Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
???koji laptop od 4 ponudjena??? pomozite
STRANA 1 OD 1
stante ???koji laptop od 4 ponudjena??? pomozite 16.11.2005. 00:05 T1080

status: user
broj poruka: 59
1) Acer Aspire 5002LM 1.6 GHz Turion ML30 Laptop
Turion 64bit na 1.6GHz L2 1M, data bus speed 400,
Chipset TypeSiSM760GX
512 DDR 333
60GB
DVD-RW
15"TFT active matrix
Graphics Processor SiSM760GX shared memory
1 PC Card - type II
3 x Hi-Speed USB
1 x display / video - VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15)
1 x modem - phone line - RJ-11
1 x network - Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45
1 x audio - line-out/headphones - mini-phone stereo 3.5 mm
1 x audio - line-in/microphone - mini-phone mono 3.5 mm
777 eur-a

2) Fujitsu Siemens Amilo L1310G
Intel Intel Celeron M processor 1,6 MHz
Windows XP Home
RAM 512 MB
HDD 80 GB
DVD RW
15,4 inch Crystal view 15.4” TFT WXGA,
Grafička kartica ATI Radeon Xpress 200,128 MB s-video
10/100Mpbs LAN (Broadcom BCM4401)
Lithium-ion; 3,5 h
VGA, USB 2.0, RJ-45, RJ-11,IEEE 1394,
745 eur-a

3) ASUS A3L-5028
Cipset Intel 855GM
Intel Celeron MPM 1,6 MHz
RAM 512 MB
HDD 60 GB
DVD RW
15” TFT XGA,
Grafička inegrisana
56k modem
10/100Mpbs LAN (Broadcom BCM4401)
USB 2.0, RJ-45, RJ-11,IEEE 1394,InfraRed WLAN, 4u1 card reader (sm,mmc,sd,ms)
665 eur-a

4) Acer Aspire 3003LMi
CPU AMD Mobile Sempron 3000+ / 1.8 GHz L2 128
Cipset SiSM760GX
512 DDR 333 (2x256)
80GB HDD
DVDRW
15" TFT active matrix
VGA SiSM760GX shared mem
Fax / Modem 56
Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
1 x CardBus - type II
Microsoft Windows XP Home Edition
728


Trudio sam se da ih sto detaljnije opisem. Pored uobicajenih poslova, potrebno je i da mogu sa dv kamere da skinem video materijal i da ga po potrebi malo obradim u premiere-u i narezem na dvd (kucna varijanta, nije mi bitna brzina obrade. Znaci obavezan je ieee1394 (imaju ga 3 i 4. nootebok, ali mislm da nije vise od 20-25 eura pcmci)
Sta vi mislite, koji najvise daje za odgovarajucu cenu? Najblizi sam fujitsu siemensu pod rb 2., jer jedini ima tvout (s-video) a ima i firewire. Da li je cel 1.6MHz dovoljan da se lepo moze skunuti materijal sa kamere preko firewire (bez gubitka frejmova?). Unapred hvala na svakoj pomoci i savetu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stante ispravka 16.11.2005. 00:10 #2978

status: user
broj poruka: 59
Fujitsu Siemens pod rb. 2 ipak ima 60GB a ne 80.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Recimo... 16.11.2005. 01:56 #2980

status: user
broj poruka: 6643

Iako sam fan AMD-a, u tvom slučaju izabrao bi redni broj 2 iako se radi o priglupom celeronu (ali M), i 60Gb hard disku. Izabrao bi ga zato što nema integrisanu grafičku karticu koja je uvek zakolj za ceo sistem. Celeroni su priglupi za neke stvari, ali, generalno, zbog kvarnih optimizacija koje pisci software-a ugrađuju u sve popularne video kodeke i programe za obradu videa, a koji favorizuju Intel inside procesore, celeron se sasvim pristojno bori sa njima. Ako prebacuješ DV AVI, onda ti to nije ni bitno, uz fire-wire samo te može zaklati spor disk, jer se tu u stvari ništa i ne obrađuje posebno, tek naknadno kod pripreme za narezivanje u DVD, dv avi fajl prebačen sa kamere mora da se rekodira u MPEG2 a zatim i da se kodira za potrebe narezivanja na dvd ali to ne mora u realnom vremenu tako da te celeron neće zadaviti.
Ali, svi od ovih koji su nabrojani odradiće taj posao (zato jer nije potrebno rekodiranje u letu) pa ti je možda bitnija garancija i servis... od svega što sam napisao i o čemu si razmišljao.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stante hdd 16.11.2005. 02:17 #2981

status: user
broj poruka: 59
Hard diskovi su, koliko znam, najbolnija tačka laptop sistema, bar kod ove cenovne kategorije, jer se uglavnom vrte na 5400rpm (nema o tome podatka, toliko već ne "detaljišu" na sajtovima, ali mislim da je tako). Tu samo nijanse mogu biti u pitanju...
Zato sam i birao modele sa 512 RAM-a, da sto manje "drlja" po HDD-u.

Evo sta piše na Adobe sajtu, o minimumu za Premiere Pro:
System requirements
Intel® Pentium® III 800MHz processor (Pentium 4 3GHz recommended)
Microsoft® Windows XP
256MB of RAM (1GB or more recommended)
800MB of available hard-disk space for installation
Microsoft DirectX-compatible sound card (multichannel ASIO-compatible sound card for surround sound support recommended)
CD-ROM drive, CD recorder (CD-R/-RW) required for CD creation
DVD recorder (DVD-R/RW+R/RW) required for export to DVD
1,280x1,024 32-bit color video display adapter (OpenGL card recommended)
For DV: OHCI-compatible IEEE 1394 interface and dedicated 7200rpm UDMA 66 IDE or SCSI hard disk
For third-party capture cards: Adobe Premiere Pro certified capture card
Internet or phone connection required for product activation


Baš su skromni kad je u pitanju procesor i memorija :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lisac requirements 16.11.2005. 03:29 #2982

status: user
broj poruka: 8
sve su recomended requirements za ooooozbiljan rad-profesionalna montaza,sa mnoooogo kanala otvorenih na timelineu,na njima mnogo efekata,mnogo tranzicija i jedno pet puta vise neiskoriscenog materijala koji se nalazi u project prozoru,i ko zna sta jos!ako nemas privatnu televiziju ili produkcijsku kucu takva masina ti ne treba!moras da znas da kad radis montazu uvek moraju da ti budu otvorena i jos 2-3 programa(npr.photoshop,after effects,neki za zvuk-forge,cool edit,mozda jos i flash i sta ja znam)!kad se sve tako desi i radis komplikovanu montazu filma koji bi na kraju trebalo da traje npr. sat vremena,naravno da ti treba masincina!ali sta se desava ako je nemas?-po meni apsolutno nista,program se malo uspori,malo vise te nervira,a iako pukne sledeci put kad ga otvoris ponudice ti da nastavis sa projektom tacno(ali tacno),tamo gde si stao!ja sam uradio cuda sa minimalnim requirements!sve ovo ne znaci nista ako samo hoces da kucni video prebacujes u neki format pa na dvd!sve sto treba da uradis je prebacis snimak,da malo sredis sliku,boje,kontrast, vec sta i renderujes!za to ce ti pro sluziti kao sat,pa cak iako radis srednje komlikovanu montazu!za brzinu hard diska ne znam ali ako kazes da je mali broj obrtaja na svakom od ponudjenih laptopa onda dileme i nema!sta je tu je!npr. moj je bio 7200rpm! sve ovo ne dolazi u obzir kad je premiere 6(6.5)u pitanju!kod njega sve radi bez stucanja!sto se tice samog prebacivanja slike sa kamere na pc, nisam imao nijedan dropfrejm za dve godine bez obzira na procesor za koji se plasis da nece biti dovoljan(moj je bio athlon 1700+),a prebacivao sam cele kasete odjednom(i 45min i 60min)!i nije tacno da u premiere pro moze prvo da se renderuje u mpeg2-dvd pa da se tek onda reze dvd!iako je idiotski, pro zahteva da se tokom renderovanja odma reze dvd!!!on uopste ne pravi bekap na hardu pa iako mozes da sa tako narezanog dvd-a prebacis sadrzaj posle na hard,ipak je glupo!da ne govorim sta- ako ti pukne disk!onda nanovo novih 5 sati renderovanja,ispocetka!kod premiere 6 ovoga nema,tamo naravno mozes da renderujes bilo gde!mada je lakse da nabavis neki mpeg encoder(npr.dvd santa,super dvd creator)i renderujes!ali ako samo prebacujes u divx ili ostavljas dv-avi, koristeci pro-pa tako rezes na dvd,onda ne moras da renderujes i rezes istovremeno! naravno, za divx ti treba da registrujes codec koji ne dolazi registrovan zajedno sa premiere pro!i jos nesto-kada hoces da renderujes(rezes)dvd iz pro-a,prvi put,trazice ti nekakav registracioni broj koji dobijas sa adobeovog sajta,traje sekundu a i ne znam cemu sluzi ali tek posle moze da se renderuje i reze dvd!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VlaJko79 Fujitsu... 16.11.2005. 08:58 #2983

status: user
broj poruka: 10
slazem se sa brojem 2, mada je to Intel Celeron M i slabiji od ostalih,
ipak kao sto covek rece znacice ti tu kartica koja nije integrisana jer
nece opterecivati magistralu i oduzimati ti dragoceni RAM...
a sto se tice HDD tebi i broj obrtaja i nije bitan toliko koliko brzina
prenosa..a svi su uglavnom ATA-100;
licno iskustvo je pozitivno i bio sam prijatno iznendjen sveukupnom brzinom
FS laptopa iako je isti model bio sa 256Mb ram-a...
takodje moram napomenuti da ga nisam opterecivao nekim zahtevnim poslovima da bih mogao da ti kazem "ozbiljnu" ocenu.
srecno!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stante za lisca 16.11.2005. 16:58 #2989

status: user
broj poruka: 59
Pre svega hvala na iscrpnom odgovoru, i ja sam prebacivao materijal na amd konfiguraciji xp1900+ na 1.6 GHz bez problema, ali se plašim tih "lite" i "mobile" procesora, da su skromnijih mogućnosti zarad manje potrošnje.
Kad smo već kod video montaže, ne treba meni neka velika obrada, možda nešto izbacim, napravim koji prelaz (efekat) i sl. E sad, interesuje me da li si uspeo da registruješ (patch, crack ili...) taj MPEG Encoder koji je ugrađen u Premiere 6.5 (sa njim sam do sada radio). Ja i pored svih napora nisam uspeo da ga krekujem, tako da sam svakih 30 dana morao da ga un-instaliram, brišem iz registry baze pa nanovo (što mi je već dosadilo). Ne koristim ja to mnogo, možda jednom mesečno, ali svejedno, vreme teče...
Ja praktikujem da prvo skinem u dv avi, a zatim obradim u Premiere-u i onda Encoderom ekportujem u mpeg2 (kvalitet u zavisnosti od dužine, najčešće oko 6Mb/s). Onda taj mpeg2 pomoću dvd workshop-a delim na chaptere i pravim vob-ove. Tako sam navikao i tako mi je najlakše. Ako neko zna kako da registrujem taj premiereov mpeg2 encoder, neka mi javi, biću mu jako zahvalan.

Hvala svima na savetima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer Re: za lisca 16.11.2005. 21:02 #2997

status: user
broj poruka: 217


Intel jeste bolji od AMD-a za video render, ali nisam bas siguran kako se Celeron M nosi sa Turionom. Izbor je na tebi.
::
::
:: Ja praktikujem da prvo skinem u dv avi, a zatim obradim u Premiere-u i onda Encoderom ekportujem u mpeg2 (kvalitet u zavisnosti od dužine, najčešće oko 6Mb/s). Onda taj mpeg2 pomoću dvd workshop-a delim na chaptere i pravim vob-ove. Tako sam navikao i tako mi je najlakše. Ako neko zna kako da registrujem taj premiereov mpeg2 encoder, neka mi javi, biću mu jako zahvalan
::
::
Ovo i jeste pravilan nacin. Nikakav on-the-fly rendering ne preporucujem, bez obzira na jacinu procesora. Ono sto mogu da ti preporucim je da posle "montaze" ponovo izvezes u DV Avi, a zatim komprimujes u MPEG2 sa nekim drugim progamom, recimo CCE ( ubedljivo najbolji i najbrzi), MainConcept MPEG Encoder (standalone verzija iz Premijera, ako se ne varam) ili neki od besplatnih programa tipa QuEnc, FreeEnc ili Hc 015 (najveca mana je sto su prilicno spori).

Za ovo ti treba malo vise mesta na HDDu pa i to uzmi u obzir pri kupovini.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lisac krek 16.11.2005. 23:33 #2998

status: user
broj poruka: 8
e davno je bilo kad sam koristio 6.5,pa sam zaboravio kako se krekuje,ali se secam da pre nego sto sam zadnji put formatirao disk, da sam imao gomilu krekovanih programa,bas za encodovanje,prebacivanje iz formata u format,itd,pa i 6.5 mpeg2-dvd!ali od tad je moje odusevljenje za kameru splasnulo pa sad imam samo pro i jos par tricarija!kao sto si rekao mozes da pravis vobove iz nekog drugog programa,ali kod premiera je super jer on timeline markere(ako mu naredis,naravno)odma prepoznaje i kao chapter markere kod vob fajlova-sto je jako zgodno!ja sam siguran da jedan moj ortak ima full 6.5,sa svim mogucim i nemogucim registracijama i krekovima(znam,i ja sam od njega uzeo)ali on ima preko 30 cd-a sa programima i mnogo je zauzet i van dometa!ali je moguce naci,ali moras da trazis po krek sajtovima!kao sto rekoh kod premiere pro se za mpeg2-dvd,trazi samo da kliknes na jedan link koji se pojavi kad prvi put renderujes u dvd i sa adobeovog sajta dobijes registracioni broj i onda si slobodan!medjutim,opet kazem da pro ima idiotsku osobinu da kad renderuje u dvd mora odma i da ga reze,pa sad vidi!i jos jedna napomena-kad sam drugi put instalirao pro,i hteo da instaliram krek za divx kodek za njega,koji sam pri prethodnoj instalaciji vec imao i bio siguran da je ispravan,mucio sam se 3 dana,iako sam se koliko toliko secao procedure,sa nekim registracijama,potvrdama,sta ja znam!zato ako i nadjes (ili imas)neke krekove,nemoj odustajati lako govoreci da su neispravni!mada ako imas sistem kao sto si opisao i radi,nema potrebe za mucenjem,jer sva sreca proslo je vreme divx-a i cd-ova,pa i nije toliko frka oko bitrate-a,proja prolaza,fieldova,frejmova i mnogobrojnih codeca!ziveo dvd!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646065.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs