Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Programiranje
Programiranje C#???
STRANA 1 OD 1
vuk125 Programiranje C#??? 14.12.2009. 20:24 T22827

status: user
broj poruka: 2929
Ako neko zna neki sajt gde bih mogao da nadjem kvalitetnu literaturu.
Bilo sta bi moglo da pomogne, treba mi za MKE i numerku a mrzi me vise da radim MATLAB-u. dosadio mi je. Samo sintaksa mi treba tj. kodiranjei. Algoritmi petlje i sl. to cu vec da iskoristim od onoga sto umem. Predpostavljam da je sintaksa slicna kao kod MATLAB-a skript, posto je sve bazirano na C-u a C# bi trebalo da je jos jednostavniji.
Hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 14.12.2009. 20:29 #170503

status: user
broj poruka: 1958
nisamm programer ali mislim da ti je bolje da pocnes sa javom, anyway trazi preko rapida video tutorijale da pocnes sa njima, iskoristi ovaj sajt creativecow.net

Don`t drink and drive take joint and fly

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 RE:nisamm programer 14.12.2009. 20:38 #170508

status: user
broj poruka: 2929
Ma radim ja u MATLAB scriptu. Nego je problem u tome sto sve sto napravim moram da
pokrenem u njemu i to mi je dosadilo. Hocu da mi to nezavisno radi kao win aplikacija a u C# mogu napraviti sve, padajuce menije gde bi ubacivao komande, precice itd.
Ja sam programiranje ucio na Fax-u i koristio to sto znam sve ovo vreme. Medjutim treba mi nadogradnj na ono sto znam vec. A da li se na javi moze resavati neki inzenjerski problem, tj napraviti program za tako nesto.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos ... 14.12.2009. 21:00 #170520

status: user
broj poruka: 2743
Kod mene na fax-u u skriptarnici imas da kupis knjigu (ustvari nekoliko) c#, c++, java, matlab...
ETF u Beogradu
Ako znas c++, onda znas i javu, isti su 90%, ja sam svasta kucao u c++, ne znam sta tebi konkretno treba...
c# nisam ucio, pa ne mogu da ti dam poredjenje.

Demon to some. Angel to others.
_______________________________


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro hi 14.12.2009. 21:06 #170525

status: user
broj poruka: 1958
pa u javi isto pravis skripte ako znas bice ti jos lakse, to o5 se moras posavetovati sa nekim programerom ili jos bolje programerkom :), ali isto i adobe flash znas vec za sta sluci, mozes naci tut. na onom gore pomenutom sajtu.

matlab nikad nisam znao mrzim matematiku :D

Don`t drink and drive take joint and fly

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 eee blago tebi 14.12.2009. 22:13 #170542

status: user
broj poruka: 4659
barem si nesto naucio vuche, ja na `visokoj` tehnickoj skoli se ubi prepisivajuci c++ programe, a fora je sto i profa uzme da prepisuje komande i neke male programe pa nam objasnjava. A mi moramo napamet da znamo da napisemo neki program na dve strane u dvolisti a ako iskoristis neku svoju petlju ili neko svoje resenje za petlju onda ti ne prizna zadatak, wtf!? Tako da sam naucio sve o c++, hahahah

Zao mi je sto nisam bio od pomoci, ali morao sam da se pohvalim :))


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 RE:... 14.12.2009. 22:26 #170545

status: user
broj poruka: 2929
PA uglavnom se sve svodi na matematiku.
Furieovi redovi-harmonijska analiza. Diferencijalna geometrija, parcijalne dif jednacine itd. Uglavnm su proracuni puni nekakvih iteracija-numericka analiza uglavnom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Mozes odmah da predjes krenes na C++ 14.12.2009. 23:00 #170550

status: user
broj poruka: 4515
Ucio sam i MatLab i C i Javu...

Samo lagano kreni na C..


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
8====D ~ ~ ~


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milojca Re: ... 14.12.2009. 23:21 #170559

status: user
broj poruka: 207
jos jedan glas za ovaj predlog,udjes lepo,kazes dobar dan,taka i taka stvar :)
ima svakakve literature,mada je verovatno sve napisao kraus :)


:: Kod mene na fax-u u skriptarnici imas da kupis knjigu (ustvari nekoliko) c#, c++, java, matlab..
:: ETF u Beograd
:: Ako znas c++, onda znas i javu, isti su 90%, ja sam svasta kucao u c++, ne znam sta tebi konkretno treba...
:: c# nisam ucio, pa ne mogu da ti dam poredjenje
::
:: Demon to some. Angel to others.
:: _______________________________
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 14.12.2009. 23:44 #170565

status: user
broj poruka: 2588
Ako znas C/C++ neces imati nikakvih problema sa C#... Sintaksa je C-ova, znaci nema mnogo mudrolije... Za razliku od C-ovih konzolnih aplikacija, u ovom slucaju radis Win 32 aplikacije i to je razlika... Secam se da sam tokom studija pravio dosta programa vezanih za resavanje matematickih problema (bas vezano za numericku matematiku najvise) kao sto su LR faktorizacija, Metoda secice, Trapezna formula... gde se sve svodi na beskonacne iteracije i ovi programi su mi bili od velike koristi, a i asistentkinja ih je zadrzala kako bi sto lakse pripremala zadatke...
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos Re: RE:... 15.12.2009. 13:24 #170701

status: user
broj poruka: 2743
Za to je matlab tata
Sto bi se maltretirao sa javom, c++...
E sada da li ce ti biti lakse u c# neka kazu oni koji znaju, ali cisto sumnjam.
Sve sto sam radio u matlabu mi je totalno neefikasno raditi u c++

Demon to some. Angel to others.
_______________________________


:: PA uglavnom se sve svodi na matematiku
:: Furieovi redovi-harmonijska analiza. Diferencijalna geometrija, parcijalne dif jednacine itd. Uglavnm su proracuni puni nekakvih iteracija-numericka analiza uglavnom
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro RE 15.12.2009. 13:27 #170703

status: user
broj poruka: 1958
e sad mi pade na pamet imas ako si u bg-u u mamoth-u tu imas sve ja sam video tako da mozes da pogledas.a sto se mene tice za mene su programi za montazu keva :)))

Don`t drink and drive take joint and fly

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Za to je matlab tata 15.12.2009. 15:29 #170726

status: user
broj poruka: 2929
Jeste ali ja hocu da ono sto napravim radi nezavisno. Da ne moram da Ulazim MLab


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 15.12.2009. 16:24 #170746

status: user
broj poruka: 2588
Napisi program u Delphi-u ili C# i nema problema!
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Todor01 Odlične literature za C-Sharp 15.12.2009. 16:30 #170747

status: user
broj poruka: 49
http://www.cet.rs/cetknjige/default.aspx?Grupa=C-Sharp&Oblast=Knjige/Programiranje/C-Sharp

CET po meni izdaje odlične knjige. Vidi samo koji ti je nivo potreban.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646079.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs