Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Wireless problem
STRANA 1 OD 1
Mladic Wireless problem 27.05.2006. 02:14 T1831

status: user
broj poruka: 68
u mrezi imam dva racunara (wireless network-ad-hoc)

ip 1.prvog racunara je 192.168.1.10
2.drugog 192.168.1.11
i prolaz je 192.168.1.1

A problem je, racunar broj 2 tj drugi,nevidi dijeljene datoteke prvog racunara, a prvi racunar vidi sve deljene datoteke od drugog racunara, sve ok, i prvi racunar moze da salje podatke i to u dijeljene foldere drugog racunara a ovaj drugi to prima sve ok.

Igre takodje rade super

Mislio sam da je do vatrozita , obriso sam zonealarm, ugasio sistemski watrozid i opet ovaj drugi ne vidi sharovane fajlove od prvog pc, sta da radim
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 27.05.2006. 15:11 #6214

status: user
broj poruka: 711
Glupi pitanje, ali proveri da li si shareovao neki folder na prvom kompu... Takodje, na kom kompu si ugasio firewall?

Ako ti igre rade kako treba, onda mreza radi... Problem je u Winblowsu i njegovim podesavanjima... Ako posle svog cackanja ne proradi onda reinstaliraj win i to bi trebalo da resi problem...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mladic ??? 27.05.2006. 15:35 #6215

status: user
broj poruka: 68
Svasta, kao prvo ovo je jedan problem a nije glupo pitanje, i ako je nekom glupo pitanje *nisam se nasao uvredjen na predhodni post) niti kom ovde solim pamet, vec ko moze da pomogne bilo kome ovde na ovom forumu da ovo bude furum u pravom smislu reci, ako nekom je bilo koje pitanje glupo nemorada odgovara na njeg neka trazi sebi adekvatno teze lakse itd.

Sto se tice reinstaliranja windowsa, za to resenje problema znam, ali zato i pitam da ovo opravi da nebi doslo do reinstalacije, vatrozidi su ugazeni na oba PC a sa prvog sam sharevao tri foldera, i nijedan se ne vidi na drugom racunaru.

Pozdrav svima i budimo razumni na svako pitanje postavljeno na ovom forumu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub adresa... 28.05.2006. 00:41 #6230

status: user
broj poruka: 126
Hej, mislim da je vampir bg hteo da se unapred izvini ako njegovo pitanje ispadne glupo a da se to nikako nije odnosilo na tvoje pitanje...:-) mislim da je od jedne igre rechi ispao mali nesporazum...:-) (koji je valjda sad reshen)

hmmm...meni se to u win chesto deshava, chak i pored skidanja firewall-ova , i pored ,naravno, share-ovanja.... ono shto mi uvek upali je direktno kucanje adrese drugog rachunara u mrezi:
znachi ako rachunar sa ip adresom 192.168.1.3 ne vidi rachunar 192.168.1.7 , onda na prvom rachunaru otvorim ,recimo, windows explorer i u "Adress bar" ukucam 2.168.1.7 i tada mi se ispishe spisak share-ova na "nevidljivom" rachunaru... problem je u medjusobnom prijavljivanju share-ova izmedju razlichitih windows-a i iz nekog razloga to ne radi uvek... s obzirom da date okolnosti (rade igrice, jedan rachunar vidi drugi) mislim da ce ovo biti kraj tvog problema

pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg niko vise ne cita poruke :) 30.05.2006. 02:56 #6248

status: user
broj poruka: 711
Mislio sam da je mozda moje pitanje glupo posto je to ono sto se prvo proverava i verovatno si to odradio :)

U svakom slucaju probaj ddragoljubovo resenje... Ako ti ono zavrsava posao, onda ok :) ali bih ti ja ipak preporucio reinstalaciju... Meni se npr desavalo da na jednom kompu sharujem foldere, oni su vidljivi sa ostalih masina u mrezi, ali je nemoguce uci u njih... Winblows nije previse stabilan program (ko je imao nesrecu da koristi WinME znace o cemu pricam) tako da ovo i nije preterano retka pojava... BTW koliko je bilo od poslednje reinstalacije?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs