Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Evo ga opet mister W
STRANA 7 OD 7
ICEsd re 19.06.2011. 01:13 #336568

status: user
broj poruka: 2155



Pazi da nam salju lose stvari koje ne prodju EU to je tacno al to je vec problem nasih nabvljaca tj distributera kako sklope ugovor, sigurno Asus ili neka jaca firma ne trazi punu cenu za te karte i nasi distributeri su obavesteni o robi koju dobijaju (znaci znaju da mogu da budu neispravne i imaju uputsva sta sa njima da rade) drugi je problem sto se nasi prave ludi, a i moze im se kad niko ne posuje zakon a inspekciju boli uvo da radi.

Pusti ti to AMD i INTEL znaju oni sta rade imaju oni ceo tim koji razmislja i analizira trziste i proizvode za to su placeni i dacu ti jedan prijateljski savet nikad ne juri naj noviji hardver uvek ce da bude bolji samo dzabe bacas pare, jedino ako ti nije bitno dal imas prozor na nekom nebitnom tenku u igri ili nemas, ja npr. sa 9800gt teram sve na high ili max. bez AA i zadovoljan sam mada razmisljam da predjem na neku noviju graficku, hardver verdi menjati na svake 2-3 godine mozda cak i na 5 i tada juriti visu ili srednje visu klasu.

A dal ce intel ili amd pre nesto da izracuna za mili sekundu to vec nije problem, pa cak ni kad radis nesto jace za poso npr rendering nije ni to problem dal ce da radi 1 ili 2 dana duze bitno je da odradi poso.Ako gledas realno ni u jednoj firmi koja radi u srbiji neces naci jaci komp. od onog koji imas kuci (mozda ima par kompanija kojima je potrebno) jer gazde gledaju sto manje para da uloze a da im se poso zavrsi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CAL ... 19.06.2011. 01:42 #336571

status: user
broj poruka: 243
Sve je moguce a moguce je i da postoji mafija za to koja nije samo u nasoj zemlji nego koja operise svuda gde zatreba jeftin hw. I ti ljudi ko zna cije su nacionalnosti. Mozda im i nasih i stranih i ko zna cega. To se lako izbegne. Ja sa jedne strane znaci mrzim kako posluj ua sa druge strane kapiram da se plase da donesu da nece biti prodato. Ali to se resi prostim narucivanjem koje stize za 20 dana i po 5 primeraka od svake karte ovako. Od skupljih i po 50 od jeftinijih. Svakog meseca da se naruce karte i gotovo, ja dobijem sta hocu onaj sta hoce i onaj treci sta hoce i tako platimo i zdravo. A i sta ostane lakse ce da se proda od boljih primeraka.

Ali ovi kao da mi sada treba bas sve najace. Grafika mi treba sto jaca, procesor cisto da je isprati, maticna da ne krene da brljavi ali da ja jurim Intel sada po svaku ceni. Znaci ovo sto mi uzimamo to je zadnja rec tehnologije koja se koristi za najzahtevnije radnje po svetu. E sada mi trebamo da menjamo bvrze nego te firme. Znam ja kod moje keve imaju te plotere i te masine i 3d dizajn. Projektuju mosotve jbt. Kakav SB, Kakva GTX580. To samo mozda privatne firme, strana predstavnistva, i vecinom gejmeri.
Znaci mi gejmeri odrzavamo prodaju HW ovde ovi sto klokuju unistavaju sta im padne pod ruke i prelaze na sledece. Ko to placa bas me zanima. Jer imaju sponzora koji plati 5 Intrel Extrema ili malo cacnu iz radnji. Procesor je otporan nece biti nista. Na 3 godine je realno menjati sem ako ti se ukaze prilika kao sto se meni ukazala da mi predjem sa Cypres na Cyman i imao bi samo 120e razlike i prodao Cypress. Od toga nista nije bilo. Sada vec kada je tako uzecu najacu grafiku sada i gotovo. Bulldozer cu uzeti zato sto to tek sada izlazi. Znaci ROG ploca i Bulldozer sada tek izlaze. DDR4 treba najmanje godinu dve dana da se spremi, nece jos. Znaci imacu najmanje 2 godine tek izaslu jaku platformu a mogu postepeno da predjem zato to iradim. Da zadrzim memoriju, zadrzim plocu, ubacim procesor, rpodam procesor stari, uzmem novu plocvu prodam staru plocu ito. I onda da se skrasim malo. :). Zato je povoljan Bulldozer, sada izlazi najnovije. Ko kaze za godinu dana od toga nesto treba ga obesiti ko spomene Ivy Bridge za gaming na srpski nacin.Jer ja mislim da ovde mnogi kupe toi pre nego sto CIA dobija HW i od nje u moderniji ja mislim a sve sem toga im je slabo.

Inace ovo sto m ise dogodilo sa Caymanom je za ne pozeleti nikome ali bar ce biti -Trnovitim putem neispravnog Caymana do najbrzeg single PUNOKRVNOG ASUS DIRECT CU II primerka-.

Inace na Intel ako zaglavis i desi se nesto zaglavio si u velikom stilu u kiksu si soima ipo evra ako hoces rog i ostalo kao sto imam za 500 kod AMD-a. Intel promeni platformu za 8 meseci i gotovo. Skupljaj novih soma ipo. Za SB sui se keserili a Intel bi ga zaboravio da moze. Dzabe im naslovi dokle ovo moze da se klokuje ovo ono. Intel ga ne bi ni napravio da moze da se vrati godinu dana unazad. Vozili bi 1556 do Ivya i to bi bio realni i dobar upgrade. Ovo je isto. Isto za gejmere. Cak onaj ima jace modele i lepse ploce-sigurnije. Bez gresaka, dobro ispravljenih ali bez gresaka. I sta si uradio presao sa 1556 na 1555 a igras igrice a i dalje si bez filtera u 30 dobrih igrica. Eto to je procesor samo kada letis na njega. Najglasniji u bottlen ecku i zagovaranju Intela ako ga koriste 30% ja dajem glavu.
Sem u gamingu kada koriste 40% procesora.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 19.06.2011. 01:56 #336573

status: user
broj poruka: 2155



ti si bas posato rob hw-a, ako kosristis za igre samo komp ne treba ti jace od onog sto imas, sto se OC tice ja sve moje komponente OC-ujem do neke pristojne varijante.

Npr. 9800gt moze da tera gpu:700 mem:1100 sa stok coolerom, i kazem ti sve igre rade na max.Nije mi toliko birtna slika koliko fps da bude igrivo ako mi je crysis 2 isao glatko na max bez aa i af sta ce mi vise.Inace komp je star 5 god mozda i vise samo sam procesor zamenio sa pehom II x2 550, sad bi vec trebalo da predjem na ddr3 memoriju al mi se nesto ne daju pare za novu plocu i memoriju.AMD je dobar zato sto ne moras da menjas plocu svaki put kad promenis procesor, jedino mi se zato svidja, a i dokle god ja mogu da teram sve na max ili high nema potrebe da menjam.

Usko grlo pravi hdd trenutno i taj problem gledam da resim uz sto manja finansiska ulaganja.

Bacanje para na HW dovodi do nesagledivih posledica preracunaj se koliko si na gubitku i koliko si mogao drugih stvari da kupis(kola, vikndicu, kucu) ili da platis neke usluge za te pare (letovanje, putovanja itd.) a zarad cega si ulagao toliko da bi se igrao???Jedan basket ili fudbal ne kosta toliko a pravi isto toliko zabave koliko i komp.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VozD1912 ja tebe lepo pitah 19.06.2011. 01:58 #336574

status: user
broj poruka: 949
a ti poce da pricas o hrvatima kako se ophode prema srbima u splitu a kako u zg. ne zanmima me to necu ja imati majicu sa imenom srbije na njoj pa da se plasim za bezbednost! opet cu te pitati sta bi valjalo da se uzme u hrvatskoj a ovde nema?? navedi proizvode i ne siri previse....

http://www.youtube.com/watch?v=UDXOzyGlJdg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CAL ... 19.06.2011. 01:59 #336575

status: user
broj poruka: 243
Ne treba mi ali preci cu sada i onda mi nece trebati tek klada budem imao Zambezi da gkledam i smejem se kako ce da pricaju da je Ivy bolji od Bulldozera sa 8 jezgra za gaejming u Srbiji. To moram da slusam.
Vade se na potrosnju. SB manje trosi od 1566 i 1366. Ja molim da se to izracuna jedanput. Kolika je cifra na mesecnoim nivou koju placas manje sa SB u odnosu na onaj pre. Da cujemo te magicne cifre kada im je potrosnja jedan od ojednog ipo aduta.

Ja kazem da koriste klimu 3 ipo minuta manje dnevno izjednacilu su potrosnju sa prethodnom platformom. Ma koja 3 minuta, minut ipo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VozD1912 tupsone 19.06.2011. 02:00 #336576

status: user
broj poruka: 949
nije 1566 nego 1156

http://www.youtube.com/watch?v=UDXOzyGlJdg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CAL ... 19.06.2011. 02:06 #336577

status: user
broj poruka: 243
Nemoj da otvaras usta bolje jer tamo se njih 1000 stvori za 5 minuta ludih. Znas kako kazu peskir-sugaman. I takve reci imaju i za carape i za posteljinu i za pola kucnbih predmeta i ni zagrebcan ih ne razume a ne mi.

PA NE ZNAM DA LKI SU TAMO NA TOM STUPNJU RAZVOIJA DA ZNAJU STA SU KOMPOVI. oNI ZNAJU ZA BROD, BAKLJU STANGLU, HEROIN, mada sada ne mladja ekipa je zakleto protiv droge. Za njih su kompovi spansko selo.

Imas
H60, ax 750, ddr airflow sa led aktivity, enermax, obsidian 650d. Zotac sta zelis. EVGA nisam siguran. Uglavnom imas Corsair kao da si u Kaliforniji. Sve znaci to je ovde kao kao CHIEFTEC, CM, Kingston, eto tako.


Evo ti gasa jedan predstavnik grada u koji ides u 80-tim. Slusaj.
http://youtu.be/xV9yZz-AB4o

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VozD1912 fine su to stvari 19.06.2011. 02:11 #336578

status: user
broj poruka: 949
zotac mi deluje ok kao proizvodjac za graficke

daj link od nekih radnji da pogledam i sve lepo isplaniram pre nego sto odem...
necu naravno otvarati usta kazem ocu to i to i paljba

http://www.youtube.com/watch?v=UDXOzyGlJdg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CAL ... 19.06.2011. 02:14 #336579

status: user
broj poruka: 243
Znam za Hrvtaske ne znam za Split bas.

http://www.protis.hr/

https://www.adm.hr

https://www.links.hr

http://www.feniks-kompjutori.hr/

Ima jos koliko hoces. Ja sam gledao samo to sto meni treba Corsair ali vidim kada pricaju uzmi Zotac uzmi tu i tu. Uzmi ovo. Ne znam gde ne interesuje me pa ne pitam.
A za carinu samo rtazmisljaj o nasim carinicima. Znas kako kada oni udju posle Hrvtaskih to se oseca negativna atmosfera u vazduhu, kao hijene. Kao crvena armija da je usla.


Sat mislite da li bi me snimaali kada bi peske krenuo iz Zga sa kucistem na ledjima. Stafeta.
Ja mislim da bi licno direktor Corsair me sacekao na ulazu u Bgd.
Covek bi doleteo iz Fremonta da vidi taj dogadjaj.
N a 45C sada ce Juli brate, 300km skepe, ne bi imao vise patike na nogama kada bi stigao.
Iz revolta prema nasim prodavnicama. Ma koja nasa TV svetske bi prenosile, hodocasce.

Bar da je lian li sa onim tockicima nego bi morao da nosim ovo sve vreme.
Ne bi ja kupovao tamo nista sto je elektronika sto se zajebe i to.
Samo ovaj metal sto nema sta da se pokvari, ram kuler, tako to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict TU IMA PACOVI? 19.06.2011. 02:33 #336582

status: user
broj poruka: 4515
El te karao Boki?
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CAL ... 19.06.2011. 02:37 #336583

status: user
broj poruka: 243
Ne mozete me izazvati da pricam o njima da me uhapse. Jer ste videli kako vodiltejka se smeska dok gleda paradu ponosa ceznjivo gleda i sa srecom na licu. Jedva cekaju da neko nesto kaze. Oni su ugrozena vrrsta ne smes da zuzcnes. Jedino ako ga ne iz presavijas jer kazes da te je gledao i pokusavao urokljiviim sektaskim ocima da ti baca neke cini naa tebe. I da nisi imao pojma da je kako kazu, koji im je ono naziv...A Sektase jos nisu zastitili.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 19.06.2011. 08:34 #336591

status: user
broj poruka: 18940
to si u pravu, jedan ortak se uclanio u njihovu grupu na fejsu i tako ih je napljuvao, ispsovao i pretio ne znam, nozevima, pistoljima, sutradan su ga uhapsili, oduzeli mu ceo komp i morao je na sudjenje, poslali su mu i njegov tekst, njegove poruke i komentare.. na kraju posle mesec dana nije osudjen i vratili su mu komp, ali sramota..


:: Ne mozete me izazvati da pricam o njima da me uhapse. Jer ste videli kako vodiltejka se smeska dok gleda paradu ponosa ceznjivo gleda i sa srecom na licu. Jedva cekaju da neko nesto kaze. Oni su ugrozena vrrsta ne smes da zuzcnes. Jedino ako ga ne iz presavijas jer kazes da te je gledao i pokusavao urokljiviim sektaskim ocima da ti baca neke cini naa tebe. I da nisi imao pojma da je kako kazu, koji im je ono naziv...A Sektase jos nisu zastitili
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CAL ... 19.06.2011. 12:16 #336611

status: user
broj poruka: 243
Ma pustite njih hoce neko da mi se pridruzi na Marsu titovim stopama da okaje svoje grehje u znak revolta prema Srpskim prodavnicama da nosimo 650D iz Zagreba za Bgd peske. To nema teoretske sanse da ne izadje u dnevniku i da te pitaju zasto ste se odlucili na ovaj korak i ti kazes. Zbog nemanja Corsair kucista i njihovog kvalitetnog profgrama jer daju duze garancije nego sto prodavnicama odgovara.
Mogu koliko hoce da poznaju sve novinare tada ne mogu nista ako krenes peske.
Usput bi nas polivali vodom da se ne srusimo.

Ali zamisli to uradis i vratis se nazad i vidis da u EMMI-u ima par komada.
Onesvestio bi se istog trenutka.
Sigurno ima 5-10 njih koji bi ga uzeli odmah. I jos 10 kojima bi trebalo da skupe rare do mesec dana da kupe kuciste za naredne godine. Ono ne izlazi iz mode onaj dizajn.
Rasssklopis ocistis, skines one ventilatore ona 2 komada. Ubacis Silverstone one izuzetno tihe i jake i oladio si ga ludo. Fan kontroler i to je to.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CAL ... 19.06.2011. 13:01 #336621

status: user
broj poruka: 243
VOLEO BI DA MI KAZETE KOJI JE OVO PROGRAM OVE BROJKICE KOJE PISU U UGLU.

http://youtu.be/Sfm7uVdAAHs

Jel to Fraps, kako je takav???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 19.06.2011. 13:45 #336626

status: user
broj poruka: 18940
tako sam isto i ja bio opsednut prvo sa 800D, jurio ga u Gigatronu, pa bench house itd, a posle za 700D kada je izasao, cekao cekao i cekao 3 meseca i docekao u bench house(emmi) na kraju ga konacno uzeo.
ne znam koji je program ali fraps nije, uglavnom bitan ti je samo fps, koristi fraps


:: Ma pustite njih hoce neko da mi se pridruzi na Marsu titovim stopama da okaje svoje grehje u znak revolta prema Srpskim prodavnicama da nosimo 650D iz Zagreba za Bgd peske. To nema teoretske sanse da ne izadje u dnevniku i da te pitaju zasto ste se odlucili na ovaj korak i ti kazes. Zbog nemanja Corsair kucista i njihovog kvalitetnog profgrama jer daju duze garancije nego sto prodavnicama odgovara.
:: Mogu koliko hoce da poznaju sve novinare tada ne mogu nista ako krenes peske.
:: Usput bi nas polivali vodom da se ne srusimo.
::
:: Ali zamisli to uradis i vratis se nazad i vidis da u EMMI-u ima par komada
:: Onesvestio bi se istog trenutka.
:: Sigurno ima 5-10 njih koji bi ga uzeli odmah. I jos 10 kojima bi trebalo da skupe rare do mesec dana da kupe kuciste za naredne godine. Ono ne izlazi iz mode onaj dizajn
:: Rasssklopis ocistis, skines one ventilatore ona 2 komada. Ubacis Silverstone one izuzetno tihe i jake i oladio si ga ludo. Fan kontroler i to je to
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CAL ... 19.06.2011. 15:06 #336654

status: user
broj poruka: 243
A sta si uradio sa stranicom. Jesi ostavio onu ili si napravio neko prozorche.
Mada za nju ima original providna strana i za nju i 800D.

Da ona dva ventilatora na 650D su retko ruzne stvari. Sa onim reckama kao.
2x140mm zakon za krov a za napred ne znam. Mozda Mega Flow RED.
Ne znam kakve 650d napred ima rupe za koji obim. Mozda je samo taj.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 19.06.2011. 17:15 #336672

status: user
broj poruka: 18940
ma sta ce mi ta providna stranica, da sam ljubitelj toga da mi se vidi sta ima u kucistu kupio bih odmah 800D, ali on em je dosta skuplji, em mi ne treba shatro hot-swap, em mi ne treba providna stranica, a nisam lud da modujem stranicu na Obrisianu, nisam toliko prso, tako da naravno da mi je zatvorena i zvucno i vidno


:: A sta si uradio sa stranicom. Jesi ostavio onu ili si napravio neko prozorche.
:: Mada za nju ima original providna strana i za nju i 800D.
::
:: Da ona dva ventilatora na 650D su retko ruzne stvari. Sa onim reckama kao
:: 2x140mm zakon za krov a za napred ne znam. Mozda Mega Flow RED
:: Ne znam kakve 650d napred ima rupe za koji obim. Mozda je samo taj
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: Re: ... 19.06.2011. 17:31 #336673

status: user
broj poruka: 7286
A ti labude pevas A?, sve ti ravno


Mare pobratime jesi i ti poceo da bildujes nos kad se upustas u ovaj vid neurokriminala???


Lala 4ever!
http://fwd4.me/zCE

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: ma sta ce mi ta providna stranica, da sam ljubitelj toga da mi se vidi sta ima u kucistu kupio bih odmah 800D, ali on em je dosta skuplji, em mi ne treba shatro hot-swap, em mi ne treba providna stranica, a nisam lud da modujem stranicu na Obrisianu, nisam toliko prso, tako da naravno da mi je zatvorena i zvucno i vidno
::
::
:: :: A sta si uradio sa stranicom. Jesi ostavio onu ili si napravio neko prozorche.
:: :: Mada za nju ima original providna strana i za nju i 800D.
:: ::
:: :: Da ona dva ventilatora na 650D su retko ruzne stvari. Sa onim reckama kao
:: :: 2x140mm zakon za krov a za napred ne znam. Mozda Mega Flow RED
:: :: Ne znam kakve 650d napred ima rupe za koji obim. Mozda je samo taj
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: ... 19.06.2011. 18:00 #336680

status: user
broj poruka: 18940
pevam pevam pa rasturam, meni je uglavnom uvek sve ravno i uvek sam `hladan kao spricer`
ma dosadno mi ish, sedim ovde bubam ova 2 ispita sto su mi ostala a nedostaje mi psihologija pa malo ubijam vreme i dosadu a neurokriminal ima da padne sad u cetvrtak kada budem docekao nekog za klanje


:: A ti labude pevas A?, sve ti ravno
::
::
:: Mare pobratime jesi i ti poceo da bildujes nos kad se upustas u ovaj vid neurokriminala??
::
::
:: Lala 4ever!
:: http://fwd4.me/zC
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
::
::
::
:: :: ma sta ce mi ta providna stranica, da sam ljubitelj toga da mi se vidi sta ima u kucistu kupio bih odmah 800D, ali on em je dosta skuplji, em mi ne treba shatro hot-swap, em mi ne treba providna stranica, a nisam lud da modujem stranicu na Obrisianu, nisam toliko prso, tako da naravno da mi je zatvorena i zvucno i vidno
:: ::
:: ::
:: :: :: A sta si uradio sa stranicom. Jesi ostavio onu ili si napravio neko prozorche.
:: :: :: Mada za nju ima original providna strana i za nju i 800D.
:: :: ::
:: :: :: Da ona dva ventilatora na 650D su retko ruzne stvari. Sa onim reckama kao
:: :: :: 2x140mm zakon za krov a za napred ne znam. Mozda Mega Flow RED
:: :: :: Ne znam kakve 650d napred ima rupe za koji obim. Mozda je samo taj
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 7 OD 7
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs