Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
IRQs knflikt sa modemom i firewire karticom
STRANA 1 OD 1
runjici IRQs knflikt sa modemom i firewire karticom 11.06.2006. 01:23 T1878

status: user
broj poruka: 7

kako da promjenim IRQ koji koristi modem dolazi mi u konflikt sa firewire karticom preko koje skidam video u DV formatu sa digitalnog kamakodera SONY. Pokusao sam sve moguce kombinacije mijenjanja PCI slotova a usput imam i Tv karticu te nema sanse da ne dolazi do smrzavanja sistema kad skidam video a sve mi se cini da je to zbog dijeljenih IRQova zato sto kad povadim sve kartice osim firewira sve radi ko ludo UPOMOC
PS cipset je KT400 VIA a firewire kartica je takodjer VIA modem softverski neki HSP56 i TV kartica Manli TV UPOMOC jos JEDNOM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 11.06.2006. 04:17 #6396

status: user
broj poruka: 711
Udji u Device Manager, pa ofaberi rvoj modem i idi na Properties... Odaberi Resources i tu mozes da menjas IRQ (ako to tvoj modem podrzava) Ako ni to ne upali uzmi neki externi modem...

BTW nisi rekao da li i dalje imas problem ako izvadis SAMO MODEM... (tj. da ostanu TV karta i FW) Mozda problem nije do modema?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ima i nize resenje 11.06.2006. 08:55 #6398

status: user
broj poruka: 6643
IRQ zahteve može da raspodeljuje BIOS ploče ili operativni sistem, što nas nije briga dok radi... U BIOS-u tvoje matične ploče imaš opciju da se interrupt request - zahtevi i prioriteti pristupa hardveru od strane OS-a i ostatka konfe, podese na automatsko raspodeljivanje (matična ili OS) ili manuelno - da to radiš sam. Ovo govorim uopšteno jer neke ploče ne nude sve ove opcije. Da bi prethodni savet radio, IRQ-e mora da raspoređuje OS odnosno - ti iz kontrol panela, drugi način je da to radiš iz BIOS-a.
Da bi malo razumeo problem, valjalo bi da pročitaš - "RTFM" - tj. uputstvo za tvoju matičnu gde je navedeno šta sa čime deli resurse (AGP sa kojim PCI slotom/vima i međusobno PCI i riser slot u kojem je taj tvoj govnavi modem koji koristi ceo računar zarad 1-2 evra zarade na delovima elektronike koje ne poseduje). Tu možeš doći do iznenađenja da, iako imaš PCI slotove, u stvari je vrlo mala šansa da ih sve popuniš a da onda sve i radi... zato je kod AMD-a nForce bolje rešenje, Intel kod Intel-a (iako sam sličan problem imao kod čuvene ABIT BX Raid ploče...). Kad prostudiraš koliko IRQ-a zahteva koji komad hardvera koji imaš, šta sa čime deli resurse međusobno, onda pokušavaj da napraviš najbolji raspored komponenti ubacivanjem u PCI slotove JEDNO PO JEDNO parče hardvera. Na kraju, možda i nema rešenja a da se ne pokolju IRQ-i, onda se isprsi 8-9-12€ i kupi "hardverski" modem u PCI verziji ili, još bolje, USB eksterni (i skuplji) i time oslobodi IRQ-e. Osim toga, skini - isključi paralel port i serijske portove ako ti ne trebaju (a verovatno ne) da bi oslobodio resurse, to uradi pre nego što počneš sa brljanjem po ičemu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bungabanga Re: Ima i nize resenje 13.06.2006. 09:33 #6418

status: client
broj poruka: 4



:: IRQ zahteve može da raspodeljuje BIOS ploče ili operativni sistem, što nas nije briga dok radi... U BIOS-u tvoje matične ploče imaš opciju da se interrupt request - zahtevi i prioriteti pristupa hardveru od strane OS-a i ostatka konfe, podese na automatsko raspodeljivanje (matična ili OS) ili manuelno - da to radiš sam. Ovo govorim uopšteno jer neke ploče ne nude sve ove opcije. Da bi prethodni savet radio, IRQ-e mora da raspoređuje OS odnosno - ti iz kontrol panela, drugi način je da to radiš iz BIOS-a
:: Da bi malo razumeo problem, valjalo bi da pročitaš - "RTFM" - tj. uputstvo za tvoju matičnu gde je navedeno šta sa čime deli resurse (AGP sa kojim PCI slotom/vima i međusobno PCI i riser slot u kojem je taj tvoj govnavi modem koji koristi ceo računar zarad 1-2 evra zarade na delovima elektronike koje ne poseduje). Tu možeš doći do iznenađenja da, iako imaš PCI slotove, u stvari je vrlo mala šansa da ih sve popuniš a da onda sve i radi... zato je kod AMD-a nForce bolje rešenje, Intel kod Intel-a (iako sam sličan problem imao kod čuvene ABIT BX Raid ploče...). Kad prostudiraš koliko IRQ-a zahteva koji komad hardvera koji imaš, šta sa čime deli resurse međusobno, onda pokušavaj da napraviš najbolji raspored komponenti ubacivanjem u PCI slotove JEDNO PO JEDNO parče hardvera. Na kraju, možda i nema rešenja a da se ne pokolju IRQ-i, onda se isprsi 8-9-12€ i kupi "hardverski" modem u PCI verziji ili, još bolje, USB eksterni (i skuplji) i time oslobodi IRQ-e. Osim toga, skini - isključi paralel port i serijske portove ako ti ne trebaju (a verovatno ne) da bi oslobodio resurse, to uradi pre nego što počneš sa brljanjem po ičemu


Samo da se nadovezem ako ne zna gde moze iskljuciti paralel portove to ce uraditi u takodje u Bios-u....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs