Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Epox 8rda6+pro ploblem
STRANA 1 OD 1
Igor84 Epox 8rda6+pro ploblem 18.03.2006. 21:49 T1575

status: user
broj poruka: 327
Problem je zvucna kartica i memorija koja nikako nece da radi u Dual Channel rezimu.
Zvucna kartica je 7.1 i koristi cip ALC850. Ona u stvari radi kako treba ali od Basa i od visokih tonova skoro da nema nista a javlja se i neko treperenje u zvuku. ALC650 je savrsenstvo u odnosu na ovu. Probao sam nekoliko nVidia drajvera kao i Realtek drajvera ali je sve isto. Sta je u stvari problem s njom?
E sad ovaj ozbiljniji problem. Kada je jedna memorija u bilo kom slotu sve radi potpuno savrseno (prolazi gold memory bez problema). Kada stavim drugu memoriju u bilo koji od preostala dva slota (isto je i kad obrnem memorije) Gold memory pravi probleme. Napominjem da je sa memorijama sve OK i da su radile na MSI K7N2 Delta-ILSR godinu dana bez ikakvih problema. Obe memorije su Kingston 256MB PC400.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set cest problem sa tom plocom 19.03.2006. 15:53 #5064

status: user
broj poruka: 165



Pogledaj u kakvom su stanju elektroliti na ploci. Mislim na male... 1000mcF/16v
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 OK 20.03.2006. 14:13 #5081

status: user
broj poruka: 327
Elektroliti su u prirodnom obliku, nisu naduveni ali to ne mora nista da znaci. Kako najlakse da proverim da se nisu osusili a da ih ne skidam sa ploce.
P.S. Poznajem materiju elektronike pa nemoj mnogo detaljno da objasnjavas.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Intelkill Memorija 29.03.2006. 10:35 #5233

status: user
broj poruka: 3


Mogući problem je da ti memorije nisu iz iste serije što kod pojedinih ploča pravi problem (možda postoji neka mizerna razlika u latencijama ali to zna da pravi problem u radu u vidu restartovanja)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jeske MOGUCE RESENJE 10.01.2007. 21:47 #11418

status: user
broj poruka: 46

NISI NAPOMENUO DA LI SI OVERKLOKOVAO CPU ILI PCI MAGISTRALU. INTEGRISANE MUZICKE SU NA TO OSETLJIVE TAKO DA AKO SI DIGO MAGISTRALU ZA SAMO 1MHZ MOZE DA SE DESI DA MUZIKA UMESTO DA CVRKUCE ZACVILI. EPOX GENERALNO ZEZA ZA KINGSTONOM. POZAJMI OD NEKOG NEKE DRUGE DVE MEMORIJE TIPA NCP ILI NEKE ANONIMUSE ILI LIVADARE. PRE CE RADITI SA NJIMA NEGO SA KINGSTONOM. MEMORIJE NE MORAJU DA BUDU IDENTICNE. RACUNAR SAM PRILAGODI BRZINU MEMORIJA PREMA SPORIJOJ! GUD LAK

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cronnin Ajde sad pomozite meni:) 14.03.2007. 01:20 #13947

status: user
broj poruka: 257

Imam isti problem na EPOX 8RDA+ ploci za dva GEIL ddr400 blue modula, koje sam uzeo pre nekoliko dana.

Procesor je Barton overen sa 166 na 200x11.5. i inace radi bez problema (moze bez dizanja napona da potera i do 210MHZ FSB i prolazi prime95). Memoriju sam u pocetku drzao na 2.5V, zato sto su mi rekli da je toliko dovoljno ako nemam nameru da je overklokujem ( sto i nisam imao).

Memorije mi pojedninacno prolaze memtest86+, GoldMemory 5.07, GoldMemory,6.68.

U dual channeulu prolaze RightMark, MemTest, memtest86+, GM 5.07, ali pada na GM6.68, i takodje dobijam BSOD posle 10-30 min FarCry-a

Memoriju inace drzim na fabrickim tajminzima 2.5-4-4-8, ali sam pobao da joj olabavim latence spustajuci CL na 3-4-4-8. Stavio sam napon u biosu na AUTO = 2.8V. Nista ne vredi. Moduli se inace prilicno greju. Dok radi GM idu na 48C.

Znam da procesor i ploca mogu to da isteraju, dal postoji nacin da nateram komp da radi u sinhronom rezimu na FSB400?

Sta predlazete da radim sa naponima, latencama, FSB-om ?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs