Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
PARAMETRI U BIOS-U
STRANA 1 OD 1
paice PARAMETRI U BIOS-U 12.03.2006. 23:58 T1542

status: user
broj poruka: 25

po difoltu vrednosti u bios-u su sledece: 0/1 bank fast, 2/3 bank fast, sdram cycle lenght 3. postoje jos opcije: normal, medium, turbo, sdram 10 microsec, sdram 8 microsec, kao i sdram cycle lenght 2. da li da ostavim vrednosti kao sto su i bile, ili da ubrazam svoj sdram? da li ce, ako promenim vrednosti, doci do nestabilnosti sistema? cini mi se da sam menjao u turbo i cycle lenght 2, i da mi se pojavljivao dobro poznati plavi ekran, i da je pisalo "fisical memory dump", ali nisam siguran da je zbog toga.
Hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set sve zavisdi od rama 13.03.2006. 12:35 #4937

status: user
broj poruka: 165



zavisi koliko tvoji moduli mogu da trpe.

probaj, pa testiraj...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 13.03.2006. 21:42 #4943

status: user
broj poruka: 217

Batali "ubrzavanje" sdram memorije.

Sdram cycle length na 3, 8 msec za mem. od 133MHz, a ono "normal, medium, turbo" ne znam sta menja (mozes eventualno da se poigras s tim, ali sam prilicno siguran da neces imati koristi).

Znaci samo klasican OC (podizanjem FSB-a) pa koliko izdrzi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs