Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Graficke kartice
STRANA 2 OD 2
djpele cestitam na znanju 16.03.2009. 00:31 #103272

status: user
broj poruka: 61
Bravo bata cele, lep review


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djpele A sta radi PhysX 16.03.2009. 00:59 #103281

status: user
broj poruka: 61

Sta li radi physx na nvidia kartama ima li ati odgovor

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 06.04.2009. 18:43 #107056

status: user
broj poruka: 2270
@notwist
ideš na forum, odabereš oblast i dobićeš dugme Nova Tema. Inače, možeš da uzmeš radeona 3650 ili 3850, za masne pare i računaš da ćeš igrati novije igre na LOW-medium. Mislim da se ne isplati. Bolje prodaj to i uzimaj novo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivkes preporuka 20.02.2010. 00:06 #190368

status: user
broj poruka: 60
Kupujem novi komp, ako bi neko mogao da mi preporuci graficku za oko 30 e, koja lako moze da se nadje na trzistu...Inace igrice ne igram.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: preporuka 20.02.2010. 00:12 #190370

status: user
broj poruka: 9122
Napravi novu temu, jer ce ti za te potrebe integrusa odraditi posao, inace pokusaj da nadjes za te pare 5450.

Pozdrav!


:: Kupujem novi komp, ako bi neko mogao da mi preporuci graficku za oko 30 e, koja lako moze da se nadje na trzistu...Inace igrice ne igram
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivkes re 20.02.2010. 00:22 #190373

status: user
broj poruka: 60
Totalni sam laik, ajde mi prevedi 5450, koji proizvodjac?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: re 20.02.2010. 00:30 #190375

status: user
broj poruka: 9122
Ona je 40 evra, malo vise, ako nemas novca za nju, imas ATI 4350 za 30 evra inace, 5450 je takodje ATI.

Pozdrav!


:: Totalni sam laik, ajde mi prevedi 5450, koji proizvodjac?
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivkes re 20.02.2010. 01:00 #190393

status: user
broj poruka: 60
Tamo gde ja uzimam komp, taj model imaju samo gigabyte i MSI, koji je po tebi bolji proizvodjac??


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Svaka cast !!! 20.02.2010. 01:58 #190403

status: user
broj poruka: 4641
BATA CALE, mogao bih da slusam ceo dan, ova predavanja. Odavno ne procitah nesto ovako pametno, i kvalitetno.
Dosta stvari kao laik prepoznajem iz ovoga sto si napisao. I ovaj MACHINE je veoma zanimljiv(bar meni , sto se tice znanja), znam da mi je davao odgovore na neka pitanja, jos kad sam po prvi put postao clan PC Berze, ali je posle nestao sa foruma. Da je vise ovakvih,kao ovaj Bata cale i Machine, ne bi se toliko ni lupetalo.
Moram da svrstam u ovu grupu i Sky Fire-a, jer covek stvarno poznaje neke stvari ( i ima osecaj), bez obzira sta ko mislio, i za kakvu licnost ga vezuju i slicno, kao i Zajebani 76.
Od njih ima sta da se cuje i nauci.
Bax je isto na mestu, normalno sa svim prednostima i manama. Ima jos ljudi od znanja po meni ali ne mogu sad trenutno da pominjem svakog ponaosob. Ovo je krug ljudi od kojih sam najvise naucio i koji mi ulivaju poverenje.
Moram da dodam i Tortojeda, jer covek stvarno uliva poverenje i mislim da dosta poznaje materiju. Svaka cast.
Eto to je moj zakljucak i iskreno misljenje, pa sad kome se svidja svidja , kome ne bas me briga.
Pozdrav




Intel Q6600. CM Hyper TX3
Asus P5QL-E
Kingston Hyper X - 4x1 gb.,1066Mhz
HDD WD Caviar 640 Gb. AAKS
ATI HD 5770, 1Gb, GDDR5



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
naruto graficke kartice 28.03.2011. 01:18 #309114

status: user
broj poruka: 141



Posebnu grupu kartica u okviru navedenih predstavljale su one sa oznakom ViVo (video in/video out) i AIW (all in wonder). O tome na nekom drugom mestu.

A zasto ne ovde?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caranovic SVAKA Cast 28.04.2011. 15:42 #319443

status: user
broj poruka: 434
za temu i lepotu pisanja!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Preistorija 28.02.2013. 11:54 #479586

status: user
broj poruka: 1327
Opaaa... na kraju tema bez sektarenja. BataCale trebalo bi da budeš novinar, vrlo sažeto i u jednom pravcu.
Ja bih kao izgleda redak `matorac ` ovde dodao još malo početku istorije ili možda `praistorije`
Kao što verovatno svi znaju, pre PCI busa postojao je i ISA bus sa 8 i i6 bita magistralom i video kartice su morale da se povezuju preko njih. Prve Monohromatske su upotrebljavale samo osmobitnu ISA magistralu i kako su se povećavale širine i brzine magistrala tako su video karte (a i drige vrste) interfejsa napredovale. Kako se prelazilo na više standarde magistrale tako su i sve ostale IO kartice napredovale. 16 bit i EISA magistrale su počele da propuštaju sve više podataka i stvoren je VESA standard i omogućio razvoj CGA. VGA i EVGA standarda. Na početku je Hercules suvereno vladao ali su bili jako skupi. S3 je doneo nešto niže i pristupačnije cene a Marox, mada skup, je preuzeo višu srednju klasu. Sa Extended Vesa magistralom se završava to poglavlje, mada je i u to vreme već postojao PCI zajedno sa nekim propalim pokušajima kao IBMov Micro channel ubačen u njihove PS2 sisteme od kojih su samo neki delovi preživeli do danas.
Možda ovo što sam napisao nije baš tako elokventno napisano ali nisam moga se uzdržim da dodam da je i pre PCI busa bilo grfičkih karti. Jeste da su bile samo `prevodioci ` signala i most do monitora ali su igrali veliku ulogu jer bez toga i danas bismo gledali podatke na izrešetanim papirnim kartonima.
E BataCale, sad bi možda mogao da se pozabaviš istorijom zvuka na kompjuterima. To je takođe vrlo važan deo i bez toga bi totalni užitak bio vrlo smanjen i verovatno da širenje upotrebe kompjutera u privatne svrhe bio vrlo ograničen.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 28.02.2013. 12:28 #479591

status: user
broj poruka: 4506
pohvale.... nego kad se samo setim, 3dfx kartica i moje prve 3dfx voodoo 3 3500..zverka u to vreme..kao i viper konkurencije..
a tek prvog dvoglavog monstruma 3dfx 5500 od kojeg je sve i krenulo :)




I7 2600 + TX3 + P67 C43
16gb Ripler 1600 cl6
Asus 7970 DirectCU II TOP
Samsung 840 pro 256 +Samsung F4 raid 0
Xonar D2 + Creative Inspire T6100
Raven RV01 + Arkangel 850w
LG 277L-BN

MacBook Air 13.3

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire u-p-d-a-t-e.. 05.05.2013. 00:36 #491020

status: user
broj poruka: 18472
Posto mnogi grese ,mesaju i ne znaju neke termine vezane za graficke karte update o karticama cemo nastaviti ovde..

Krenucemo od sledeceg :

REBREND

Promena imena (oznake) postojece serije u novu!

REVIZIJA

Usavrsavanje nm procesa,tweakovanje chipa (odredjeno unapredjenje)
Revizija moze da bude i u nizem nm procesu!

REFRESH

To je sledeca serija kartica zasnovana na istoj arhitekturi (redje na nekoj novoj)
,zasnovana na istom nm procesu ,znaci radi se na prethodnoj generaciji kartica koje su dodatno tweakovane da bi se izvukao sto veci napredak u performansama!
To su male rekonstrukcije chipa,nema racionalnijeg pomaka u performansama sve do sledeceg nizeg nm procesa!


Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/MSI GTX680 Lightning/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs