Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Test forum
PRIČAJ SRPSKI DA TE CEO SVET RAZUME
STRANA 1 OD 1
bakistepa PRIČAJ SRPSKI DA TE CEO SVET RAZUME 14.01.2009. 09:41 T14504

status: user
broj poruka: 9
Rešavanje softverskih i hardverskih problema - pričaj SRPSKI da te ceo svet razume
BAKIPožarevac
Dobio sam na poklon (hteli da ga bace) neki stari rashodovan kompjuter SIEMENS NIXDORF. Jedino što sam uspeo da saznam prilikom pokušaja dizanja sistema je da mu je crkla CMOS baterija i da ima procesor Intel na 200 Mhz. Bateriju sam zamenio ugradio CD uređaj, na drugom računaru preko USB fioke uz pomoć Partition magic-a sam formatirao HD koji sam našao u tom starom kompjuteru i napravio particiju FAT 32 jer sam hteo da instaliram Windows Me. Kad sam sve to sklopio i upalio mašinu podesio u BIOS-u da prva boot jedinica bude CD uređaj ništa mi nije uspelo. Dešava se ponekad da mi DOS kaže da nemam HD, a ponekad da ne može da nađe operativni sistem, pritom CD uređaj revnosno vrti instalacioni CD od Windowsa koji želim da instaliram (pokušavao sam i sa 98-micom i XP-om ali uvek neki od ovih problema. Još da napomenem u BIOS-u se ne vidi HD kad izaberem opciju `auto` ili `user` a i uopšte kao da nije ni prikačen. Probao sam premeštanje džampera a i bez džampera i sve je isto mada se hard pokrene i vrti se sve vreme dok je mašina upaljena.
Ako neko može da mi pomogne oko ovoga unapred hvala. Hteo sam taj krš da dam deci za MSN a da me ne košta puno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs