Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
OMRON (nije Omicron) switch za miš - Overclock
STRANA 3 OD 3
sweredom g903 09.11.2018. 14:01 #650842

status: user
broj poruka: 819
Radi posao odlicno.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filipos ... 09.11.2018. 15:12 #650843

status: user
broj poruka: 123
imarkovic koja je cena? Imam jedan x7 kome je otisao levi klik.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: g903 09.11.2018. 21:11 #650849

status: user
broj poruka: 18940
Radi posao za 150eu, ali to je tek nov model. Popravljao sam na G900, otisao je posle garancije, to je isti taster Omron China, nema razlike. TTC recimo je dosta bolji taster, ima ga u starijim Deathadder misevima i u svim brand misevima za office uz brend masine, dosta je izdrzljiviji.

@filipos, javi se na mail.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Radi posao odlicno
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 20.04.2020. 13:23 #662531

status: user
broj poruka: 3346
Kad ti dani policijskog nazi casa dozvole bleju onda odradis mnogo stvari.

Elem, odlucih da sredim M705 sto pravi problem sa klikom. Namucih se sa vracanjem metalnog dela, ali sam sredio.

Ova strana koja treba stajati ukrivo, ta je bila skroz ravna:
https://tinyurl.com/y7xj2hks

Toliko o kvalitetu mikroprekidaca, tj. bakarnog dela.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.04.2020. 13:38 #662533

status: user
broj poruka: 18940
Odlican mis, nego jedna informacija za tebe, ta strana i treba da bude ravna
Poluokrugao deo je samo na sredini, koji sluzi da drzi otpor polugice.

Ne znam gde si nasao ovu sliku, ali tekst koji je napisan je notorna glupost. Neko se bas potrudio da ovo nacrta i fotografise i da napise ovakvu glupost. Zar ti nije bilo cudno kako je taj deo koji pretpostavimo da je nekad bio kriv se toliko dobro ispravio do savrsenstva? Pogledaj bolje, videces da je na donjem delu slike lose savijen metal na kraju u odnosu na srednji deo gde je pravilan.
Gornja slika je nacrtana, donja je fotografija.

Svakako, ako si ti to zavrsio i ako radi kako ti odgovara, koga briga, bitno da si resio. Samo sto, ako nisi ocistio kontakte, zbog kojih se javljao dupli klik, opet ces imati problem.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 20.04.2020. 18:03 #662551

status: user
broj poruka: 3346
Nije bilo duplog klika, nego se klik gubio - nije zadrzavao (tipa: selektovanje teksta, pomeranje ikonica i sl.) i odlucio da sredim to.
Malo sam ispomerao onaj jezicak u sredinu i kada sam vratio, klik nije radio uopste. Tj. trebalo mu je dublji pritisak. To je kada sam gledao na YT, snimak sredjivanja.
Na dodatnom YT klipu se vidi da je taj deo lik iskrivio, mada nisam obratio paznju bas na to, nego na montazu. Na kraju odlucio da odem na tu stranu i videh da se taj deo vremenom ispravlja od klikova i zadrzavanja, pa odlucio da iskrivim.

Cim sam iskrivio tu stranu, klik je proradio kako treba i sad je malo tvrdji.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.04.2020. 18:14 #662553

status: user
broj poruka: 18940
Ok, razumem, to otpustanje klika je situacija pre nego sto krene da se javlja dupli klik, ali samo si mu povecao otpor, nista drugo. Na kontaktima se javlja oksidacija, ako si primetio kako su potamneli metalni drzaci, potrebno je ocistiti kontakte. Ako ti zatreba pomoc, pitaj slobodno, to sa savijanjem i resenja sa youtube-a samo privremeno pomazu, to nije pravo resenje. Bas sam sve ispregledao da vidim sta ljudi rade i sve je pogresno, gubljenje vremena.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 20.04.2020. 19:18 #662561

status: user
broj poruka: 3346
Problem je, dok je stajao u tom ravnom polozaju, klik nije hteo da radi. Vrlo cudno, ali da. Videcu koliko ce potrajati, za sada je sve dobro.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic {} 20.04.2020. 19:25 #662563

status: user
broj poruka: 18940
Razumem, aj da pokusam da ti objasnim. Video si polukruzni savijeni deo poluge na sredini? Fora je u tome, ako je vise savijen, plocica je oslabljena, i manji je otpor na kliku. Ako se malo po malo ispravlja, otpor se povecava i klik je jaci do odredjene granice. Onaj zadnji deo, rep da kazem, ne treba da bude savijen, vec ravan, da bi mogla pravilno da stoji polugica.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 3 OD 3
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs