Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
wireless-lan
STRANA 1 OD 1
hunterr wireless-lan 23.06.2006. 21:10 T1920

status: user
broj poruka: 9

Mirko
imam mali problem sto se tice umrezavanja.
imam AP i wireless karticu sa kojom se kacim na net, pa me zanima kako ljudi koji se nalaze na mrezi mogu da pristupe netu preko ap-a
pokusavao sam svasta... bridgovanje, serovanje konekcije...
AP je linksys, a kartica D-link.
fala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- RE! 24.06.2006. 14:51 #6664

status: user
broj poruka: 3529
Ako sam te dobro razumeo:
karticu koristis za net, a AP za mrezu sa drugim kompovima!?
Stvar bi trebala da bude prosta, kada ste u mrezi jednostavno seruj tvoju internet konekciju drugim kompovima(ICS) i resena stvar, proveri parametre same mreze kada to uradis, da li vidis druge racunare i oni tebe, i naravno ako koristis firewall konfigurisi ga kako treba ili ga iskljuci!
Ako ovo ne radi mozes da probas sa nekim proxy-em, sa njim bi moralo da radi! Uzmi recimo CCProxy, imas ga na phazeddl.com, radi savrseno!!!

A ako te bas zanima da ides preko sharing-a same konekcije, probaj da u tom slucaju uradis update windowsa pa onda probaj, naime XP ponekad ima problema s opcijom za sharing internet konekcije!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 25.06.2006. 23:36 #6694

status: user
broj poruka: 711
Treba malo vise podataka... Koji je AP u pitanju i kako ste vezani u mrezu? Kako izlazis na net (adsl,kabl) i koji modem koristis?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zox86 Najlakse 26.06.2006. 06:01 #6696

status: user
broj poruka: 94
Ap, klienti i komp koji ide na net treba da su clanovi iste mreze. Npr 192.168.1.0 mrezna maska 255.255.255.0. Svaki racunar posle dobija adresu 192.168.1.1(ova po kulturi ide na gateway), 192.168.1.2.... 192.168.1.254. Ne mora tako al` vako je lakse.
Svi kompovi moraju da podese za gateway ip racunara koji je konektovan na internet.
Isto i za DNS mora da se stavi ip provajderovog dns-a. Pogledaj na statusu konetcije koji je ip ili pitaj tehnicku podrsku.
Na racunaru koji je povezan na internet (gateway) serovati ppt ili dial up konekciju (zavisi sta koristi porvajder). To ti je pod advanced opcijama "Internet Connection Sharing."

Svakao ja bih stavio proxy na mrezu i forsirao korisnike da idu kroz njega. Na taj nacin posle izvesnog vremena ubrzace se internet. Pogotovo ako imate slicna interesovanja.

Nadam se da sam pomogao, posto windows malo poznajem, ja sam Unix-as
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs