Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Pomoc oko izbora TV
STRANA 2 OD 2
neXus2000 ... 28.06.2022. 15:36 #675959

status: user
broj poruka: 3345
43UP78003LB.AEU

IPS panel, odlicni uglovi gledanja, ali mala mana je taj cuveni IPS glare. UHD 60Hz, cak kada se nakaci PC i podesi u postavkama da je HDMI PC, kada se stavi rezolucija 1080p, pojavi se da radi na 120Hz. Nisam taj deo testirao. Nije los i imas magicni daljinski. Mana, 2 HDMI ulaza i 1 USB. Mogli su da se isprse za po 1 od svakog jos. Sada je na popustu u T kompaniji 54990 RSD. Za sutra ne znam. Bez akcije za kes ti je 64990 RSD.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vujste ... 28.06.2022. 22:58 #675962

status: user
broj poruka: 52
@vexlord i neXus2000

Hvala ljudi za trud i info, pošto sam video da hvale ove Nanocell modele, čak i VMARC ovde u komentarima, videću ako nađem neki Nano 43`` sa IPS panelom, ako ne onda ću ovaj predloženi (na kp je 380 - 400 e uz 2 god. garancije).

Pozz



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ja se nisam ukljucio u diskusiju 28.06.2022. 23:16 #675963

status: user
broj poruka: 9380
Jer sam malo proguglao i skontao da si i ti uradio isto.
Sve u svemu, LG u 55+” stavlja iskljucivo IPS. Medjutim za manje dijagonale stavljaju i VA i zaista je neka vrsta lutrije, jer LG ne navodi tip panela ni za jedan svoj uredjaj. Ja sam preko reviewa video da su u Nanocell IPS paneli ali sam gledao komparacije samo velikih dijagonala. U komparacijama manjih dijagonala se navodi tip panela, uglavnom da su IPS ali tih modela nema da se kupe kod nas a razlika u odnosu na one kojih ima kod nas cesto bude u jednom slovu ili broju, pa nisam hteo da te navedem na pogresan izbor. Najpametnije ti je da pogledas izlozene modele, ako negde nadjes.

Inace moj TV je meni savrsen. Navescu mane, sve ostlo je super.
Crna je ocajna, ali mi ne smeta.
Kontrast je jos gori, ali je podnosljiv. Tamne scene u filmovima nisu ni blizu VA panelima, i ne moze se podesiti kroz podesavanja kontrasta.
E sada, da sam uzeo VA panel, obzirom iz kojih uglova gledam TV (nikada iz sredine, centra), sa VA panelom bih imao mnogo veci problem, jer bi mi slika bila isuvise crna. To bi me izludjivalo.
Nema HDMI 2.1 vec HDMI 2.0. Meni to ne treba, jer ne kacim 4K uredjaje na njega. 2.1 ugraduju u skuplji model ali je panel isti, tako da nisam hteo da placam vise za nesto sto ne koristim. To je donekle i odgovor nexusu, zasto ima svega 2 HDMI 2.0 i jedan USB.
Nema izlaz za slusalice, niti bilo kakakv izlaz za analogni zvuk. Samo SPDIF i BT.
Takodje mi je to nebitno.

Sve u svemu, prezadovoljan sam. Overall Nanocell je bolji barem 10% od bilo kog adekvatnog proizvoda konkurencije, osim Sony Bravia. Da je Sony u tom rangu imao IPS panel a ne VA, onda bih verovatno uzeo Sony, iako je skoro 50% skuplji od LGa.
.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/24GB/B460M/HD7870/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner BEZI OD SONY TELEVIZORA!!! 29.06.2022. 08:28 #675966

status: user
broj poruka: 7761
Tako kazu serviseri...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 29.06.2022. 22:10 #675971

status: user
broj poruka: 3345
Tesko ces naci Nano sa IPS panelom. Poceli su da guraju VA panele, bar za nase trziste.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot pogledati 24.11.2022. 17:01 #677429

status: user
broj poruka: 161
displayspecifications.com
vrlo dobar sajt, imaju mnogo informacija, samo ukucate broj modela i izbacuje svasta nesto o televizoru (od velicine, godista, tipa panela, tezine itd). Jbg, ja porucih philips, sad su na nekom ogromnom popustu, pa ono kao mogu da kazem utiske (zena videla pozadinsko osvetljenje i daj taj).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: pogledati 26.11.2022. 16:05 #677455

status: user
broj poruka: 3345
Malo kasnis, ali displayspecifications isto ima greske, shodno recenziji televizora. Npr, stave IPS panel, a u isti model dolazi i VA panel.


:: displayspecifications.co
:: vrlo dobar sajt, imaju mnogo informacija, samo ukucate broj modela i izbacuje svasta nesto o televizoru (od velicine, godista, tipa panela, tezine itd). Jbg, ja porucih philips, sad su na nekom ogromnom popustu, pa ono kao mogu da kazem utiske (zena videla pozadinsko osvetljenje i daj taj).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs