Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Potrebna POMOC - MODOVANJE DFI Lanparty NF4Ultra - D
STRANA 1 OD 1
KaiserSoze Potrebna POMOC - MODOVANJE DFI Lanparty NF4Ultra - D 11.12.2006. 18:15 T2795

status: user
broj poruka: 568
MB - DFI LANPARTY NF4 ULTRA D
CPU - ATHLON 3000 939 Venice
DIMM - TWIN MOS SPEED PREMIUM 2x512mb
VGA - ASUS EN6600GT Extreme x2 (128mb)
SLI BRIDGE - ASUS savitljivi mostic.

Kako da od ove ploce napravim - MODUJEM U - DFI Lanparty NF4 SLI Ultra - D ???
Interesuje me da li je to vec neko radio i kako, cuo sam da je prilicno jednostavno jer su to 2 identicne ploce (ova koju imam i sli) i da im se tajna krije ispod kulera od chipseta.

Kako to bezbolno uraditi???

Molio bih za neki savet, link ili uputstvo kako - gorim od zelje da to uradim.

Unapred hvala.

Pozzz
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sentinel Re: Potrebna POMOC - MODOVANJE DFI Lanparty NF4Ultra - D 11.12.2006. 18:33 #10497

status: user
broj poruka: 49



:: .. gorim od zelje da to uradim

http://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=mod+NF4+ULTRA+D+to+SLI

.. samo pazi da ne izgoris plocu :-))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 javi 11.12.2006. 20:42 #10504

status: user
broj poruka: 282
sta si uradio, bas me zanima da li moze.

Pozdrav

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 11.12.2006. 23:44 #10520

status: user
broj poruka: 736
Koliko se secam to je bilo moguce, sve dok nVidia to nije onemogucila u drajverima za chipset.Znaci, sa novijim drajverima to nece raditi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopfiz hahaha 12.12.2006. 00:09 #10524

status: user
broj poruka: 87
da,moze da se izvede,ali samo sa stariji WHQL drajverima,tipa barem godinu dana,mozda i vise.....
ali ako ne uspes,nista strasno,samo neces moci da podignes sistem,tj.ploca nece prepoznati sli,tj drugu kartu,u stvari,da skratim pricu ultra je isto sto i sli samo je drajverima ta opcija onmogucena.
pozz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Na stranim forumima... 12.12.2006. 01:52 #10529

status: user
broj poruka: 568



Pozz dobri ljudi, kao sto rekoh na stranim forumima (gooogle izvor) momci koji su (u velikom procentu) uspeli da moduju plocu u sli kazu sledece:

*bios ne dirati, isti je kao i kod sli modela, premestiti velike dzampere za sli na ploci
*modovanje je iskljucivo hardverske prirode, niti jedni novi drajveri nece onemoguciti sli opciju, jer je ploca identicna sli varijanti
*5 minuta posla i sve radi besprekorno, mucno je samo vaditi je iz kucista i vracati nazad

Da probam da nahvatam druga sa preciznom lemilicom i za neki dan zavrsavam posao, naravno javljam rezultate.

Pooozzz

p.s. korisceni materijal
http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=11400
http://www.nforcershq.com/forum/image-vp498099.html
http://www.overclockersclub.com/guides/dfi-nf4-ultrad-to-slid-mod.php
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markodj Re: Na stranim forumima... 12.12.2006. 20:11 #10546

status: user
broj poruka: 51
:: *bios ne dirati, isti je kao i kod sli modela, premestiti velike dzampere za sli na ploc
:: *modovanje je iskljucivo hardverske prirode, niti jedni novi drajveri nece onemoguciti sli opciju, jer je ploca identicna sli varijant
:: *5 minuta posla i sve radi besprekorno, mucno je samo vaditi je iz kucista i vracati naza

APSOLUTNO SE SLAZZEM SA KAJZEROM. GOVORIM TO IZ ISKUSTVA. IMAM NAVEDENU PLOCHU VECC OKO GODINU DANA I SVO TO VREME RADI KAO SLI SA DVE GRAFICHKE.

:: Da probam da nahvatam druga sa preciznom lemilicom i za neki dan zavrsavam posao, naravno javljam rezultate

DODAO BIH JOSH SAMO DA NOVIJE PLOCHE IMAJU KONTAKTE ZA AKTIVIRANJE SLI MODA ZALIVENE PLASTIKOM, PA JE POTREBNO MALO PRECIZNOG RADA ZZILETOM.
I JOSH BIH DODAO :-) (A OVO CCE I TEBI KAJZER MOZZDA POSLUZZITI), MOD MOZZE DA SE URADI I GRAFITNOM OLOVKOM 2B, ILI MEKSHOM. JA SAM KORISTIO 7B I KAO SHTO REKOH RADI BESPREKORNO VECC GODINU DANA. NARAVNO GRAFIT MORASH DA PREKTIJESH MALIM KOMADOM KVALITETNE IZOLIR TRAKE.

POZDRAV!
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Re: Re: Na stranim forumima... 13.12.2006. 01:47 #10553

status: user
broj poruka: 568
:: APSOLUTNO SE SLAZZEM SA KAJZEROM. GOVORIM TO IZ ISKUSTVA. IMAM NAVEDENU PLOCHU VECC OKO GODINU DANA I SVO TO VREME RADI KAO SLI SA DVE GRAFICHKE

:: DODAO BIH JOSH SAMO DA NOVIJE PLOCHE IMAJU KONTAKTE ZA AKTIVIRANJE SLI MODA ZALIVENE PLASTIKOM, PA JE POTREBNO MALO PRECIZNOG RADA ZZILETOM
:: I JOSH BIH DODAO :-) (A OVO CCE I TEBI KAJZER MOZZDA POSLUZZITI), MOD MOZZE DA SE URADI I GRAFITNOM OLOVKOM 2B, ILI MEKSHOM. JA SAM KORISTIO 7B I KAO SHTO REKOH RADI BESPREKORNO VECC GODINU DANA. NARAVNO GRAFIT MORASH DA PREKTIJESH MALIM KOMADOM KVALITETNE IZOLIR TRAKE
::
Fenomenalan post, bice zaista od velike koristi, jer me je zbunilo to da su na jednom sajtu modovali plocu hirurskim skalpelom a na drugom su lemili kontakte ispod kulera za chipset.

Ako mozes pojasni detalj vezano za grafitnu olovku (post, email, tel) bio bih ti zahvalan. Neki su koristili neki specijalni flomaster sa "silver paint" bojom, koji predpostavljam da nema da se kupi kod nas.

U svakom slucaju, imam na raspolaganju 2 ovakve DFI LANPARY NF4 ULTRA-D ploce za modovanje, jedna je primerak od prvih koje su se pojavile a druga je nesto novijeg datuma. Obe cu naravno modovati, na jednu idu 2xASUS EN6600GT extreme a na drugu 2xLEADTEK 7300GT extreme, za ovu drugu kombinaciju kazu da u praksi radi bolje od jedne 7900gs.

U svakom slucaju, zahvaljujem na svim postovima i ukoliko ih bude jos, bice jos zabavnije.

Pozzzz svima.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs