Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
nVidia GeForce GTX Titan zvanicna tema!
STRANA 9 OD 9
SkyFire Sve je to deo velikog plana! 24.05.2013. 02:16 #494072

status: user
broj poruka: 18472
Svakako kvalitet nemamo (igre) a da moze sve da se igra na 60 fps-a i ne moze.
Ja jednostavno ne mogu da igram ispod 50-60 fps-a ,tako sam naucio i to je za mene najbolji moguci gameplay mada je takav standard svakako ,60 fps-a se kotira kao the best gameplay ..

Da li je potreba ili nije je stvar filozofije..
Ko ima pare on ce da uzme iz njemu poznatih razloga ne razmisljajuci o nekoj siroj slici.
I da nas sistem tera kao sto nas tera i to osetno vestacki i na silu na neki brzi hardware nase je da li cemo da se povinujemo ili da budemo deo takvog sistema.

Neko ce reci eno ga upecao se,ovcica,dok ce taj neko sasvim drugacije da razmislja i njemu nece biti bitno koliko je para dao jer je znao zbog cega daje..

Mene licno hardver ispunjava,volim da proucavam,testiram,sticem nova saznanja.
Po meni je to neprocenjivo.Pored toga gajim veliko interesovanje prema hardveru,entuzijazam i koliko toliko pratim tu scenu..To mi dodje i kao neka vrsta hobija!
Znaci nije u pitanju samo potreba vec i neki drugi faktori koji uticu na stav korisnika kao krajnjeg kupca!

Naravno sve ima svoju meru tako da ja licno ne bih nikad dao 1000 eur za Titana pa da je i od zlata pravljen .)
Ima mnogo korisnijih i pametnijih stvari u koje bih ulozio tolike pare!
Postoji samo jedna situacija kada bih mogao da uzmem takvu kartu a to je kada bi mi budjelar bio toliko debeo da bih 1000 eur osetio kao sad kada bih potrosio 10 eur!
Tada bih je verovatno i uzeo po toj ceni!

Ovako mi je besmisleno ..
Realno bi dao do 500 eur i to je to mada smatram da je i to mnogo jer je takva cena
bila ranije rezervisana za dual gpu karte + - !



Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/MSI GTX680 Lightning/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Jedan zanimljiv podatak! 26.05.2013. 03:15 #494474

status: user
broj poruka: 7761
Uh kako ljudi imaju pogresnu predstavu o zapadu...

Vi svi mislite ako neko zaradjuje 4000E da je to sve njegovo i da moze sve da potrosi na sebe...

TAKO JE ALI, SUTRA MALO !!!

Primer Australija, kupis kucu na kredu i zelis da je otplatis za recimo 15 godina, tvoja godisnja plata je oko 55000 AUD, a hipoteka tj. kredit za kucu ti je tacno 900 AUD... sto ce reci da sve sto zaradis ide na kredu... zato ako ne rade dvoje tesko da ide to kako prosecni srbistanac zamislja zapad...
Dalje kad imas kucu a posao ti je na 60km od mesta stanovanja treba ti auto... novi kredit + utroseno gorivo... HMMM... pa to nije sjajno...

Taj skupi HW je samo u domenu teorije ili kad neki klinac (koji zivi kod mame i tate) krene da radi za 5÷8 AUD/h... pa da za celo leto nakupi dovoljno para za novu spravu... ali onda razmisli treba mi novi bike, nove nike, novi surfboard... nije svako zaludjenik za HW...

Obozavam ljude koji idealizuju zivot negde druge...

Srecom moj zivot jos uvek nije takav... ali ko zna mozda jos ovog leta postane... posao, banka, hipoteka i australijski pasos... ko zna... ne treba nikad reci nikad...
Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Iskreno verujem da je ljudima van zemlje Srbije, tj. onima koji primaju platu negde u zemljama Zapadne Evrope , karta izuzetno pristupacna, te iz tog razloga, sto bi se oni (nVidia) prilagodjavali bilo cijem trzistu koje je za njih nebitno, poput naseg
::
:: AMD-u je bitno bilo kakvo trziste, ukljucujuci i nase, te iz tog razloga je AMD kod nas skoro uvek u poslednje vreme bolja kupovina u smislu bang for the buck... ne racunajuci serije poput GTX 660Ti... za te pare nema bolje..
::
:: Nevolja je sto nasi vendori samo deru, a ne prate cenu koja je tamo..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 9 OD 9
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs