Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Programiranje
C# mozda glupo pitanje, ali veoma je hitno! :(
STRANA 1 OD 1
JoLoLo C# mozda glupo pitanje, ali veoma je hitno! :( 30.08.2010. 14:47 T29021

status: user
broj poruka: 277

Pozdrav svima. Ja imam nekakvo iskustvo rada sa javom, ali sada sam se na faksu prvi put morao susresti sa C# i naiso sam na jedan problem.

Naime kada kreiram novi projekat, tj. solution u njemu imam klasu sa main metodom - ok!
Onda pokusam dodati class library (desni klik na solutions-new project-class library), i to je ok sve mi to lepo napravi kako sam zeleo.

Medjutim problem nastaje kada pokusam povezati ovu klasu sa main metodom i ove klase iz Biblioteke.
Ja u toj klasi sa main metodom napisem na pocetku:

using Biblioteka.

Ali mi on jednostavno ne prepoznaje ovaj namespase Biblioteka. I stalno mi prijavljuje gresku:

The type or namespace `Biblioteka` could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

Pretpostavljam da je problem krajnje banalan. Verovatno pravim gresku oko kreiranja ovog novog projekta u okviru tog solutiona...ne znam.
Da li neko moze da mi pomogne?

Unapred hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 ..... 30.08.2010. 18:27 #240641

status: user
broj poruka: 2929
Mozes li da das kod?
Postoji greska verovatno u nekoj od linija a to ne moze na pamet da se resi,pogotovu ovako kako si ti objasnio problem.
Doduse ja radim u MATLAB skriptu ali isti ti djavo, to je sve C sintaksa prakticno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 ...... 30.08.2010. 18:29 #240645

status: user
broj poruka: 2929
A pade mi na pamet sto ne odes na fax da ih smaras?
Mislim da ti je tako lakse nego ovako preko foruma.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JoLoLo hvala u svakom slucaju! 30.08.2010. 18:32 #240646

status: user
broj poruka: 277

Ma pokusao sam u novom projektu i opet je isto. Kako god da napravim nece da mi prepozna referencu na taj class library preko onoga:

using Biblioteka.

Ali uspeo sam da se snadjem tako sto sam siledzijski dao referencu... sa strane u solution exploreru sam manuelno dodao referencu i onda je sve proradilo.

Ne znam... mislim da je to neki opasan bag sa ovim mojim visal studiom, ili ko zna sta :P

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: hvala u svakom slucaju! 30.08.2010. 18:35 #240648

status: user
broj poruka: 2929
Moguce da je bag, bitno da je ptoradilo :).


::
:: Ma pokusao sam u novom projektu i opet je isto. Kako god da napravim nece da mi prepozna referencu na taj class library preko onoga
::
:: using Biblioteka
::
:: Ali uspeo sam da se snadjem tako sto sam siledzijski dao referencu... sa strane u solution exploreru sam manuelno dodao referencu i onda je sve proradilo
::
:: Ne znam... mislim da je to neki opasan bag sa ovim mojim visal studiom, ili ko zna sta :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs