Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
problem sa modemom, help!
STRANA 1 OD 1
Smederevac problem sa modemom, help! 16.04.2006. 17:46 T1674

status: user
broj poruka: 37

Imam veliki problem! Zapravo promenio sam maticnu plocu i uzeo sam novu graficku karticu koja je na PCI-E (nVIDIA 6600, 128bit, 256MB), medjutim sad nece da mi radi modem. Na maticnoj ploci imam samo 3 PCI slota i u koji god da ubacim pojavljuje istu gresku, zapravo ovo:

user posted image

zatim, kada kliknem na More info, pojavi se:

user posted image

A prvo nasta i sam sumnjam jeste da slucajno nema nekakvih konflikta madju IRQ adresama, pa zelim da odmah vidite i ovo:

user posted image



Da li mi neko moze pomoci sa nekom idejom ili savetom?!
Hvala Vam unapred!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 16.04.2006. 18:54 #5501

status: user
broj poruka: 12057

Kakv ti je raspored po PCI slotovima trenutno, mislim šta je u kom ?

Probaj da pre ručne dodele resursa u BIOS-u probaš da karticama zameniš mesta. Nemoj da te mrzi, probaj sve kombinacije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Smederevac pozadrav... 16.04.2006. 19:04 #5502

status: user
broj poruka: 37
U PCI slotu imam samo modem i TV karticu, i imas samo 3 PCI slota na ploci. A TV karticu sam izvadio i onda sam probao modem na sva 3 slota i isto se desava. Tako je i sa TV karticom i kad je sam, bez drugih kartica i u bilo kom slotu kad ga stavim isto se desava.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner veze izmedju slotova 16.04.2006. 23:32 #5509

status: user
broj poruka: 7761
Prvi i poslednji slot na masini dele vezu sa magistralom, bar je tako na starijim plocama, znaci AGP i peti PCI slot su na istoj talasnoj duzini, i sve dok mi je modem bio na petom PCI slotu imao sam sranje, isto je ako je ubacen i u susedni slot do graficke karte.
Zasto je to tako pitaj Microsoft !!!
Konkretno cini mi se da je to problem samo kod tzv. Win modema i da se ne pojavljuje kod onih istinskih hard modema, a koji ti imas proveri tako sto ces pokusati da uspostavis vezu sa mrezom dok svira muzika, ako na trenutak stane svirka onda znas sta imas.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: problem sa modemom, help! 17.04.2006. 08:13 #5521

status: user
broj poruka: 568

Licence to kill

::
:: Imam veliki problem! Zapravo promenio sam maticnu plocu i uzeo sam novu graficku karticu koja je na PCI-E (nVIDIA 6600, 128bit, 256MB), medjutim sad nece da mi radi modem. Na maticnoj ploci imam samo 3 PCI slota i u koji god da ubacim pojavljuje istu gresku, zapravo ovo
::
:: user posted imag
::
:: zatim, kada kliknem na More info, pojavi se
::
:: user posted imag
::
:: A prvo nasta i sam sumnjam jeste da slucajno nema nekakvih konflikta madju IRQ adresama, pa zelim da odmah vidite i ovo
::
:: user posted imag
::
::
::
:: Da li mi neko moze pomoci sa nekom idejom ili savetom?
:: Hvala Vam unapred
::
::


pojam `IRQ adresa` nepostoji svaki IRQ je poseban pin na procesoru
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Smederevac Re: veze izmedju slotova 17.04.2006. 08:53 #5522

status: user
broj poruka: 37



:: Prvi i poslednji slot na masini dele vezu sa magistralom, bar je tako na starijim plocama, znaci AGP i peti PCI slot su na istoj talasnoj duzini, i sve dok mi je modem bio na petom PCI slotu imao sam sranje, isto je ako je ubacen i u susedni slot do graficke karte
:: Zasto je to tako pitaj Microsoft !!
:: Konkretno cini mi se da je to problem samo kod tzv. Win modema i da se ne pojavljuje kod onih istinskih hard modema, a koji ti imas proveri tako sto ces pokusati da uspostavis vezu sa mrezom dok svira muzika, ako na trenutak stane svirka onda znas sta imas
::
:: Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!
::
::

Lepo sto si ovo napisao... pogodio si me u tacno moj #2 problem!
Zapravo na jednom drugom kompu nemogu da se konektujem dok mi svira muzika, ili da bi bio na netu nemogu da slusam muziku... Sta trebam da uradim da bi taj problem resio?
A sto se tice predjasnjeg problema, neznam kako da ispitam modem zajedno sa muzikom kad cim kliknem da se konektujem on izbaci:
"Opening port...
Error 633: The modem (or other connecting device) is already in use or is not configured properly "
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Reinstaliraj drajvere za audio 17.04.2006. 11:33 #5525

status: user
broj poruka: 7761
Reinstaliraj drajvere za audio, ako je win modem ne mozes ga koristiti sve dok ne instaliras drajevere za audio, cini mi se da je najbitniji "vdm" ili nesto slicno.
Ili pre konekcije na mrezu probaj da ustartujes (kod mene ovo ponekad upali) neku jednostavniju igru tipa loptica ili flipera pa onda konektuj. Mislim glupo je ali po nekad ova "vudu magic" pomogne oko konekcije.
Zasto je to tako ne znam a sta konkretno ne valja ni ti ne znam.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bmaricic Resenje problema sa modemom 10.05.2006. 08:18 #5889

status: user
broj poruka: 9
Da bi resio problem prebaci modem u drugi slot.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs