Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
hifi edukacija pre kupovine
STRANA 1 OD 2  
tosas hifi edukacija pre kupovine 17.09.2009. 13:31 T20173

status: user
broj poruka: 304
Trudicu se da bude sto kraci post...
Elem,htedoh na brzinu da kupim neki pioneer av receiver 5.1 i pioneer cs3070 zvucnike jer toga ima cesto na ponudi po maloj ceni,ali ipak pre toga poceh malo da cesljam forume pa sad dodjoh do zakljucka da mi treba ipak neki stereo receiver i neki jamo c603 ili wharfedale diamond 8.1,neki tako bookshelf zvucnik.
Pitanja(jedna od mnogih):
-ne znam koji je vas izvor muzike,ali moj je 99.95% mp3 sa kompa i klasicne zvucne kartice pa sad ne znam hoce li se primetiti neka drasticna razlika u zvuku izmedju 5.1 receivera i stereo receivera i da li sam mozda trebao da se odlucim za ono sa pocetka posta i da ne mozgam previse
-strereo receiver i strereo pojacala su pribliznog kvaliteta u istom cenovnom rangu?

Ipak mi treba receiver jer je to za dnevnu sobu i nemam mesta i za tuner...Zakljucio sam da su kvalitetni 5.1 receiveri preko 1000 eura a da mogu da budu po zvuku kao stereo receiveri od 200-300 eura,naravno po ceni manje kanala...
Uf, jos bih pisao,ali niko nece da cita sve to...Ispravite me ako negde gresim.
Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun Re: 17.09.2009. 13:43 #140629

status: user
broj poruka: 1797
Pioneer av receiver i kutije, mp3 i zvucna kartica....bacanje para.
Bila je slicna tema skoro, pa nemam neku zelju ponovo.
Ako slusas muziku, uzmi amp, ako hoces tuner uz amp, uzmi stereo receiver. Ako hoces da sastavis 5.1 komplet, uzmes AVR neki. I to ne, Pioneer, Kenwood, Sony. Entry level moze biti neki Denon, Yamaha. Kada su u pitanju ampovi, Marantz, NAD, Denon, Yamaha.
Od kutija za pocetak Mission, Wharfedale, Monitor Audio bookshelf modeli koji su pristupacni, ali za sve to moras izdvojiti neku vecu paru, ali je ta suma opravdana jer mnogo vise dobijas sa malo kvalitetnijim Hi-Fi-em. Naravno od zvucnih karti moras imati Creative, E-MU, M-Audio da bi dobio solidan-dobar (Creative), odnosno odlican (E-MU, M-Audio) zvuk.
___________________________________________________________
Forward, and demonspeed...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas re: Re: 17.09.2009. 14:08 #140638

status: user
broj poruka: 304
znam,znam.
Sve su teme slicne ali nigde ne nadjoh odgovor.
Slusam i muziku(vise) i film(ipak je to dnevna soba).Zvucna kartica se nece menjati skoro jer sad trenutno imam samo laptop.Zvuk sa TV ce isto ici na receiver.

Ja primecujem razliku kad slusam negde dobar zvuk,ali je i izvor dobar. Zato pitam da li da idem na stereo receiver i Diamond ili mi je isto i sa recimo Denonom 1306 i nekim stereo zvucnicima(koji ce nekad u buducnosti da mozda budu i surround) sa mojim stanjem-kakvo-jeste. Tj. hocu li primetiti razliku u kvalitetu zvuka(kod muzike) izmedju stereo receivera i AVR sa takvim mojim stanjem? :)

Hvala na brzom odgovoru.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun Re: 17.09.2009. 17:01 #140690

status: user
broj poruka: 1797
Moj predlog:
Idi u bgbstudio i izaberi neke wharfedale zvucnike. Prikaci na AVR Denon 1306 i na Denon PMA 500AE i poslusaj svojim usima.
Ako vec slusas muziku sa notebooka onda ti preporucujem D/A converter. Iz laptopa usb kablom u njega i onda u pojacalo/avr. Dobices veliko poboljsanje u svakom pogledu. Pro-Ject-ov DAC mozes naci u AV Impulsu. Preporucujem ti njega zato sto je najbolje resenje u tom cenovnom rangu.
___________________________________________________________
Forward, and demonspeed...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas ... 17.09.2009. 20:27 #140725

status: user
broj poruka: 304
Mislis na Usb box Pro-Ject? Super stvar. Eksterna hifi zvucna kartica. Nisam ih jos zvao za cenu.Na netu videh oko 75 funti.
Odlazak u bgb je bio u planu.Samo da malo `oblikujem` zelju.
Mislio sam i do 4audio,imaju neke druge stvari.
Jedino nisam planirao av impuls jer su mi delovali extreme hifi,ali ovo bi vredelo.
Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije savet starog audiofila... 17.09.2009. 20:57 #140732

status: user
broj poruka: 1119
iz generecije dok nije postojao PC, svi koji su se bavili tadasnjim HI-FI uredjajima i gde je najkvalitetniji SUORCE bio dobar analogni gramofon i uvozni vinil( mislim na gramofonske ploce ako neko to od vas klinaca uopste i pamti) opsti zakljucak je bio da je prva stavka koja morra nositi maximum kvaliteta...Pasivna zvucna kutija, ...tadasnji brendovi su placani suvim zlatom, ai danas oni mogu sahraniti 99 posto novih proizvoda koji zbog trenda spadaju u vrh...
pod 1...zvucnici, ako si ljubitelj pravog zvuka...ne stedi na njima...dobar odabir moze ti biti dovoljan za veci deo zivota...
pojacalo, ili receiver:komponenta koja moze uticati na boju zvuka, ali njeno ucesce u deformacijama i farbanju zvucne slike je mnogo manja ali zna da bude osetna...
sta od modela za izbor???...to samo tvoje uho moze da odabere uz uslov da svaku kombinaciju mozes da poslusas sa tonskim materijalom koji najvise volis i poznajes...to je jedini pravi izbor...Jos u ono vreme je pocela prevara sa mernim karakteristikama uredjaja koje su bile utemeljene u fizici i akustici, te je samo dobar poznavalac materije mogao da je prepozna prevaru. Danas je to doslo do toga da se deklarisana snaga od 10W proglasava za 100WPMPO...navlaka za naivcine...etc etc etc...
jedino merilo...ono sto prija tvom uhu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas re:savatije 17.09.2009. 22:12 #140744

status: user
broj poruka: 304
Klinac medju audofilima jesam,u zivotu imam zenu,sina i 30 i kusur godina(ni mnogo ni malo) pa je zato i budzet skroman :)
Eto,dosad u zivotu nisam $$$$tigao da kupim nesto dobro.Gledam da kupim nesto sto ce mozda i deca koristiti..
Za izbor modela mi je jasno.Pitao sam oko izbora klase uredjaja.Tj da li vredi uzimati za klasu vise s obzirom na moj SOURCE zvuka.Cak i ako uzmem neki DAC da li ce znaciti jer je MP3 vec izgubio komprimovanjem.
Zvucnike sam otprilike odlucio,sto ce ipak zavisiti od pojacala/AVR.Ali bice wharfedale,jamo i sl.
Hvala za savet.
pod 1...zvucnici, ako si ljubitelj pravog zvuka...ne stedi na njima...dobar odabir moze ti biti dovoljan za veci deo zivota...
pojacalo, ili receiver:komponenta koja moze uticati na boju zvuka, ali njeno ucesce u deformacijama i farbanju zvucne slike je mnogo manja ali zna da bude osetna...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije to sto imas zenu...sam si kriv..i ja sam sebi za isto kriv 17.09.2009. 22:52 #140758

status: user
broj poruka: 1119
Izvini, ali ono klinci se odnosi na generalno mladu populaciju, koja po meni zadrtom matorcu, poprilicno sarijem od tebe, ne poseduje zar za uskim perfekcionizmom spram stvari koje zeli...Izgarao sam i rmbacio preko raznoraznih omladinskih zadruga da bih skupio kintu i kupio ono od cega bi mi srce zaigralo.... I danas je tako, samo je tehnika drugog tipa... svom klincu budzim pc i trpam pare u ljutu masinu koja je njegova isluzi samo za igranje, dok ja sedim za budjavim pc-jem koji mi navono zavrsava sve sto mi je potrebno...ali duboko u sebi znam da ono sto njemu poklanjam i budzim ipak velikim delom radim iz licnog zadovoljstva...ne libi se i prati svoje srce


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: to sto imas zenu...sam si kriv..i ja sam sebi za isto kriv 17.09.2009. 23:23 #140776

status: user
broj poruka: 304
Nema razloga za izvinjavanjem,razumeli smo se.Mozda bih trebao da persiram ? :)
Moj junior jos uvek nije stigao do kompa(3 god) pa rekoh na vreme da sastavim dobar zvuk da probam detetu da `sacuvam usi`.Nema puno mesta i ljudi gde moze da se cuje kvaliteten zvuk,a verovatno ce ih biti i manje.Evo i ja sam uglavnom slusao,a nikad posedovao.



:: Izvini, ali ono klinci se odnosi na generalno mladu populaciju, koja po meni zadrtom matorcu, poprilicno sarijem od tebe, ne poseduje zar za uskim perfekcionizmom spram stvari koje zeli...Izgarao sam i rmbacio preko raznoraznih omladinskih zadruga da bih skupio kintu i kupio ono od cega bi mi srce zaigralo.... I danas je tako, samo je tehnika drugog tipa... svom klincu budzim pc i trpam pare u ljutu masinu koja je njegova isluzi samo za igranje, dok ja sedim za budjavim pc-jem koji mi navono zavrsava sve sto mi je potrebno...ali duboko u sebi znam da ono sto njemu poklanjam i budzim ipak velikim delom radim iz licnog zadovoljstva...ne libi se i prati svoje src
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemamime RE 18.09.2009. 00:24 #140800

status: user
broj poruka: 294
Ja muziku slusam na B&W 801 sto su mi ostali iz nekih davnih i mnogo lepsih vremena, prikaceni na cevno predpojacalo conrad johnson (takodje u godinama) i Krell monoblokove. To bi mi bilo sada nedostupno da kupujem i pre bi izabrao neko dobro mosfet pojacalo (pa i risiver) nego bilo kakav 5.1 sistem za slusanje muzike. Jednostavno, svi, pa i najbolji 5.1 sistemi su sa integralnim pojacalom koje nije ni prismrdeti osrednjim tranzistorskim pojacalima. Nadam se da se donekle razumes u HiFi i da znas o cemu pricam.
Izvor zvuka je takodje jako bitan, ali bolje da on bude najslabiji u lancu nego da ga jos guse lose sprave na koje ces ga nakaciti.

________________________
Ja sam najpametniji...
...kaze moj desetogodisnji sin!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: RE 18.09.2009. 08:41 #140828

status: user
broj poruka: 304
Ok. U tranzistore se razumem :) Kad kazes risiver mislis na stereo risiver? Koje mosfet pojacalo ili risiver bi izdvojio? Mislis na polovno ili na nove?
Sta mislite o kupovini polovnih komponenti kad su u pitanju zvucnici a sta kad su u pitanju risiveri i pojacala?


:: Ja muziku slusam na B&W 801 sto su mi ostali iz nekih davnih i mnogo lepsih vremena, prikaceni na cevno predpojacalo conrad johnson (takodje u godinama) i Krell monoblokove. To bi mi bilo sada nedostupno da kupujem i pre bi izabrao neko dobro mosfet pojacalo (pa i risiver) nego bilo kakav 5.1 sistem za slusanje muzike. Jednostavno, svi, pa i najbolji 5.1 sistemi su sa integralnim pojacalom koje nije ni prismrdeti osrednjim tranzistorskim pojacalima. Nadam se da se donekle razumes u HiFi i da znas o cemu pricam
:: Izvor zvuka je takodje jako bitan, ali bolje da on bude najslabiji u lancu nego da ga jos guse lose sprave na koje ces ga nakaciti
::
:: _______________________
:: Ja sam najpametniji..
:: ...kaze moj desetogodisnji sin
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemamime RE 19.09.2009. 22:57 #141231

status: user
broj poruka: 294
Ako mozes sebi priustiti, kupi nove komponente, a ako ne i polovne dolaze u obzir ako su dobro ocuvane i to samo posle detaljnog testiranja (slusanja razne vrste muzike sa razlicitim glasnocama u ambijentu dobre akustike) a da zvucnici nisu mnogo stari i `cepani` do daske ( to mozes samo da pretpostavis je neki napaljeni klinac koji slusa metal ili nesto slicno sigurno nije stedeo na glasnoci), drajveri (mambrane) zvucnika moraju biti dobro ocuvane, elasticnost se gubi vremenom, a svakako ako se odlucis za polovne kutije, gledaj da budu vrhunske, a ne neki jeftini modeli. Sto se tice stereo pojacala ili risivera, obavezno da bude mosfet (cevno ces tesko naci i nisu nimalo jeftini ni kao polovni), da nije otvaran (vidi se po izlizanim srafovima, potenciometri moraju da rade savrseno, probaj svaki kanal pojedinacno da slusas... Ma bolje kupi nove komponente!
A koje pojacalo ili stero risiver? Pa to najvise zavisi od dubine dzepa... Ako mozes idi na neku renomiranu firmu specijalizovanu sa HiFi, a ne za tehniku siroke potrosnje (nadam se da ne moram ovo da pojasnjavam i detaljizujem). Od risivera, odlican izbor je Onkyo, ni Harman Kardon ne zaostaje ali nisu jeftini. Sto se tice pojacala, izbor proizvodjaca i modela je velik. Ipak ces morati za izbor da konsultujes svoj budzet.

________________________
Ja sam najpametniji...
...kaze moj desetogodisnji sin!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: RE 20.09.2009. 00:32 #141286

status: user
broj poruka: 304
Ne bih se ipak usudio polovne zvucnike.Pojacalo ili risiver mozda,ali sa hifi foruma ili tako negde.Definitivno cu stereo risiver ili pojacalo.
Znam za hifi radnje,da ih ne reklamiram ovde.Tamo sam i mislio da idem.Jedino sto se Jamo kutije nalaze po nekim shopovima...


:: Ako mozes sebi priustiti, kupi nove komponente, a ako ne i polovne dolaze u obzir ako su dobro ocuvane i to samo posle detaljnog testiranja (slusanja razne vrste muzike sa razlicitim glasnocama u ambijentu dobre akustike) a da zvucnici nisu mnogo stari i `cepani` do daske ( to mozes samo da pretpostavis je neki napaljeni klinac koji slusa metal ili nesto slicno sigurno nije stedeo na glasnoci), drajveri (mambrane) zvucnika moraju biti dobro ocuvane, elasticnost se gubi vremenom, a svakako ako se odlucis za polovne kutije, gledaj da budu vrhunske, a ne neki jeftini modeli. Sto se tice stereo pojacala ili risivera, obavezno da bude mosfet (cevno ces tesko naci i nisu nimalo jeftini ni kao polovni), da nije otvaran (vidi se po izlizanim srafovima, potenciometri moraju da rade savrseno, probaj svaki kanal pojedinacno da slusas... Ma bolje kupi nove komponente
:: A koje pojacalo ili stero risiver? Pa to najvise zavisi od dubine dzepa... Ako mozes idi na neku renomiranu firmu specijalizovanu sa HiFi, a ne za tehniku siroke potrosnje (nadam se da ne moram ovo da pojasnjavam i detaljizujem). Od risivera, odlican izbor je Onkyo, ni Harman Kardon ne zaostaje ali nisu jeftini. Sto se tice pojacala, izbor proizvodjaca i modela je velik. Ipak ces morati za izbor da konsultujes svoj budzet
::
:: _______________________
:: Ja sam najpametniji..
:: ...kaze moj desetogodisnji sin
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peniko :: 20.10.2009. 02:29 #150451

status: user
broj poruka: 205
Nemam mnogo godina, ali od ovih koje imam, pola sam posvetio Hi-Fiju... Pazi ovako: Uvek ti je veca macka u dzaku kupovina polovnog recievera, pojacala ili cd playera, nego kupovina polovnih zvucnika. Zvucnici su po svojoj gradji najjednostavniji deo Hi-Fi sistema i najmanje stvari moze da crkne. Kupovina novih stvari ti nece doneti nikakav kvalitet ako za kompletan sistem ne izdvojis bar 2k ili vise evra. Sve ostalo je bacanje para na raznorazna kineska sranja od Yamahe, Technicsa, Sonyja i ostalih krsina na kojima samo pise Marantz, NAD, Kenwood ili HK i za to ces moci da dobijes do 400e u prodaji, a zbog nezadovoljstva praznim i supljim zvukom, brzo ces hteti da to rasprodas... Sa druge strane, sistem koji nov kosta 2000 evra, bez problema mozes sastaviti za 400-500 i tu imas stvari koje su ZAPRAVO proizvedene u Japanu, Nemackoj, UK, USA i koje sviraju neuporedivo bolje od ovoga sto se danas proizvodi... To je takodje bitno imati na umu. Sta je jos bitno: Nikakav uredjaj nece preterano moci da popravi zvuk koji dolazi iz mp3 formata, tako da je izdvajanje previse para za nesto sto ce biti prikaceno na komp relativno glupo. mp3 je format koji je tipa 10 ili vise puta komprimovan u odnosu na obican CD, tako da su gubici u preciznosti basa i u dinamici nenadoknadivi... Ali ajde. Druga stvar o kojoj moras voditi racuna je to kako sta sa cime svira i koliko je to odgovarajuce onoj muzici koju ti slusas (ako vec ides na bookshelf varijantu, ovo je jos izrazenije). Takodje moras razmisljati i o tome koje ozicenje uzimas (kablovi mogu bukvalno znaciti 10% zvuka) i u kakvoj prostoriji se muzika slusa (i tu imas jos 10%). Pokusaj, ako kupujes polovno, da dobijes neki vid garancije za ono sto uzimas i nemoj da kupujes na nevidjeno. Ja sam dosta stvari iz `c` i `d` sistema u stanu kupio na nevidjeno i do sad sam stvarno imao srece, ali poznajem ljude koji su dobijali kojekakve raspade. Doduse, ima i mnogo postenih trgovaca, kod kojih platis nesto 10-20e skuplje (ne uvek), a dobijes stvar koja kao da je izasla iz radnje. Vidi, razmisli, izvagaj, a ja bih voleo kada bi nam rekao kakvu muziku slusas i u kolikoj sobi planiras da drzis Hi-Fi. Pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos ... 20.10.2009. 11:19 #150505

status: user
broj poruka: 2743
Koristim RIZ (Radio Industrija Zagreb) Hi-Fi stereo pojacalo iz 1987, nikada popravljano.
Za poznata imena RIZ je smesan, ali pojacalo se ne gasi vec 22 godine... to je kvalitet...

Na ovako matorom pojacalu, se itekako oseti razlika u kvalitetu u zavisnosti od izvora zvuka. Ako mu prikacis izlaz iz inegrisane zvucne karte... prosto je greota...
Kada probas neki Creative Audigy, totalno deseta prica.
(a za kvalitet mp3 kompresije svi znaju, ne treba to ni spominjati)

Ja bih licno kupio stereo risiver, meni su 2 zvucnika sasvim dovoljna, a imas i radio ako ti nekad zatreba. E sada, sta da uzmes ostaje na tebi, ali za mp3 pesmu pustenu sa integrisane zvucne stvarno ti ne treba pojacalo od 1000 evra.

_______________________________
Demon to some. Angel to others.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Hi Fi 20.10.2009. 13:02 #150532

status: user
broj poruka: 839

Amplifier : Cambridge, Marantz.... moj izbor je ROTEL!

Player: Pioneer , Rotel

Speakers : Bowers & Wilkins Focal.Jm Lab su perverzia!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas kupio... 20.10.2009. 14:18 #150553

status: user
broj poruka: 304

`Naletela` polovna yamaxa rx497 od pouzdanog coveka i uzeh nove wharfedale diamond 8.1
Posto nista do sad nisam imao ovo mi je sigurno bolje :) Video sam sta se moze sve sastaviti,ali mora se poceti negde.
Sad jos da ulovim neki CD plejer.
Svu muziku sto imam je mp3 tako da mi ipak prvo treba neka kolekcija da bih ulagao vise para u muziku.
I bilo je pitanje sta slusam.Da ne bih rekao sve evo nesto da nabrojim...Tu je i RHCP i Rolling i Madonna i Talking Heads i Dire Straits i Disciplina i Josipa i Rambo i Del Arno i Azra,a volim i bas-De la soul,Bob Marley
Vidite da je meni samom najteze :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas i kablovi... 20.10.2009. 14:22 #150556

status: user
broj poruka: 304
Zaboravih,
oehlbach 2x1.5
duzine po 2m


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peniko Koliko para?? 20.10.2009. 14:41 #150563

status: user
broj poruka: 205
Nadam se da ti pouzdan covek nije naplatio preko 220e za ovo troje. Cd playera imas sasvim solidnih za 25e. Pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: Koliko para?? 20.10.2009. 22:14 #150770

status: user
broj poruka: 304
Od njega sam uzeo samo yamahu, a zvucnici su,kao sto rekoh, novi.


:: Nadam se da ti pouzdan covek nije naplatio preko 220e za ovo troje. Cd playera imas sasvim solidnih za 25e. Pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokiwk2 wharfedale-pi 40 06.01.2015. 23:31 #577416

status: user
broj poruka: 11

zoran
pozdrav...

posedujem zvucnike, wharfedale-pi 40.potreban mi je stereo receiver ?
vase misljenje koji bi najbolje odgovarao za pomenute zvucnike,moze i polovan(300eu)

unapred hvala......
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: wharfedale-pi 40 07.01.2015. 00:56 #577422

status: user
broj poruka: 18930
Recimo neka Yamaha ili Onkyo, eventualno Denon, Harman.. ima veliki izbor po oglasima na KP.


::
:: zora
:: pozdrav..
::
:: posedujem zvucnike, wharfedale-pi 40.potreban mi je stereo receiver
:: vase misljenje koji bi najbolje odgovarao za pomenute zvucnike,moze i polovan(300eu
::
:: unapred hvala.....
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 07.01.2015. 07:48 #577433

status: user
broj poruka: 1673
Kad sam bio mlad, skupio nekoliko ondašnjih plata, seo u voz (imao besplatnu FIP kartu) i u Italiji kupio legendarne kutije JBL Decade L26 za par hiljada markonija (zbog carine kolega i ja smo išli odvojeno i svako je preneo po jednu kutiju) Kasnije smo njemu doneli jeftiniji model iz LX serije. I lično se uverio zašto je JBL poznat još i kao kralj basa. Sve to lepo gura jedno fino Sony TAF770ES MOSFET pojačalo u kome su svi elektroliti zamenjeni sa Nichicon Muse Fine Gold serijom. Samo ovi elektroliti vrede kao neko osrednje savremeno pojačalo. Ovo je kombinacija koja traje već oko 25 godina sa tendencijom da ostane i deci. A za MP3 i degradaciju kvaliteta lepo se potrudiš i skineš to što voliš u FLAC formatu i videćeš koliko je MP3 u stvari izgubio na kvalitetu.


http://valid.canardpc.com/shbs65

WOT Nick: Vaske

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 07.01.2015. 19:41 #577513

status: user
broj poruka: 18930
JBL je vrh i dan danas, kao i npr. JAMO, B&W, neke veće kutije, mislim na ~20+. I ja sam imao davne 2000.-e Technics SU-X120 sa Technics zvučnicima, bio sam naložen na basove, slušao techno, house itd.

Lepo je čuti kvalitetan bass, pogotovo kada ti zaigra želudac, ali to je trenutak i ubrzo ćeš da smanjiš jer ne može dugo da se podnese toliko glasna muzika, za žurke je ok i za iživljavanje, ali ovako za uživanciju, jok. Drugo, čovek sazri po pitanju muzike u neko vreme, kasnije ili ranije. Kada čuješ neke vrhunske zvučnike manjih gabarita, kada čuješ zvuk koji proizvode, shvatiš da u stvari nije samo bas u pitanju. Meni su recimo Englezi majstori po tom pitanju, danas ih nije malo ostalo koji nisu prešli u Kinu. Manji drajver, manji gabarit, veća preciznost, više detalja, itd., ali manje basa, što je očekivano jer ne može i jedno i drugo.

Poenta je da imaš hi-fi sistem koji možeš ceo dan da slušaš i uživaš u fotelji. Ne pričam o penzionerskom zvuku, naprotiv, naravno u skladu sa ukusom.


:: Kad sam bio mlad, skupio nekoliko ondašnjih plata, seo u voz (imao besplatnu FIP kartu) i u Italiji kupio legendarne kutije JBL Decade L26 za par hiljada markonija (zbog carine kolega i ja smo išli odvojeno i svako je preneo po jednu kutiju) Kasnije smo njemu doneli jeftiniji model iz LX serije. I lično se uverio zašto je JBL poznat još i kao kralj basa. Sve to lepo gura jedno fino Sony TAF770ES MOSFET pojačalo u kome su svi elektroliti zamenjeni sa Nichicon Muse Fine Gold serijom. Samo ovi elektroliti vrede kao neko osrednje savremeno pojačalo. Ovo je kombinacija koja traje već oko 25 godina sa tendencijom da ostane i deci. A za MP3 i degradaciju kvaliteta lepo se potrudiš i skineš to što voliš u FLAC formatu i videćeš koliko je MP3 u stvari izgubio na kvalitetu.
::
::
:: http://valid.canardpc.com/shbs6
::
:: WOT Nick: Vaske
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokiwk2 wharfedale pi-40 07.01.2015. 22:23 #577535

status: user
broj poruka: 11

zoran

vase misljenje - -ONKYO TX 8020
on mi se svideo jer ima opticki ulaz.potreban mi je zbog tv-a.e sad,snaga je malo diskutabilna za moje kutije ??


:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: wharfedale pi-40 07.01.2015. 22:40 #577536

status: user
broj poruka: 18930
Recommended za zvucnike je 40-200W, nemoj da te buni to što piše u deklaraciji 200W kao max., nikad se to ne uzima kao veoma bitan parametar za gledanje u specifikaciju pojačala, pogotovo u tom cenovnom rangu, osetljivost ovih zvučnika je 89dB, tako da neće biti problem, lako se voze, ali svakako bi trebao da probaš, ukoliko je to izvodljivo, ne zbog sumnje da li će biti dovoljno pojačalo, već da bi potvrdio sebi kvalitet zvuka itd., utvrdio parametre. Receiver obavezno kupi sa optičkim izlazom.
Btw, ovaj pi-40 mnogo podseća na Bowers dizajn sa tweeter-om na vrhu.

Zaboravih da pomenem na kontu prethodnog posta, velika greota je pustiti mp3, a ne FLAC, odnosno lossless, zapravo i lossless ludačkog kvaliteta 55000 kbps 24-bit može da zvuči loše ako je loša produkcija, svakako kvalitet ne može da se meri sa kompresovanim mp3-em, ali to se čuje tek na kvalitetnim komponentama.


::
:: zoran
::
:: vase misljenje - -ONKYO TX 802
:: on mi se svideo jer ima opticki ulaz.potreban mi je zbog tv-a.e sad,snaga je malo diskutabilna za moje kutije ?
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs