Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Drzavni ispit u lokalnoj samoupravi
STRANA 1 OD 1
Minner Drzavni ispit u lokalnoj samoupravi 20.09.2006. 12:49 T2298

status: user
broj poruka: 11
Da li je neko imao iskustva sa polaganjem ispita za rad u lokalnoj samoupravi, pitanja, literature, bilo sta sto bi pomoglo...
bez potpisa
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Nesto slicno... 21.09.2006. 01:23 #8462

status: user
broj poruka: 7761
Daleke 1996 sam polagao drzavni ispit za gradjevinskog tehnicara i mogu ti reci da je tada vise ljudi palo na marksizmu (a kako cujem od kolega i danas je slicno) nego na strucnom delu ispita.

Tako ti je to kad one olaisane tetke koje su zavrsile pravni u doba Edvarda Kardelja i Mose Pijade ne mogu da se otarase proslosti i stalno se vracaju u doba studija.

I jos nesto kad sam ja polagao taj pravni (cist marksizam) deo ma koje pitanje da izvuces (tri pitanja) morao si da pricas i o upravnom postupku, kako ide, ko ga vodi, mogucnosti zalbe na odluke etc...

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
munch kafka 21.09.2006. 11:01 #8471

status: user
broj poruka: 15

ja sam strucni ispit polagao u zgradi ministarstva u nemanjinoj. mislim da
i ljudi iz unutrasnjosti koji rade u organima drzavne uprave isto polazu tu.
ispit se sastoji od 5 ispita za radnike sa polozenom visokom strucnom spremom i 4 sa srednjom spremom. To su sistem drzavne uprave, ustavno uredjenje, upravni postupak i spor, radno zakonodavstvo i kancelarijsko poslovanje s tim sto su sis. drz. uprave i ustav kod srednje spreme spojeni u jedan ispit. Sada otcepljenjem Crne Gore neke stvari su se promenile, kod ministarstava i u zakonu radnih odnosa. Literaturu mozes da nabavis u knizarama sluzbenog glasnika. Imam neku literaturu ako si u Bgu mogu da ti pozajmim. Ispit nije tezak, iako se polaze ceo dan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Minner Poceo sam sa ucenjem.. 21.09.2006. 21:03 #8482

status: user
broj poruka: 11
Ok, imam neku knjigu a i skinuo sam sa neta ustav RS i Zakon o radu, ali mi je to sve nekako suvoparno, nisam ja za bubacenje...
bez potpisa

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs