Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Chaintech 6BTM
STRANA 1 OD 1
ssboban Chaintech 6BTM 31.12.2005. 21:22 T1235

status: user
broj poruka: 22

Znam da je pitanje bajato ali mi treba pomoc.
Posedujem plocu Chaintech 6BTM (BX chipset), 128 MB SD rama (PC 133), i Pentium II 450 MHz (4,5X100).
Tu krece problem. Na ploci postoji nekoliko mogucnosti za FSB i to su :66,68, 75 i 83 MHz.
Fleshovao sam najnoviji BIOS koji sam nasao (o8.o7.2000.g.), ali nikako da provalim kako da podignem FSB na 100 MHz.
Gledao sam i manual (plocu sam dobio bez manuala, pa sam ga skinuo s interneta) i nisam video da negde ima jumper-a,
koji bi mogao da mi resi problem.
Na internetu sam nasao da ploca moze i da se overklokuje, a ja ne mogu da ga postavim ni na nominalnu vrednost ( sada radi na 4,5 X 83 = 373,5 MHz).
Dakle kako da podignem FSB ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: Chaintech 6BTM 18.01.2006. 13:50 #3926

status: user
broj poruka: 568

Licence to kill

::
:: Znam da je pitanje bajato ali mi treba pomoc
:: Posedujem plocu Chaintech 6BTM (BX chipset), 128 MB SD rama (PC 133), i Pentium II 450 MHz (4,5X100)
:: Tu krece problem. Na ploci postoji nekoliko mogucnosti za FSB i to su :66,68, 75 i 83 MHz
:: Fleshovao sam najnoviji BIOS koji sam nasao (o8.o7.2000.g.), ali nikako da provalim kako da podignem FSB na 100 MHz
:: Gledao sam i manual (plocu sam dobio bez manuala, pa sam ga skinuo s interneta) i nisam video da negde ima jumper-a
:: koji bi mogao da mi resi problem
:: Na internetu sam nasao da ploca moze i da se overklokuje, a ja ne mogu da ga postavim ni na nominalnu vrednost ( sada radi na 4,5 X 83 = 373,5 MHz)
:: Dakle kako da podignem FSB

sam si naveo koje vrednosti fsb ploca podrzava a medju njima nije 100MHz i kako onda mislis da ih dostignes, cipset je taj koji odredjuje vrednost fsb-a dzabe sto ti je cpu za 100 a ram za 133.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646088.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs