Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
`Bila je to letelica koja nije sa ovoga sveta` - Agent CIA na 65-togodišnjicu Rozvela
STRANA 9 OD 9
Dragg Re: 12.07.2012. 15:33 #430816

status: user
broj poruka: 2270
Kasno si se uključio u biznis, akcije su već podeljene.

:: Ljudi, resio sam da osnujem Crkvu.
:: Pozivam vas da me sledite na jednom uzbudljivom duhovnom putu
::
:: Za pocetak, platite putarinu na blagajni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Voanerges ... 12.07.2012. 15:45 #430818

status: user
broj poruka: 202

Децо моја опет наваљујете к`о јуне у пласт.
Ево, ускоро чика Воанергес долази да одговори почевши од Луга.
Знате како је, данас је празник Петровдан, црква, литургија и агапа.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pasduh E pa .... 12.07.2012. 16:15 #430819

status: user
broj poruka: 451
... ako do sad i nisam prisustvovao nekom čudu, a nisam koliko znam, evo sad jesam. Zaista je neizrecivo koliko ovde na ovako malom prostoru ima ovolika količina nadobudnih budala koje misle da nešto znaju o životu.

Ah da, za sve one koji misle da je internet sve i svja, mali podsetnik da ga malo bolje pregledaju, bar onaj deo u kojem učestvuju .... http://pcberza.rs/forum/topic.php?topid=8327&forid=1&katid=1

Želim ja svima prijatan dan, lepo je vreme napolju treba da se družite.

one way or another

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ConemaX Re: E pa .... 12.07.2012. 16:22 #430821

status: user
broj poruka: 314
+1


:: ... ako do sad i nisam prisustvovao nekom čudu, a nisam koliko znam, evo sad jesam. Zaista je neizrecivo koliko ovde na ovako malom prostoru ima ovolika količina nadobudnih budala koje misle da nešto znaju o životu
::
:: Ah da, za sve one koji misle da je internet sve i svja, mali podsetnik da ga malo bolje pregledaju, bar onaj deo u kojem učestvuju .... http://pcberza.rs/forum/topic.php?topid=8327&forid=1&katid=
::
:: Želim ja svima prijatan dan, lepo je vreme napolju treba da se družite
::
:: one way or another
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @pasduh 12.07.2012. 16:22 #430822

status: user
broj poruka: 17084
A sta da postuju onda neki clanovi foruma?!

Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.4 Ghz
Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MHz
GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-13
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CoolerMasterElite430
PSU:Chieftec 650w a85
CpuCooler:TitanVanesa
Mis: Mx518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re: E pa .... 12.07.2012. 16:34 #430824

status: user
broj poruka: 3519
Svi znamo za to, ali hajde malo da mudrujemo. Naime, na forumu je zabranjeno pokretanje `političkih i religijskih tema kao i svih drugih srodnih tema`. Kako se naslov ove teme ne može dovesti u vezu sa gorepomenutim, čak se ne može tretirati ni kao srodna tema, jer je divergentna, a oblast divergencije joj nije usko preciziran, što implicira da tema može poprimiti i neku drugu dimenziju diskusije, a samim tim se otisnuti daleko. Dalje, u tekstu(pravilniku) je navedeno da je zabranjeno pokretanje tema, dakle ne i polemisanje o politici, religijama i srodnim temama, u slučaju da tema dobije digresivnne intervale. Zna se (tumači se) na šta je admin mislio, ali definisan je samo potreban, ne i dovoljan uslov. :D


::
:: Ah da, za sve one koji misle da je internet sve i svja, mali podsetnik da ga malo bolje pregledaju, bar onaj deo u kojem učestvuju .... http://pcberza.rs/forum/topic.php?topid=8327&forid=1&katid=
::
:: Želim ja svima prijatan dan, lepo je vreme napolju treba da se družite
::
:: one way or another
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: Re: E pa .... 12.07.2012. 16:52 #430826

status: user
broj poruka: 4054

profesorski .. nema sta ..


:: Svi znamo za to, ali hajde malo da mudrujemo. Naime, na forumu je zabranjeno pokretanje `političkih i religijskih tema kao i svih drugih srodnih tema`. Kako se naslov ove teme ne može dovesti u vezu sa gorepomenutim, čak se ne može tretirati ni kao srodna tema, jer je divergentna, a oblast divergencije joj nije usko preciziran, što implicira da tema može poprimiti i neku drugu dimenziju diskusije, a samim tim se otisnuti daleko. Dalje, u tekstu(pravilniku) je navedeno da je zabranjeno pokretanje tema, dakle ne i polemisanje o politici, religijama i srodnim temama, u slučaju da tema dobije digresivnne intervale. Zna se (tumači se) na šta je admin mislio, ali definisan je samo potreban, ne i dovoljan uslov. :D
::
::
:: ::
:: :: Ah da, za sve one koji misle da je internet sve i svja, mali podsetnik da ga malo bolje pregledaju, bar onaj deo u kojem učestvuju .... http://pcberza.rs/forum/topic.php?topid=8327&forid=1&katid=
:: ::
:: :: Želim ja svima prijatan dan, lepo je vreme napolju treba da se družite
:: ::
:: :: one way or another
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 12.07.2012. 17:54 #430836

status: user
broj poruka: 4739

Slazem se i lepo receno.
Samo sto ovde neki koriste rupu u zakonu pa rade copy/paste iz izvesnih dostignuca, sto nije polemika nego propoved.

@Dragg
Nema veze, moja ce biti najbolja, verujte mi!
Cekam vas rasirenih ruku, o sinovi moji!

Samo mi platite.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos Re: 12.07.2012. 21:43 #430875

status: user
broj poruka: 2743
1. Koliko para?
2. Jel uracunat i oprost svih grehova?
3. Ako ne, kolika je doplata?


::
:: Slazem se i lepo receno.
:: Samo sto ovde neki koriste rupu u zakonu pa rade copy/paste iz izvesnih dostignuca, sto nije polemika nego propoved.
::
:: @Drag
:: Nema veze, moja ce biti najbolja, verujte mi
:: Cekam vas rasirenih ruku, o sinovi moji
::
:: Samo mi platite.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug Re: 12.07.2012. 21:49 #430877

status: user
broj poruka: 978
koliko ćeš da fakturišeš indulgencije, ali za unapred? (ne treba mi retroaktivno)

AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-7

::
:: Ljudi, resio sam da osnujem Crkvu.
:: Pozivam vas da me sledite na jednom uzbudljivom duhovnom putu
::
:: Za pocetak, platite putarinu na blagajni
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sashai ... 12.07.2012. 22:40 #430886

status: user
broj poruka: 417

Hocu i ja nesto da izjavim za dnevnik, nadasve debilno (kao i uvek, zar ne, PP?).
LM, vidim ja da ovo prestaje da bude forum posvecen novim tehnologijama, a sve vise naginje filozofiji, takozvanom drvljenju djoke, a sve to sponsored by PP. Ono, ne kazem, treba znati da li kamaradi u Kini zachinjavaju psetje meso prahom fetusnim, da li vladari iz senke trpaju jedan drugog u bulju, a sve to tokom raznoraznih inicijacija i inih proslava, te da li vanzemaljci postoje (bilo u novinama, jbte). I mean, who gives a fat fuck?
Omladino, slusaj muziku. Da li cete biti blizi Bogu ako slusate Shine on u crazy diamond? Ne verujem, ali bolece vas djoka za Boga, a istovremeno cete biti jako blizu nebu (ako vam to ista znaci).

Sta, ne razumemo se? Pa, nista onda.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Voanerges Re: kako br ovo može da prođe!? 12.07.2012. 23:40 #430902

status: user
broj poruka: 202
@Луг


Чика Воанергес је тумачио прву главу Постања, само се тада није звао тако. Изгледа да није имао ко да чита тада. Колико се сећам и ти си Луже друже учествовао на пар тема у којима сам објашњавао ту `нелогичност` у првој глави Постања. Није згорег да поновимо.

Свети пророк и тајновидац Мојсије пише о постанку света надахнут Духом Божијим. Не као очевидац, јер у том стадијуму Земље не може да буде очевидаца, будући да је Земља тада била крајње неприкладно место за појаву било каквог живота нама познатог.
И у томе и јесте величина Библије, истинитост њена, тј. богонадахнутост писаца њених. Што нису видели, нити учествовали а описали су тачно, истинито и поступно као да се ради о очевидцу.

Дан се на јеврејском језику на коме је писано Постање каже `јом`. Тај израз код Јевреја означава и оно што означава наш израз `дан`, дакле период од 24 сата. Али не означава само то. Означава и незнано дуг временски период. Интересантна је чињеница (али не за глупаке који се смеју свему што не разумеју) да у Библији на јеврејском стоји овако: И би вече и би јутро, дан ЈЕДАН или како би Јевреји рекли ЈОМ ЕХАД. ПАзите, не дан ПРВИ, него дан ЈЕДАН. Док су други дани означени редним бројевима - други, трећи, четврти, пети, шести, све до седмог. Ова чињеница позната само теолозима и истраживачима Библије из протестантског света дала је повода да тумачи Библије у Цркви схвате библијске дане као незнано дуге времеске периоде који би одговарали периодима које помиње геологије. Период креде, јуре и друге периоде схватамо као `дане`. Овај правац тумачење се у једној црквеној науци зове Конкордизам = слога, сагласност, јер покушава да усклади библијски извештај о стварању света са извештајем које дају природне науке.

Да, поруке не би биле предуге, зауставићу се ипак само на Луговој недомици о четвртом дану.
Писац Библије пише као очевидац стварања и то са Земље, не псоматрајући стварање с неба, односно из космоса. Ово запамти.
На питање одакле светлост за коју Библија каже да је постојала већ првог дана а небеска светила Сунце, Месец и звезде су створене четвртог дана, одговор је прост за мудрог читаоца који за најмудрију књигу на свету неће у малоумности својој рећи `да не може да је чита, јер држи до себе` (што би ваљда значило да та персона поседује истину и хиљадугодишња историја цркве и света треба да се с њим посаветују као мудрацем с истока).
Ко се бави науком `зна` да је свемирски простор у почетку био преиспуњен огромним количинама гаса, метана и водоника - екстремно запаљивим гасовима. Ко је на хемији чуо за праскави гас знаће о чему се ради. Лако запаљиве материје у свемиру било је у почетку сасвим довољно а није тешко замислити једну огромну, џиновску варницу или пак, реакцију атома (нуклеарна фисија) па да се та енормна количина гаса запали, експлодира и изазове огромне количине светлости и топлоте. Ето, светлост првог дана библијског извештаја и без Сунца, Месеца и звезда. `Раздвајање` светлости од таме о коме Библија говори је лако замислити као уобличавање те ужарене материје у небеска тела, планете, звезде, комета, итд Један поглед у свемирско `небо` у том тренутку би то јасно дочарао. Узарене сферичне масе окружене свемирском тамом. Та првобитна светлост и топлота биле су по тврдњама научника природњака сасвим довољне за развој одређених, првих, биљака, које настају тек трећег дана, а пре настанка Сунца, Месеца и звезда. Гледано са Земље, небо је тада изгледало као густа непрозирна сива маса, јер су испарења са ужарене Земље такво небо и стварале. А када се небо рашчистило, када се маглуштина гасова разбистрила са Земље се могло видети већ постојеће Сунце, Месец, и звезде који су настали, како рекох већ првог дана, кад је Бог раздвајао светлост од тама, тј. стварао свемирска тела свих врста.
За сваког очевидца који посматра небо и свемир са Земље четвртог дана био задивљујући. Угледао би оно што је већ постојало а било заклоњено тамним облацима као каквом завесом. Тек четвртог дана, када су небеска светила постала видљива са Земље, Мојсије говори да их је Бог на своду небеском поставио да светле и да одређују смену дана и ноћи, тј. да буду оруђа за стварање календара. Ово је накраће. Иначе, Мојсије је живео на 13. векова пре Христа.
Умро је на висоравни која гледа на Ханаан - обећану земљу, јер му није допуштено од Бога да уђе у земљу за коју је спремао израиљски народ а због свог греха. Кад неко опише у детаље нешто што никако по људској природи не може да зна, нити да присуствује, поготово ако је у питању нешто тако грандиозно какво је стварање света, утолико је лакше да предвиди своју смрт, јер такво знање не потиче од човека, него од Духа Божјег који га је и инспирисао. У инспирацији је темељ и каснијих пророштава, све до наших дана и до краја света.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless @Alrad: 12.07.2012. 23:45 #430903

status: user
broj poruka: 3241
Brate, jel` mogu ja da budem Vrhovni Bog u tvojoj crkvi?
Da i mene neko obožava malo.Davaću vam blagoslove i oproste, a zauzvrat samo treba da mi `žrtvujete` devojke...ne moraju čak ni da budu device. :P

https://www.mojdom.rs http://tiny.cc/msvoj
Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 6 GB DDR3 - Hitachi 500GB+750GB - Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 535

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Voanerges Re: ok 12.07.2012. 23:46 #430904

status: user
broj poruka: 202
@Dekster

Чика Воанергес је и о тој дилеми писао својевремно. Опет имам посла са ђацима понављачима. Нека сине мајчин, сами ти мени буди жив и здрав и дери се људима под прозором кад се издрогираш и напијеш.(док се некоме не досади).
Није згорег да опет поновимо:

Атеисти најчешће истичу тврдњу да је религија чиста вера, а наука чисто знање. Или: религија је вера, слепа вера, а наука је разум, па се овде супротставља вера и знање, или вера и разум, као какве две супротности које се узајамно искључују. Разуме се, дилема је увек на штету вере.

Овакво нетачно постављање ствари је не само вештачко, него и крајње лукаво, свесно злонамерно смишљено, рачунајући с тим да постоји у тој вези извесна мера тачности. Шта је тачно?

Од свега тога тачно је само то да се религијске истине усвајају вером, а до научних истина долазимо искуством и разумом, то јест експериментом и посматрањем, логиком и математиком. То је тачно, и у томе је једна од битних разлика између науке и религије. Али скроз је погрешно ту разлику схватити антагонистички, па супротстављати науку и религију као две противречности.

Пре свега, погрешно је мислити да се веровање и знање принципијелно искључују, или пак да се искључују вера и разум. Искључују се међусобно супротни појмови. А супротни појмови су вера и сумња, а не вера и знање. Исто тако, супротни појмови су разум и глупост, а не разум и вера.

Ако нпр. Знам да је злато жуто и теже од ваздуха, коме ће да падне на памет да тврди нешто супротно томе позитивном знању и да супротставља томе некакву „веру` да је злато плаво, и лакше од ваздуха!

Понекад се вера и знање директно подударају. Кад кажем да знам да је лимун жут и кисео, ја то уједно и верујем, не могу ваљда рећи да не верујем! Ту се, дакле вера и разум и знање директно подударају, као и у многим другим примерима. Међутим, има случајева где знање не укључује у себи и веру у оно што се зна. Ја, нпр. знам да има људи који тврде да Бога нема, да постоји реинкарнација, или да је живо биће постало само од себе из мртве материје, или да је Мухамед Алахов посланик. Ја, дакле, све те тврдње знам, али ни у једну не верујем. Ту се моје знање и моја вера не сукобљавају као какви противници, него се просто јављају одвојено једно од другог и узајамно се не прате, као кад бих имао пред собом Србина који није православне вере и код кога се српство и православље узајамно не прате. Најзад, може постојати и трећи случај: да имам веру, али без сигурног позитивног знања и доказа. Неко, нпр. верује да постоје жива бића на још неком небеском телу, али пошто нема за то веровање никаквих позитивних доказа, онда овде опет имамо случај да се вера и знање узајамно не прате, као кад бих имао пред собом православног Јапанца, код кога се православље не прати заједно са српством. Јесте православан, али није Србин.

Човек не може не само у практичном животу, него ни у области науке све својим ушима чути ни својим очима видети ни својим личним умом баш све израчунати. Човек је по природи свога ограниченог бића упућен на то да вером усвоји оно што су други експериментом проверили, посматрањем констатовали и својим математичким способностима израчунали. Ми сто пута на дан понављамо: вода је састављена из два дела водоника и једног дела кисеоника (Х2О). А да ли смо баш ми лично извршили (ја јесам!) хемијску анализу воде да се у то уверимо гледањем, или ми само ВЕРУЈЕМО онима који су ту чињеницу експериментом доказали, а које ми уопште не познајемо, нити знамо да ли смо их икад видели, ни ко су, ни шта су, ни какви изгледају.

Учитељ напише на табли слово „А` па без икаквог доказа тражи од мале деце да му верују да је то заиста „А`, а не „Ш`. И замислите само у каквој очајној ситуацији би се нашао учитељ кад би ђаци умели и хтели да траже од њега математичке или логичке или експерименталне доказе да је то слово заиста „А`! А гле, ту је у питању сам основ науке и културе уопште! У научним књигама свих врста видимо испод текста разне белешке, „фусноте` којима нас писци обавештавају о извору својих саопштења. Тиме као да би својим читаоцима хтели да кажу: „Ако мени не верујете ВЕРУЈТЕ изворима које наводим. Дакле, иако је у питању чиста наука, ипак нам она ћутке довикује: ВЕРУЈТЕ! А то исто од нас захтева и религија. Право је ракао научник Фехнер „Одузми науци веру, пропашће и она сама`.


:: Sam pojam VEROVANJE je meni dovoljno da shvatim da se radi o gluposti koja god ona bila i u kom god obliku
::
:: Verujes u nesto, sta god to bilo, bez ikakvih osnova, jer ti neko rekao, procitao i slicno. Ne mislis svojom glavom nego verujes..
::
:: Ovce su za shishanje, toliko gladi u svetu a
:: Katolicka Pravoslavna pa i jevrejska crkva ne zna se ko je bogatiji
::
:: Cpu:AMD Phenom II x6 1055 T @3.4 Gh
:: Ram:10 Gb KingstonHyperXgenesis@1600MH
:: GPU:470gtxGigabyte+ProLima Mk-1
:: MBO:AM3+ Asus M5A9
:: Case:CoolerMasterElite43
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: CpuCooler:TitanVanes
:: Mis: Mx51
:: Dell 22
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classified ... 12.07.2012. 23:49 #430905

status: user
broj poruka: 728
Covece ti blago receno nisi normalan. O cemu vi pricate. Koji bre Mojsije, koja bre Biblija,
ja ne mogu da pricam o tome o toj najvecoj obmani ikada.
Uskoro ce napraviti naucnici zivot ni iz cega i objasniti kako je nastao vi pricate o Mojsiju odrpanom koga je lupila suncanica hodajuci po nekom kamenjaru pa lozio gladne posle.
Auuuuuu....




i7-3770k - EVGA Z77 FTW(First on Balkan)-CORSAIR H70(GT AP-15 PP) HD5870 >*C L A S S I F I E D* - KHX 2X2 XMP 1 + CORSAIR Airflow2- Seasonic X-750 (Force GT 120GB + CORSAIR H100 next week)- Logitech G510/G700/C310 Samsung P2450H - CORSAIR Obsidian 650D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Re: Re: kako br ovo može da prođe!? 12.07.2012. 23:53 #430906

status: user
broj poruka: 2270
:: Ко се бави науком `зна` да је свемирски простор у почетку био преиспуњен огромним количинама гаса, метана и водоника - екстремно запаљивим гасовима. Ко је на хемији чуо за праскави гас знаће о чему се ради. Лако запаљиве материје у свемиру било је у почетку сасвим довољно а није тешко замислити једну огромну, џиновску варницу или пак, реакцију атома (нуклеарна фисија) па да се та енормна количина гаса запали, експлодира и изазове огромне количине светлости и топлоте. Ето, светлост првог дана библијског извештаја и без Сунца, Месеца и звезда. `Раздвајање` светлости од таме о коме Библија говори је лако замислити као уобличавање те ужарене материје у небеска тела, планете, звезде, комета, итд Један поглед у свемирско `небо` у том тренутку би то јасно дочарао. Узарене сферичне масе окружене свемирском тамом. Та првобитна светлост и топлота биле су по тврдњама научника природњака сасвим довољне за развој одређених, првих, биљака, које настају тек трећег дана, а пре настанка Сунца, Месеца и звезда. Гледано са Земље, небо је тада изгледало као густа непрозирна сива маса, јер су испарења са ужарене Земље такво небо и стварале. А када се небо рашчистило, када се маглуштина гасова разбистрила са Земље се могло видети већ постојеће Сунце, Месец, и звезде који су настали, како рекох већ првог дана, кад је Бог раздвајао светлост од тама, тј. стварао свемирска тела свих врста

Ovo je već komedija, priznajem da si napravio budalu od mene. Sve vreme te shvatam ozbiljno, tek sada sam shvatio da nas tanano podjebavaš. Šala ti je uspela, ispali smo naivčine, a sad se lepo povuci jer postoji opasnost da te i neko drugi ozbiljno shvati.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Voanerges Re: @zna se za koga 12.07.2012. 23:57 #430907

status: user
broj poruka: 202
Ја се лечим кад за то постоји потреба, нисам болестан, па слабо виђам чике у белом, али се теби изгледа привиђају, због учесталости сусрета са њима, изгелда. Добро, доста ових клиначких фора, да се уозбиљимо.

Мени заиста боли ћошак робне куће да ли тамо неког незрелог дерана Библија смара, као што ме не тангира ни кад гомила обесних, пијаних и глупавих навијача не знају или не маре шта је то тамо писао Достојевски или неки други великан књижевности, све док јавно, екс катедра не почне да доцира о своме ставу као исправном, представљајући нам се као велики научник за кога свет још није чуо и који једва чека да његове непоновљиве увиде у живот и метафизику представи аудиторијуму уз флајку `Лав`-а и пљугу.

Друго, никога нисам вређао, као ни Пфат, док са свих страна пљуште увреде различитог типа и усмерења. Тако, ако понеког, понекада фини клепим по носу, нека то не држи за мржњу, већ за сопствену рехабилитацију.

`Религијске догме у 21. веку` - тако су говорили стари марксисти, тачније њихови приглупи а осиони епигони као и сваки епигони. Нити што знају, нити се дају учити. Кол`ко је глупо одговарати на ово питање, рећи ће мој одговор у виду белине интернет стране.


::
:: Sto se ne lecis
::
:: Sta tebe boli uvo sto je meni dosadna nekakva knjiga
:: Jad i beda? Pocinje da me nervira tvoje vredjanje
:: Ako toliko volis Boga i Bibliju, voli ih bez da zajebavas postene ljude ovde.
::
:: Ti ces meni da nameces religijske dogme u 21. veku
::
:: I odjebi vise dok nisam zvao cike u belom
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classified ... 12.07.2012. 23:58 #430908

status: user
broj poruka: 728
Nenormalan covek prica o fantazijama koje su zatrle razvoj ljudskoj rasi i unazadile je,
ja mislim da je stvarno vreme da se spuste vanzemaljci i da objasne kada su nas napravili da bi mogli svi zajedno da upalimo sve crkve sirom sveta odmah za obmanu.
Sta bi to nastalo kada bi narod video da je obmaanut ja ne smem da pomislim.
Kada bi se uzbunile sve cuvene porodice koje su generacijama davale i gradile crkve i svi oni ciji su preci upaljeni za bogohuljenje i muceni. To bi nastao potpuni haos kada bi neko stvarno objasnio sve istinu. Crkva mora da bude spremna da se tako nesto desi kad tad.
Mada crkva bi u hodu izmisljalja kao sto vec i radi. Da je to bog uredio da se tako desi sve bas da je on i vanzemaljce stvorio u februaru a nas u Maju itd.




i7-3770k - EVGA Z77 FTW(First on Balkan)-CORSAIR H70(GT AP-15 PP) HD5870 >*C L A S S I F I E D* - KHX 2X2 XMP 1 + CORSAIR Airflow2- Seasonic X-750 (Force GT 120GB + CORSAIR H100 next week)- Logitech G510/G700/C310 Samsung P2450H - CORSAIR Obsidian 650D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Voanerges Re: Re: Re: Re: 13.07.2012. 00:05 #430909

status: user
broj poruka: 202
Прва исправка: боље је и правилније рећи: јеврејског, јеврејски, него хебрејског, хебрејски. То је заоставштина упорних лингвиста. Не постоји народ хебрејски. Постоји јеврејски народ. Дакле, то је језик народа који се зову Јевреји.

Тачно је да се пише ЈХВХ и то се зове како другачије? Јер, на ово сам циљао?
Али, молим без Википедије и сл. помагала.
Моја претпоставка да си члан секте је итекако ослоњена на твоје речи. Пази, ја нисам тврдио да јеси секташ, него да ти је аргументација секташка. Једино они почињу и вазда су им уста пуна ЈХВХ и при томе много лажу неуке. Опрости, ако ниси секташ.
Ти мене јеси питао, и ја сам ти одоговорио како сам одговорио, рекавши да немам намеру да трошим време на скташке лажи и препуцавања око јасних ствари, будући да ме је твоја канонада питања неодољиво подсетила на секташко запиткивање око ствари које ни сами не разумеју. То је заправо била моја провера твог идеолошког идентитета.




:: Ne hebrejskom. Pise se JHVH. Koristi isto ime Jahve i u starom zavetu i u novom, ili ti, i u Grckim spisima i u Hebrejskim spisima. I 83. psalam nema 29. stih
::
:: PS: Zalosno je to sto, ako ja iznesem svoje misljenje koji je itekako isto osnovano cinjnicama, odmah sam sledbenik neke sekte. Tu se razilazimo covece, ipak, TI si fanatik, nisi realan, nemas dodir sa realnoscu. A znas zasto? Zato sto je sve sto ti kazes tako, i drugacije ne moze biti. E tu se razlikujemo. Ja sam tebe pitao,(doduse ne samo tebe) a ti si odmah poceo da vrtis okolo pricu
::
::
::
:: ::
:: :: Добро, смех није толико лош, ако је у право време и с мером. Јеси ли Миксеру93 знао да од смеха може да се умре
:: ::
:: :: Не знам да ли си следбеник Јеховиних сведока или Адвентиста седмог дана, или си случајно у незнању примио у своје руке секташку литературу господе и госпођа у финој гардероби на улазним вратима стана или куће, али да се секташки задах лажи и обмана осећа из низа питања која си ми (нам) упутио то брате стоји
:: :: Пошто, не знам ни ко си, ни колико година имаш, ја нећу да губим време на глупа питања, него ћу да одговорим контрапитањима. Међутим, ако се покаже да схваташ шта си изговорио, одговорићу ти озбиљно
:: ::
:: :: 1. На ком језику је произношена реч Јахве
:: :: 2. Како се она на том језику пише
:: :: 3. Које речи Стари Завет употребљава кад ословљава Бога
:: :: 4. цитирај ми стих 29 83. псалма
:: ::
:: :: :: Neko spomenu ime Jahve. E kad ste pametni, da cujem. Koliko se puta u originalu biblije spominje to ime? Preko 7 hiljada. Zasto danas u ovim biblijama koje citate nema tog imena osim mozda u Psalmu 83:18? To vi meni kazite `vernici`. :) Zasto vam vase crkve sakrivaju to ime? A tvrde da uce istinu? Istina je da je to Bozje ime, i da titule Gospod ili Otac i sl. nisu imena... A u samoj bibliji pise da je Bog rekao da se koristi to ime. Sta cemo sad
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Voanerges Re: ... 13.07.2012. 00:10 #430910

status: user
broj poruka: 202
Неко прича о `наметању` нечега некоме? ХА, ХА, ХА!!!
Вероватно је то оно `наметање` кад Пфат постави тему а онда крене гомилање бесмислених, глупих прозивања, порука без садржине. А мене све време раздире помисао: ако нападачи не верују у Бога и `теорије завере`, ако желе да буду добровољно слепи, што толико кидишу на такве теме, односно, што су те теме најпосећеније у року од неколико дана, ако их не интересује то и ако су то све глупости. Биће да су савести нечисте, а језици бржи од памети, па што човек трезан мисли, пијан казује. Пијани од гнева, коме не знају исходиште. Али га ми знамо...


:: Razumem da neko veruje u Boga, Alaha, Budu, Tora, Zevsa, vancemaljce, Babarogu, vilenjake, teoriju evolucije, teoriju zavere, Matrix, itd
:: Ali ne razumem potrebu istih ljudi da svoja ubedjenja i verovanja namecu drugima
:: Svako je slobodan da misli sta hoce i veruje u sta hoce
:: Sta vas briga ko sta misli i da li je on ispravan ili si ti.
::
:: Srbija sve vise i vise puna prslih ljudi, valjda nas ekonomija i nemastina sve vise psihicki unistavaju
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.07.2012. 00:13 #430911

status: user
broj poruka: 4739

Dragi moji sledbenici,
uplatite mi po sto evrica i imate svu indulgenciju i korespodenciju koju zelite.

Tutles, imas mesto Prvog svestenika.

@Voa...norganus...hmmm
Tako si...

Sam. Zao mi je.
Evo mogu da ti ponudim mesto PR-a ali prvih sto godina ne mogu da ti placam.

@sashai
Ja nisam omladinac ali te razumem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Voanerges Re: ... 13.07.2012. 00:14 #430912

status: user
broj poruka: 202

Ево још једне неокресане битанге, која би се покуњила да јој подвикнеш а прича о паљењу цркава о уназађивању прогреса. Што рекох, једном учеснику о марксистичким покличима, важи и за тебе, мада сумњам да знаш и ко су били марксисти.

:: Nenormalan covek prica o fantazijama koje su zatrle razvoj ljudskoj rasi i unazadile je
:: ja mislim da je stvarno vreme da se spuste vanzemaljci i da objasne kada su nas napravili da bi mogli svi zajedno da upalimo sve crkve sirom sveta odmah za obmanu.
:: Sta bi to nastalo kada bi narod video da je obmaanut ja ne smem da pomislim
:: Kada bi se uzbunile sve cuvene porodice koje su generacijama davale i gradile crkve i svi oni ciji su preci upaljeni za bogohuljenje i muceni. To bi nastao potpuni haos kada bi neko stvarno objasnio sve istinu. Crkva mora da bude spremna da se tako nesto desi kad tad
:: Mada crkva bi u hodu izmisljalja kao sto vec i radi. Da je to bog uredio da se tako desi sve bas da je on i vanzemaljce stvorio u februaru a nas u Maju itd
::
::
::
::
:: i7-3770k - EVGA Z77 FTW(First on Balkan)-CORSAIR H70(GT AP-15 PP) HD5870 >*C L A S S I F I E D* - KHX 2X2 XMP 1 + CORSAIR Airflow2- Seasonic X-750 (Force GT 120GB + CORSAIR H100 next week)- Logitech G510/G700/C310 Samsung P2450H - CORSAIR Obsidian 650
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.07.2012. 00:25 #430913

status: user
broj poruka: 4739

Ljudi, ovo vec nema smisla.
Ovaj je stvarno odlepio sa glupostima i uvredama.

Em pokusava religijsku indoktrinaciju, em vredja, em zajebava.

Ne znam ni sta radi ali sto je mnogo, mnogo je.

Ja sam prijavio administratoru da ga banuje pa mozete i vi ako smatrate da je adekvatno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 Re: 13.07.2012. 00:26 #430914

status: user
broj poruka: 4187
Dex, ne pise Bog knjige. I ne zove nas, nego zove i tebe... Ali shvati sad ovu ispravku kao salu...
Mene smara ovako da kuckam, tako da sam procitao sve, ali nemam nameru da vise bilo sta pisem ovde. Svako ima svoj mozak, neka ga koristi koliko hoce, i za sta hoce.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Voanerges ... 13.07.2012. 00:33 #430915

status: user
broj poruka: 202
Тако је ваљда најлакше, кад те чика пребије, трчи код маме да му она извуче уши. Знаш како се зову такви у обдаништима?
Будала прогласи све што се не уклапа у његов мали мозак за будалаштину, без иједног аргумента и онда призива слепу силу у виду админа.
Но, добро, забавља ме то.
Ево и последњи порукописац наглашава да напушта тему која га не интересује а само неку страницу пре је о Бетмен исто нагласио. Ако човеча нешто не занима, не поклања му пажњу. Међутим, овде је видим, пажња на нивоу. Ех, да су овако пазили на настави, не би сада пили пиво испред драгстора...
Него би лепо, културно у стану с Рајићем пијуцкали раџу уз киселицу и полемисали о вечним темама живота и смрти.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 9 OD 9
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs