Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Modem problem
STRANA 1 OD 1
Mladic Modem problem 21.02.2006. 03:21 T1450

status: user
broj poruka: 68
Kupio sam nov modem INTEX - Intel 82536
prikljucio sam ga na PC i instalirao pratece drajvere za xp,na pc je xp sistem.

I problem nastaje kada se spajam na internet jako tesko uspostavi vezu a i kad je uspostavi traje plafon od 30sekundi do 2 minuta i dole u system trayu prikazuje da imam vezu tj da sam konektovan ali nema protoka crni monitorcici,nema ni uploada ni downloada, u vindows taskmanageru ispravno je to poznao i na grafu je iscrtao da nema nista tj u procentima )-nula.

na modemu ima jos i audio izlazi zvuk i microfon dzekovi.

postavi sam posle uzaludnih konekcija stari modem neznam ni kao se zove, radi kao doxa. probao jos sa jednim externim modemo takodje sve ok radi.

U cemu je fazon sva podesavanja su bila ista u radu sa sva tri modema, ova dva rade ovaj novi nece.

Cuo sam da moze da modem dobija eho da mu se vracaju signali i puca veza, da li je to ili ne staje pomozite

pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Inteligentno podešavanje 21.02.2006. 14:33 #4538

status: user
broj poruka: 6643
U kojoj je zemlji sam zaključio da je modem? Tj, prema kojem sistemu - standardu centrala je podešen da radi... parnost bitova itd. prekontroliši podešavanja modema i internet opcije koje bi trebale biti iste za sva tri modema... ako treba, smanji - povećaj brzinu interne komunikacije sa modemom. A, možda je neispravan, ili imaš bajate drajvere a kod novih je to davno rešeno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner a sto si menjo 21.02.2006. 18:23 #4550

status: user
broj poruka: 7761
sto si menjao stari modem ali radi ko Doxa, meni to nije jasno.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivankitic problem? 21.02.2006. 23:37 #4557

status: user
broj poruka: 4
Probaj da skines nove drivere sa intelovog sajta, u pitanju je intel 536ep chip. U sustini modem radi okej na vecini beogradskih lokacija osim na Bulevaru (oko Liona) Zvezadari i u Mirijevu, gde su se kao pravo resenje pokazali Motorola ili US Robotics.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Chosen984 .. 22.02.2006. 01:41 #4562

status: user
broj poruka: 21
Ma jok bre, udji u Control Panel pa u Phone and Modem Options, klikni na modems, klikni na modem pa na Properties. U kartici Advanced u polje Extra initializations... ukucaj velikim slovima ATX3. Probaj sad.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profilic ... 22.02.2006. 17:30 #4572

status: user
broj poruka: 41
E bato i ja imam taj isti modem. Desilo mi se isto to kada sam iz nekih razloga stavio modem u drugi slot. Kada sam formatirao hard radi normalno, tako da ce biti da si nesto zbudzio kod instalacije. Pre nego sam formatirao, nisam bio siguran koja je tacna oznaka modema pa sam isao redom i nesto zabrljo.
Probaj jovo- na novo preko device managera, desni klik, update driver... i dalje ces se snaci.
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil lepo 24.02.2006. 11:38 #4613

status: user
broj poruka: 172
ti rece Chosen.Pored toga jos , umesto da stavis nasu zemlju , probaj
Mexico.Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs