Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
problem sa USB portovima
STRANA 1 OD 1
dinofava problem sa USB portovima 21.12.2006. 00:16 T2865

status: user
broj poruka: 2

Imam problem sa USB portovima. Prvo je poceo router za internet da mi prekida (malo radi malo neradi), pa skener. Prvo sam pomislio da je skener u pitanju pa sam ga premestao iz jednog u drugi port. Tada mi se resetovao komp i morao sam repair windowsa da uradim da bi sve bilo ponovo ok. Prebacio sam sve usb uredjaje (skener, router, stampac) na prednje usb portove i lepo su radili par dana. Juce je ponovo poceo prvo da prekida adsl router, pa onda stampac (malo stampa, pa onda prijavi da stampac nije prikljucen, pa onda nastavi da stampa i tako 20 puta dok ne odstampa jednu a4 stranu). Znaci otkazivali su usb portovi jedan za drugim i sad ni jedan vise ne radi kako treba. Sta ciniti? Da li je neko imao slican problem? Razmisljo sam da kupim USB PCI karticu da bi dobio dodatne portove. Da li bi to resilo problem? Mozda reinstalacija drajvera za USB? Gde ih naci ( rec je o Asus maticnoj ploci)? Ako kupim USB PCI karticu da li treba da iskljucim postojece problematicne portove na maticnoj ploci? Mozda reinstalacija windowsa?

Hvala na pomoci
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Probaj prvo prostije resenje 21.12.2006. 02:02 #10820

status: user
broj poruka: 7761
Probaj prvo da USB portove otkacis u device manageru, pa pokreni skeniranje promena hardwarea, jeste bez veze ali ova prica resava neka sranja sa UDMA protokolima na EIDE CD, DVDRW uredjajima.

Dodatna PCI_USB2.0 kartica pomaze ali ne preterano, mislim dobijes ih vise nego sto ih sada imas ali nekako mi se cini da su integrisani portovi prilicno brzi od onih na PCI karticama. Mada ova moja kartica radi pristojno iako mi je u pocetku pravila dosta problema.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Opet Asus 21.12.2006. 03:12 #10823

status: user
broj poruka: 711
Nekako u poslednje vreme stalno nalecem na Asusove ploce koje prave probleme... Procenat vracanja je oko 95%...

Probaj da reinstaliras prvo drajvere za plocu (ne rece koji ti je cipset) pa, ako to ne upali, windows... Mozes da probas i da postavis vrednosti u BIOS-u na default (za slucaj da si ih menjao) Tako ces proveriti da li je problem softverske prirode... Ako nista ne pomogne, iskljuci USB portove na ploci i uzmi dodatnu karticu...

Ovo sve probaj pre kupovine kartice, inace moze da se desi da je dzabe kupis ukoliko se windows nesto sj*bao :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dinofava Re: Opet Asus 21.12.2006. 09:38 #10827

status: user
broj poruka: 2

Ploca je ASUS P4PE-X/TE, a chipset kako pise u knjizici je:

Intel 82845PE MCH
Intel 82801DB ICH4

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Lepo ja kazem 21.12.2006. 10:32 #10828

status: user
broj poruka: 7761
Ljudi beste od svega sto je ASUS ili MSI, ali niko nece da slusa.
To sto su oni kod nas popularni je samo zbog agilnosti uvoznika i distributera, malo vise reklame i to je to.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 21.12.2006. 13:03 #10834

status: user
broj poruka: 711
Sa MSI-om jos nisam imao problema, a koristim ih jos od KT133A cipseta... Samo je na jednoj otisao kuler na cipsetu sto i nije cudno posto je komp salno ukljucen :) Doduse, nikad nisam uzimao low budget resenja :)

U svakom slucaju proveri sve onako kako sam napisao, mada nije iskljuceno ni da je ploca crkla (ono X na kraju oznacava low budget verziju ploce ako se dobro secam) Ako je ploca onda probaj sa dodatnom karticom... Ako ni to ne pomogne uzmi novu plocu... Predlazem da zaobidjes Asus :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646076.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs