Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Banka, kradja i zloupotreba podataka, lazi i obmane, da li je ovo moguce???
STRANA 3 OD 3
perrakojot Re: 25.05.2023. 00:15 #679327

status: user
broj poruka: 985
Upravo tako... Zemlja Srbija :(


::
:: Znači, to nije ponovo otvoren stari račun nego novi i to devizni a stari je bio domaći? A devizni nisi nikad ni otvarao
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: 25.05.2023. 10:54 #679328

status: user
broj poruka: 1327
To je već posao za policiju i visoko tehnološki kriminal odelenje. Ne bi me mnogo čudilo da je `inside job`, Neko od zaposlenih otvori račun u tuđe ime računajući da ga više nikada neće videti. Posle digne zajam a žrtva plaća.


Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: rezultat sam saznao danas oko 15.30h, i bukvalno sam napisao rezultat cim sam se vratio iz banke, bukvalno posle 10-15 minuta nakon sto sam saznao(toliko mi je trebalo da dodjem kuci i napisem rezultat). E zato je advokat tu pa ce da se sazna ko je u moje ime otvorio racun, 1000% je neko zaposlen u banci jer su bukvalno falsifikovali apsolutno sva moja dokumenta koja su potrebna da bi se racun otvorio. Tim dokumentima su imali pristup kad su preuzeli Vojvodjansku banku ali samo kao arhivu koju su nasledili, svaka upotreba tih podataka u OTP banci je zabranjena, a pogotovo upotreba u svrhu pravljenja racuna na moje ime i to u tajnosti. Sad cu pakao da posejem sa advokatima... para nikakvih nema na racunu ali cu morati da vbidim istoriju racuna da vidim da li je bilo malverzacija sa tim racunom, kad su svesno uradili ovu kradju podataka, bukvalno su mogli finansirati ko zna koga a da krivica padne na mene..
::
::
:: ::
:: :: Pa onda napiši tako, rezultat, a ne bla bla.
:: ::
:: :: Ja ne mogu da verujem to. Ko je otvorio račun i u koju svrhu? Greška ili namerno? Ima li neke love na računu
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 25.05.2023. 12:05 #679329

status: user
broj poruka: 4740

Ako je tako onda je neko falsifikovao i potpis jer bez potpisa račun ne može bez obzira kakva dokumenta bila.
Onda to jeste ozbiljno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: Re: 25.05.2023. 14:30 #679330

status: user
broj poruka: 985
@count
@alrad
Pa zato ja od pocetka pokusavam da objasnim situaciju da nije bezazleno ni najmanje, da je ovo ozbiljna stvar. Naravno da je neko iznutra, jer ja znam da JA NISAM ZAKORACIO NOGOM U TU BANKU. A ako ja nisam otvorio racun, onda nema ko drugi nego osoba koja tamo radi... Sad se vade da imam racun vec 13 godina, a spajanje Vojvodjanske i OTP banke je bilo pre 1,5 godina... Znaci ne mogu imati 13 godina star racun u OTP banci nikako... Jer OTP banka je preuzimanjem Vojvodjanske pre 1,5 godina dosla u posed mojih podataka... Laz za laz
se redjaju, postaje zalosno... Advokate ne placam jer su familija, u policiji cuvam usluge ako bas zatreba, ali i tu cu povuci sve sto imam ako redovnim putem ne resim sve po sluzbenoj duznosti...

:: To je već posao za policiju i visoko tehnološki kriminal odelenje. Ne bi me mnogo čudilo da je `inside job`, Neko od zaposlenih otvori račun u tuđe ime računajući da ga više nikada neće videti. Posle digne zajam a žrtva plaća.
::
::
:: Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.
::
:: :: rezultat sam saznao danas oko 15.30h, i bukvalno sam napisao rezultat cim sam se vratio iz banke, bukvalno posle 10-15 minuta nakon sto sam saznao(toliko mi je trebalo da dodjem kuci i napisem rezultat). E zato je advokat tu pa ce da se sazna ko je u moje ime otvorio racun, 1000% je neko zaposlen u banci jer su bukvalno falsifikovali apsolutno sva moja dokumenta koja su potrebna da bi se racun otvorio. Tim dokumentima su imali pristup kad su preuzeli Vojvodjansku banku ali samo kao arhivu koju su nasledili, svaka upotreba tih podataka u OTP banci je zabranjena, a pogotovo upotreba u svrhu pravljenja racuna na moje ime i to u tajnosti. Sad cu pakao da posejem sa advokatima... para nikakvih nema na racunu ali cu morati da vbidim istoriju racuna da vidim da li je bilo malverzacija sa tim racunom, kad su svesno uradili ovu kradju podataka, bukvalno su mogli finansirati ko zna koga a da krivica padne na mene..
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Pa onda napiši tako, rezultat, a ne bla bla.
:: :: ::
:: :: :: Ja ne mogu da verujem to. Ko je otvorio račun i u koju svrhu? Greška ili namerno? Ima li neke love na računu
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re. 25.05.2023. 14:48 #679332

status: user
broj poruka: 1327
Potpis to je naj lakši deo, naročito ako je bila namera da ostane nezapaženo. Nemaju banke grafologa da proverava svaki potpis. Ničiji potpis nije istovetan svaki put, dovoljno je da bude sličan a ako imaju ostale dokumente imaju i potpis. Tek ako dođe do ozbiljne (policiske)istrage ili suđenja može da dođe do veštačenja potpisa.
Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 25.05.2023. 15:28 #679333

status: user
broj poruka: 4740

Da, i zato je potpis najteže delo jer ga je najteže otkriti. Veća je kazna za falsifikovanje novčanice nego da samo nabaviš papir koji se koristi u štampariji. Otprilike. Ovde ne znam ni dal bi morao da se veštači jer ako su lažirano sve, očigledno je i potpis.

Ali ipak mi sve to deluje malo naivno. Ja kad bih nešto muljao valjda bi se prvo potrudio da se to ne sazna a on saznao čim je pozvao operatera. To ako je zloupotreba onda je amaterski da ne kažem debilno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
antonije juce sam dobio 26.05.2023. 10:19 #679335

status: user
broj poruka: 131
mail da sam postao klijent Raifajzen banke. Oni su valjda kupili Credit Agrikol ciji sam racun ugasio prosle godine. Eto cisto da znas da nisi usamljen.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: juce sam dobio 26.05.2023. 15:15 #679336

status: user
broj poruka: 985
Dobio sam poprilican odziv sa vise strana, i da su gradjanima dizani krediti u njihovo ime, i jos mnogo drugih malverzacija, ovo je apsolutno katastrofa sta se moze desiti nekome bez znanja da se bilo sta lose desava. Zloupotrebe polozaja i nasih informacija su mnogo vece nego sto mislimo... Nisam ja bez razloga bio uznemiren od samog pocetka ove ludnice...


:: mail da sam postao klijent Raifajzen banke. Oni su valjda kupili Credit Agrikol ciji sam racun ugasio prosle godine. Eto cisto da znas da nisi usamljen
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Lična karta 26.05.2023. 21:14 #679338

status: user
broj poruka: 322
Bez očitane lične karte na čitaču banke je nemoguća bilo koja dalja aktivnost. Nema otvaranja računa, a pogotovo ne dobijanje kredita.

Tako da je krađa identita nemoguća bez krađe lične karte.

Tako je u Poštanskoj štedionici i u NLB.
Za ostale banke ne znam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Lična karta 27.05.2023. 09:01 #679339

status: user
broj poruka: 1327
Moguće je ako je `Inside job` Kada se očitava lična karta onda se upoređije sa već poznatom koja je zapamćena u sistemu.
Sve ovo je bilo poznato i pre kompjutera i elktronskih kartica. Pravila se jedna ekstra kopija onih mehaničkih aparata za kartice gde ja praktično sve zapisamo samo je trebalo pronaći pin. Kada se počelo sa ATM ljudi su ostavljali potvrde na kojima je isto sve pisalo. Mom komšiji u Torontu su tako ispraznili račun sa nekoliko hiljada dolara. U Kanadi nema lična karta. obično se upotrebljava vozačka dozvola a to je još lakše da se krovotvori.

Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Bez očitane lične karte na čitaču banke je nemoguća bilo koja dalja aktivnost. Nema otvaranja računa, a pogotovo ne dobijanje kredita
::
:: Tako da je krađa identita nemoguća bez krađe lične karte
::
:: Tako je u Poštanskoj štedionici i u NLB
:: Za ostale banke ne znam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 27.05.2023. 10:18 #679340

status: user
broj poruka: 1991
https://www.visualcapitalist.com/the-silver-series-history-silver-part-1/
https://www.visualcapitalist.com/gold-series-history-gold/

pa skupljaj, tesko da ce nestati preko noci, kesh gomilati na tavanu se ne isplati, izgubi vrednost preko noci, kreditno ih je nemoguce povuci kako se kome cefne, ali jeste moguce fizicki oteti, srecom se mogu zakopati na xyz lokacija, pa srecno u pronalazenju svih .)

________________________________
Woody Harrelson`s monologue

so the movie goes like this:

`The biggest drug cartels in the world get together and buy up all the media and all the politicians
and force all the people in the wold to stay locked in their homes
and people can only come out if they take the cartel`s drugs
and keep taking them over and over`
________________________________

kad se takvi filmovi gledaju po nekoliko godina, kako li to utice na ekonomiju/kredibilitet onih na vlasti ?!

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Očitavanje 27.05.2023. 10:21 #679341

status: user
broj poruka: 322
Dok se ne očita lična karta, nemoguće je bilo šta uraditi.
Tako da su i insajderu blokirane sve aktivnosti.
Klijenti su sistemski zaštićeni.

Tako je u ove dve banke.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Očitavanje 27.05.2023. 22:01 #679343

status: user
broj poruka: 985
Imaju moju ocitanu licnu kartu koju su ``nasledili`` iz arhiva Vojvodjanske banke kada su je kupili...


:: Dok se ne očita lična karta, nemoguće je bilo šta uraditi
:: Tako da su i insajderu blokirane sve aktivnosti
:: Klijenti su sistemski zaštićeni
::
:: Tako je u ove dve banke
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Re re očitavanje 29.05.2023. 00:05 #679344

status: user
broj poruka: 322
Potrebno je novo očitavanje.
Staro ne znači ništa.
Čuvaju se logovi aktivnosti.
Time je klijent zaštićen u ozbiljnim bankama.

Počinilac zloupotrebe se nalazi za dva minuta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 29.05.2023. 01:27 #679345

status: user
broj poruka: 1991
to to, samo u ozbiljne /`dobro zasticene` banke ulagati:

https://www.reuters.com/business/hsbc-fined-85-mln-anti-money-laundering-failings-2021-12-17/
https://www.reuters.com/article/us-hsbc-probe-idUSBRE8BA05M20121211

verovatno ima zilion slicnih ekvivalenata, moguce magicne reci za guglati:

`fined for money laundering`, koje li su oni citace kartica koristili, verovatno neke zastarele, mozda mogu ovi nasi da ih upute kako to profesionalci rade .)

edit:

There`s a saying.
`What people consider flaws are actually talents
they have yet to find a proper use for.`

https://tinyurl.com/4mczn8e9

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Evo 02.07.2023. 20:24 #679621

status: user
broj poruka: 985
Da i ovde dam neki odgovor na celu temu... Ne smem da pisem sve detalje i ostalo zbog krajnjeg ishoda svega, ali definitivno je neko IZ BANKE NEOVLASCENO otvorio racun u moje ime, sa mojim podacima koji su ``ukradeni`` iz prethodne banke, i definitivno se ovo desilo STOTINAMA LJUDI. U narednim godinama ce se pokazati ko sta i kad i kako, do tada savet svima BUDITE NA OPREZU NA SVAKOM KORAKU KROZ ZIVOT, SVUDA SE ZLOUPOTREBLJAVAJU VASI LICNI PODACI DO KOJIH JE TAKO LAKO DOCI DA SAM PAO NA DUPE KAD MI JE EKSPERT POKAZAO KOLIKO JE TO LAKO URADITI... Cuvajte se ljudi...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 03.07.2023. 13:41 #679623

status: user
broj poruka: 1991
a ti ces promeniti necije misljenje kako tacno Perice, kad ako ne svaki gotovo svaki drugi buumer po dolasku s posla (pod uslovm da jos rade) blene i gleda srpsko-hrvatskto-turske serije polu-debilnog karaktera (oni malo `ozbiljniji` navijaju za Ukrajinu i cepaju Call of Duty Modern Warfare 2 ili koji vec deo po redu) i potom ti kazu da to tako volu, malo da opuste mozak, sa racunala na teletabise, pa malo nani-nani i jos malo teletabisa,
prvo moras da izvuces utikac za struju, na neki vremenski period, standardna norma je obicno cifra od 21 dan, pa potom sledi revidiranje gradiva itd.

_________________________________________________________
`Those who manipulate the organized habits and opinions of the masses constitute an
invisible government which is the true ruling power of the country…. It remains a fact in almost every act of our daily lives, whether in the sphere of politics O-R business, in our social conduct O-R our ethical thinking, we are dominated by this relatively small number of persons…. As civilization has become more complex, and as the need for invisible government has been increasingly demonstrated, the technical means have been invented and developed by which opinion may be regimented.`
Edward Bernays

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 3 OD 3
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs