Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Umrezavanje
STRANA 1 OD 1
Diorama Umrezavanje 16.05.2006. 14:30 T1796

status: user
broj poruka: 140
Umrezen sam kablom sa burazerom vec godinu dana.Povezani smo ali se ja do skoro nisam zanimao za igrice i shareovanje.Zbog bezicnog net-a je sve povezano.Znaci local area network pichi na 100.0 mbps.E sad,u properties-u istog stoji sledeca ip adresa 192.168.100.1 a kod buraza sve isto samo sto je poslednji broj 2!To mi je drugar rekao tako da ukucam jer se ja u taj domen ne razumem.Sve je podeseno na shareovanje ali se njegov hard ne vidi kod mene a ni moj kod njega.STO?imate li neko uputstvo?Hvala vam unapred...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoval nisi nista rekao.... 16.05.2006. 20:01 #6060

status: user
broj poruka: 19
1. proveri da li radi kabl:
u command prompt-u ukucaj `ping 192.168.100.1` ili 2...
ako imas Reply from blabla negde oko par ms, onda je ok... ako je dvocifren reply ili ga nema, onda ti je problem mozda u kablu, mozda u nekoj od 2 lan kartice ili slicno

2. ako imas ok reply... onda si dosao do oblasti windows networking, i na tu temu imas milion i jos koje uputstvo na netu, alatka se zove google, i ti vidi gde sta i kako.... ima mnogo mogucih scenarija sta i kako, a ti nisi dao ni jedan detalj svog problema sa mrezom...
- ako se racunari ne vide u network neighbohood-u: problem je sto broadcast ne stize nazad do tvog racunara, moze da bude svasta (npr firewall, veliko vreme odziva)... probaj u exploreru u adress bar da ukucas `\bratovkomp` pa enter...
- ako se racunari vide a ne mozes da pristupis share-u... probaj da iskljucis simple file sharing, pa se logujes sa userom sa bratovog kompa... i talko

ima jos toga, pa srecno google-ovanje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Probaj sledece 17.05.2006. 18:53 #6071

status: user
broj poruka: 267
Koliko sam razumeo tebi radi internet (predpostavljam da se o spoljnom bezicnom linku radi) na oba racunara, sto bi trebalo da znaci da je sa kablovima sve u redu izmedju vasa dva racunara, prvo probajsto ti je markoval napisao, da pingujes sa tvog racunara burazerov sa start/run/ping, pa broj njegovog racunara 192.168.100.(1 ili 2) u zavisnosti koji je njegov broj, trebao bi da dobijes nesto ovako

Pinging 192.168.1.150 with 32 bytes of data:

Reply from 192.168.1.150: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.150: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.150: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.150: bytes=32 time<1ms TTL=64

ako tako izgleda znaci da je sa mrezom "sve" u redu.

Zatim otvori windows explorer i share-uj neki svoj folder recimo napravi folder test, pa kad ga budes video u exploreru klikni desnim dugmetom misa na njega i izaberi Sharing and Security... Ako si prvi put ovde kliknes na If you understand... i iyaberi Just enable file sharing, stikliraj Share this folder on the network, pa Apply, pa OK. Sada kopiraj nesto u taj folder i resetuj oba racunara, pa probaj da vidis dali se taj folder vidi na burazerovom racunaru u explorer-u My Network Plase/Entire Network/Microsoft Windows Network/Workgroup/pa ime tvog racunara idt (Workgroup moze biti i nesto drugo)

Izvinjavam se zbog opsirnosti i ako si iskusniji korisnik, onda ovo verovatno nije problem, ali u vecini slucajeva jeste :)

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs