Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
VoIP
VOIP
STRANA 1 OD 1
ivikit VOIP 07.09.2008. 12:32 T11854

status: user
broj poruka: 264
Da li besplatni razgovori bez slike i videa na Skype mogu neometano da teku na adsl 512/64? Koji program predlazete za VOIP koji bi nudio besplatne razgovore medju korisnicima u mrezi a da prenos glasa bude odlican cuo sam da ima i drugih sa manjim zahtevnostima u pogledu mreze sa internetom?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi po meni 07.09.2008. 12:37 #69647

status: user
broj poruka: 842
skype i voipbuster 512/64 pod uslovom da nema dodatnog downloada je dovoljno, skype nije bas najoptimizovaniji za rad na malim brzinama neta ali radi na adslu 512/64 sasvim korektno
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivikit ping 07.09.2008. 12:40 #69649

status: user
broj poruka: 264
da li sa tim ima veze ping i koliki je normalan u ms za to?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goranvu ima i ovaj 07.09.2008. 13:46 #69660

status: user
broj poruka: 195
googletalk je takodje extra za te stvari (naravno ne web verzija, vec programcic). Sa njim mozes da pricas i sa nekim ko ima dial-up, ali on mora da klikne na `Mute` dugme u programu koje ce softverski zaustaviti stream koji ide sa njegove strane i tako osloboditi njegovu slabu liniju da moze tebe da cuje tecno, bez prekida. U toj situaciji on mora da brz na tastaturi, jer samo ti mozes da govoris. Ako je sve ovo ovako za dial-up, onda ti je jasno da je 512/64 raj za googletalk.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Dial-up 07.09.2008. 15:48 #69694

status: user
broj poruka: 6643
Da bi skype veoma zadovoljavajuće radio, dovoljan je solidan dial-up. Slika pri tome nije upotrebljiva, jer se radi o totalnom slow-motion-u. Drugi faktori znaju da otežaju tako (na dial-up-8) nategnutu konekciju, pa, gegrafska pozicija sagovrnika (čitaj: broj interkonekcija) znatno utiču na kvalitet. Udaljenost, koliko god to paradoxalno zvučalo, ne znači: konkretno, sa Australijom, uvek imam super vezu, čak i iz vremena dial-up-a, sa delovima Evrope.... tako i tako, nekad super nekad kašnjenje u jednom od pravaca, nekad u oba.... a, najgore stanje bilo je između učesnika u samoj Srbiji.... znači, bilo koji ADSL bez zavrtanja VOIP saobraćaja, radiće posao.... mada, zbog kamerice, mislim da je minimum minimuma - za video konferenciju bilo koji paket koji ima bar 128kbps u uploud-u.... zato ga Telećikom i drži na uzdi celo vreme... ko` bi lud telefonirao kad za cenu računa može da otkupi računar svake godine....
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi dial up 07.09.2008. 16:18 #69699

status: user
broj poruka: 842
ja sam probao skype na par digitalnih centrala u beogradu na dial up vezi i krajnji rezultat je bio neupotrebljiv (narvno samo glas, nisam ni pomishljao na video) voipbuster je bio za nijansu bolji ali i to je bilo na ivici neupotrebljivosti
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs