Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Lancia vs Opel vs Citroen
STRANA 3 OD 3
MaliAbner Re: .. 22.07.2016. 15:32 #621391

status: user
broj poruka: 7761
Nije to 18K franko dlan...
TO je 6-7K ucesce a ostalo na PET godina...

A kad bi se svi vodili tvojom logikom niko ne bi kupovao kola i auto industrija bi propala...

Sustina je u onome sto je @imarkovic rekao kupis novo i ti si taj koji ga je od pocetka rabio... a to da mu cena posle 10km padne 30% je kod baba kurane provocirane i gurane... eno na oglasima se prodaju rentacar automobili sa po 30-35000 km stari godinu dana samo 10% manje od cene u salonu...

Inace FIAT 500L u Lounge paketu (benzinac 1.4 je 14K) je sjajan auto, a da bi o njemu pricao moras ipak da ga provozas bar malo... prilicno bi promenio misljenje kad bi seo u auto sa tim paketom opreme... Po meni je to sjajan porodicni auto (mini van), cetiri odrasle osobe lagano stanu u njega sedi se prislicno isoko, kad menjam gume sve cetiri stanu u gepek, dok recimo time ne moze da se pohvali BMW 320D karavan bez obaranja sedista... sa srednjom policom.
No naravno sve je stvar afiniteta i onoga sto dolazi iz glave...

Ja sam pre kupovine bio skeptik zato sto ga je sastavljala srpska ruka ALI su me prethodne dve godine dobrano razuverile u to sujeverje...

Moj sledeci auto je Skoda Yeti, Hyndai Tucson ili daj boze Honda CR-V mada su joj digli cenu u nebesa sa 22.5K na 29K... naravno podrazumeva se da ce ponovo biti NOVO !!!

Automobilu cena za 10 godina dodje na nekih 10% od placene za nov auto... sem u Srbistanu gde Golf II k`o casa star 25 godina vredi u glavama umobolnika 4000E...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Hyundai, Kia su odlicna kola ali odlicna cak ne gledajuci ni tu cenu za koju se prodaju i ti kinezi, koreanci su su iz godine u godinu sve bolji i bolji. Ali porediti i30, fiat 500 i ostala nova kola od 10 ak hiljada sa C5 limuzinom koja je gornja klasa srednjeg segmenta je cisto ludilo.
::
::
:: Jos jedan primer, novi Tuscon mi je apsolutno fenomenalan ali dati 18 000e koliko je najeftinija klotara od benzinca je idiotluk. ( za ok opremljen, 2.0 dizel treba 25- 26 000e )
::
:: Za 18 000e mozes da nadjes koji pozelis auto
::
:: Da imam milione ne bih uzimao nova kola, cim ga izvezes iz salona cena je otisla 30 % dole i to se odnosi na sve marke, bio to fiat ili maybach
::
:: Licno uvek trazim kola oko godinu do dve maximalno starosti,od prvog vlasnika, kupljen u Srbiji do 50 000 km u tip top stanju. Malo su skuplja od standardnih krseva ali daleko jeftinija od novih kola u salonu.
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 22.07.2016. 15:38 #621392

status: user
broj poruka: 4506

18 000 eura je 18 000. Platio ti sad ili za 38 godina. Te pare ti nece naprasno izaci iz dupeta nego iz dzepa.

Uostalom ja volim da mirno spavam, nikad nisam bio duzan nikome niti planiram. Skupim pare, platim i cao zdravo.

A pricati o golfu 2 i godinu dve starim kolima koje sam pomenuo..mislim sta vise da pricam i ulazim u tematiku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 22.07.2016. 16:12 #621395

status: user
broj poruka: 3529
Svako radi onako kako voli i kako mu odgovara i to postujem. Nekoliko bliskih prijatelja kupuju samo i iskljucivo nova vozila, jer tako zele i tako najvise uzivaju, ma koji to auto bio, apsolutno nema veze da li je u pitanju punto classic ili neki BMW.

Iz mog licnog iskustva, za mene je najbolja kupovina auta starog 4-5god. jer se tu najmanje gubi a odnos dobijeno/ulozeno je odlican. Ako je pak takav auto vozen realno i sa ne preterano predjenih kilometra onda je to super.
Prethodni auto mi je bio ~3god star kad sam ga kupio, mala kilometraza, proveren auto, itd..., platio ga tada 8500e, i za 6god. koliko sam ga vozio prodao ga prosle god. za 3200e, dakle izgubio sam na njemu, samo na vrednosti, 5300e.
Sad gledano po godinama i mesecno, to mu dodje ~74e mesecno mi je bio gubitak na njemu. Nije mnogo ali nije ni malo.

Auto pre tog mi je bio oko 5god. star, vozio ga 2god., prodao i izgubio smesnih 400e na vrednosti, tako da sam dosao do zakljucka da je to odprilike najbolji balans za kupovinu polovnog vozila.
Time sam se vodio i uzeo opet auto star ~5god. prosle godine. Za sada, posle godinu i nesto, koliko vidim po oglasima kako se krecu cene, apsolutno nista nisam izgubio, videcemo kasnije. :)

Mogao sam da uzmem i nov auto, ali svakako ne u ovoj klasi. Ko zna, mozda sledeci auto mi bude i nov auto.

Ovo sto Abner prica za 500L, slazem se, auto uopste nije mali, ima dovoljno mesta, sedeo sam unutra i svidja mi se sto se visoko sedi, do duse nisam znao da mu je gepek toliki i to je stvarno samo jedan veliki plus ako je tako.


i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DMCivan Re: Lancia vs Opel vs Citroen 22.07.2016. 16:32 #621397

status: user
broj poruka: 215
A sta mislis o ovom citroenu. Jedino je malo jaci motor 2.2 :-)
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8544805/citroen-c5-ful-exkluziv-xenon

Intel i5 4670k / Gigabyte Z87x-D3H, Patriot Viper 3 8GB @1600MHz / THERMALTAKE SPS-530M / Zalman Z9 Plus / Samsung SSD 120GB EVO + WD 2.5` Blue 640GB / Samsung BluRay SE-506 / A4Tech V5

:: Kakva su vasa misljenja, sta je najbolji izbor za family car u ovoj nekoj klasi C-D, sledece godine ce cena biti oko 7-8000 za recimo 2010-2012 godiste, motori su 1.6-2.0 L diesel. Svi su mi podjednako lepi spolja, C5 ne tako unutra
::
:: 1. Lancia Delta III
::
:: 4.52m dugacak hatchbak, najveci u C klasi (duzi od BMW 3 E46), baziran na Premium Fiat C platformi. Zadnja klupa se cela moze translirati 20cm napred ili nazad, za veci gepek ili vise mesta. Motori 1.6 16v JTDm 120ks ili 2.0 JTDm 16v 160ks. Mozda i najbolji motori u klas
::
:: 2. Opel Insignia
::
:: ~4.7m dugacak, 2.00 CDTI 160ks, zapravo slicna platforma od Alfa Romeo 159 sa JTDMm 2.0 motoro
::
:: 3. Citroen C5
::
:: ~4.7m dugacak, unutrasnjost nije na nivou Opela i Lancia, ali je spolja lep. 2.0 HDI motor 140-160k
::
:: Ima li neko licna iskustva za bilo koji od ova 3 modela? Planiram da uzmem nesto od ovoga sledece godine..
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 3 OD 3
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs