš više da menjaš broj nemoj, inače si slagao. Ako hoće nek prave svakih godinu dana novi, ja tu ništa ne mogu sem da smatram da su idioti, ali nek kažu da će tako da rade a ne da neće.

A DX12 je naravno već na desetki.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: 13.09.2021. 08:45 #672285

status: user
broj poruka: 1319
Budimo fer. MS nikada nije to tvrdio, sve je proizašlo iz uzrečice `Last Windows` što nema isto značenje.


::
:: count, pa kako o kakvoj laži? Ako kažeš da nećeš više da menjaš broj nemoj, inače si slagao. Ako hoće nek prave svakih godinu dana novi, ja tu ništa ne mogu sem da smatram da su idioti, ali nek kažu da će tako da rade a ne da neće
::
:: A DX12 je naravno već na desetki
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.09.2021. 14:59 #672289

status: user
broj poruka: 4739

Znao sam da ćeš to da kažeš. Kao nismo dobro čuli. Jao, jao...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: 14.09.2021. 07:45 #672292

status: user
broj poruka: 1319
Pa šta drugo da kažem kada je to istima. U ostalom, mogli su mirne duše da nastave sa W10 i da bude verzija 22454.1000 kao što je poslednja verzija Insider-a. Šta bi to promenilo ?


::
:: Znao sam da ćeš to da kažeš. Kao nismo dobro čuli. Jao, jao..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 14.09.2021. 09:52 #672293

status: user
broj poruka: 18930
M$ nikad nije to zvanicno izjavio, vec jedan od zaposlenih (bivsi), da ce Windows 10 biti poslednji i da ce ga samo razvijati i izbacivati zakrpe i feature-e, da se ide u cloud. To nije bilo izvesno tada ocigledno, jer je zavisilo od mnogo toga. Ocekujem (kao i svi) od zvanicne verzije 11 da bude drugacija, naprednija.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Pa šta drugo da kažem kada je to istima. U ostalom, mogli su mirne duše da nastave sa W10 i da bude verzija 22454.1000 kao što je poslednja verzija Insider-a. Šta bi to promenilo
::
::
:: ::
:: :: Znao sam da ćeš to da kažeš. Kao nismo dobro čuli. Jao, jao..
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: Re: 14.09.2021. 13:22 #672296

status: user
broj poruka: 4739

Promenilo bi da sedim kod kuće i radim i da ne migriram kao afganistanska familija posle američkih pudlica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Nova verzija Pc health check za Win11 25.09.2021. 19:59 #672437

status: user
broj poruka: 7694
Inace prvobitnu verziju je Microsoft povukao ,sad je izasao sa ovo najnovijom pred izlazak
Win11.Aplikacija samo radi na Windows 10 ,na Win7 nece.
Iskreno razmisljam da li da predjem ,jer po nekim vestima Oracle Virtual machine nece raditi.

Pri dnu strane je link .
https://hexus.net/tech/features/software/148427-qotw-does-pc-meet-requirements-run-windows-11/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Nova verzija Pc health check za Win11 25.09.2021. 20:22 #672438

status: user
broj poruka: 18930
Koristis Oracle VirtualBox? Koga briga za to, moj ti je savet, nemoj da se mucis s tim, predji na VMware Workstation koji je superiorniji program, skontaces ga vrlo brzo i odusevices se funkcionalnoscu.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Inace prvobitnu verziju je Microsoft povukao ,sad je izasao sa ovo najnovijom pred izlazak
:: Win11.Aplikacija samo radi na Windows 10 ,na Win7 nece
:: Iskreno razmisljam da li da predjem ,jer po nekim vestima Oracle Virtual machine nece raditi
::
:: Pri dnu strane je link
:: https://hexus.net/tech/features/software/148427-qotw-does-pc-meet-requirements-run-windows-11
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Nova verzija Pc health check za Win11 26.09.2021. 07:50 #672442

status: user
broj poruka: 7694
Briga mene i milione drugih ,salim se ,znam za VMware Workstation koristio sam ga ranije, Virtual Box je open source.Vmware je jedina virtualna masina koja moze da se instalira na masinu bez OS.
To je za profi .Nisam imao problem sa VB od free BSD ,NAS OS,Debian pa do delimicno MAC OS.

Uradicu bekap sa Win 10 ,pa ako Win 11 pravi probleme onda ce biti restore.

:: Koristis Oracle VirtualBox? Koga briga za to, moj ti je savet, nemoj da se mucis s tim, predji na VMware Workstation koji je superiorniji program, skontaces ga vrlo brzo i odusevices se funkcionalnoscu.
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Inace prvobitnu verziju je Microsoft povukao ,sad je izasao sa ovo najnovijom pred izlazak
:: :: Win11.Aplikacija samo radi na Windows 10 ,na Win7 nece
:: :: Iskreno razmisljam da li da predjem ,jer po nekim vestima Oracle Virtual machine nece raditi
:: ::
:: :: Pri dnu strane je link
:: :: https://hexus.net/tech/features/software/148427-qotw-does-pc-meet-requirements-run-windows-11
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Nova verzija Pc health check za Win11 26.09.2021. 08:30 #672443

status: user
broj poruka: 18930
VirtualBOX jeste opensource, VMware nije, ali postoji sada i za Linux. Ali ti si napisao da ti treba za Windows platformu.

Mozda si pomesao ESXi platformu i ove desktop varijante. ESXi je virtuelna platforma (hypervisor). Sa njim dobijes hypervisor i redjas virtuelne masine.

VMware player i Workstation su programi koji se instaliraju na Windows/Linux i dobijes program za virtuelizaciju, to sam ti predlozio. VirtualBox je ok, ali bolji je VMware workstation.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Briga mene i milione drugih ,salim se ,znam za VMware Workstation koristio sam ga ranije, Virtual Box je open source.Vmware je jedina virtualna masina koja moze da se instalira na masinu bez OS
:: To je za profi .Nisam imao problem sa VB od free BSD ,NAS OS,Debian pa do delimicno MAC OS
::
:: Uradicu bekap sa Win 10 ,pa ako Win 11 pravi probleme onda ce biti restore
::
:: :: Koristis Oracle VirtualBox? Koga briga za to, moj ti je savet, nemoj da se mucis s tim, predji na VMware Workstation koji je superiorniji program, skontaces ga vrlo brzo i odusevices se funkcionalnoscu.
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: :: :: Inace prvobitnu verziju je Microsoft povukao ,sad je izasao sa ovo najnovijom pred izlazak
:: :: :: Win11.Aplikacija samo radi na Windows 10 ,na Win7 nece
:: :: :: Iskreno razmisljam da li da predjem ,jer po nekim vestima Oracle Virtual machine nece raditi
:: :: ::
:: :: :: Pri dnu strane je link
:: :: :: https://hexus.net/tech/features/software/148427-qotw-does-pc-meet-requirements-run-windows-11
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Alat za instaliranje Win11 na racunarima bez TPM 29.09.2021. 21:14 #672484

status: user
broj poruka: 7694


https://betanews.com/2021/09/29/how-to-install-windows-11-on-any-computer-even-those-without-tpm-2-0/

https://gist.github.com/AveYo/c74dc774a8fb81a332b5d65613187b15
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Cemu ova pomama za W11 01.10.2021. 05:54 #672502

status: user
broj poruka: 7761
Da mozda nece racunar da mi radi brze...
Da li su mozda izbacili telemetriju...

Ne svidja mi se kuda ide sva ta prica...

Pocinjem da verujem da ce uskoro i OS da bude na pretplatu i da drugacije nece raditi...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Cemu ova pomama za W11 01.10.2021. 09:13 #672506

status: user
broj poruka: 1319
Da hoće, specijalno sa najnovijim procesorima i grafikama, memorja i NVMe v4 isto dobijaju ubrzanje.
Ako nisi `Balkanski špijun` šta ti smeta telemetria ??? U ostalom da se isključiti kao i u 10ki.
`OS na pretplatu` nema šanse dok ceo svet ne pređe na super brz internet i da ga ima baš svugde.


:: Da mozda nece racunar da mi radi brze..
:: Da li su mozda izbacili telemetriju..
::
:: Ne svidja mi se kuda ide sva ta prica..
::
:: Pocinjem da verujem da ce uskoro i OS da bude na pretplatu i da drugacije nece raditi..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Cemu ova pomama za W11 01.10.2021. 12:16 #672519

status: user
broj poruka: 7761
Nisi ni svetan koliko je to blizu...

Ovi moji arapi nas teraju da koristimo Citrix... gde su laptop/telefon/tablet samo konzola za pristup serveru na kome se obavlja sav posao...

Za mene klasicnog homobalkanikusa resenje je krajnje neobicno ALI funkcionise i to u vukojebini u sred Aftike... a za to je naravno bitan solidan pristup netu a ovde je prva bazna stanica udaljena satima voznje po crvenim prasnjavim putevima...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Da hoće, specijalno sa najnovijim procesorima i grafikama, memorja i NVMe v4 isto dobijaju ubrzanje
:: Ako nisi `Balkanski špijun` šta ti smeta telemetria ??? U ostalom da se isključiti kao i u 10ki
:: `OS na pretplatu` nema šanse dok ceo svet ne pređe na super brz internet i da ga ima baš svugde.
::
::
:: :: Da mozda nece racunar da mi radi brze..
:: :: Da li su mozda izbacili telemetriju..
:: ::
:: :: Ne svidja mi se kuda ide sva ta prica..
:: ::
:: :: Pocinjem da verujem da ce uskoro i OS da bude na pretplatu i da drugacije nece raditi..
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs