Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
VoIP
Ogroman problem
STRANA 1 OD 1
ivikit Ogroman problem 08.09.2008. 17:30 T11879

status: user
broj poruka: 264
Imam problem sa Skypom. Kada pricam sa nekim cesto mi je signal izoblicen. Nekada se cuje bas dobro a nekada se nista ne razume. Naprimer ortak mene cuje super ali ja njega ne. Moj mikrofon salje sve dobro ali ja sa njegovog cujem izmenjeno i neprepoznatljivo tako je sa jos jednim. A rade i sluske i mic posto imam 2 para. Probao sam na 3 razlicite konfiguracije u kuci i opet isto. A sve ostalo radi i mp3 i filmovi. Da li sa time imaju veze kodeci ili nesot drugo od softvera? Posto na 3 kompa ne radi. Da li moze smetati mreza preko svica? Da gasim jedan komp? Net je 512/64. ne znam dali ima veze sa pingom? Koji bi mi program resio stvar? Pomozite mi sta bi resilo stvar i na sta sumnjati? hvala do nebesa
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp nisi jedini, ne brini 08.09.2008. 18:04 #69839

status: user
broj poruka: 359
desava se ponekad to sto opisujes (verovatno te skype nakon toga pita kakva je bila veza i da je ocenis). problem je 100% u internet konekciji i to zato sto je slab protok izmedju tebe i tvog sagovornika. razloga moze biti dosta (a ponajvise onih koji nemaju veze sa tvojim hardware-om).
ako sam te dobro razumeo koristis tri kompa u kuci pa ti predlazem da probas sledece:
koristi net samo na onom sa koga skypujes i nemoj nista da downloadujes niti uploadujes i to isto reci svom sagovorniku. ako i dalje ne radi, onda je `visa sila` i preostaje vam da to probate neki drugi dan...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 08.09.2008. 19:31 #69848

status: user
broj poruka: 9122
Ili da predjete na neki drugi VOIP program, nego ako nije ni do neta obojica reinstalirajte Skype i pogledaj protiv virusa!!!

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Da li si na kablovskom Internetu? 08.09.2008. 22:01 #69863

status: user
broj poruka: 4228
Mislim da sam video to na jednom računaru, promena VOIP programa nije uspela...
Recimo da je provajder bio R@d1JUS V€ktor... Misli mda su blokirali neke portove i da paket koji je čovek imao nije dozvoljavao igranje preko Interneta

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs