Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
LAN problem
STRANA 1 OD 1
stante LAN problem 14.11.2005. 18:17 T1076

status: user
broj poruka: 59
Umrežavam dva računara, jedan je Intel P4 sa winXPsp2, drugi je Intel Celeron nešto satariji (433MHz) sa win2000sp3. Obe ploče su sa integrisanim mrežnim karticama 100 Mbit/s.
Kabel je crossover, kada se uključi kabel u utičnicu, oba kompjutera to registruju, tako da mislim da je kabel ispravan. Zato se i obraćam ovoj grupi, jer misilim da u softveru "caka". Komp sa win2000 čak i vidi komp sa winXP, ali ne mogu da mu pristupim, dok winXP ni ne vidi win2000. Stavio ih sam ih u isti workgroup, dodelio statilčke IP adrese (winXP 192.168.0.1 a win2k 192.168.0.2). File and print sharing je instaliran kod oba mrežna adaptera. Share-ovao sam particije i štampače na oba. Èak sa i kreirao korisnike kao administratore (na winXP onog korisnika što se loguje na win2k sam dodao, i obrnuto). Kod winXP sam isključio firewall.
Ima neko ideju u čemu je trik?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ticmaxcy Disableovan Guest account 15.11.2005. 05:27 #2969

status: user
broj poruka: 2
Cesto se desava da windows2000 ne dozvoljava pristup jer je disableovan guest account ... probaj da ga enejblujes na win2000 masini.

A ukoliko nisi siguran da li se masine vide jednostavno probaj da pingujes masinu sa win2k iz winxp, tako sto ces podignuti Command Prompt i ukucati ping 192.168.0.x gde je x broj koji si dodelio racunaru.
Trebalo bi da dobijes reply, i onda probaj da pristupis win2k masini iz My Network Place-a.

P.S. Command Prompt se moze pokrenuti tako sto ces ici na Start->Run i zatim ukucati "cmd", pa zatim Enter.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs