Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Ryzen 7 2700x problem sa temperaturom
STRANA 2 OD 4  
Gare87 ... 11.07.2021. 10:22 #671721

status: user
broj poruka: 4659
Zamenio sam juce bateriju sa nekom starijom, isto. Ukljucio sam PC bez cpu-a nista nije pistalo.
A stavio sam na 4.1ghz jer auto boost iz nekog razloga nije radio. Voltaza je bila nominalna, kao sto rekoh, ionako ploca sama podize voltaze po potrebi non stop. Tako da to nije bio problem, a smanjio sam pre par dana na 4ghz i na ispod 1.4v dok ne nadjem razlog zbog kog je poceo da se pregreva odjednom, pa sam onda vratio na default BIOS podesavanja i onda BIOS nije hteo da postuje vise.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Čisto da priupitam 11.07.2021. 12:04 #671723

status: user
broj poruka: 6086
koliko je staro to napajanje koje imaš? Jer vidim da su testovi na netu za taj model od pre Franje ćelavog, i ako je matoro, kao što testovi ukazuju, lako može da se desi da je oslabilo i izazvalo probleme koje imaš.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Čisto da priupitam 12.07.2021. 12:24 #671729

status: user
broj poruka: 4659
Tacno, staro je 10god, mozda je i do njega mada su voltaze bile stabilne na testovima, i probao sam sa nekim krsh napajanjem isto se dogadja. Uglavnom odneo sam komp kod komse on ima servis racunara da proba sa ryzen 1st gen sta ce da se dogodi, posto nemam nikog ko ima ryzen first ili third gen da probam. Videcemo danas sutra sta kaze.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: koliko je staro to napajanje koje imaš? Jer vidim da su testovi na netu za taj model od pre Franje ćelavog, i ako je matoro, kao što testovi ukazuju, lako može da se desi da je oslabilo i izazvalo probleme koje imaš
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Čisto da priupitam 12.07.2021. 13:08 #671730

status: user
broj poruka: 18940
Imaj na umu da se prva generacija znacajnije manje greje u odnosu na sledece generacije.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Tacno, staro je 10god, mozda je i do njega mada su voltaze bile stabilne na testovima, i probao sam sa nekim krsh napajanjem isto se dogadja. Uglavnom odneo sam komp kod komse on ima servis racunara da proba sa ryzen 1st gen sta ce da se dogodi, posto nemam nikog ko ima ryzen first ili third gen da probam. Videcemo danas sutra sta kaze
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
:: :: koliko je staro to napajanje koje imaš? Jer vidim da su testovi na netu za taj model od pre Franje ćelavog, i ako je matoro, kao što testovi ukazuju, lako može da se desi da je oslabilo i izazvalo probleme koje imaš
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ... 12.07.2021. 22:22 #671746

status: user
broj poruka: 4659
Izgleda crko CPU, prema probi koja je uradjena, rekao mi je covek da se podize BIOS regularno sa drugim procesorom i da su ga fleshovali
Sutra ce da mi kaze za sigurno sta je, znaci ne mogu da verujem, a samo sam isao load optimized settings, jeste u garanciji ali nema preprodavac da mi odgovori na poruku da zamenim cpu.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Probaj taj CPU ali sa drugom plocom 13.07.2021. 08:38 #671750

status: user
broj poruka: 7695
Ne bi rekao da je CPU ,cudno je da je imao temp.100 C ,jer bi vec sa 85 C otisao u shutdown,to mu je max.dozovljena temperatura ,to je proverena tehnologija jos od Athlon 64.Po meni vrlo su male sanse da je CPU ,mada ne iskljucujem mogucnost,jer ako su ambijentalne temperature 40 C ,kao sto je ovih dana,a nema klime , sve je moguce,iako je CPU tu najjaca karika u lancu.Nije bez znacaja sto data centri pokrivaju servere 24/7 sa klimom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Dakle...hiljaditi put 13.07.2021. 09:05 #671752

status: user
broj poruka: 1327
Samo jedan problem, 2700x (i uopšte `x` modeli do 5000 serije) podešavaju boost/PBO prema temperaturi. Najbolje rade do 70c preko toga opada boost/PBO za i do 100MHz za svakih 2c preko a na 8core Ryzen-u fabrički kuler to ne može da obezbedi. Zato je najbolji OC na Ryzenu nabavka dobrog hlađenja i sve ostalo na auto.
To zajebavanje sa frekvencijama i naponima samo može da urniše performanse za koje si platio.
Imao sam sve Ryzene od 1600x, 1700x, 1800x, 2700x is sada 3700x i svi se ponašaju isto. 65-70c, pun deklarisani boost, posle toga dosta opadanja.
Sa manuelnim OC ni preko 85c se na smanjuju performanse i tek preko 90-95c počne da trokira i smanjuje čak i početne frekvencije.
Jedan `problem` sa Ryzen-om je da ne može da pokazuje temperature pojedinačnih jezgara nego pokazuje samo temperaturu naj toplijeg mada ima unutrašnje senzore prema kojima određuje boost svakog pojedinačnog jezgra.
Sve to, box cooler ne može ni slučajno da obezbedi. Zato staviš dobar aftermarket kuler i nemaš brige. Ispod recimo Arctic esports duo 34 https://www.arctic.de/en/Freezer-34-eSports-DUO/ACFRE00060A se i ne isplati menjati kuler.


:: NIJE do box kulera. Tačka. On nije dovoljan za neki overklok, i, neće spustiti temperaturu sa 41C na 40,1C odnosno u fulu sa 81C na 78C, ali, boli te stoyko za to. A to si i sam iskusio jer je sve radilo do jučer kako treba
:: NIJE nekompatibilna ploča. Radila je do jučer kako treba. Da, nije to ploča na kojoj bi se nasvirao 8 jezgarni procesor tako da se jure neki rekordi, ali u granicama i malo oko njih, sasvim moguće i predviđeno od AMD-eke... u svakom slučaju, šta god si čačkao u podešavanjima bios-a oko procesora, box i ploča su do sada ispratile
:: NIJE nekompatibilan BIOS, jebote, pa ne bi radio do sada nikako. Da si ga ti sam dan pre toga flešovao, onda da, ovako, nije BIOS sam po sebi, već, čip na kojem se BIOS čuva, pobrljavili podaci zbog ko zna čega, možda i vrućine, naponskog skoka, bem`ga
:: PLOČA je (ali, šta na ploči...) što si video i sam jer čim se pipnuo BIOS, nema posta (eto, glavni osumnjičeni, bios čip opet)..
:: Jedina zamerka je ono što si čačkao oko CPU (`smanjio si voltaže i klok na 4Ghz`)... sad, pošto ti se nešto desilo, imam neki moralni osnov za pridikujem: A ZAŠTO TO RADIŠ (RADITE) sa ovako naprednim AMD procesorom??????????????????????????????????????? Pa kupio si tehnologiju koja sama, izuzetno, IZUZETNO brzo i neprimetno prilagođava klok, potrošnju, grejanje sa max performansama - overklokuje u letu onda kada treba, koliko treba i samo onda kada treba. A ti si praktično silovao `na prazno` da bi imao osećaj kako zver radi `za sve pare`. Drugo, treba ti neki za to prilagođen softver da vidiš stvarne razL-I-K-E u tih par stotina MHz kloka na 2700-2700x....odnosno, razL-I-K-E su iluzorne. U 99.9% svakodnevnog rada, nema ih. Ne osetiš. A, kad nešto crkne, osetiš...
:: Probaj ove lepe savete oko pokušaja pobuđivanja ili `razlgupljivanja` ploče - bios-a koje si dobio od kolege, drži malo duže kratkospojene reset biosa bez baterije.... možda i nju da promeniš, ako je bila škart, ili...
:: Ploču u servis/kupuj novu
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Mnogo je stvari kumovalo problemu 13.07.2021. 09:34 #671754

status: user
broj poruka: 6086
Neadekvatan kuler, neadekvatna ploča, nedovoljno provetreno kućište i prastaro napajanje.
Ja i dalje tipujem na ploču, u kombinaciji sa napajanjem koje je odradilo svoje. Kakvog god da je kvaliteta bilo kada se pojavilo, posle deset godina ono je odavno trebalo da bude zamenjeno drugim, ako ne i trećim napajanjem.
Procesor teško da je crkao, ali, opet, nije nemoguće.
Uglavnom, konfiguracija je sastavljena generalno loše, tj. od komponenti koje nisu usklađene kako treba, a onda su, kad-tad, problemi neminovni.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Aj opet da ponovim 13.07.2021. 17:27 #671758

status: user
broj poruka: 4659
TEMPERATURA JE BILA DOBRA DO PRE PAR DANA. Znaci ispod 80c average, ovo pregrevanje se desilo odjednom samo od sebe.
Meni su se prikazivale temperature za jezgra i za kuciste cpu-a. Nema nikakvog opadanja performansi, radio je na 4.1 ghz sa 1.4v a i ispod je radio bez problema.

Sto se tice kucista provetreno je jer je otvoreno non stop, u sobi je oko 30c bilo sad je malo manje imam klimu.

Sto se tice ploca sve su manje vise iste ove ispod 10000, tu i tamo neka mozda ima hladjenje na naponskoj. Ali ja nikad nisam niti cu da dajem enormni novac na plocu jer mi ne trebaju extremne performanse ni neki extremni OC.

Inace CPU je crko definitivno, nece da se podigne bios ni na jednoj ploci sa ovim CPUom, ubacice mi covek ryzen 3 first gen, ako mi ovi odgovore pa da mi zamene cpu jer je u garanciji preko serijskog. Kad bih znao kako da ostvarim garanciju bez te preko kojih sam uzeo to bih uradio odmah.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi AMD daje globalnu garanciju 3 godine 13.07.2021. 20:01 #671760

status: user
broj poruka: 7695
Treba ti serijski broj CPU ,opis celog sistema(ploca ,memorija ,kuler) ,obrati paznju na memoriju ,jer ako nije na spisku podrzanih memorija za taj CPU nece ti uvaziti garanciju ,CPU mora da bude u kutiji.
Moguce da si uebo CPU kad si iskljucio sklopku ,a radio komp,jer je to jedan od razloga za ukidanje garancije,ali to ne navodi.Vrlo je mala verovatnoca da se to desi ,ali eto desilo se.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Aj opet da ja tebi ponovim 14.07.2021. 08:33 #671763

status: user
broj poruka: 6086
jer polaziš od gomile pogrešnih pretpostavki.
1. 80 stepeni nije dobra temperatura, ni za jedan procesor. I zato boks kuler nije dovoljan.
2. MSI B450M PRO-VDH i ASRock B450M PRO4, kao i još dve-tri ploče ispod 10000 bi bile solidan, ali minimalan izbor za 2700X. Za samo hiljadu-dve više, ima velik izbor kvalitetnih ful ATX ploča, koje bi bile savršene za 2700X. Dakle, nikakvo davanje bogatstva na ploču, ali ako hoćeš R7, onda treba malo da se ispružiš, a ne da geačiš na jednoj od dve najvažnije komponente u računaru.
3. Otvoreno kućište nije i provetreno kućište. To je najobičnije krpljenje dupeta, kad ti se pregrevaju komponente, a nećeš da kupiš čestito kućište, sa dobrim protokom vazduha.
4. Koristiti napajanje, koliko god ono bilo kavlitetno, 10 godina je po meni ravno ludosti. Čačkao nešto oko struje dok je komp radio, a matoro napajanje nije bilo u stanju da zaštiti ni sebe, ni ostatak kompa, i sada imaš belaj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Aj opet da ja tebi ponovim 14.07.2021. 08:39 #671764

status: user
broj poruka: 1327



:: jer polaziš od gomile pogrešnih pretpostavki
:: 1. 80 stepeni nije dobra temperatura, ni za jedan procesor. I zato boks kuler nije dovoljan
:: 2. MSI B450M PRO-VDH i ASRock B450M PRO4, kao i još dve-tri ploče ispod 10000 bi bile solidan, ali minimalan izbor za 2700X. Za samo hiljadu-dve više, ima velik izbor kvalitetnih ful ATX ploča, koje bi bile savršene za 2700X. Dakle, nikakvo davanje bogatstva na ploču, ali ako hoćeš R7, onda treba malo da se ispružiš, a ne da geačiš na jednoj od dve najvažnije komponente u računaru
:: 3. Otvoreno kućište nije i provetreno kućište. To je najobičnije krpljenje dupeta, kad ti se pregrevaju komponente, a nećeš da kupiš čestito kućište, sa dobrim protokom vazduha
:: 4. Koristiti napajanje, koliko god ono bilo kavlitetno, 10 godina je po meni ravno ludosti. Čačkao nešto oko struje dok je komp radio, a matoro napajanje nije bilo u stanju da zaštiti ni sebe, ni ostatak kompa, i sada imaš belaj
Sve potpuno, 100% tačno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Aj opet da ja tebi ponovim 14.07.2021. 08:39 #671765

status: user
broj poruka: 1327



:: jer polaziš od gomile pogrešnih pretpostavki
:: 1. 80 stepeni nije dobra temperatura, ni za jedan procesor. I zato boks kuler nije dovoljan
:: 2. MSI B450M PRO-VDH i ASRock B450M PRO4, kao i još dve-tri ploče ispod 10000 bi bile solidan, ali minimalan izbor za 2700X. Za samo hiljadu-dve više, ima velik izbor kvalitetnih ful ATX ploča, koje bi bile savršene za 2700X. Dakle, nikakvo davanje bogatstva na ploču, ali ako hoćeš R7, onda treba malo da se ispružiš, a ne da geačiš na jednoj od dve najvažnije komponente u računaru
:: 3. Otvoreno kućište nije i provetreno kućište. To je najobičnije krpljenje dupeta, kad ti se pregrevaju komponente, a nećeš da kupiš čestito kućište, sa dobrim protokom vazduha
:: 4. Koristiti napajanje, koliko god ono bilo kavlitetno, 10 godina je po meni ravno ludosti. Čačkao nešto oko struje dok je komp radio, a matoro napajanje nije bilo u stanju da zaštiti ni sebe, ni ostatak kompa, i sada imaš belaj
Sve potpuno, 100% tačno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Temperatura 14.07.2021. 20:17 #671773

status: user
broj poruka: 4659
Sa box coolerom sa stock vrednostima je oko 70 75, kao sto rekoh temp su bile sa tim vrednostima pa i ispod 70c, zavisno od sobne temperature, dakle nista se nije pregrevalo, da se pregrevalo kad sam uzeo resio bih to odmah, pogledao sam testove i bile su vrednosti koje su nominalne za ovaj cpu.

@obradmi, moguce, jedino to kad sam ugasio sklopku da je ujebalo, ali takodje je pre toga pucala strujna mreza u naselju vise puta, mada se tad nisam setio da proverim temp za cpu, ali nije se pregrevao da se gasi u tom periodu.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Temperatura 14.07.2021. 20:29 #671774

status: user
broj poruka: 7695
Cim to navode u globalnoj garanciji znaci da moze i to da uzrokuje ,oni to navode
kao spoljne razloge.Po meni je to plus ti si imao prastaro napajanje sa ATX specifikacijom iz 2005 ,ATX12V v2.2 ,novije bi mozda kompenzovalo te mrezne prekide 220 v ,ako ti se to cesto desava UPS ti je logicno resenje.
Otvoreno kuciste sa takvim CPU nemoj ,nego obezbedi dobar protok vazduha.
I neki jaci kuler nabavi vertikalni heatpipe.
Licno mislim da ce ti zameniti CPU .Ne pominji te prekide u mrezi 220 V .


:: Sa box coolerom sa stock vrednostima je oko 70 75, kao sto rekoh temp su bile sa tim vrednostima pa i ispod 70c, zavisno od sobne temperature, dakle nista se nije pregrevalo, da se pregrevalo kad sam uzeo resio bih to odmah, pogledao sam testove i bile su vrednosti koje su nominalne za ovaj cpu
::
:: @obradmi, moguce, jedino to kad sam ugasio sklopku da je ujebalo, ali takodje je pre toga pucala strujna mreza u naselju vise puta, mada se tad nisam setio da proverim temp za cpu, ali nije se pregrevao da se gasi u tom periodu
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: Temperatura 14.07.2021. 23:33 #671775

status: user
broj poruka: 4659
Desavalo se nekoliko puta, ali u zadnje vreme je sve bilo ok, e sad dal se zbog gasenja struje ovo desilo, ili na ploci krenula da otkazuje elektronika ili PSU krenuo da otkazuje, ko ce znati, provrtecu testove kad mi stigne Ryzen 3 da vidim, ali ne verujem da ce biti neki ociti problem.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: Cim to navode u globalnoj garanciji znaci da moze i to da uzrokuje ,oni to navod
:: kao spoljne razloge.Po meni je to plus ti si imao prastaro napajanje sa ATX specifikacijom iz 2005 ,ATX12V v2.2 ,novije bi mozda kompenzovalo te mrezne prekide 220 v ,ako ti se to cesto desava UPS ti je logicno resenje
:: Otvoreno kuciste sa takvim CPU nemoj ,nego obezbedi dobar protok vazduha
:: I neki jaci kuler nabavi vertikalni heatpipe
:: Licno mislim da ce ti zameniti CPU .Ne pominji te prekide u mrezi 220 V
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 15.07.2021. 07:32 #671777

status: user
broj poruka: 3796
Jel i dalje vazi da Intel podnosi bolje vise temperature, ili je to bajato? Ja sam drzao 2600 i 3600 na boksu, i nikad u zivotu ni leti nisam video preko 70c.


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: ... 15.07.2021. 08:10 #671778

status: user
broj poruka: 1327
Ma jok, neki baš prže ali ti stari Inteli su male bebe prema novim. Za jače procesore više niko ne daje OEM kulere, nema šanse da im se isplati da prave i daju kulere koji mogu ozbiljno da hlade nove životinjke. Intel je još u većem problemu zbog toga što vuku više struje nago Ryzen.


:: Jel i dalje vazi da Intel podnosi bolje vise temperature, ili je to bajato? Ja sam drzao 2600 i 3600 na boksu, i nikad u zivotu ni leti nisam video preko 70c.
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 5600x OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 570
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DarkDawn Voltaza i degradacija 15.07.2021. 09:43 #671780

status: user
broj poruka: 697
Mozda ti je 1.4v bilo previse. Tema na reditu:

shorturl.at/hqCDK

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Voltaza i degradacija 15.07.2021. 14:04 #671783

status: user
broj poruka: 4659
Kad je stock sve i kad se ukljuci boost plus veci load ide preko 1.4, proverio sam kad sam uzeo i testove sam pogledao.
Procitao sam sta su pisali, svako pise razlicito, AMD official napisao da zavisi koliko je opterecenje cpu-a `long term` ali kao sto sam napisao retko je opterecen bio iznad 30%, uglavnom manje, voltaze su mu uglavnom 1.37 ali na 3.6 3.7ghz. Stock voltaze su oscilirale non stop.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: Mozda ti je 1.4v bilo previse. Tema na reditu
::
:: shorturl.at/hqCD
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Izgubila se potreba za OC 16.07.2021. 08:50 #671787

status: user
broj poruka: 7695
jer je racunar postao GPU-centrican ,sve se svodi na GPU ubrzanje koje odradi brze nego CPU.Jaci CPU jedino moze da izvuce vise od GPU.Ja sam kod mene na 6 jezgarnom Ryzenu u biosu sve stavio na auto zbog PBO.Ne pokusavam OC uopste,ali kad sam stavio brzi GPU primetio sam raziku u enkodiranju i renderu.Recimo prebacivanje iz h264 u h265 je vrlo zahtevno ,kad stavim GPU ubrzanje 5 puta brze odradi nego da stavim samo CPU 6c /12 t.
Gare87 ima dobru grafiku ,apsolutno nije imao potrebu za OC.
Posle iznenadnog nestanka struje ko nema UPS,kada dodje struja upaliti komp i odmah odraditi regularan shutdown i upaliti komp ponovo,da sistem ne bi nastavio u error stanju.Ja sam tako radio kod svih sistema i Intel i AMD nisam imao problem nikad.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 stigao ryzen 3 16.07.2021. 13:17 #671795

status: user
broj poruka: 4659
ubacio i sve radi iz prve, temp max 55c na max load, znaci ni slucajno nema ovde problema sa provetravanjem ili neadekvatnim hladjenjem, ono sto je bilo 80 i vise se je ujebao CPU iz nekog razloga, dal zbog nestanka struje ili cega vec, ko ce znati, sad mogu samo da cekam da se jave ovi preko kojih sam uzeo da ostvarim garanciju. Jer drugi Ryzen 7 ne mogu da kupim.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: stigao ryzen 3 16.07.2021. 14:01 #671798

status: user
broj poruka: 7695
Imao sam ja taj Ryzen 3 1200 af kod mene nije prelazio max load 50 C sa lc power cosmo LC CC 95 vertikalni heatpipe.Retko je to da rikne CPU ,ali desava se ili je udar groma ili problemi sa strujom ,sto se tice temperature cpu ima zastite,ne verujem da je to.Sto kazu dobio je strujni samar.


:: ubacio i sve radi iz prve, temp max 55c na max load, znaci ni slucajno nema ovde problema sa provetravanjem ili neadekvatnim hladjenjem, ono sto je bilo 80 i vise se je ujebao CPU iz nekog razloga, dal zbog nestanka struje ili cega vec, ko ce znati, sad mogu samo da cekam da se jave ovi preko kojih sam uzeo da ostvarim garanciju. Jer drugi Ryzen 7 ne mogu da kupim
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Pošto je ploča preživela 16.07.2021. 20:38 #671801

status: user
broj poruka: 6086
učini sebi uslugu i prvom prilikom zameni napajanje, da bi izbegao neki novi belaj, posebno ako dobiješ drugi R7.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Pošto je ploča preživela 17.07.2021. 02:57 #671803

status: user
broj poruka: 4659
Mozda, ako stigne zamenski R7, prodacu ovaj Ryzen 3 pa cu da doplatim za neko novo napajanje, ali modularna napajanja su retka a da nisu skupa.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: učini sebi uslugu i prvom prilikom zameni napajanje, da bi izbegao neki novi belaj, posebno ako dobiješ drugi R7
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 4  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs