Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
iPhone 4S - ubedljivo najbrži smartphone na svetu (benchmark)
STRANA 9 OD 9
gile23 ... 07.11.2011. 18:33 #374310

status: user
broj poruka: 9122
Inace sto se iPhone onako prospe, a Galaxy S2 ne, pa lepo, Galaxy S2 je laksi za 20% + mu je veca povrsina na koju pada, tako da je staklo manje optereceno u odnosu na ono kod iPhone-a, znaci da ce pri padu sa iste visine S2 imati 20% manje opterecenje u odnosu na iPhone 4S :) ?

Inace sto rece nas kolega Maxxio da iPad ima 92% trzista :

http://blog.gsmarena.com/the-apple-ipad-market-share-in-2011-to-remain-over-65/

Je li odakle ti te informacije izvlacis :) ?

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 Re: ... 07.11.2011. 20:38 #374353

status: user
broj poruka: 1227
Da se ne bi ponavljalo isto po 11. put, evo malo drugačije da ti objasnim sad:
Uzeću učešće datog proizvođača u operativnom profitu koji se ostvaruje na mobile tržištu naspram ukupnog tržišnog udela. Podaci su najaktuelniji (Q3 2011).
Dakle, imamo Apple koji sa jedinicom tržišnog učešća ostvaruje udeoni profit u branši multipliciran sa 1238%.
Dalje, Samsung ostvaruje 128%. HTC 266% ( na osnovu podataka iz Q2), LG je u minusu već više od godinu dana, Motorola skoro ista priča...
Sve to lepo kad se sabere i preračuna imamo podatak da Apple ostvaruje skoro 30% veći profit od sve đuture top 4 Android vendora koji zauzimaju 8 puta veći tržišni udeo.
Ajd sad blago se meni opet stavi tržišni udeo Android uređaja u USA i još jednom ponovi priču (viziju) o propasti Epla.

::
:: Sto se tice share-a ja stvarno ne znam sta vise da ti kazem jer sam ti izbacio lepo link koji pokazuje share u USA gde je Apple najaci, i Android vodi za 14 % :)
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Cifre 08.11.2011. 02:42 #374417

status: user
broj poruka: 1234
Sa linka:
http://www.gizmoshub.com/top-20-bestselling-mobile-phones-in-history.html

Su uglavnom korekne, ali:

- Motorola može biti na trećem mestu samo ako su sabrani: obična V3, V3i, V3X i V3XX.
To su sve ozbiljno različiti modeli i ne bi se smeli sabirati.

- Redni brojevi 6 i 9 bi se trabali sabrati. Jasno je da je štamparska greška i da je jedan iPhone 3G a drugi 3GS, ali ako Motorola sabira babe i žabe, važi isto pravilo.

- Redni brojevi 7 i 19 (oba su Samsung S5230) bi se trebali sabrati. Možda je jedan Star sa WiFi, ali ne menja suštinu. Treba da se sabere.

- Na linku nema nijednog modela Sony Ericssona?
K700/K750/K7.. su prodavani na kilo.
Mogao je Sony da sabere: K700 + K750 + K770 + K790 + .... i
da to prikaže kao K7 seriju i da se ugura u tabelu.
Razlike su iste kao kod V3...

Nokia 6310i je fabrički ugrađivana u svaki bolji Mercedes.
Jebem ga ako Mercedes za 10 godina nije prodao bar 10 miliona vozila.


Ko se seća (osim Skara) koja je razlika između Nokie 3310 i 3330?



https://www.bambimobil.blogspot.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
silja1987 ... 08.11.2011. 03:18 #374420

status: user
broj poruka: 220
@miki069
Razlika je u WEB-u.:D(nisam guglao) i sto je 3330 bila bela.xD


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Kontaki 08.11.2011. 03:29 #374421

status: user
broj poruka: 1234
To i još:
3310 je kontakte smeštala samo na SIM karticu, nije imala internu memoriju za kontakte.
3330 je imala internu memoriju za kontakte. Oko 100 komada.


https://www.bambimobil.blogspot.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: ... 08.11.2011. 17:45 #374600

status: user
broj poruka: 9122
Ali sta ce biti kroz godinu do dve kada bude Android udeo ~70%, a Apple 10% :) ? Ko ce od developera da se odluci da pise app za taj iOS koji je toliko marginalan u odnosu na Android :) ? Aj izokola objasni sta je to 1238%. LG jeste u minusu, ali Samsung nikada bolju godinu nije imao + sto im je svaki telefon za kompaniju jeftiniji dosta u odnosu na Apple :) ?

Pozdrav!


:: Da se ne bi ponavljalo isto po 11. put, evo malo drugačije da ti objasnim sad
:: Uzeću učešće datog proizvođača u operativnom profitu koji se ostvaruje na mobile tržištu naspram ukupnog tržišnog udela. Podaci su najaktuelniji (Q3 2011)
:: Dakle, imamo Apple koji sa jedinicom tržišnog učešća ostvaruje udeoni profit u branši multipliciran sa 1238%.
:: Dalje, Samsung ostvaruje 128%. HTC 266% ( na osnovu podataka iz Q2), LG je u minusu već više od godinu dana, Motorola skoro ista priča...
:: Sve to lepo kad se sabere i preračuna imamo podatak da Apple ostvaruje skoro 30% veći profit od sve đuture top 4 Android vendora koji zauzimaju 8 puta veći tržišni udeo
:: Ajd sad blago se meni opet stavi tržišni udeo Android uređaja u USA i još jednom ponovi priču (viziju) o propasti Epla
::
:: ::
:: :: Sto se tice share-a ja stvarno ne znam sta vise da ti kazem jer sam ti izbacio lepo link koji pokazuje share u USA gde je Apple najaci, i Android vodi za 14 % :)
:: ::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija Re: Re: @ Maxxx 08.11.2011. 18:26 #374617

status: user
broj poruka: 4016
Hvala na komplimentu odrasla, pametna i prvenstveno zrela osobo.


Brate koliko si smesan, hvala ti na svakom postu jer mi u bezbroju privatnih problema ulepsas dan, sta god napisao, sto bi rekli, tvojih 5 minuta nekom zivot znaci!

i baci pogled na T3, jbg sori, i nemoj da nisi nesto napisao, hocu jos da se smejem .)



nVidia je debela a AMD ima kriv nos
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=499049
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=886910
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1375818

:: Bravo, sad si zvanično postao deseti jubilarni trol koji je na ovoj temi postovao isti fake test.
:: Samo kompletan pajser može da uzme zdravo za gotovo ultra-amaterski snimak koji je toliko editovan, da se uopšte ne vidi kako izgleda telefon pre pada u kome se tobože `slomio`, i u kome statira grupica `testera` u bermudicama sa sve očajnom glumom i smehotresnim uzvicima `iznenađenja` plaćena od prevaranata koji prodaju OSIGURANJA za iPhone
:: http://www.squaretrade.com/pages/iphone-landing2
::
:: Evo kako izgleda ozbiljan test
:: http://www.youtube.com/watch?v=dgFRdrhwd7w&feature=relate
::
:: Nego, ajd` ti testiraj to svoje plastično govance od 90e o beton, pa nam javi šta se dogodilo. :
::
::
:: :: Izvini propustih ovo sa ispustanjem na beto
:: ::
:: :: http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFh
:: ::
:: :: evo kad si trazi
:: ::
:: ::
:: :: nVidia je debela a AMD ima kriv nos
:: :: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=49904
:: :: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=88691
:: :: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=137581
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 Re: Re: Re: ... 08.11.2011. 20:16 #374681

status: user
broj poruka: 1227
iOS pored iPhone-a, iPad-a, i Toucha neće biti marginalan ni za 2 ni za 5 godina. Apple je jednostavno daleko daleko iznad svih konkurenata, moralo bi prvo neko čudo da se desi da se njegov nezaustavljiv rast za početak zaustavi, a o padu da ne pričam.
To 1238% ti slikovito govori koliko tržišni udeo kao samostalan podatak ne govori apsolutno ništa o uspehu kompanije.
Samsung je zapravo imao jednu od lošijih godina, jedino mobile odeljenje je ostvarilo rast profita, i ono je zaista imalo dosta dobar rast u poslednjih par kvartala, a u ovom poslednjem (Q3) je stvar izgurao GS2, koji nije imao pravog Android takmaca i pokupio solidan kajmak, tako da sve to treba uzeti sa izvesnom dozom rezerve.



:: Ali sta ce biti kroz godinu do dve kada bude Android udeo ~70%, a Apple 10% :) ? Ko ce od developera da se odluci da pise app za taj iOS koji je toliko marginalan u odnosu na Android :) ? Aj izokola objasni sta je to 1238%. LG jeste u minusu, ali Samsung nikada bolju godinu nije imao + sto im je svaki telefon za kompaniju jeftiniji dosta u odnosu na Apple :)
::
:: Pozdrav
::
::
:: :: Da se ne bi ponavljalo isto po 11. put, evo malo drugačije da ti objasnim sad
:: :: Uzeću učešće datog proizvođača u operativnom profitu koji se ostvaruje na mobile tržištu naspram ukupnog tržišnog udela. Podaci su najaktuelniji (Q3 2011)
:: :: Dakle, imamo Apple koji sa jedinicom tržišnog učešća ostvaruje udeoni profit u branši multipliciran sa 1238%.
:: :: Dalje, Samsung ostvaruje 128%. HTC 266% ( na osnovu podataka iz Q2), LG je u minusu već više od godinu dana, Motorola skoro ista priča...
:: :: Sve to lepo kad se sabere i preračuna imamo podatak da Apple ostvaruje skoro 30% veći profit od sve đuture top 4 Android vendora koji zauzimaju 8 puta veći tržišni udeo
:: :: Ajd sad blago se meni opet stavi tržišni udeo Android uređaja u USA i još jednom ponovi priču (viziju) o propasti Epla
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Sto se tice share-a ja stvarno ne znam sta vise da ti kazem jer sam ti izbacio lepo link koji pokazuje share u USA gde je Apple najaci, i Android vodi za 14 % :)
:: :: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: Re: Re: ... 09.11.2011. 17:43 #375072

status: user
broj poruka: 9122
Nije Apple uopste daleko iznad konkurenata, veruj mi jako brzo ce konkurencija ovu trenutno prednost da nadoknadi, to je taj Siri i malo kvalitetniji tablet OS i nista vise. Inace posebni su app-ovi za iPad i za iPhone (Touch), isto je MS mogao da odvali konkurenciju, ali sve aplikacije za win 8 koji ce da se vrti na ARM hw-u moraju da se rewrite-uju za ARM hw.

Cinjenica je da Android ima mnogo veci rast nego Apple, mnogo brze osvajaju trziste i samim tim prave razliku, kada ta razlika bude nedostizna za Apple pocecenje jako jako brzo njihov pad, iPod Touch ce da ih izvuce jer konkurencija tesko da ce ikada napraviti ista konkurentno.

HTC Sensation je pravi protivnik SGS 2, ali je SGS 2 ipak malo hw jaci telefon i bolje izreklamiran :).

Pozdrav!


:: iOS pored iPhone-a, iPad-a, i Toucha neće biti marginalan ni za 2 ni za 5 godina. Apple je jednostavno daleko daleko iznad svih konkurenata, moralo bi prvo neko čudo da se desi da se njegov nezaustavljiv rast za početak zaustavi, a o padu da ne pričam
:: To 1238% ti slikovito govori koliko tržišni udeo kao samostalan podatak ne govori apsolutno ništa o uspehu kompanije
:: Samsung je zapravo imao jednu od lošijih godina, jedino mobile odeljenje je ostvarilo rast profita, i ono je zaista imalo dosta dobar rast u poslednjih par kvartala, a u ovom poslednjem (Q3) je stvar izgurao GS2, koji nije imao pravog Android takmaca i pokupio solidan kajmak, tako da sve to treba uzeti sa izvesnom dozom rezerve
::
::
::
:: :: Ali sta ce biti kroz godinu do dve kada bude Android udeo ~70%, a Apple 10% :) ? Ko ce od developera da se odluci da pise app za taj iOS koji je toliko marginalan u odnosu na Android :) ? Aj izokola objasni sta je to 1238%. LG jeste u minusu, ali Samsung nikada bolju godinu nije imao + sto im je svaki telefon za kompaniju jeftiniji dosta u odnosu na Apple :)
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: ::
:: :: :: Da se ne bi ponavljalo isto po 11. put, evo malo drugačije da ti objasnim sad
:: :: :: Uzeću učešće datog proizvođača u operativnom profitu koji se ostvaruje na mobile tržištu naspram ukupnog tržišnog udela. Podaci su najaktuelniji (Q3 2011)
:: :: :: Dakle, imamo Apple koji sa jedinicom tržišnog učešća ostvaruje udeoni profit u branši multipliciran sa 1238%.
:: :: :: Dalje, Samsung ostvaruje 128%. HTC 266% ( na osnovu podataka iz Q2), LG je u minusu već više od godinu dana, Motorola skoro ista priča...
:: :: :: Sve to lepo kad se sabere i preračuna imamo podatak da Apple ostvaruje skoro 30% veći profit od sve đuture top 4 Android vendora koji zauzimaju 8 puta veći tržišni udeo
:: :: :: Ajd sad blago se meni opet stavi tržišni udeo Android uređaja u USA i još jednom ponovi priču (viziju) o propasti Epla
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: Sto se tice share-a ja stvarno ne znam sta vise da ti kazem jer sam ti izbacio lepo link koji pokazuje share u USA gde je Apple najaci, i Android vodi za 14 % :)
:: :: :: ::
:: :: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 Re: ... 09.11.2011. 18:32 #375100

status: user
broj poruka: 1227
Apple jeste daleko iznad svoje konkurencije, i ja sam ti to lepo dokumentovao, ako ti ne umeš da tumačiš ove i druge pokazatelje je druga stvar. A te priče šta bi bilo kad bi bilo, gledanje u kristalnu kuglu, gatanje u pasulj, proročanstva baba vange, tarabića i nostradamusa ostavi za neki drugi put.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: ... 09.11.2011. 18:34 #375103

status: user
broj poruka: 9122
Pogledaj kako je bilo dosad i kako se razvija situacija, nije to nikakva kugla, to je realnost koju ti i tvoj drugar maxxio iz nekog meni nepoznatog razloga necete da prihvatite :). Inace sto rece da je Apple iznad svoje konkurencije, evo izasao Transformer sa Tegra 3 koja ima grafiku barem duplo bolju u odnosu na iPad 3, a uskoro ce i Ice Cream Sandwich 4.0 za tablete, ne ocekujem da ce Google da izbaci neki trash, barem do sada nikada to nije uradio :).

Pozdrav!


:: Apple jeste daleko iznad svoje konkurencije, i ja sam ti to lepo dokumentovao, ako ti ne umeš da tumačiš ove i druge pokazatelje je druga stvar. A te priče šta bi bilo kad bi bilo, gledanje u kristalnu kuglu, gatanje u pasulj, proročanstva baba vange, tarabića i nostradamusa ostavi za neku drugu tematiku
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 Re: Re: Re: ... 09.11.2011. 18:49 #375109

status: user
broj poruka: 1227
Kolko ja znam iPad 3 još ne postoji, ali ajd, možda ti opet imaš neke insajderske informacije kao sa poslednjeg keynota, a fino si izlupao tada ako se dobro sećam?
Ako kompanija sa 4.2% tržišnog učešća ima veći profit nego sve ostale kompanije zajedno, mislim da to sasvim jasno govori da je ona daleko iznad svih ostalih. Ko sad kome šta neće da prizna to je veliko pitanje. A mislim da na njega svi znaju odgovor osim tebe.


:: Pogledaj kako je bilo dosad i kako se razvija situacija, nije to nikakva kugla, to je realnost koju ti i tvoj drugar maxxio iz nekog meni nepoznatog razloga necete da prihvatite :). Inace sto rece da je Apple iznad svoje konkurencije, evo izasao Transformer sa Tegra 3 koja ima grafiku barem duplo bolju u odnosu na iPad 3, a uskoro ce i Ice Cream Sandwich 4.0 za tablete, ne ocekujem da ce Google da izbaci neki trash, barem do sada nikada to nije uradio :)
::
:: Pozdrav
::
::
:: :: Apple jeste daleko iznad svoje konkurencije, i ja sam ti to lepo dokumentovao, ako ti ne umeš da tumačiš ove i druge pokazatelje je druga stvar. A te priče šta bi bilo kad bi bilo, gledanje u kristalnu kuglu, gatanje u pasulj, proročanstva baba vange, tarabića i nostradamusa ostavi za neku drugu tematiku
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tristram Re: 09.11.2011. 18:58 #375111

status: user
broj poruka: 1872
Ako kompanija sa 4.2% tržišnog učešća ima veći profit nego sve ostale kompanije zajedno to znači da dere više nego sve ostale kompanije zajedno.

Nisam mogao da odolim, ne obraćajte pažnju na ovo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 Re: Re: 09.11.2011. 19:05 #375114

status: user
broj poruka: 1227
Ne, to znači sloboda pri cenovnom pozicioniranju usled nemoći direktnih konkurenata. Što ne napraviš ti telefon pa dekneš 3 put veću cenu i ti budeš novi Apple?

:: Ako kompanija sa 4.2% tržišnog učešća ima veći profit nego sve ostale kompanije zajedno to znači da dere više nego sve ostale kompanije zajedno
::
:: Nisam mogao da odolim, ne obraćajte pažnju na ovo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tristram Re: Re: Re: 09.11.2011. 19:37 #375120

status: user
broj poruka: 1872
`S lud? Koji će meni tolike pare?
Ne znam šta ću ni s ovim što imam.

:: Ne, to znači sloboda pri cenovnom pozicioniranju usled nemoći direktnih konkurenata. Što ne napraviš ti telefon pa dekneš 3 put veću cenu i ti budeš novi Apple
::
:: :: Ako kompanija sa 4.2% tržišnog učešća ima veći profit nego sve ostale kompanije zajedno to znači da dere više nego sve ostale kompanije zajedno
:: ::
:: :: Nisam mogao da odolim, ne obraćajte pažnju na ovo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Otisla si sarme jela nisi 09.11.2011. 19:54 #375124

status: user
broj poruka: 7286

Lala 4ever!
http://fwd4.me/zCE

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Kera laje a ja mislim ti si... 09.11.2011. 19:54 #375125

status: user
broj poruka: 7286

Lala 4ever!
http://fwd4.me/zCE

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish .... 09.11.2011. 19:54 #375126

status: user
broj poruka: 7286
http://bit.ly/uHKHJG



Lala 4ever!
http://fwd4.me/zCE

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
makini ... 09.11.2011. 21:30 #375155

status: user
broj poruka: 97
@maxxio
Vidi ovako, prvo je red da ti se izvinim, jer te sve vreme bockam i lozim, a ti se jako brzo isprimas i postanes ljudima predmet ismejavanja (doduse prvom tvojom recenicom ispod naslova teme ne bi se reklo da nisi zasluzio), sto mi stvarno nije bila namera. Nisi glup decko, samo si malo uzbudjen i previse pridajes paznju necemu sto je drugi uradio. Pravo pitanje je sta si ti uradio?
Forum treba da bude mesto gde ljudi razmenjuju svoja iskustva, znanja bla, bla itd, a ne mesto gde ce da prevagne copy paste (tvoj slucaj). Jako bi bilo dobro da si bacio neko svoje iskustvo o tom telefonu i neki tvoj benchmark, a ne da pratis nekolicinu svojih kolega spamera sa pricom vidi izasla nova igrica i okaci link sa gamespota! Moje je misljenje da vecina ljudi na ovom forumu zna da pronadje, odnosno da dovoljno prati, tj da je dovoljno sposobna da nadje te linkove i sam ako ga interesuje. Tada nestaje prica koje zvuci, ne ova igraca je meni bolja, ma nemas ti pojma ova je jos bolja, a u bitu bi trebalo da zvuci, ja sam presao ovu igricu, imao sam problema tu i tu, kako ste vi to resili ili razmisljam da igram ovu igricu, procitao sam dosta recenzija, ali i dalje nisam siguran da li treba da utrosim svoje VREME na istu.
Moja zena je specijalni pedagog psiholog i jedno od istrazivanja joj je, sto bi vi rekli fanboy-zam ili ti obozavanje brendova, pa joj je ova tvoja i jos nekolicina tema zapala za oko. Nadam se da cu se setiti da kada bude objavljeno podelim sa tobom, ako te bude interesovalo.
Jos jedna stvar, ja sam mog SGS2 kupio, jer me je moj proracun doveo do zakljucka da cu sa ovim telefon (da je to bio Iphone verovatno bih njega kupio) tj. uz njegovo koriscenje smanjiti vreme koje mi je potrebno da odradim neke poslove i tako za dve godine visestruko uvecati svoj profit (u ciframa govoreci jos malo pa kao Apple :)). Tako da hvala Applu sto postoji i sto je toliko jak jer da nema njega ne bi bilo ni mog telefona, a ni mog uvecanog profita :). Ko je svog znanja i snage svestan, ne plasi se konkurencije, jer je ona zdrava, pa makar bila i sa one strane zakona :)

Pozdrav za tebe i tvog, takodje, uzbudjenog kolegu nemanju21 :)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: ... 09.11.2011. 21:37 #375158

status: user
broj poruka: 4515
AMDeki fali maxxio, da predstavi buldozera na pravi nacin. Realno, covek sve poklapa, samo tako. Rispekt.



▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ▼ ◄ 

:: @maxxi
:: Vidi ovako, prvo je red da ti se izvinim, jer te sve vreme bockam i lozim, a ti se jako brzo isprimas i postanes ljudima predmet ismejavanja (doduse prvom tvojom recenicom ispod naslova teme ne bi se reklo da nisi zasluzio), sto mi stvarno nije bila namera. Nisi glup decko, samo si malo uzbudjen i previse pridajes paznju necemu sto je drugi uradio. Pravo pitanje je sta si ti uradio?
:: Forum treba da bude mesto gde ljudi razmenjuju svoja iskustva, znanja bla, bla itd, a ne mesto gde ce da prevagne copy paste (tvoj slucaj). Jako bi bilo dobro da si bacio neko svoje iskustvo o tom telefonu i neki tvoj benchmark, a ne da pratis nekolicinu svojih kolega spamera sa pricom vidi izasla nova igrica i okaci link sa gamespota! Moje je misljenje da vecina ljudi na ovom forumu zna da pronadje, odnosno da dovoljno prati, tj da je dovoljno sposobna da nadje te linkove i sam ako ga interesuje. Tada nestaje prica koje zvuci, ne ova igraca je meni bolja, ma nemas ti pojma ova je jos bolja, a u bitu bi trebalo da zvuci, ja sam presao ovu igricu, imao sam problema tu i tu, kako ste vi to resili ili razmisljam da igram ovu igricu, procitao sam dosta recenzija, ali i dalje nisam siguran da li treba da utrosim svoje VREME na istu
:: Moja zena je specijalni pedagog psiholog i jedno od istrazivanja joj je, sto bi vi rekli fanboy-zam ili ti obozavanje brendova, pa joj je ova tvoja i jos nekolicina tema zapala za oko. Nadam se da cu se setiti da kada bude objavljeno podelim sa tobom, ako te bude interesovalo
:: Jos jedna stvar, ja sam mog SGS2 kupio, jer me je moj proracun doveo do zakljucka da cu sa ovim telefon (da je to bio Iphone verovatno bih njega kupio) tj. uz njegovo koriscenje smanjiti vreme koje mi je potrebno da odradim neke poslove i tako za dve godine visestruko uvecati svoj profit (u ciframa govoreci jos malo pa kao Apple :)). Tako da hvala Applu sto postoji i sto je toliko jak jer da nema njega ne bi bilo ni mog telefona, a ni mog uvecanog profita :). Ko je svog znanja i snage svestan, ne plasi se konkurencije, jer je ona zdrava, pa makar bila i sa one strane zakona :
::
:: Pozdrav za tebe i tvog, takodje, uzbudjenog kolegu nemanju21 :
::
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 Re: ... 10.11.2011. 00:08 #375211

status: user
broj poruka: 1227
Evo i ja tebe da pozdravim. Pozdravljam i tvoju ženu specijalca koja proučava nešto što se namenski radi i za šta postoje tone i tone literature je vrlo zanimljivo. LOL
Hvala na ovome `spamer` i `uzbudjen`. Samo moraš ti još mnogo da učiš da bi rekao nekome da je spamer, to što si kupio SGS2 te nažalost ne kvalifikuje za to. Reći nekome da je funboy a on se bavi nečime što između ostalog uključuje i brend menadžment je vrlo naivno, da ne kažem glupo. Obzirom da moram stalno biti u toku, suvoparno iščitavanje i obrađivanje štiva mi je dosta naporno, ovo mi je dosta zanimljivija i praktičnija varijanta, ako se već brineš za moju aktivnost na temi.
Ako imaš šta pametno da dodaš u vezi sa temom, argumentovano naravno, slobodno, ako nemaš, ne bih više gubio vreme na lečenje tuđih kompleksa.

:: @maxxi
:: Vidi ovako, prvo je red da ti se izvinim, jer te sve vreme bockam i lozim, a ti se jako brzo isprimas i postanes ljudima predmet ismejavanja (doduse prvom tvojom recenicom ispod naslova teme ne bi se reklo da nisi zasluzio), sto mi stvarno nije bila namera. Nisi glup decko, samo si malo uzbudjen i previse pridajes paznju necemu sto je drugi uradio. Pravo pitanje je sta si ti uradio?
:: Forum treba da bude mesto gde ljudi razmenjuju svoja iskustva, znanja bla, bla itd, a ne mesto gde ce da prevagne copy paste (tvoj slucaj). Jako bi bilo dobro da si bacio neko svoje iskustvo o tom telefonu i neki tvoj benchmark, a ne da pratis nekolicinu svojih kolega spamera sa pricom vidi izasla nova igrica i okaci link sa gamespota! Moje je misljenje da vecina ljudi na ovom forumu zna da pronadje, odnosno da dovoljno prati, tj da je dovoljno sposobna da nadje te linkove i sam ako ga interesuje. Tada nestaje prica koje zvuci, ne ova igraca je meni bolja, ma nemas ti pojma ova je jos bolja, a u bitu bi trebalo da zvuci, ja sam presao ovu igricu, imao sam problema tu i tu, kako ste vi to resili ili razmisljam da igram ovu igricu, procitao sam dosta recenzija, ali i dalje nisam siguran da li treba da utrosim svoje VREME na istu
:: Moja zena je specijalni pedagog psiholog i jedno od istrazivanja joj je, sto bi vi rekli fanboy-zam ili ti obozavanje brendova, pa joj je ova tvoja i jos nekolicina tema zapala za oko. Nadam se da cu se setiti da kada bude objavljeno podelim sa tobom, ako te bude interesovalo
:: Jos jedna stvar, ja sam mog SGS2 kupio, jer me je moj proracun doveo do zakljucka da cu sa ovim telefon (da je to bio Iphone verovatno bih njega kupio) tj. uz njegovo koriscenje smanjiti vreme koje mi je potrebno da odradim neke poslove i tako za dve godine visestruko uvecati svoj profit (u ciframa govoreci jos malo pa kao Apple :)). Tako da hvala Applu sto postoji i sto je toliko jak jer da nema njega ne bi bilo ni mog telefona, a ni mog uvecanog profita :). Ko je svog znanja i snage svestan, ne plasi se konkurencije, jer je ona zdrava, pa makar bila i sa one strane zakona :
::
:: Pozdrav za tebe i tvog, takodje, uzbudjenog kolegu nemanju21 :
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 Re: Re: Re: Re: 10.11.2011. 00:14 #375214

status: user
broj poruka: 1227
Pa daruješ nekome ko nema, stvoriš još nekog zagriženog konzumenta po merama zapada :) A tu su i patriotske vrednosti, reprezentuješ novo ime u svetskoj ekonomiji, skineš Đokovića sa broja 1..
Ih bre, samo na sebe misliš

:: `S lud? Koji će meni tolike pare
:: Ne znam šta ću ni s ovim što imam
::
:: :: Ne, to znači sloboda pri cenovnom pozicioniranju usled nemoći direktnih konkurenata. Što ne napraviš ti telefon pa dekneš 3 put veću cenu i ti budeš novi Apple
:: ::
:: :: :: Ako kompanija sa 4.2% tržišnog učešća ima veći profit nego sve ostale kompanije zajedno to znači da dere više nego sve ostale kompanije zajedno
:: :: ::
:: :: :: Nisam mogao da odolim, ne obraćajte pažnju na ovo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Cena? 15.11.2011. 19:30 #376944

status: user
broj poruka: 1234
Opet je malo korigovana:

Apple Iphone 4S 16GB white UK cena je u fulu 730.00
Apple Iphone 4S 32GB black UK cena je u fulu 800.00
Apple Iphone 4S 32GB white UK cena je u fulu 820.00
Apple Iphone 4S 64GB black UK cena je u fulu 960.00
Apple Iphone 4S 64GB white UK cena je u fulu 980.00

Očigledno da ga, osim mojih kupaca, slabo ima u Srbiji.


https://www.bambimobil.blogspot.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skar Re: Cena? 15.11.2011. 20:19 #376966

status: user
broj poruka: 3995
koliko god da valja ne vredi upola para....


:: Opet je malo korigovana
::
:: Apple Iphone 4S 16GB white UK cena je u fulu 730.0
:: Apple Iphone 4S 32GB black UK cena je u fulu 800.0
:: Apple Iphone 4S 32GB white UK cena je u fulu 820.0
:: Apple Iphone 4S 64GB black UK cena je u fulu 960.0
:: Apple Iphone 4S 64GB white UK cena je u fulu 980.0
::
:: Očigledno da ga, osim mojih kupaca, slabo ima u Srbiji
::
::
:: https://www.bambimobil.blogspot.co
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 13.12.2011. 01:35 #383855

status: user
broj poruka: 1276
danas mi stigla igracka da se pohvalim, neeego, imao sam onu malu ikonicu levo od space-a u notepadu i dok sam pisao sms a sad je vise odnajedared nema :x shta sam uchinio i kako ispraviti nachinjenu greshku?
i jos jedno pitanje: da li je moguce koristiti tu funkciju voice recognitiona i pisanja (tj dictator) u skype-u, msn-u ili bilo kom drugom programu?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 9 OD 9
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs