Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
ADSL
STRANA 1 OD 1
ludi ADSL 16.05.2006. 11:26 T1795

status: user
broj poruka: 568
imam jedno pitanje. posto sam (u BG) zakacen na kablovski net 128Kbps i placam ga isto kao neki sto placaju ADSL od 256 Kbps shodno tome razmisljao sam da se presaltam na duplo vise za iste pare pa me zanima neka preporuka po pitanju provaidera i podrske za p2p (torrent, emule ...)
meni je licno najinteresantniji novosadski neobee ali svako misljenje i iskustvo dobro dodje.

Licence to kill
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoval adsl... 16.05.2006. 12:28 #6049

status: user
broj poruka: 19
ja imam neobee kuci (512 - 2500din), a na poslu eunet (768 sa 20:1 agregacijom i fixna ip - mislim da je oko 8000din + PDV), i moram da ti kazem da je sve to isti k****
ne znam za ostale adsl provajdere, ali ova dva stvarno nude ok uslugu, sem sto ti kod neobee-a daju neki odvratan actiontec modem, koji vise smara nego bilo sta drugo, ali radi kad ga jednom podesis... mislim da ni ostali provajderi ne daju neke super modeme za te male pakete - na poslu su mi dali zyxel prestige 600 ali za mesecni internet koji treba biti lud da platis

znaci ADSL radi kako treba, izbor provajdera se svodi na samo izbor podrske i modema (sve ostalo je telekomovo), pa ti vidi sta ti je bitno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 16.05.2006. 16:35 #6053

status: user
broj poruka: 568
da ali ja net delim sa ortakom i i dalje bih, tako da bih stavio D-link adsl ruter 1na4 UTP ima se nadje za 30 do 35 jevreja a zvao sam neobee i rekli su da rade i te varijante da sam nabavim modem tako da je sto se njih tice ok
a imam jos jedno pitanje:
posto ja delim kablovski net (motorola modem) sa ortakom preko svica i nije nam potreban ruter kao onima sto dele sa sbb-a a pritom imamo da je IP `assigned by DHCP` i imamo razlicite IP adrese da li to znaci da nas modem za razliku od onog atlanta sto daje sbb moze da vrsi funkciju rutera ili da nas provajder dopusta sto sbb ne ???

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk Sezampro 16.05.2006. 18:16 #6055

status: user
broj poruka: 462
Ne znam ja sam na sezampro vec godinu dana i prezadovoljan sam, momci su stvarno ok uvek ti produze kad treba i ako ne platis, korisnicki servis je uvek tu da ti pomogne, nikad nije bilo kvarova i usporavanja!!! Ja sam na 256 i sve radi brzo, to ti je moja topla preporuka!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoval net za ortaka.. 16.05.2006. 19:48 #6058

status: user
broj poruka: 19
ludi...
velika verovatnoca da taj dhcp i ruter radi u stvari motorolin kablovski modem (sreo sam jedan takav motorola na sbb-u - nesto sluzbeno sam imao kontakt) - nema sta drugo da bude posto switch jeste switch jer nije ruter (filozofija mi je jaka strana :))
ja kod neobee-a, kao sto sam vec izrazio, imam gadjenje na modem, i kupio sam usr adsl ruter, i radi savrseno
KOD KUPOVINE ADSL RUTERA, PAZI, ANEX A (analogne linije) ILI ANEX B (isdn linije)...
znaci tebi ce trebati adsl ruter sigurno, i samo ga ubodes umesto motorole... izbor provajdera je totalno nebitan, jer kao sto sam vec rekao, sva oprema je telekomova...
molim te samo zaobidji sezampro zbog drske reklame gde lazno navode ljude koji ne znaju da pomisle da je adsl njihova tehnologija (`analogno digitalna sezampro linija`... alooooooo - jednog dana ce valjda neko udruzenje potrosaca da tuzi takve retarde.... )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ima li neko link 16.05.2006. 22:07 #6064

status: user
broj poruka: 7761
Ima li neko link gde bih mogao da proverim da li na centrali kojoj gravitiram ima mogucnosti za ADSL.

Konkretno sam i ja razmisljao o 512 Neobee pa na pola sa komsijom jos ako se na godinu dobija popust onda je mesecno oko 1000 dinara, sto ce reci da je povoljnije nego modem pa makar i za surf i mejl.

Jedino me nerviraju oni analogno digitalni s...m pro jer da je ovo pravna drzava ko sto nije te barabe bi platile takvu globu da to nije normalno.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 17.05.2006. 09:32 #6065

status: user
broj poruka: 568
znam da je sezam prevara za glupi narod zato i necu njih da uzmem
za proveru broja: https://www.neobee.net pa BROADBAND pa klik na ADSL i na dnu stranice uneses podatke i odgovor na mail za par dana.

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 17.05.2006. 10:46 #6068

status: user
broj poruka: 711
Ako ces da koristis torrente ostani na kablu... Sve ADSL ponude koje sam nasao imaju DL/UL odnos 4/1 dok kabl (npr. kod SBB) ima obicno 2/1 tj. imaces npr. 512/256 sto je bitno ako pazis na ratio... (tj. na ADSL-u ces morati da seedujes jos najmanje 3 puta koliko je trajao DL ako ides do 1.0 a na kablu je to 1:1)

U svkaom slucaju, i na kablu su vec pocele da padaju cene, a i to ce se nastaviti u vecuj meri kad ADSL provajderi uvedu brzine preko 1Mbit (kablovska ide samo do 1Mbit)

Sad je npr. kod SBB 512/256 3150 din dok je kod beotela 512/128 oko 2900 (ima verat i jeftinije ali su neozbiljni)

Takodje, mada nije preterano bitno, na ADSL-u mi DL nikad nije presao 50K dok je na kablu isao i do 62-63K
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Samo ne uzimati... 18.05.2006. 20:55 #6083

status: user
broj poruka: 7761
...ANALNO digitalnu SezamPRO Liniju !?!

Oni su pokvareniji od svih likova iz "Mucki" zajedno.

Del Boy je malo dete za njih i tek su ga upisali u jaslice.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi Re: ... 18.05.2006. 22:51 #6086

status: user
broj poruka: 568

Licence to kill

:: Ako ces da koristis torrente ostani na kablu... Sve ADSL ponude koje sam nasao imaju DL/UL odnos 4/1 dok kabl (npr. kod SBB) ima obicno 2/1 tj. imaces npr. 512/256 sto je bitno ako pazis na ratio... (tj. na ADSL-u ces morati da seedujes jos najmanje 3 puta koliko je trajao DL ako ides do 1.0 a na kablu je to 1:1
::
:: U svkaom slucaju, i na kablu su vec pocele da padaju cene, a i to ce se nastaviti u vecuj meri kad ADSL provajderi uvedu brzine preko 1Mbit (kablovska ide samo do 1Mbit
::
:: Sad je npr. kod SBB 512/256 3150 din dok je kod beotela 512/128 oko 2900 (ima verat i jeftinije ali su neozbiljni)
::
:: Takodje, mada nije preterano bitno, na ADSL-u mi DL nikad nije presao 50K dok je na kablu isao i do 62-63
::

a zasto svi kablovski net poredite sa jebenim sbb??? ja nemam njihovu kablovsku i stoga oni i njihove cene me uopste ne zanimaju. dragi korisnici sbb-a ako niste obavesteni postoje jos mnogi provaideri kablovske tv u gradu a ja sam od onih koji spadaju u tu grupu koja nema sbb
i sta ja imam od toga sto ce sbb-u cena da pada, sta???
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg @ludi 19.05.2006. 10:02 #6088

status: user
broj poruka: 711
Popij lekic, udri par puta glavom o zid i onda procitaj ceo thread...

1) Nigde nisi rekao koji kablovski net imas, a kako je SBB najcesci u BG, samim tim je i velika verovatnoca da ga i ti koristis... (ja ne citam misli)

2) Posto lupas gluposti, pertpostavljam da jos nisi naucio da citas sa RAZUMEVANJEM. Stoga vrati se na moju prethodnu poruku i pokusaj da SHVATIS sta sam rekao. (za slucaj da ne uspes, evo ti sazvakano: ukoliko se nastavi povecanje pritiska na kablovske operatere oni ce morati da smanjuju cene, samim tim sto njihova ponuda ne moze dalje od 1Mbit, dok ADSL moze i do 12Mbit... Ako si dovoljno star setices se da su cene za dialup bile oko 30+ din za sat vremena, dok sad dobijas flat za 600din, a sve zbog povecane konkurencije i pojave kablovskog neta i ADSL-a) Sem toga, kablovski net je, bar kod nas, pouzdaniji jer ne zavisi u tolikoj meri od poste... Trenutni slucaj kod nas je da posta sve radi, a da ti ISP-ovi samo daju opremu i primaju uplatu... Tako dobijas 10ak dana cekanja da se ukljuci port u posti, pucanje veze itd. Ni kablovski operateri nisu savrseni ali su prekidi obicno redji (nije uvek bilo tako)

3) Ako vec ne citas poruke i ne trudis se da razumes, zasto onda postavljas pitanje na forumu?

4) Takodje, ako mislis da sve znas cemu onda postavljanje pitanja?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 19.05.2006. 12:26 #6089

status: user
broj poruka: 568
procitaj drugi odgovor odzgo tj. moj odgovor na prvi dati i potpitanje i u drugom pasusu na samom kraju sam indirektno ali razumljivo naveo da nisam korisnik sbb kablovske vec `neke druge`.
sve u svemu vidis nisam znao za te podatke sto se tice maximalnog dl i ul protoka ja sam mislio da kablovski moze da tera vise zato sto je sama kondenzatorska konstrukcija koaksialnog kabla i napravljena da moze transportovati osetljivije signale u modulisanom obliku bez velikih smetnji na vecu razdaljinu od paralelnih parica koje nemaju nikakvu zastitu na smetnje.
s tim u vezi kapiram da je i oprema koja modulise internet signal na parice sigurno mnogo skuplja i komplikovanija od opreme koja modulise signal u koaksialac.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs