Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Uputstvo za Bubanj Potok...
STRANA 1 OD 1
dragojlo2 Uputstvo za Bubanj Potok... 25.07.2008. 17:30 T11108

status: user
broj poruka: 718
...Elem znam da smo velika vecina za to da se uzima nova i pod garancijom roba ,ali me drug nagovori da sutra odemo do Bubanj Potoka i vidimo sta ima da se kupi...Buduci da poznajem sebe i svoju slabost prema hardware-u pogotovu ako mi se ucini da je nesto isplativo ,molim forumase koji su imali iskustva sa nabavkom na ovom mestu da podele svoja iskustva sa svaima nama...Na sta oratiti paznju ,ako uopste moze ...Sta zaobilaziti u sirokom luku... i sl...
P.S. Naravno ukoliko se ova tema kosi sa pravilima berze ,neka je administratori obrisu odmah...`Ajd u zdravlje!
..........................................................................
SERBIA- mushmula (tomato, banana etc.) republic
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Starcevac re: 25.07.2008. 17:46 #63957

status: user
broj poruka: 318
Ja nikad nisam bio na Bubanj Potoku, ali mislim da moj pančevački buvljak odgovara njemu. I ja sam kupovao neke delove za komp na buvljaku i baš se nisam nešto proslavio. Najčešće neće da ti zamene robu tako da možeš da se slikaš i samo si bacio pare.
Svi znamo da i IT prodavnice imaju stvari koje se sada sve proizvode u Kini (možda neke dovuku i sa buvljaka), ali kod njih barem dobiješ račun i neku vrstu garancije. To svi mi sigurno dobro znamo, al evo ti što ja sad imam problem.
Uzeo sam eksterni kućište i hard disk od 250GB i sve je bilo super. Evo nakon 2,5 godine je počeo da `brljavi` tako da razmišljam da ga reklamiram, a da sam uzeo da buvljaku tog što bi mi prodao sigurno sad ne bih ni našao.
A, pošto će cena sigurno biti primamljiva, ja bih bio u rezervi da ta robu nema neku grešku, pa npr. uzmeš HDD, prebaciš podatke i nakon nekog vremena on crkne....

To ti je moje mišljenje, e sad ti kako god hoćeš...

Pozdrav.....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Hvala ... 25.07.2008. 18:02 #63960

status: user
broj poruka: 718
...to je opste poznato ,ali sam mislio da li postoje fazoni za isprobavanje robe,sta da se narocito gleda , itd...
P.S. dosta ti je trajao taj hard ,ja znam neke kojima je riknuo posle nekoliko meseci...`Ajd u zdravlje!
..........................................................................
SERBIA- mushmula (tomato, banana etc.) republic

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC POVRACHACHU 25.07.2008. 20:15 #63965

status: user
broj poruka: 9369
Kakav crni Bubanj Potok za hardware... Spavaj sutra, bice ti pametnije, u suprotnom setices me se i bice ti zao sto me nisi poslusao...

Subota je ljudi, uzivajte...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj Drug Tito se krije u pecini 25.07.2008. 20:24 #63966

status: user
broj poruka: 2236
Ja sam isao nekoliko puta, desetak, ove godine.

Kupio sam... od korisnih stvari, scsi karticu Tekram za 150 dinara i kabl 50 dinara i Plextor R412C za 200 dinara... i radi vec pola godine, nijedan problem nisam imao (kao nov).

Imam par poznanika koji su klasicni uvaljivaci audio komponenti, i, mogu ti reci da veoma dobro prolaze vec duze vreme kupujuci robu na Bubanj-Potoku i buvljacima za sitne pare i preprodavajuci ih posle. Veoma veoma dobro.

Sta da ti napisem, to sto budes gledao svakako ce biti jeftino i ispod cene. Jedan lik sa kojim sam ja jednom prilikom isao tamo, pre oko 2 meseca, je kupio 2 HDDa od po 250GB, SCSIUltra320, oba za 1000 dinara. Ja sam ga licno odvracao od toga. Uverio sam se da sam se za*ebao tako sto sam oba hdd-a probao na svom personalnom racunaru, uz neciju pozajmljenu Ultra320 karticu. Mislim da takvi diskovi kostaju po 250-300 eura komad novi u radnji i sa garancijom, a samo kartica je nova valjda oko 150.

Ja uglavnom kupujem stvari koje sam vec imao prilike ranije da vidim ili posedujem, pa makar otprilike znam kako rade i sta mogu fizicki da izdrze ili ne, tako da se nisam skoro nijednom zaebao. Kupio sam potpuno novog Microsoft misa za 100 dinara, nije mu radio desni klik dobro, pa sam ga polomio cekicem i bacio, posle par dana sam isti model misa kupio u radnji za 1000 dinara i upravo ga koristim.

Ne bih ti nikako preporucio da kupujes plazma televizore sa nekom bolesno dugackom dijagonalom, mislim 1m i 40, jer ovi nabiju cenu, a ne daju da vidis kako radi. To su prave `macke u dzaku`.

Sta god da te zanima, a `malo skuplje` je, isprobaj odmah tamo. Ako ne bude uslova za to, onda uzmi broj tog prodavca ili prodavacice, pa se dogovori da vratis sledeci vikend ako to nesto ne radi, koliko me secanje sluzi, vecina ljudi je tamo svake nedelje.
Ako ti kaze `ne moze`, onda preskoci budalu jer je u 99% slucajeva stvar pokvarena, ili se osloni na 1% (mog iskustva).

Videces svasta, u svakom slucaju. To je buvljak, ali pravi pravcati buvljak, na kome nema fiskalnih isecaka i onih `nije mi tu gazda` fora.

Cene spustas ili podizes u zavisnosti od sopstvene snalazljivosti.

Ja ne idem vec neko vreme tamo, sto zbog vrucine, sto zbog toga sto sam poslednja 3 puta naleteo na potpuno iste stvari.

Pozdrav.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stefanon !!! 25.07.2008. 20:40 #63968

status: user
broj poruka: 268
To je leglo pokvarenih hdd-ova, ljudi umesto da bace odnesu na pijacu pa daj sta das... Od racunara cesto se desi da unutra fali pola komponenti, kad ih i ima hd - uvek ima bad sectore od tumbanja iz austrije a jedna memorija po pravilu neradi...
Desi se ponekad nesto povoljno da se nadje, ali ja kad nesto kupujem ponesem napunjeni ups-pa probam da nemislim.
Meni se jednom desilo da naletim na P4 komp za 20e koji sam posle prodao po 4x vecoj ceni ali to je stvarno retko....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Sinko 25.07.2008. 20:54 #63978

status: user
broj poruka: 537
a sta ce ti to u zivotu :) spavaj bre ko covek, ustedeces na gorivu i razocarenju :) Mada, valjalo bi da odes jednom, cisto da vidis da nema nista korisno tamo pa da ti bude jasnije sta ti ljudi pricaju .)

Koje su sanse da ce raditi HDD koji ciga izvuce iz blata i malo ga obrise rukavom ? :)

Jedino sto sam video interesantno (a isao sam cesto sa prijateljem zbog delova za njegova kola) bili su `Hrman Kardon` (falilo je jedno A a ciga ga cita u fulu :p) zvucnici za 5.1 sistem i ciga je trazio 1200e jer je to ipak hrman kardon, verovatno su ti kardoni pravili i bang&olufsen pa kostaju toliko .) ponudio sam neku normalnu cifru na sta mi se ciga iskezio sa prazninom izmedju dva zlatna zuba i to je bilo moje putesestvije sto se tice neke kupovine tehnike na bubanj potoku. Mada, jedan lik ima dobru audio opremu ali i jake cene. Sve ostalo sto sam video je otpad u pravom smislu te reci jer da ista od toga valja ne bi bilo na buvljaku - zar ne ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict dal ste normalni? 25.07.2008. 21:22 #63983

status: user
broj poruka: 4515
___

_

Idi tamo kupi NABUDZENOG KECA !
_______________________________


PLANET rauter :)


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BAnefi Najbolja tema do sad... 25.07.2008. 23:04 #63997

status: user
broj poruka: 114
gLE SAD... Boljeg coveka od mene nisi mogao da nadjes...
Redovan sam svake subote na Bubanj potoku, ne zbog toga sto moze da se zaradi mnogo para i da se kupi jeftino, ve3c zbog toga sto je to pravi pravcati buvljak... mozda i jedini u srbiji.
Tamo ces se ili zajebati debelo ili ces extra da prodjes... nema izmedju.
Sutra verovatno neces ici jel ces ujutru kroz prozor videti kisu, a kisa i prodavci niako ne idu zajedno...
Sto se tice IT opreme itd... svake 4 subote bude po nesto zanimljivo, naravno uvek ima ali to su neke veoma kvarljive stvari koje se ja nikada nisam usudjivao da kupim...
Po meni najbolja varijanta su ti laptopovi, mozes ih kupiti jako povoljno i kasnije prodavati u delove, ali veruj mi sve sto je dobro i povoljno na tom buvljaku se rasturi vec u 7-8 ujutru ako je lepo vreme.
Cene su ti kao u Turskoj idi do 80% jeftinije...
Moras stvarno da vodis racuna i da pazis sta kupujes svi su prevaranti neki manji a neki veci...
Ja iskreno mislim da cu pronaci jednog dana neku `zlatnu koku`, posto prevaranti nemaju pojma sta prodaju.
Svakako nista ne gubis ako odes, ali zapamti svaka skola se placa.
Recimo da sam ja kupio neke bukvalno nove rolere za 1000 din i sutradan ih u delta sportu pronasao za 12000, zatim loptu za basket za 300 dinara kosta 4000... i jos mnogo toga.
Idi i vidi to je najbolje.
Pozdrav.
B.F.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Hvala na savetima... 26.07.2008. 00:57 #64007

status: user
broj poruka: 718
...svima!!! k`o sto vecina rece ce odem tamo da vidim...pa ce pricam...`Ajd u zdravlje!
..........................................................................
SERBIA- mushmula (tomato, banana etc.) republic

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs