Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Programiranje
SMS prevare Predrag Beciric
STRANA 1 OD 2  
shkomi SMS prevare Predrag Beciric 28.03.2010. 20:10 T25611

status: user
broj poruka: 841
SMS prevare
Ima dosta tema i ovde na forumu i na netu, ali niko sa sigurnoscu ne moze da kaze na koji nacin su slali najnizu ponudu
Predrag Beciric koji je glavni osumniceni za SMS prevare je malo starijim kompjuterasima dobro poznat iz Sveta kompjutera pisao je hakerski bukvar, autor je logicke igre Mindtrap, razbijao je zastite za Spectrum, razbio je hardlock u to vreme najjacu zastitu koja je sprecavala kopiranje igrica, vrsni programe, autor izija i jos gomile drugih stvari izmedju ostalog i softvera za najnizu ponudu.Po novinama ima vise varijanti kako su vrsili prevare
1.Autore je ostavio beck door
2. Upali su u sitem lutrije i imali uvid u sve ponude.
3. presretali SMSove i tako imali uvid u najnize ponude
4. brute force metodom slali hiljade poruka i ubadali najnizu ponudu
5. Na osnovu razvijenog algoritma i povratne poruke od lutrije vasa ponuda je najniza vasa ponuda nije najniza. pogadjali najnizu vrednost
Koliko sam shvatio Beciric tvrdi da nista nelegalno nije uradio.

Jel zna neko na koji nacin su pogadjali i za sta ih terete????

pozdrav svima
Devize devize bonda elema
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 28.03.2010. 20:31 #200226

status: user
broj poruka: 12785
Nesto mislim da tebe samo zanima kako su pogadjali...
__________________
Scourge of PCBerza

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mileca Dosta pisalo ali 28.03.2010. 20:31 #200227

status: user
broj poruka: 36
mi se cini da ni sada ne znaju kako je to odradjeno.Moguce da nece ni otkriti ali ce nekako morati da ih ``kazne`. Ako je varijanta pod 4 ili 5 nece moci ni da ih osude.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Re: ... 28.03.2010. 20:33 #200228

status: user
broj poruka: 841
DA da i ja bih da pokusam da se ovajdim :p

Tekstove Predraga Becirica u SK sam znao napamet.
Devize devize bonda elema

:: Nesto mislim da tebe samo zanima kako su pogadjali..
:: __________________
:: Scourge of PCBerza
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mslavko82 28.03.2010. 20:35 #200229

status: user
broj poruka: 726
Pa koliko sam ja shvatio, kombinacija 4 i 5... slali su gomilu poruka, a na osnovu povratnih su odredjivali pravac - navise / nanize... On tvrdi da nista nelegalno nije uradio, ali su koristili racunare - sto je prema pravilima igre zabranjeno. S druge strane, pravila igre nigde nisu bila jasno naznacena, sto je propust Lutrije Srbije... Uglavnom, covek je uzeo gomilu automobila, pa sto se mene tice neka i robija. Mogao je da unovci svoje veliko znanje na razne nacine, a ne ovako. Pored njega izgleda ima jos nekoliko grupa koje su radile isto, tako da izgleda da niko u Srbiji nista na toj lutriji nije dobio. Da su stvari onakve kakve bi trebale da budu, zajedno sa Beciricem bi robijao i direktor lutrije Srbije i svi oni koji su ucestvovali u organizaciji ove igre, a trebalo bi i obestetiti ucesnike koji su bacali pare bezveze... Naravno, to se nece desiti... Lopovska posla :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi verzija 28.03.2010. 20:51 #200239

status: user
broj poruka: 841
Postoji verzija i da je on autor softvera a da mu je lutrija ostala kratka za pare, pa je naplatio na svoj nacin

Ono sto meni bode oci da se lutrija nije zvanicno oglasio na koji nacin su to uradili. Meni lici da je taj sistem debelo supalj

Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hogar81 Koliko god on bio 28.03.2010. 21:00 #200245

status: user
broj poruka: 365



dobar haker malo je verovano da je napisao neki genijalan program, dok je veoma verovatno da mu je neko iz lutrije Srbije davao uvid u najnize ponude. Da je on napisa takav program to se ne bi krilo i o principu rada programa bi se znalo, a mozda bi se i kod vrteo netom. Sa druge strane neverujem da je softer lutrije Srbije napisan amaterski pa da se moze hakovati tako lako i dugo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi ZX spectrum 48k 28.03.2010. 21:00 #200246

status: user
broj poruka: 841
Moj pocetak ucenja masinskog jezika na spectrumu

http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu/magshow.php?auto=&page=44&all=SI_88_12
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi agent izi 28.03.2010. 21:28 #200254

status: user
broj poruka: 841
Predrag beciric je autor i softverskog resenja za agenta izija, tako da daleko od toga da je amater. Napisao je i osmislio logicku igru mindtrap


http://en.wikipedia.org/wiki/Mindtrap
http://www.juegomania.org/Mindtrap/foto/spectrum/1/1560/1560.jpg/Foto+Mindtrap.jpg
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hogar81 Nisam ni rekao da je amater 28.03.2010. 21:36 #200256

status: user
broj poruka: 365



mada izi i nije nesto bog zna sta 2d animacija koja je najverovarnije uradjena u flesu i za koju je vecinu koda iskopirao iz neke igre na komodoru.
Ono sto hocu reci je to da, ako jednom hakujes neki sistem moze se reci da si imao srece, ako dvaput hakujes isti sistem onda si genije, ako triput hakujes taj sistem tu nesto smrdi, a on je to uredio mnogo puta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi ima i ova verzija 28.03.2010. 21:39 #200259

status: user
broj poruka: 841
- Bećirić je koristio 20 umreženih kompjutera na koje je bilo povezano 200 mobilnih telefona, a sa kojih su slate SMS ponude. Na osnovu povratne info-poruke koju dobija svaki učesnik i u kojoj se navodi kakav je status ponude (da li je poslata cifra najniža ili da li je jedinstvena), a uz pomoć kompjuterskog programa koji je sam napravio, Bećirić je u svakom trenutku mogao da zna dobitni broj... - navodi izvor Pressa. On dodaje da je stan na Novom Beogradu, odakle je Bećirić sa svojim pomagačima nameštao SMS licitaciju, ličio na pravi informatički centar. Tu je bila posebna soba sa serverima na koje su bili nakačeni telefoni, kao i poseban pult sa računarima.

- Ono što je posebno zanimljivo jeste da je upravo Predrag Bećirić prvi u Srbiji organizovao SMS licitaciju! To je bilo pre nekoliko godina i to u emisijama „Granda`, kada su poklanjani automobili „škoda` i „ševrolet`. Međutim, kako se čitava ova igra nalazila u tzv. sivoj zoni, Državna lutrija je uredila ovu oblast i preuzela SMS licitaciju na RTS-u i Pinku. Kad je izbačen iz ovog posla, Bećirić je rešio da se „osveti` Lutriji i pošto je znao kako ova igra funkcioniše, napravio je poseban program i sam sebi nameštao nagrade... - navodi naš izvor.
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug kako je to prevara? 28.03.2010. 21:59 #200271

status: user
broj poruka: 978
jel moguce predvideti pobednika doticne igre?ko je ostecen?svi igraci?reko bi da nije tako,potencijalnih dobitnika je onoliko koliko ima i nagrada.reci da je predrag,prevarant,je priznanje da su `nagrade` nekome neocekivano izmakle.tj predrag ih je dobio,tj. organiztor ih je urucio regularnom dobitniku a ne nekom drugom.tj. onome ko se sad ljuti kako je ostecen.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi po toj varijanti 28.03.2010. 22:01 #200272

status: user
broj poruka: 841
po toj varijanti postoji pravilnik lutrije srbije koji zabranjuje upotrebu komjutera i definise razmak izmedju poruka tipa 30sec
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko bABe vs žABe 28.03.2010. 22:07 #200276

status: user
broj poruka: 6643
U čemu je dilema?
Veliki broj mobilnih telefona dirigovanih softverski računarima koji su također umreženi, govori o takciti brute-force uz, verovatno, poneku olakšicu na osnovu poznavanja softvera.
Kakav bre back-door na softveru? To se radi na OS-u a ne na softveru. Pomoću softvera, trojanca ili rootkit-a. Ne mešajte babe i žabe. A pošto se imenovani fizički nalazio u RS, takva aktivnost bi ga odvela iza rešetaka davno jer se to ipak otkriva jednsotavno, a sam bi sebi stegao omču oko vrata time što bi komunicirao sa tako hakovanim računarom, više puta.
Samo je lik išao na silu i činjenicu da glupavi softver kojem je on sam autor, govori kakvo je stanje sa vašom ponudom, pa je na osnovu toga, u zadnjim minutama i činjenice da je to radio sa timom od dvestotinjak mobilnih telefona, uspevao da sa velikom verovatnoćom pokupi plen. Ako je iko uspeo da uzme kola pošteno, svaka mu čast.... verovatno ih je tek zaustavljala činjenica da su na sms poruke spičkali više nego je vrednost na crno prodanih automobila... možda su tek data odustajali... ali, bilo pa prošlo.
Ovo sve, ako je sve do sada objavljeno tačno...
Meni je indikativno da je, u to isto vreme, odjednom duuuugooo dugoooooo izostala sedmica koja se kod nas inače, dešava prečesto i preko matematičke verovatnoće i po priznanju same lutriije...
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug taj pravilnik jeste legalan ali nije legitiman 28.03.2010. 22:21 #200283

status: user
broj poruka: 978
jer kakva je to onda igra na srecu ako se moze namestati?znaci da je organizator znao da postoji mogucnost namestanja,samim tim treba da snosi odgovornost sto nije nista uradio da `zastiti` postene igrace koji nemaju racunare od onih koji imaju ,jel bese 10?,i to umrezenih i jos eeeej,dvesta mob.tel.! investicija je to bre! pa svaki od tih tel. je moro da ima karticu.svaka je morala da ima neki kredit.neko je to moro da plati! jel opljacko banku? nema ovde prevare,covek je koristio znanje i legalno dostupnu tehnologiju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ja zaista ne vidim kakvo je krivicno delo ovaj covek napravio 28.03.2010. 22:33 #200287

status: user
broj poruka: 9369
On nije imao uvid u trenutno stanje na serveru, on je matematickim putem dolazio do najnize jediunstvene ponude. Dakle ulozio je svoj novac, svoju pamet i napravio posao. Svi ostali propusti idu na teret organizatora i on treba biti procusuiran...


Bayerische Motoren Werke

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mslavko82 Re: Ja zaista ne vidim kakvo je krivicno delo ovaj covek napravio 28.03.2010. 22:41 #200289

status: user
broj poruka: 726
Pa i nije napravio - on je iskoristio cinjenicu da je cela igra idiotska i da se uz malo truda moze doci do velikih sansi za dobitak. Takva SMS nagradna igra ne bi ni smela da postoji u obliku u kojem postoji - jer svako moze prostom silom da drasticno uveca svoje sanse za dobitak. Zapravo, i u lotou je moguce uplatiti sve kombinacije, ali se ne isplati :) A ovde je itekako isplatljivo...
Jedini prekrsaj koji je on napravio je koriscenje racunara i softvera za slanje poruka... Ali svakako ce da ga oteraju u corku, makar izmislili nesto... Opet kazem, sto se mene tice, i treba da je zaglavi - ako nije umeo da svoje znanje iskoristi na neki normalan nacin...
E sad, kada ce u corku organizatori ovakve prevarantske igre... to je pitanje na koje vec svi znamo odgovor :(


:: On nije imao uvid u trenutno stanje na serveru, on je matematickim putem dolazio do najnize jediunstvene ponude. Dakle ulozio je svoj novac, svoju pamet i napravio posao. Svi ostali propusti idu na teret organizatora i on treba biti procusuiran..
::
::
:: Bayerische Motoren Werk
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re 28.03.2010. 22:43 #200290

status: user
broj poruka: 4163
Čoveku treba da skinu kapu a ne da ga nazivaju prevarantom. Na osnovu čega da ga osude? Koji je zakon prekršio? Uložio je svoje znanje i svoje pare i od toga profitirao. Koliko sam ja video nije napravio nijedno krivično delo niti je bilo koga prevario.

NEMOJ NA SILU, UZMI VEĆI ČEKIĆ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 28.03.2010. 23:41 #200320

status: user
broj poruka: 4054



presretali smsOVE .. kako da ne ..

cova je odradio brutal force sa xxx telefona .. platio je svaku poruku .. chisto ko suza .. pravno mogu za jaje da ga uhvate.. samo srbija tokom cele svoje istorije nije bila drzava prava .. pa nije ni sada .. ukoliko nema politicke veze napakovat ce mu neplaceni parking za ta vozila .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dule2303 re 28.03.2010. 23:48 #200324

status: user
broj poruka: 84



nema tu nikakve prevare,samo je znanje u pitanju i nista drugo,covek im nije definitivno upao u sistem te stoga mogu samo da mu skinu kapu i da ga zaposle za debelu platu kod njih
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx hehe 28.03.2010. 23:54 #200326

status: user
broj poruka: 2937
zabranjeno koriscenje softvera i racunara? znaci, otvoris mob, izvadis mu procesor i memoriju, unistis tastere i ekran i onda sa njega saljes sms. mislim da se pravno racunar definise bas time, ako zna tacnije neka me ispravi
______________________________________________________________________
Chuck Noris is a pussy!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug Re: hehe 29.03.2010. 00:08 #200327

status: user
broj poruka: 978
upravo tako, ostavis transiver i koristis telegrafiju
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Majstor 29.03.2010. 06:28 #200364

status: user
broj poruka: 1632
koliko ja vidim covek je majstor i odrao ih je, nije hteo da bocka po telefonima nego lepo angazovao desetak kompa, dvesta telefona i koliko vec pomagaca i uradio prakticno isto sto i svi drugi koji su ucestvovali jer ne verujem da je neko ikada poslao samo jednu poruku sa ponudom, svaka baba koja je uchestvovala je ishtrikala po par poruka garant.
Ali u ovoj zemlji se za pamet i legalan i nepoliticki uspeh uvek dobijaju packe od pkvarenih, glupih i `bitnih`.

A organizatori lutrije treba samo da odu u zatvor ,ako nista drugo da bi se sakrili od stida i bruke umesto sto prde na sva vrata kako su zaboga nahvatali `prevaranta`.

Da imam mogucnost organizaovao bih dvadeset ortaka sa po pet telefona da istipkamo po bar 500din poruka, ista stvar...

Jedino je trebao da dodje licno po svaki auto i da odgovori na pitanje svaki put `Kako ste osvojili ovog novog yuga, koliko ste poruka poslali?` - `Tako stho ste mentardirani i sto sam sa 20 kompa i 200 telefona poslao dvesta miliona poruka i naravno jedna je upalila i ajde sad daj kljuceve i cao!`
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 29.03.2010. 07:39 #200367

status: user
broj poruka: 1228
imao sam priliku da upoznam ovu interesantnu osobu i ne znam zasto ali ovo mi totalno ide uz njega. nije imao mira dok nije napravio nesto `konkretno` XD

ja kapiram da je iz prostog razloga sto je imao pristup samom sistemu mogao da se pozabavi `hakovanjem` istog. e sad o detaljima kako, nemam pojma niti me interesuje, u ostalom taj kviz tj licitaciju nikad nisam ni video.

prica se da covek ima plan kako od svega ovoga da napravi zescu sprdnju... a s` obzirom da je baja prvi organizovao ovako nesto i da je dobro upucen u pravilnik tj zakonske odredbe koje idu uz to sranje, da je veoma inteligentan itd itd, nesto ne verujem da je krenuo u ovako naivan i bahat pohod na ovu lopovsku masinu nespreman. samo se nadam da je uzeo u obzir dovoljno ozbiljno i to da je ova zemlja ipak zemlja sa jako trulim sudstvom gde imas prava samo da se ceses kad ti lupe cvrgu.

jbg... neka mu je sa srecom. ako je nije trebao za dobijanje nagrada trebace mu za ovo sto sledi u nastavku. a sto se tice tih lopova koji samo jos vise potkradaju ovu napacenu naciju nadam se da su svesni da se kolo srece neprestano okrece i da ce i njihovi lozovi biti kad tad izvuceni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx ... 29.03.2010. 09:18 #200374

status: user
broj poruka: 2937
PRAVDA ZA PREDRAGA!!!
______________________________________________________________________
Chuck Noris is a pussy!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Meni ovo lici na to da... 29.03.2010. 10:53 #200383

status: user
broj poruka: 7761
Je jedan dzedaj ugrozio imperiju.
Imperija ce sad morati da smisli novi nacin kako da peljesi narod, posto ce u slucaju da nastave sa istim sistemom pljacke javiti neki novi dzedaji.

Frka bre budzet i holivudski stil zivota su ugrozeni, covek ih sjebao kako valja na pamet i sve legalno platio svaku poruku i ko ih hefta sto su bili sigurni u klonove. A sto se tice toga koliko je frka morace i lelekom da prodaju.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs